Şimdi Ara

Sony Ericsson'dan iki yeni telefon yolda; C901 ve W395

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
9.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony Ericsson, bugün C903 Frances'in yanısıra C901 ve W395 modellerinin de duyurusunu gerçekleştirdi. C901, firmanın Cyber-shot serisinde, W395 ise Walkman serisinde yer alıyor.

İlk modelimiz C901, ''Filippa'' kod adlıyla gün ışığına çıkmıştı. C903'ün aksine monoblok tasarıma sahip Filippa, dört band GSM ve iki band HSDPA şebekelerine tam destek vermekte. Yurt dışında hızla yaygınlaşmaya devam eden HSDPA alt yapısı ne yazık ki ülkemizde mevcut değil. C903, 105 x 45 x 13 mm ebatlarında ve 107 gram ağırlığındaki kasasında 2.2 inç (~ 5.5 cm) TFT ekran barındırıyor. Ekran, 262.144 rengi görüntüleyebiliyor.

Telefonda 110 MB dahili belleğe yer verilmiş, belleği ufak boyutlarıyla dikkat çeken Memorystick Micro kartlarla arttırabiliyoruz. Telefonda, GPS veya WI-FI desteği bulunmuyor. C901'in C903'e göre ön plana çıktığı özelliği ise xenon flaşı. Xenon flaşların, led flaşlara oranla daha iyi performans sergilediğini söyleyebiliriz. C901, 2009'un 2. çeyreğinde üç farklı renk alternatifiyle satışa sunulacak.

Teknik özellikler:

Şebeke: Quadband GSM / Dualband HSDPA

EDGE desteği:
    Var, 10. sınıf

İşletim sistemi:
    Java platformu

Boyut ve ağırlık:
    105 x 45 x 13 mm

/ 107 gram

Ekran:
    2.2 inç, 240x320 piksel, 262.144 renk TFT

Bellek:
    110 MB dahili + Memorystick Micro desteği

Kamera:
    5.0 Megapiksel, otomatik odaklama, yüz algılama sistemi, geo-tagging, xenon flaş, video kaydı

FM radyo:
    Var, RDS desteği

Bluetooth:
    Var, v2.0 + A2DP

WI-FI:
    Yok

GPS:
    Yok

Hareket sensörü:
    Var

Batarya:
    430 saate kadar bekleme; 9.5 saate kadar konuşma süresi

İkinci modelimiz W395 ise alt segmentte yer alıyor. Kızaklı telefonun, dört band GSM desteği, EDGE bağlantısı, 2.0 inç 176x220 piksel ekranı, 2 MP kamerası, stereo Bluetooth desteği ve 480 saate kadar bekleme; 8 saate kadar konuşma süresi vaadeden bataryası dikkatlerden kaçmıyor. W395'in ekranı çiziklere karşı dayanıklı biçimde geliştirilmiş. Ek olarak telefonda stereo hoparlörlerin bulunduğunu belirtelim. W395'in aynı şekilde 2009'un ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenmekte. Telefonla beraber 1 GB'lık hafıza kartının hediye edileceği ifade edilirken fiyata ilişkin bilgi verilmedi.

Teknik özellikler:

Şebeke: Quadband GSM

EDGE desteği:
    Var, 10. sınıf

İşletim sistemi:
    Java platformu

Boyut ve ağırlık:
    96 x 47 x 14.9 mm / 96 gram

Ekran:
    2.0 inç, 176x220 piksel, 262.144 renk TFT

Bellek:
    10 MB dahili + Memorystick Micro desteği

Kamera:
    2.0 Megapiksel, video kaydı

FM radyo:
    Var, RDS desteği

Bluetooth:
    Var, v2.0 + A2DP

WI-FI:
    Yok

GPS:
    Yok

Batarya:
    480 saate kadar bekleme; 8 saate kadar konuşma süresi

• İlk telefon oldukça hoş duruyor.
    Ama ben ikisinini de satın almak için bir neden göremiyorum. Daha eşsiz modeller yapsalar güzel olur.
  • Standart özellikler tipler farklı sadece
  • Wi-fi standart hale gelmeli artık.
  • bakalım nasıl olacaklar.
  • İkinci üründe stereo hoparlör koymus ama ekran 176x220.
    SE bunu hep yapiyor.
    Bişey koysa baska bişeyden kısıyo.
    Sonra adam tabi SE almaz baska modeller alir..
  • SE, WiFi ve GPS gibi musteriye cekici gelen ozellikleri telinde uygulamayarak kendi piyasa payini baltaliyor. Benim dusuncem oyle cunku ben artik telimde en azinda WiFi olmasini isterim.
  • Wi-Fi ve GPS yok bu SE ne yapmaya çalışıyor anlamış değilim 3-4 yıl geriden geliyor bazı şeyleri standartlaştır artık be SE
  • 2side standart telefon işte:)

w395in çok satıcanı düşünüyorum alt sınıf cihaz stereo hoparlör şekli hoş...

gidip w580 almaktan iyidir:)
  • Sony nin nokiadan farkı kalmadı bence.
  • SE yakında kepenki çeker bu gidişle...
  • Sony Ericsson W395

• ikiside tutar bence yine ne varsa se de var kim nederse desin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pohuman

Sony Ericsson W395

bak bu rengi güzelmiş...

ama ekrana w395 yazıcaklarına az daha büyütebilirlermiş :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezalet forum -- 11 Şubat 2009; 14:49:33 >
  • @..Knight..

Düzeltme yapayım kendi mesajımda daha dogrusu şu özellikler tablosuna xenon flaşı ekleyebilir misin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ermeydan -- 11 Şubat 2009; 15:22:33 >
  • c901 hoş bir model olmuş xenon flaşı olması avantaj. umarım makul bir fiyattan çıkar. k850 yerine düşünülebilir bir model olarak düşünüyorum. w395 ise sony ericsson un f305 modeline çok benziyor özellik olarak şekil bakımından bir rengi farklı gibime geldi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ermeydan

@..Knight..

Düzeltme yapayım kendi mesajımda daha dogrusu şu özellikler tablosuna xenon flaşı ekleyebilir misin?

Uyarın için teşekkür ederim; dikkatimden kaçmış.
  • sizce bu telefonu beklemeye değer mi yoksa k850 gelince onu mu alayım.??
  • wireless koyması lazım artık sony
  • quote:

Orjinalden alıntı: sasa_iliç

sizce bu telefonu beklemeye değer mi yoksa k850 gelince onu mu alayım.??

Her ikisi de aşağı yukarı aynı. C901 biraz daha ince bir model. Hangisi ucuzsa onu alabilirsiniz. Ama c901 için bu yılın 3. çeyreğini beklemeniz gerekebilir.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.