- x
Diş Beyazlatma Yöntemleri???
42 Cevap12600 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2066 Mesaj
8 Şubat 2009; 20:43:18 

[font="Trebuchet MS"]Merhabalar maalesef bende bu dertten muzdaribim küçükken hasta olduğum zamanlarda doktorların verdiği aşırı antibiyotik yüzünden dişlerim sarı fırçalasamda birşey değişmiyor sadece biraz açılıyor babam diş pastası aldı onu kullandım yine sadece biraz açtı çok fazla bir şey fark etmedi bir arkadaş ise falım klasik sakızından bir kutu al hergün çiğne dedi bunun aslı varmıdır bilmiyorum ama sizinde bu konuda ki yorumlarınızı bekliyorum artık utanıyorum bu dişlerle gülmekten bir an önce geçsin istiyorum
Teşekkürler...[/font]

97 Mesaj
8 Şubat 2009; 20:45:24 

bir zaman 1liralık kutu sakızlardan çiğniyodum beyaz gözüküyodu dişler.şimdi önce karbonatla sonra macunla fırçalıyorum.cillop gibi gözüküyo yada ben öyle zannediyorum ama sarılık yok

477 Mesaj
8 Şubat 2009; 20:49:16 

aynı dert bende de mevcut: dişlerim sarı

Süleyman Demirel Üniversitesi - Uluborlu Selahattin Karasoy MYO - İnternet ve Ağ Teknolojileri
Leyla ile Mecnun/Ben de Özledim/Medcezir/Kyle XY/Prison Break/Dexter/Person of Interest/Sherlock/Breaking Bad/Supernatural/Fringe/House M.D./True Blood/
Da Vinci's Demons/The Mentalist/Skins/Misfits/Blue Mountain State/The Dead Zone/The Inbetweeners/Chuck/Spartacus/Shameless/Family Guy/
How I Met Your Mother/South Park/The Walking Dead/Arrow/The Vampire Diaries/Death Note/Alphas/Revolution/Lost/Heroes

2066 Mesaj
8 Şubat 2009; 20:57:30 

quote:

Orjinalden alıntı: Anchovy53

bir zaman 1liralık kutu sakızlardan çiğniyodum beyaz gözüküyodu dişler.şimdi önce karbonatla sonra macunla fırçalıyorum.cillop gibi gözüküyo yada ben öyle zannediyorum ama sarılık yok

[font="Trebuchet MS"]Nasıl hocam karbonat karbonat üzerine macun mu yoksa önce karbonatla sonra macunla'mı fırçalıyorsunuz??[/font]

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Şubat 2009; 20:59:38 

karbonat erol

0

1157 Mesaj
8 Şubat 2009; 21:00:12 

Bende de aynı olay var. Küçüklüğümde başlamış antinbiyotik sevdam. O kadar alışmışım ki artık içmesem iyileşemiyorum. Her sene 7-8 kutu antibiyotik kullanıyorum. Dişler sarı yani.. Neden bu kadar çok antibiyotik kullandın derseniz; kronik sinüzit ve açtığı dertler...

Tama Superstar Custom

Pearl P-3002D Eliminator Demondrive(r)

2066 Mesaj
8 Şubat 2009; 21:01:09 

quote:

Orjinalden alıntı: azawarai

Bende de aynı olay var. Küçüklüğümde başlamış antinbiyotik sevdam. O kadar alışmışım ki artık içmesem iyileşemiyorum. Her sene 7-8 kutu antibiyotik kullanıyorum. Dişler sarı yani.. Neden bu kadar çok antibiyotik kullandın derseniz; kronik sinüzit ve açtığı dertler...

[font="Trebuchet MS"]Bir çaresi olsa da kurtulsak şu olaydan [/font]

97 Mesaj
8 Şubat 2009; 21:03:38 

quote:

Orjinalden alıntı: orhan6894

[font="Trebuchet MS"]Nasıl hocam karbonat karbonat üzerine macun mu yoksa önce karbonatla sonra macunla'mı fırçalıyorsunuz??[/font]

önce karbonatla fırçalıyorum sonra ağzımı hiç çalkalamadan macunla fırçalıyorum

2682 Mesaj
8 Şubat 2009; 21:04:21 

Bende de var aynı sorun, Signal'in doğal beyazlık diyen macunundan aldım, umarım işe yarar.

1157 Mesaj
8 Şubat 2009; 21:10:28 

quote:

Orjinalden alıntı: orhan6894

[font="Trebuchet MS"]Bir çaresi olsa da kurtulsak şu olaydan [/font]

Olsa keşke...

