Şimdi Ara

AMD: Phenom II X3 720 BE, Core 2 Duo E8400'den daha hızlı, daha ucuz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
11.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Test sonuçlarını dünyada ilk defa yayımladığımız üç çekirdekli Phenom II X3 720 Black Edition işlemcisiyle ilgili olarak AMD'den dikkat çekici bazı açıklamalar geldi. Phenom II X4 9x0 serisi ile dört çekirdekli işlemci arenasında yeniden rekabetçi olacağının sinyallerini veren firmanın, özellikle çift çekirdekli işlemci segmentinde geniş ürün gamıyla oldukça etkili olan ve E8000 serisiyle yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başaran Intel'e karşı nasıl bir politika takip edeceği merak konusu olmuştu. Ortaya çıkan yeni dökümanlara göre AMD, 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan üç çekirdekli Phenom II X3 modellerini Intel'in Core 2 Duo E8x00 serisine karşı kullanacak.

AMD'nin gün ışığına çıkan bazı dökümanlarına göre, Black Edition serisi dahilinde hazırlanan ve bu özelliği ile segmentinde yüksek hız aşırtma başarımı vaat eden Phenom II X3 720 BE (2.8GHz), Intel'in yine 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan çift çekirdekli Core 2 Duo E8400'ün (3.0GHz) modeline rakip olacak gibi görünüyor. Dökümanlarda Phenom II X3 720 Black Edition, sunduğu performans ve daha düşük fiyatıyla rekabetten önde ayrılan işlemci olduğu iddia ediliyor. AMD, Phenom II X3 720 Black Edition modelinin çarpan kilidi açık olarak gelmesi, üç çekirdekli tasarıma sahip olması ve hem DDR2 hem de DDR3 anakartlarda kullanılabilmesi gibi detaylarıyla öne çıktığına vurgu yapıyor.

• GURU3D 'nin sitesinde incelemeleri yapılmış. Sonuçlar bu iddiayı doğrulamakta.
  • amd sonunda inteli köşeye sıkıştırdı. :D:D:D
  • 2009 yılı amd nin yılı olacak
    amd 2009 : az para - fazla performas - çoğu kişiye hitab etmesi ( alım gücü yüksek olması )

intel 2009 : çok para - fazla performans - alım gücü çok zayıf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 11 Şubat 2009; 8:55:58 >
  • Oyunlardan haber versinler bir de.
  • f/p
  • phenom II 940 dıorum baska bısy demıorum
  • II 940 kullanmaktayım. ne desem dogrudur... herkese tavsiye ederim. voltajsız 3,5- 3,6 stabil, voltlu 3,8 stabil. amanda alırsam 4ü zorlarım gibime gelio. saygılar
  • türkiyeye ne zaman gelir acaba??
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugacomtr

II 940 kullanmaktayım. ne desem dogrudur... herkese tavsiye ederim. voltajsız 3,5- 3,6 stabil, voltlu 3,8 stabil. amanda alırsam 4ü zorlarım gibime gelio. saygılar
    hocam bnm sıstemım ımzada yazıo sadece cpu deısceq 500 yada 600 vatt lık ocz psu yeterlımdır o sıstem vephenom 940 ıcın ? sen kac vatt psu kullanıosun ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: THe RoOKiE

quote:

II 940 kullanmaktayım. ne desem dogrudur... herkese tavsiye ederim. voltajsız 3,5- 3,6 stabil, voltlu 3,8 stabil. amanda alırsam 4ü zorlarım gibime gelio. saygılar
    hocam bnm sıstemım ımzada yazıo sadece cpu deısceq 500 yada 600 vatt lık ocz psu yeterlımdır o sıstem vephenom 940 ıcın ? sen kac vatt psu kullanıosun ?

odin gt kullanıyorum. watt gostergesi bulunmaktadır. maximum 450w cekiyo. tahminimce 500watt yeterli olcaktır. x2 6400 den az eneji tüketiyor. hemde 3.6 ghz de calısırken. süper...
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: THe RoOKiE

quote:

odin gt kullanıyorum. watt gostergesi bulunmaktadır. maximum 450w cekiyo. tahminimce 500watt yeterli olcaktır. x2 6400 den az eneji tüketiyor. hemde 3.6 ghz de calısırken. süper...

oh oh tamam bı 500 vatt ısımı gorur eyw

• AMD bu gidişle X5 işlemci de çıkartır gibi geliyor bana. Fiziksel 6 çekirdekli işlemcileri ürettiğinde muhtemelen X5 de gelecek. O zaman da "Want to Do More than Quad Core?" şeklinde bir slogan hazırlar. Oh oh...
  • gecen gün elime opteron serisinden bi server gecti. çok şaşırdım. işlemcide ayak yoktu. aynı core mimarisi gibiydi. gözlerime önce inanamadım sonra bi baktım amd... neden masaüstünde de böyle işlemci üretmiyor acaba..! maliyet mi yüksek yoksa performans kazanımı saglamıyor mu?
  • Phenom'lar keşke daha çabuk Phenom II'ler ile güncellenseydi. Şans yok bu AMD'de. Adamlar tam işi kıvırdılar, şimdi de küresel mali kıriz çıktı işin içine.
  • Oyunlarda bu performansı görebilsek bide
  • E8400' ü kaç kişi standart hızında kullanıyor?
  • bakalım bu iddalara hemen inananalr olur son kullanıcı oyun testlerini görmek gerekir bence
  • hayırlı olsun sonuçto oc potansiyeli olan bi işlemci c2 serisini geçmesi 45 nm olalı normal dir oyunlarda performans için ekran kartı gerekiyor zaten bunu3.8 yapınca tatmin eder
  • quote:

Orjinalden alıntı: DsgnrYgt

E8400' ü kaç kişi standart hızında kullanıyor?

X3 720 BE'yi kaç kişi standart hızında kullanacak
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.