Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
91
Favori
258.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Denon AVR almayı düşünüyorum bende. Oda 18m2 apartmanda oturmaktayım. Sizce hangi AVR yi almalıyım ? Birde hop. takımı tavsiye verebilirmisiniz ? Orta-Üst düzey tarzı bir takım.

1912-3312 arasında kaldım. Napsam bilemiyorum. Sadece sinema için düşünmekteyim. Bayağı film ve dizi izlenecek sürekli blu-ray olacak tabi.

AVR yi almak kolay ancak Hop. takımı büyük muamma. Bu konuda bilgim sıfır. Hangi marka iyidir nerden nasıl alınır hiç bir bilgim yok. Zaten Antalya'da olduğum için deneme fırsatım da yok. Çünkü burda böyle şeyler yok

Sizlerden ciddi tavsiyeler bekliyorum özellikle hop. takımları markaları için., ona göre karar vereceğim. önemlidir benim için tavsiyeleriniz.

Not: Hop takımları Kule tarzı ayaklı felan olması tercihimdir.

teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aydindril -- 17 Ağustos 2012; 19:15:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: taylansim

Pikap falan düşündüğünüze göre stereo müzik beklentinizde var kuracağınız sistemden. Bu hoparlör takımı sinema için, ha müzik dinlenmez mi? dinlenir ama stereo performansı konusunda şüphelerim var. Benim size tavsiyem Denon 1911-1912 ile frontlara kule hoparlörler almanız, center ve surround speakerları ise bütçenize göre alırsınız. Marka sorarsanız, Dali mk2 serilerine bakın, pahalı derseniz concept, zensor serilerine doğru inin. Benden bu kadar.

cok tesekkur ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydindril

Denon AVR almayı düşünüyorum bende. Oda 18m2 apartmanda oturmaktayım. Sizce hangi AVR yi almalıyım ? Birde hop. takımı tavsiye verebilirmisiniz ? Orta-Üst düzey tarzı bir takım.

1912-3312 arasında kaldım. Napsam bilemiyorum. Sadece sinema için düşünmekteyim. Bayağı film ve dizi izlenecek sürekli blu-ray olacak tabi.

AVR yi almak kolay ancak Hop. takımı büyük muamma. Bu konuda bilgim sıfır. Hangi marka iyidir nerden nasıl alınır hiç bir bilgim yok. Zaten Antalya'da olduğum için deneme fırsatım da yok. Çünkü burda böyle şeyler yok

Sizlerden ciddi tavsiyeler bekliyorum özellikle hop. takımları markaları için., ona göre karar vereceğim. önemlidir benim için tavsiyeleriniz.

Not: Hop takımları Kule tarzı ayaklı felan olması tercihimdir.

teşekkürler,

1912 ile 3312 arasında kalmaya gerek yok bütçe müsaitse 3312 alın. Hoparlör olarakta Denon'larla Dali'leri öneriyorlar genellikle, Dali'nin Ikon serisinden bir takım oluşturarak memnun kalacağınızı düşündüğüm bir sistem toplayabilirsiniz.

• Bütçe musaitse tabii ki 3312.
    Hop konusunda ben Dalıden memnun kalmadım ve Polk tsi400 set aldım, avr1611. Bana göre tatminkar bir set oldu.
    Araştırma sırasında birçok hop denedim ama aklımda kalan BW bir seti vardı (şimdi serisini hatirlayamadigim) muhtesemdi ama Polk un iki katı fiyatı vardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Satılık 3000 serisi fiyatına flagship AVC-A11XVA...
    Denonun AVC-A1XVA dan sonra en üst avrsi.
    4000 serisi ile bile mukayese edilemeyecek ürünü amfi fazlalığımdan 3500 tlye indirmiş bulunmaktayım.
    İlgilenenlere duyurulur!
  • quote:

Orijinalden alıntı: firstdejavu

Satılık 3000 serisi fiyatına flagship AVC-A11XVA...
    4000 serisi ile bile mukayese edilemeyecek ürünü amfi fazlalığımdan 3500 tlye indirmiş bulunmaktayım.
    İlgilenenlere duyurulur!

