- x
aöf de 2.dönem harç parası zamanında yatırmassan % kaç faiz geliyor
35 Cevap59757 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1530 Mesaj
8 Şubat 2009; 19:31:41 

işletme okuyorum 1 donem harç paramı yatırdım 2 donem harç param 220tl di sanıyorsam onu 1 ay geçiktirirsem ne kadar faiz yerim acaba bilen varmı? tşk ler.

Bugünler kötü olsa bile hep yarınlar güzel olacak derler peki bugünler dünlerin yarınları değil mi?

Büyük randevu bilsem nerede saat kaçta,Tabutumun tahtası bilsem hangi ağaçta.. ((( Necip Fazıl Kısakürek )))

3198 Mesaj
15 Şubat 2009; 13:21:56 

hakketen bende onu düşünüyordum ne kadar?

131 Mesaj
20 Şubat 2009; 0:26:06 

Banada bu sorunun cevabı lazım

3198 Mesaj
21 Şubat 2009; 0:52:48 

peki son tarih ne zamandı ?

48 Mesaj
21 Şubat 2009; 9:51:48 

27 şubat

3198 Mesaj
21 Şubat 2009; 22:19:27 

ondan sonra faizi ile mi alınıyor ? yoksa alınmıyor mu ödeme

824 Mesaj
21 Şubat 2009; 23:40:54 

yatırdıktan sonra büroda işlem yapılıyo mu yav aklıma takıldı

Go Long, Go Deep, Go State!

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Şubat 2009; 0:17:17 

itü de yüzde yüz zamlı

473 Mesaj
22 Şubat 2009; 22:26:35 

yokmu bilen ayda ne kadar faiz geliyor

1530 Mesaj
23 Şubat 2009; 0:30:39 

ben yatıramıyacagım gibi mrk ediyorum bilende yok bakalım ne oalcak hayırlısı .D

Bugünler kötü olsa bile hep yarınlar güzel olacak derler peki bugünler dünlerin yarınları değil mi?

Büyük randevu bilsem nerede saat kaçta,Tabutumun tahtası bilsem hangi ağaçta.. ((( Necip Fazıl Kısakürek )))

3300 Mesaj
23 Şubat 2009; 0:40:24 

arkadaşlar yetiştim
bizde her zaman vaktinde yatıran biriydik ama malum para yetmedi.
bende sizin gibi buraya sordum tam cevabı bulamadımdı.
ertesi gün aöf büroyu aradım,ordaki görevli bana söyledi.
dediki 200 ytl yatırman gerekiyorsa,1 ay geciktirirsen % 1 faiz gelir yani 1 ay geciktirmeye 2 ytl faiz geliyor.
5 ay yatırmassanız 10 ytl faiz geliyor.
en son yatırma zamanı ise bir dahaki seneye kadar ilk paranın yattığı zamana kadarmış.ayrıca kayıt sılınmesı gıbı durum olmuyormus
yani sorun etmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris195 -- 23 Şubat 2009; 0:37:07 >

1530 Mesaj
23 Şubat 2009; 0:52:59 

eyw gece gece ilaç gibi geldi bari bu gün rahat uyuyayım :D
quote:

Orjinalden alıntı: baris195

arkadaşlar yetiştim
bizde her zaman vaktinde yatıran biriydik ama malum para yetmedi.
bende sizin gibi buraya sordum tam cevabı bulamadımdı.
ertesi gün aöf büroyu aradım,ordaki görevli bana söyledi.
dediki 200 ytl yatırman gerekiyorsa,1 ay geciktirirsen % 1 faiz gelir yani 1 ay geciktirmeye 2 ytl faiz geliyor.
5 ay yatırmassanız 10 ytl faiz geliyor.
en son yatırma zamanı ise bir dahaki seneye kadar ilk paranın yattığı zamana kadarmış.ayrıca kayıt sılınmesı gıbı durum olmuyormus
yani sorun etmeyin

211 Mesaj
23 Şubat 2009; 8:39:24 

arkadaşlar :) ben sordum açıköğretim bürosuna sınavlara girersin yatırmazsan faiz yersin .. dediler...üzüldüm tabii
bu sene sınavlara girip çıkışımı almayı düşünüyorum...para tuzağıymış boşuna girdik

3300 Mesaj
23 Şubat 2009; 22:58:55 

quote:

