Şimdi Ara

aöf de 2.dönem harç parası zamanında yatırmassan % kaç faiz geliyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
72.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Silver_Sky

Geçen yıli 2. dönemin harcını 2-3 ay geç ve 3-5 lira fazladan ödedim, bu senede değişmemiştir herhalde.

bende oyle hatırlıyorum günlük 7-8 tl faiz diyen arkadaşın bir hatası var sanırım
  • işletme okuyorum 1 donem harç paramı yatırdım 2 donem harç param 220tl di sanıyorsam onu 1 ay geçiktirirsem ne kadar faiz yerim acaba bilen varmı? tşk ler.

• hakketen bende onu düşünüyordum ne kadar?
  • Banada bu sorunun cevabı lazım
  • peki son tarih ne zamandı ?
  • 27 şubat
  • ondan sonra faizi ile mi alınıyor ? yoksa alınmıyor mu ödeme
  • yatırdıktan sonra büroda işlem yapılıyo mu yav aklıma takıldı
  • itü de yüzde yüz zamlı
  • yokmu bilen ayda ne kadar faiz geliyor
  • ben yatıramıyacagım gibi mrk ediyorum bilende yok bakalım ne oalcak hayırlısı .D
  • arkadaşlar yetiştim
    bizde her zaman vaktinde yatıran biriydik ama malum para yetmedi.
    bende sizin gibi buraya sordum tam cevabı bulamadımdı.
    ertesi gün aöf büroyu aradım,ordaki görevli bana söyledi.
    dediki 200 ytl yatırman gerekiyorsa,1 ay geciktirirsen % 1 faiz gelir yani 1 ay geciktirmeye 2 ytl faiz geliyor.
    5 ay yatırmassanız 10 ytl faiz geliyor.
    en son yatırma zamanı ise bir dahaki seneye kadar ilk paranın yattığı zamana kadarmış.ayrıca kayıt sılınmesı gıbı durum olmuyormus
    yani sorun etmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris195 -- 23 Şubat 2009; 0:37:07 >
  • eyw gece gece ilaç gibi geldi bari bu gün rahat uyuyayım :D
    quote:

Orjinalden alıntı: baris195

arkadaşlar yetiştim
    bizde her zaman vaktinde yatıran biriydik ama malum para yetmedi.
    bende sizin gibi buraya sordum tam cevabı bulamadımdı.
    ertesi gün aöf büroyu aradım,ordaki görevli bana söyledi.
    dediki 200 ytl yatırman gerekiyorsa,1 ay geciktirirsen % 1 faiz gelir yani 1 ay geciktirmeye 2 ytl faiz geliyor.
    5 ay yatırmassanız 10 ytl faiz geliyor.
    en son yatırma zamanı ise bir dahaki seneye kadar ilk paranın yattığı zamana kadarmış.ayrıca kayıt sılınmesı gıbı durum olmuyormus
    yani sorun etmeyin
  • arkadaşlar :) ben sordum açıköğretim bürosuna sınavlara girersin yatırmazsan faiz yersin .. dediler...üzüldüm tabii
    bu sene sınavlara girip çıkışımı almayı düşünüyorum...para tuzağıymış boşuna girdik
  • quote:

Orjinalden alıntı: webisweb

arkadaşlar :) ben sordum açıköğretim bürosuna sınavlara girersin yatırmazsan faiz yersin .. dediler...üzüldüm tabii
    bu sene sınavlara girip çıkışımı almayı düşünüyorum...para tuzağıymış boşuna girdik

ok
    benım dedıgımı demısler
  • Güzel oldu bu bilgi. Yatırmayacam gibi çünkü.
  • sms göndermişler zaten bu gün :D
  • arkadaşlar siteye üye değildim ama bu konuyu görünce üye olup bu bilgilendirmeyi yapıyorum size.
    benim bir arkadaşım normalde 219 tl olan harç parasını 27 şubattan sadece 3 gün sonra yatırdı
    yani 2 martta
    ve banka hafta sonuda dahil olmak üzere 3 gün için günlük %4 faiz uygulayıp 245,28 lira tahsil etti.
    yani özetlersek durumu
    ödemediğiniz her gün için 8,76 lira faiz uygulanıyor bu hesaba göre
    bilginize..
  • şakamı bu... Bana yalan söylüyorum de :D
    quote:

Orjinalden alıntı: gkhnt

arkadaşlar siteye üye değildim ama bu konuyu görünce üye olup bu bilgilendirmeyi yapıyorum size.
    benim bir arkadaşım normalde 219 tl olan harç parasını 27 şubattan sadece 3 gün sonra yatırdı
    yani 2 martta
    ve banka hafta sonuda dahil olmak üzere 3 gün için günlük %4 faiz uygulayıp 245,28 lira tahsil etti.
    yani özetlersek durumu
    bilginize..
  • Orjinalden alıntı: gkhnt

arkadaşlar siteye üye değildim ama bu konuyu görünce üye olup bu bilgilendirmeyi yapıyorum size.
    yani 2 martta
    yani özetlersek durumu
    bilginize..

alakası yok ya ne yaptın.ben 10 ay geç yatırdım bu sene.senin dediğin gibi olsa 3 milyar fln ödemem lazımdı.
    .böyle gerçek dışı bilgilerle insanların kafasını karıştırmayın.
    size canlı örnek.geçen sene 2. dönem harcını yatırmadım bu sene ilk dönem kayıtların son günü ikisini birlikte yatırdım.2 si toplam 488 tl.
    268 geçen seneki 220 de bu sene.(3 dersim kaldığı için sınıf atlayamadım o yüzden bu seneki 220)
    yani öyle günlük yüzde 4 faiz fln yok rahat olun.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.