Şimdi Ara

Dvd Rw ile Cd Rw'ı aynı anda pc görmüyor yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ben Yeni DvD Rw Aldım Eski Cd Rw ile bağladığım zaman Pc Görmüyor Ama cd rw yi çıkarınca DvD rw yi görüyor Benim amacım 2 sini birlikte baglamak Kasa İde eski kasalardan Master slave olayı varmış Üsttekine master alttakinede slave kablosunu taktım ama genede görmüyor 2 sini bagladıgım zaman ne dvd rw nede cd rw görünüyor Yardım ltfen.
    Dvd rw almadan önce 2 tane cd rw kullanıyordum ozaman sorunsuz görüyordu 2 sini ama şimdi dvd rw ile cd rw yi aynı anda gösteremiyorum pc ye ne yapmam lazım Pc den fazla anlamam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roronoa_Zoro -- 11 Şubat 2009; 12:59:49 >

• cihazların arkalarında slave master ayarları var onları yapman gerekiyor, aynı ide kablosunda iki cihaz master olamaz, biri master biri slave olacak, ona göre ayarla,
  • quote:

Orjinalden alıntı: stresss

cihazların arkalarında slave master ayarları var onları yapman gerekiyor, aynı ide kablosunda iki cihaz master olamaz, biri master biri slave olacak, ona göre ayarla,

+1

İde kablosunun orta yuvasına bağladığın cihazı slave , üst bağlantıya taktığınıda master yap.
    İde hdd kullanıyorsan o zaman ortaya bağlantı hdd slave, üst bağlantı cd rw master .
    Diğer ide yuvasına taktığın kabloya eğer bi cihaz bağladıysan slave master farketmez.

Biraz karışık oldu ama idare et artık
  • quote:

Orjinalden alıntı: HyperActive

quote:

Orjinalden alıntı: stresss

cihazların arkalarında slave master ayarları var onları yapman gerekiyor, aynı ide kablosunda iki cihaz master olamaz, biri master biri slave olacak, ona göre ayarla,

+1

İde kablosunun orta yuvasına bağladığın cihazı slave , üst bağlantıya taktığınıda master yap.
    İde hdd kullanıyorsan o zaman ortaya bağlantı hdd slave, üst bağlantı cd rw master .
    Diğer ide yuvasına taktığın kabloya eğer bi cihaz bağladıysan slave master farketmez.

Biraz karışık oldu ama idare et artık

Pc den fazla anlamam ama 2 kablo var master slave yazıyor üsttekine master alttakine slave taktım pc yi açınca 2 sinide görmüyor üsttekini slave alttakini master yaptım ama genede olmadı ne yapmam lazım anlamadım içinden bi kablo falanda çıkmadı yani adam sordu satamı ide mi ide dedim kablo falan vermedi ne yapıcam bilmiyorum . acaba bios ile ilgili olabilirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roronoa_Zoro -- 11 Şubat 2009; 12:51:04 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Quaron*

Merhaba Arkadaşlar.
    Ben Yeni DvD Rw Aldım Eski Cd Rw ile bağladığım zaman Pc Görmüyor Ama cd rw yi çıkarınca DvD rw yi görüyor Benim amacım 2 sini birlikte baglamak Kasa İde eski kasalardan Master slave olayı varmış Üsttekine master alttakinede slave kablosunu taktım ama genede görmüyor 2 sini bagladıgım zaman ne dvd rw nede cd rw görünüyor Yardım ltfen.
    Dvd rw almadan önce 2 tane cd rw kullanıyordum ozaman sorunsuz görüyordu 2 sini ama şimdi dvd rw ile cd rw yi aynı anda gösteremiyorum pc ye ne yapmam lazım Pc den fazla anlamam

• quote:

quote:

Merhaba Arkadaşlar.

kablolarda master slave yazıyorsa senin dvdrw ve eski cdrw'nin arkasında da ayarlar var, onlarında ayarını yapman gerekiyor, sürücülerin arkasına dikkatli bakarsan görürsün master ve slave ayarlarını,

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.