Tama Superstar Custom

Pearl P-3002D Eliminator Demondrive(r)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Şubat 2009; 21:19:29 

bi ara limonlu sigara külü filan vardı hiç denememiştim

3714 Mesaj
8 Şubat 2009; 21:34:34 

Benim dişte de leke olmuş. Çok sinir oldum. Sigara + Çay fena yaptı dişleri. Karbonat denedim çıkarmadı tam anlamıyla, signal doğal beyazlık şuan kullanıyorum. Açıkcası beyazlatıyor dişleri, fakat leke hala orda duruyor. Acil yok etmem lazım onu.

Dövme yaptıran kişi, bekaretini kaybetmiş kadına benzer. Bir kere olduysa, bir kere ile kalmayacaktır.

1390 Mesaj
8 Şubat 2009; 21:35:39 

[font="Trebuchet MS"]Linkteki ürünü deneyebilirsiniz. Kısa vadede (yaklaşık 10 gün) beyazlık sağlıyor ama uzun vadede dişlere zararı var mıdır bilmiyorum.[/font]

http://urun.gittigidiyo...ISTEMI_W0QQidZZ15769652

Ekleme: Link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendinibil -- 8 Şubat 2009; 21:32:57 >

3207 Mesaj
8 Şubat 2009; 21:43:54 

Karbonat dişleri çiziyor diye hatırlıyorum.Kısa vadede fayda sağlayabilirama uzun vadede daha fazla sararmalara sebebiyet verebilir araştırmadan denemeyin

I started to watch myself with a mirror's eyes,
And I begin to slip away.
And no one's here to reach the other side with me.
Why don't you see me go this way?

1234 Mesaj
8 Şubat 2009; 21:49:57 

bazı dişler kendinden sarıdır ne yapılsa beryazlamaz.Sadece temiz görünür beyazlatamazsınız.Bizim ailede öyle mesela kemik sarısı gibi rengi var ama asla porselen gibi beyaz değil.

1540 Mesaj
8 Şubat 2009; 22:00:39 

dün akşam tv'de yeni bir ürünün reklamına rast geldim. dişçilerin uyguladığı profesyonel yönteme benziyor. boks yapanların taktığı dişliğe benzer şeylerin içine bir sıvı konuluyor ve ağıza takılıyor. sanırım belli bir süre ağızda kaldıktan sonra dişlerde beyazlama oluyor.

322 Mesaj
8 Şubat 2009; 22:01:52 

Bir dişci akrabam taze cevizin yeşil kabuğunu dişlerinde beklet sür falan demişti lakin denememişdim belki işe yarar

YARALI GAZİSİNE 55 TL'YE MADALYA SATAN BİR ÜLKEDEYİZ NE YAZIK Kİ
DH KAFKAS ÇERKES KÖKENLİLER CEMİYETİ
Şerefsizce yaşamaktansa şerefimle ölürüm

1384 Mesaj
8 Şubat 2009; 22:12:46 

Misvak

2650 Mesaj
8 Şubat 2009; 22:15:40 

Günde 4-5 kere fırçala...Elbet zamanla iyileşir...Bu işler sabır ister...

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
İletişim Bilimleri/Halkla İlişkiler ve Reklamcılık

1919 Mesaj
8 Şubat 2009; 22:16:47 

Kezzapla fırçala :D

"Şans, Fransa Bisiklet Turu gibidir.Uzun süre beklersin,sonra hemen geçer."

2066 Mesaj
8 Şubat 2009; 22:57:43 

quote:

Orjinalden alıntı: Cenk

Benim dişte de leke olmuş. Çok sinir oldum. Sigara + Çay fena yaptı dişleri. Karbonat denedim çıkarmadı tam anlamıyla, signal doğal beyazlık şuan kullanıyorum. Açıkcası beyazlatıyor dişleri, fakat leke hala orda duruyor. Acil yok etmem lazım onu.

[font="Trebuchet MS"]Bende de aynı hocam ön dişimde küçük bir leke var kurtulamadım ondan birgün çok hırslandım diş etlerimi yırtana kadar kanatana kadar fırçaladım biraz beyazladı ama normalde fırçaladığım zamanda o beyazlık oluşuyordu bir etkisi olmadı yani yeni çözümler arıyorum...[/font]

110 Mesaj
9 Şubat 2009; 22:52:02 

quote:

Orjinalden alıntı: kendinibil

[font="Trebuchet MS"]Linkteki ürünü deneyebilirsiniz. Kısa vadede (yaklaşık 10 gün) beyazlık sağlıyor ama uzun vadede dişlere zararı var mıdır bilmiyorum.[/font]

Ekleme: Link

Bunu deneyen varmi arkadaslar cok iddaali bi sey.