Orjinalden alıntı: webisweb

arkadaşlar :) ben sordum açıköğretim bürosuna sınavlara girersin yatırmazsan faiz yersin .. dediler...üzüldüm tabii
bu sene sınavlara girip çıkışımı almayı düşünüyorum...para tuzağıymış boşuna girdik

ok
benım dedıgımı demısler

20704 Mesaj
23 Şubat 2009; 23:37:02 

Güzel oldu bu bilgi. Yatırmayacam gibi çünkü.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1530 Mesaj
24 Şubat 2009; 20:26:16 

sms göndermişler zaten bu gün :D

0 Mesaj
4 Mart 2009; 11:35:16 

arkadaşlar siteye üye değildim ama bu konuyu görünce üye olup bu bilgilendirmeyi yapıyorum size.
benim bir arkadaşım normalde 219 tl olan harç parasını 27 şubattan sadece 3 gün sonra yatırdı
yani 2 martta
ve banka hafta sonuda dahil olmak üzere 3 gün için günlük %4 faiz uygulayıp 245,28 lira tahsil etti.
yani özetlersek durumu
ödemediğiniz her gün için 8,76 lira faiz uygulanıyor bu hesaba göre
bilginize..

1530 Mesaj
4 Mart 2009; 23:46:53 

şakamı bu... Bana yalan söylüyorum de :D
quote:

Orjinalden alıntı: gkhnt

arkadaşlar siteye üye değildim ama bu konuyu görünce üye olup bu bilgilendirmeyi yapıyorum size.
benim bir arkadaşım normalde 219 tl olan harç parasını 27 şubattan sadece 3 gün sonra yatırdı
yani 2 martta
ve banka hafta sonuda dahil olmak üzere 3 gün için günlük %4 faiz uygulayıp 245,28 lira tahsil etti.
yani özetlersek durumu
bilginize..

2 Mesaj
6 Mart 2009; 2:46:55 

quote:

Orjinalden alıntı: gkhnt

yani 2 martta
yani özetlersek durumu
bilginize..

alakası yok ya ne yaptın.ben 10 ay geç yatırdım bu sene.senin dediğin gibi olsa 3 milyar fln ödemem lazımdı.
.böyle gerçek dışı bilgilerle insanların kafasını karıştırmayın.
size canlı örnek.geçen sene 2. dönem harcını yatırmadım bu sene ilk dönem kayıtların son günü ikisini birlikte yatırdım.2 si toplam 488 tl.
268 geçen seneki 220 de bu sene.(3 dersim kaldığı için sınıf atlayamadım o yüzden bu seneki 220)
yani öyle günlük yüzde 4 faiz fln yok rahat olun.

4413 Mesaj
6 Mart 2009; 3:39:38 

Geçen yıli 2. dönemin harcını 2-3 ay geç ve 3-5 lira fazladan ödedim, bu senede değişmemiştir herhalde.

1673 Mesaj
6 Mart 2009; 10:11:54 

quote:

Orjinalden alıntı: Silver_Sky

Geçen yıli 2. dönemin harcını 2-3 ay geç ve 3-5 lira fazladan ödedim, bu senede değişmemiştir herhalde.

bende oyle hatırlıyorum günlük 7-8 tl faiz diyen arkadaşın bir hatası var sanırım

1112 Mesaj
6 Mart 2009; 14:47:17 

2 yıldır ödemediğim harç parasını vakıfbank'tan sorgulattım.
en son ödemem gereken tutat 230 tl gibi birşeydi.
korkmayın bişey olmaz.
ben hala ödemedim, bu gidişle de biraz zor ödicem gibi :)

4086 Mesaj
6 Mart 2009; 15:06:27 

aylık faizi %2 imiş ben sordum

bende geciktirdim :) bu ayın ortasında yatırcam

1530 Mesaj
8 Mart 2009; 12:25:09 

neredende atladım ya salak gibi gittim kayıt oldum..Tek tesellim harcadığım masrafı otubüs,sinema vs çıkarmış olmam D:

0 Mesaj
17 Eylül 2009; 10:54:52 

ya arkadas lar kafanıza takmayın ben busene galiba 28 subat 2009 da baslayan harcımı 7 ay gec yatırdım yani 18 eylül 2009 da yatırdım 215 tl iken 230 tl yatırdım yani merak etmeyin 7 ayda 15 tl faiz ödedimyani aylık 2tl faiz geliyo 2. taksit sinavlara girmenize de engel degil

1 Mesaj
20 Şubat 2010; 13:12:57 

aRkadşlar benım maddı sorunum oldugfundan dolayı üniverisiteye katyıtımı yaptırdım ama gidemedım 1. dönem harç parasını yatırdım ama 2. dönemı yatıramadım okuldan kayıtım silirmı.