ürün kaç yıllık? fatura varmı ? garnatisi varmı ? herhangibir arıza olupta değişim oldumu board vs. ?

biraz daha detaylı bilgi verirseniz düşünebiliriz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakankarli

Bütçe musaitse tabii ki 3312.
    Hop konusunda ben Dalıden memnun kalmadım ve Polk tsi400 set aldım, avr1611. Bana göre tatminkar bir set oldu.
    Araştırma sırasında birçok hop denedim ama aklımda kalan BW bir seti vardı (şimdi serisini hatirlayamadigim) muhtesemdi ama Polk un iki katı fiyatı vardı

Dali den memnun kalmayan pek yoktu valla :). Herkes dali felan diyor genelde. Dali nin hangi serisinden memnun kalmadınız ? ben Ikon7 yada Ikon6 düşünmekteyim.
  • quote:

quote:

Dali den memnun kalmayan pek yoktu valla :). Herkes dali felan diyor genelde. Dali nin hangi serisinden memnun kalmadınız ? ben Ikon7 yada Ikon6 düşünmekteyim.

ben dali zensor denemiştim, ıkon ve lektor'lar pahalıydı maalesef.
    aslında bu tip yorumlarda "şu iyidir, bu kötüdür" dememek gerek, sonuçta zevkler ve renkler çok görecelidir.
    tabii bir de en önemli konu fiyat
    herşeyi fiyatıyla değerlendiriyoruz; bu bazen bizi yanıltabiliyor, mutsuz ediyor. sadece fiyatı iyi diye mutlu olmayacağımız aletler alıp sonra elden çıkartıp yeniden almaya çalışıyoruz. bu da aslında israfı getiriyor. iyi araştırıp, deneyip beğendiğimiz ürünü makul bir fiyata almaya çalışmalıyız, alamıyorsak gidip mutlu olmayacağımız aletlere boşuna para vermemeliyiz bence. sonuçta bu zaten bir zevk konusu

• Bir marka eleştirilirken hangi model ve serisinin beğenilmediği belirtilmelidir. Firmalar o kadar geniş yelpazede ürün çıkarıyorlarki giriş seviyesiyle orta seviye arasında büyük farklar olabiliyor.

Bu hobiye gönül verenlerin bir çoğu, giriş seviye Denon ürünleriyle başlamakta, reklam ve promasyonlardan dolayı Pioneer ürünleri ile devam etmektedir. Bu da Denon ürünlerinin iyi olmadığı ile ilgili haksız eleştirileri beraberinde getirmektedir. 3-5 Ay Denon 1300, 1600 serisinden bir Avr kullanan şahıs, hiç dinlemediği halde 3000, 4000 serileri hakkında olumsuz yorumlar yapabilmektedir. ( Örneği Denon topiğinde yazdığım için verdim) Bundan dolayı eleştirdiğimiz markaları genelleme yapmadan, model ve seri belirterek eleştirmeliyiz.
  • arkadaşlar harman kardon avr 365 mi yoksa denon 3312 mi hangisi daha iyidir yardımlarınız bekliyorum teşekkürler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: firstdejavu

Satılık 3000 serisi fiyatına flagship AVC-A11XVA...
    İlgilenenlere duyurulur!

ürün kaç yıllık? fatura varmı ? garnatisi varmı ? herhangibir arıza olupta değişim oldumu board vs. ?

biraz daha detaylı bilgi verirseniz düşünebiliriz..

Ürünün faturası olması lazım.Fakat garanti süresi dolmuştur.
    Kutusu,kalibrasyon mikrofonu,kendi user manueli + uyduruk türkçe manuel (her ne kadar hiçbirşey anlatmasada sadece hop.bağlantı gibi basit şeylerin yazıldığı bir kaç sayfalık manuel),kumandası(daha önce satılan alt taraf tuşlu versiyon değil.Hareket ettirildiği zaman ışığı yanan,tamamı dokunmatik gibi düşünebileceğiniz modeli)

http://www.son-video.com/images/static/Rayons/HomeCinema/AmpliAV/Denon/A11/AVC-A11XV_Zap_tg.jpg

Ürünün sadece köpükleri yok (maalesef ev tadilatında başka amaçla kullanmak zorunda kalmıştık),bunun dışında tertemiz.

Ayrıca kafanıza takılan her türlü soruyu çekinmeden sorabilirsiniz.
    İsterseniz mail adresine istediğiniz herhangi bölümünün detaylı fotolarını çekip gönderebilirim.

• quote:

quote:

Kubilay araştırmalarını yoğunlaştırmışsın bakıyorum
    Önce hoparlörlere karar ver ve temin et sonra amfi bak bence.
    Dali ler İKON ve üst serileri iyidir kanımca.
    MA RX leri de radarına al kanımca

• quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

quote:

quote:

Kubilay araştırmalarını yoğunlaştırmışsın bakıyorum
    Önce hoparlörlere karar ver ve temin et sonra amfi bak bence.
    Dali ler İKON ve üst serileri iyidir kanımca.
    MA RX leri de radarına al kanımca

Valla öyle oldu abi Projeksiyon dan vazgeçip 3D TVyi aldım şimdilik Ev değiştirince projeksiyon düşünüyom çünkü oda felan ufak.