38 Mesaj
10 Şubat 2009; 0:14:28 

Yukarda adı geçen ürünü aldım ancak denemeye cesaret edemiyorum. Kullanan bir tanıdığım var dişleri gerçekten de beyazladı üstelik günde 2 paket sigara içmesine rağmen. Ancak dişlerime bir zararı olur diye endişemden kullanamıyorum konuyla ilgili paylaşımlarınızı bekliyorum...

337 Mesaj
11 Şubat 2009; 9:19:56 

bence dişlerinizi çok fazla fırçalamayın günde en fazla 2 kez yeter.Fazla fırçalayınca dişetleri zarar görür. Bir de karbonatlı macun kullanın.

"Bilgi Paylaşıldıkça Çoğalır"

698 Mesaj
18 Şubat 2009; 2:14:04 

bu diş beyazlatma olayı şehir efsanesine dönüştü artık.. kül'den misvak'a, karbonat erol'dan taze ceviz kabuğuna hatta kezzap'a

kadar bir çok seçenek sunulmuş..maşallah..

yahuu arkadaşım, konuyu açan arkadaşım, bir diş hekimine muayene oldun mu??

gideceksin bir hekime, sana 2 seçenek sunacak..home bleaching ya da office bleaching..beraberce sana uygun olanı seçecek ve

beyazlatmaya başlayacaksınız..bu işlem o kadar zor, o kadar karmaşık bir işlem değil..

not: her antibiyotik dişte renkleşme yapmaz..çocuklukta kullanılmaması gereken bazı antibiyotikler vardır, ancak genel sağlık durumu bu

antibiyotiğin kullanılmasını gerekli kılıyorsa bu antibiyotik dişte renkleşme yapıyor diye kullanılmamazlık edilmez..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guardiola -- 18 Şubat 2009; 2:10:26 >

..ars longa, vita brevis, occasio praeceps, experimentum periculosum, iudicium difficile..

2066 Mesaj
18 Şubat 2009; 18:31:51 

quote:

Orjinalden alıntı: guardiola

bu diş beyazlatma olayı şehir efsanesine dönüştü artık.. kül'den misvak'a, karbonat erol'dan taze ceviz kabuğuna hatta kezzap'a

kadar bir çok seçenek sunulmuş..maşallah..

yahuu arkadaşım, konuyu açan arkadaşım, bir diş hekimine muayene oldun mu??

gideceksin bir hekime, sana 2 seçenek sunacak..home bleaching ya da office bleaching..beraberce sana uygun olanı seçecek ve

beyazlatmaya başlayacaksınız..bu işlem o kadar zor, o kadar karmaşık bir işlem değil..

not: her antibiyotik dişte renkleşme yapmaz..çocuklukta kullanılmaması gereken bazı antibiyotikler vardır, ancak genel sağlık durumu bu

antibiyotiğin kullanılmasını gerekli kılıyorsa bu antibiyotik dişte renkleşme yapıyor diye kullanılmamazlık edilmez..

[font="Trebuchet MS"]Teşekkürler güzel bilgilndirme elleriniz dert görmesin [/font]

698 Mesaj
18 Şubat 2009; 19:16:21 

rica ederim..

..ars longa, vita brevis, occasio praeceps, experimentum periculosum, iudicium difficile..

1662 Mesaj
20 Şubat 2009; 15:37:35 

adam akıllı bir guardiola yazmış.. bende biraz ekliyim öncelikle hiçbir diş macunu,karbonat,limon gibi maddeler beyazlatma sağlamaz.sadece temizlik sağlar karbonat gibi veya mica içerikli diş macunları diş minesini çizerek kısa vadede(birkaç saat)geçici beyazlık sağlar fakat diş minesi zarar gördüğünden dişin dış yapısı pütüleşmeye başlar ve daha kolay besin tutar sonuçta diş daha çabuk sararır.gelelim beyazlatmaya öncelikle dişçiye gidiceksin 2 tip beyazlatma vardır jel tipi ve lazer tipi. jel tipi 300 ytl civarı dişçi ağzının kalıplarını alıcak ve ilaç vericek sana sende akşam yatarken kullanıcaksın ve sabaha kadar ağzında kalıcak 10 gün içersinde dişlerin rengi bayağ bir açılcak..diğeri lazer tipi dişçide 45 dk da yaptıryorsun fakat fiyatı biraz daha tuzlu ben jel tipini öneririm fiyattan dolayı..2 yönteminde hiçbir zararı yoktur geçici hassaslık dışında..diğer önerilen herşey kulaktan dolma ve dayanıksızdır beyazlatcam derken dahada koyu renge neden olabilirsin.

Biz cahil dediğimiz zaman,mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz.Kastettiğimiz ilim,hakikati bilmektir.Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi,hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir.