389 Mesaj
14 Mart 2010; 15:20:09 

bende 2.sınavı geçersem yatıracam boş boşa yatırmayak

........

0 Mesaj
28 Mart 2010; 8:30:40 

arkadaşlar ben 2. harcı hala yatırmadım :D işin garibi aof'ün sitesinde sınav giriş belgem gözükmüyor. acaba yatırmadığım için olabilir mi diyorum ama bir sonraki döneme kadar yasal faiziyle ödenebileceğini söylüyor herkes. yani sınava girememe gibi bişey söz konusu değil. işin kötüsü benim adres değiştiği için posta da başka adrese gidiyor yani sınav giriş belgesini internetten çıktı halinde alıyorum ben hep. acaba sınav giriş belgesi internette olmayan başka arkadaşlar var mı hala? 1 haftadan az kaldı çünkü. hala bekliyorum şu sınav giriş belgesi internette olsa da bir an önce çıktısını alsam... delirecem! sanki yatırmadığım için inadına yapıyorlar!

7261 Mesaj
28 Mart 2010; 11:17:48 

Ben 2. harcı yatırmayı düşünmüyorum ve mümkünse kaydımı sildirmek istiyorum. 2. üniversite olarak kayıt yaptırdım fakat,
asıl okulumdaki sınav yoğunluğundan aöf sınavlarına çalışacak vakit bulamadım. Dolayısı ile sınava da boşuna girmeye niyetim yok.
Ödemezsem hukuki bir sorun oluşur mu? Veya sınavlara girmediğim, harcı yatırmadığım için kaydım otomatikman silinir mi ? Aöf'ne devam etmeyi düşünmüyorum.
Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

5 Mesaj
18 Şubat 2011; 1:35:51 

arkadaşlar ben dilkey geçişten aöf işletme hazırlık okuyorum ikinci taksidi bir iki ay geç yatırsam atılırmıyım

0 Mesaj
11 Mart 2011; 13:37:01 

arkadaşlar ben bu sene 1 . sınıftayım fakat başka bir bölüm istiyorum açıktan okuyorum iki yıllık şu anki bölümümün 2. taksidini yatırmadan bu sene üniversiteye girip başka bir bölüm seçip yerleşe bilirmiyim yoksa harç parasını ödemem mi gerekiyor

0 Mesaj
11 Mart 2011; 13:39:15 

yardımlarınız için teşekkürler

1921 Mesaj
11 Mart 2011; 18:11:59 

arkadaşlar ben ilk dönem kaydoldum ancak kaydımın silinmesini istiyorum. 2 dönem harcını yatırmak istemiyorum. yapmam gerekn birşey var mı?

3 Mesaj
21 Mart 2011; 12:06:33 

bence 2. tasiti almazlar ,aöf bürosunda tek dilekçe yazdırıp kaydını siliyorlar , kimliğini yanına almayı unutma yoksa kaydını silmezler , kimliğini kayıp ettiysen gazeteye ilan verip ilan sayfasını aöf bürosuna teslim etmen gerekir.

0 Mesaj
7 Ağustos 2013; 14:29:21 

arkadaşlar ben ikinci harcı yatırmadım sebebi ise okula devam etmeyi düşünmedigimdendi.bu ikinci harç benim önüme daha sonra hacız olarak gelirmi bir bilgisi olan varmı

216 Mesaj
18 Aralık 2013; 23:39:34 

bugun aynı şeyi aöf bürosuna sordum ordaki kadının cevabı

" şimdiye kadar böyle bi para takibi olmadı ilerde açıköğretime kaydolurken devam etmek istersen önüne çıkıyor ödemek zorundasın ama ilerde durum hakkında ne olur bilmiyorum" dedi. benide ödemedim bu parayı ilerde elime para geçince ödicem ama malum devlet sende parasını bırakmaz bi şekilde alır

Bu mesajda bahsedilenler: sinasi5403

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora » aöf de 2.dönem harç parası zamanında yatırmassan % kaç faiz geliyor
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.328