Hoparlörlere karar vermekte büyük mesele yav valla. Tavsiyelerin için teşekkür ederim.

Birde sormak istediğim bir şey var bu hop.lardaki ohm ve amfilerdeki ohm tam olarak nedir ? direnç olduğunu biliyorumda. Hani alırken ohm ye felan bakarak mı almak lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aydindril -- 24 Ağustos 2012; 18:15:39 >

• hoparlörlerde sen özellikle sinema amaçlı da kullanacağın için altı veya sekiz ohm olan hoparlör setlerini tercih edersen rahat edersin. Ki zaten sinema ve stereo ortak amaçlı hoparlörlerde genelde de bu ohm değerlerinde olduğunu göreceksin dört ohm hoparlöre pek rastlamazsın kanımca. Amfi tarafında ise amfiler ya otomatik yada kendin bu ohm değerini elindeki hoparlöre göre ayarlayabiliyorsun. Sıkıntı olmaz merak etme.
    Mekanın kaç metrekare. Yerleşim nasıl olacak bütçe ne buna göre tavsiyeler alabilirsin.

• Arkadaşlar merhaba

Digitürk HD receiver ı Denon 1911 e bağladınızda HD yayınlarda Dolby formatı görebiliyormusunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

hoparlörlerde sen özellikle sinema amaçlı da kullanacağın için altı veya sekiz ohm olan hoparlör setlerini tercih edersen rahat edersin. Ki zaten sinema ve stereo ortak amaçlı hoparlörlerde genelde de bu ohm değerlerinde olduğunu göreceksin dört ohm hoparlöre pek rastlamazsın kanımca. Amfi tarafında ise amfiler ya otomatik yada kendin bu ohm değerini elindeki hoparlöre göre ayarlayabiliyorsun. Sıkıntı olmaz merak etme.
    Mekanın kaç metrekare. Yerleşim nasıl olacak bütçe ne buna göre tavsiyeler alabilirsin.

Mekan 18m2. 5+1 düşünmekteyim zaten. Bütçeye karar veremedim daha tam ama yani 5 milyarı geçirtmek istemiyorum sadece hoplar için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2601cuneyt

Arkadaşlar merhaba

Digitürk HD receiver ı Denon 1911 e bağladınızda HD yayınlarda Dolby formatı görebiliyormusunuz

Evet görebiliyorsunuz yalnız uydu alıcıyı ses yönünden optik kablo ile ses sistemine bağlamanız gerekir. Malum uydu alıcılardaki hdmi teknolojisi çok gerilerde.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba

Evet görebiliyorsunuz yalnız uydu alıcıyı ses yönünden optik kablo ile ses sistemine bağlamanız gerekir. Malum uydu alıcılardaki hdmi teknolojisi çok gerilerde.

Bilgi icin tesekkur ederim .. Daha once bu kablodan hic kullqnmadim da .. Yeni alacagim ne tavsiye edersiniz marka falan fark ediyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muhendisbiri -- 29 Ağustos 2012; 18:08:57 >
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba

Bilgi icin tesekkur ederim .. Daha once bu kablodan hic kullqnmadim da .. Yeni alacagim ne tavsiye edersiniz marka falan fark ediyor mu ?

Teknosalarda bir çok çeşidi mevcut. Elektronikçilerde de bir hayli çeşidi var. Dijital bağlantı yapılacağı için çok üst seviye bir kablo olması gerekmiyor, internetten alacaksanız Ttafshop'da bulabilirsiniz.
    https://www.ttafshop.com/Fiber-Optik-Toslink-Fiber-Optik-Toslink-Kablo-Metal-OD07mm,PR-4369.html

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba

Teknosalarda bir çok çeşidi mevcut. Elektronikçilerde de bir hayli çeşidi var. Dijital bağlantı yapılacağı için çok üst seviye bir kablo olması gerekmiyor, internetten alacaksanız Ttafshop'da bulabilirsiniz.
    https://www.ttafshop.com/Fiber-Optik-Toslink-Fiber-Optik-Toslink-Kablo-Metal-OD07mm,PR-4369.html

Bugün aldım ve taktım. Receiver den HDMI ile ve optik kablo ile Denon a bağladım ama hiç bir değişiklik olmadı. Hala Dolby yazısını göremedim

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.