2066 Mesaj
20 Şubat 2009; 18:22:18 

[font="Trebuchet MS"]Teşekkür ederim bende artık doktora gitmenin mantıklı olacağını düşünüyorum...[/font]

19 Mesaj
22 Şubat 2009; 11:29:33 

vericeksin 5 milyari disci dislerini artistlerinki gibi beyazlaticak ve sana sigara icmedigin taktirde 5 yilda garanti vericek

4159 Mesaj
4 Eylül 2009; 21:32:16 

Fırçamın üstüne karbonat döküyorum daha sonra üstüne limon sıkıp dişlerimi fırçalıyorum. Etkisi hemen farkediliyor hatta ağzımı temizlerken tükürdüğümde sapsarı su çıkıyor. Ama karbonatın dişlerime zarar vermesinden korkuyorum. Doktora gidip sildirmeyi de düşünüyorum ama onun ömrünün pek de uzun olmadığını öğrendim. Başka bi yolu çaresi var mıdır ?

64 Mesaj
5 Eylül 2009; 17:49:24 

limon karbonat filan boş işler dişi çiziyor.. doktorda beyazlatma güzel ama dişlerin hassalaşıyor sıcak soguk yiyemiyorsun.. doktor yakın akrabımız var ve asla tavsiye etmedi.. benimde dişler sarıydı glister diş macunu kullandım.. düzenli olarak kullandıgınızda farkı göreceksiniz..

4159 Mesaj
6 Eylül 2009; 15:49:22 

Peki fiyat olarak ne kadar bu glister ?

1420 Mesaj
6 Eylül 2009; 18:20:47 

Ahh ah gitti dişlerim artık geri dönüşü olmayan noktaya

What's up nigga?

155 Mesaj
14 Eylül 2009; 17:26:19 

doğru ellerde, doğru malzeme ve tekniklerle yapılan diş beyazlatmaların hiç bir zararı yoktur., veçok guzel sonuçlar alınır. karbonat gibi aşındırıcı maddelerle dişlerin fırçalanması çoook zararlıdır.

www.akademilazerdis.com

6557 Mesaj
26 Eylül 2009; 14:38:50 

bebekken tetrasiklik antibiyotik alımı nedeniyle dişlerin kalıcı olarak sararması-kahverengileşmesinin, beyazlaştırma-temizleme-fırçalama yöntemleriyle düzeltilmesi mümkün değildir diye biliyorum!

GENS UNA SUMUS

972 Mesaj
27 Eylül 2009; 11:45:51 

Arkadaşım senin çektiğin dert bende de var. Üzülerek söylüyorum ki bu antibiyotiklerin yarattığı sarılık diş fırçalayarak geçmiyor. Herhangi bir dışarıdan müdahale işe yaramıyor çünkü dişler sanki içeriden sararıyor gibi. Yine çok fazla sigara, kahve ya da çay içenler için bir yöntem var. Önce dişinizi bir güzel fırçalayın. Daha sonra fırçanızı olabildiğince kurulayın ve üzerine bolca karbonat dökün. Bunun da üzerine birkaç damla limon damlatıp hemen uygulayın. Karbonata limonu damlatır damlatmaz bunu yapmanız gerekir. Sık yapmak diş minesini zayıflatıyor. Benden uyarması.

Olduğun gibi görün, diğeri yanlış...

1112 Mesaj
27 Eylül 2009; 14:25:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Cenk

Bu tür lekeler için ince zımpara kullanıyorum ben.
Diş minesine zarar verebilir tabi bu olay ama fazla bastırmadan bikaç kez uygulayınca leke gidecektir.
Ne yapsam çıkmıyor, ince zımpara kullandım mecburen

155 Mesaj
28 Eylül 2009; 18:50:03 

Karbonat gibi aşındırıcı maddelerele diş fırçalanması hem dişlere zarar verecek hemde kısa sürede tekrar renk koyulaşacaktır.
son çıkan lazerle diş beyazlatmalarda antibiyotik renklenmelerindede kalıcı olarak etkili beyazlık sağlanabilmektedir.

www.akademilazerdis.com

1733 Mesaj
30 Eylül 2009; 0:06:54 

quote:

Orijinalden alıntı: Arkın.

Misvak

başka söze gerek yok ...

OneHourTranslation

673 Mesaj
2 Ekim 2009; 20:37:21 

ortidonti tadavim bitince diş beyazlatmada yaptıracağım böyle dişlerim olacak

2 Mesaj
27 Mayıs 2014; 23:03:27 

Ben Paradontax kullanıyorum tadı çok kötü ama baya fark yaptı 14 günde :D

0

51 Mesaj
30 Mayıs 2014; 1:34:21 

Diş için en iyi çözüm misvak arkadaş birde sigara kulunu duymuştum.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » Diş Beyazlatma Yöntemleri???
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.421