Şimdi Ara

2. el AVR Receiver için yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yalnızca film amaçlı 2. el bir DD/DTS dekoderi olan receiver almaya karar verdim. İkinci elde bile bütçem kısıtlı olduğundan giriş seviyesi birşeylere bakıyorum. Yani çok fazla bir beklentim yok. Bütçeyi 300 TL olarak belirlemiştim ama eğer gerçekten fark yaratır derseniz 400 TL'ye kadar zorlayabilirim. Aşağıda 2. el sitelerinden bulduğum bir sürü ürün var. Bunlardan hangisi parasının karşılığını verir ve beni tatmin eder, yardımcı olursanız sevinirim. Benim dikkatimi çeken 300 TL fiyatıyla PIONEER VSX-510 ve hakkındaki olumlu yorumlarla yüksek fiyatına karşın Yamaha'nın modelleri oldu. Kısacası siz olsanız bunlardan hangisini alırdınız. Yada buradan bir arkadaş satıyorsa daha iyi olur, üzerinde çizik vs gibi şeyler fazla sorun olmaz.

Not:Sony marka (SS-FCR100) herbiri 100W 8 ohm 5 li hoparlör takımıyla kullanılacak.

Modeller:
    ONKYO TX-DS484 395 TL
    ONKYO TX-DS575 400 TL
    PANASONIC SA-HE40 350 TL
    PANASONIC SA-HE40 300 TL
    PANASONIC SA-HE90 400 TL
    PANASONIC SA-HE90 400 TL
    PANASONIC SA-XR25 400 TL
    PIONEER VSX-416 390 TL
    PIONEER VSX-510 300 TL
    SONY STR-DE 485 280 TL
    SONY STR-DE 485 E 300 TL
    SONY STR-DE 485 E 275 TL
    SONY STR-DE 485 E 335 TL
    SONY STR-DE 497 380 TL
    SONY STR-DE 597/ S 400 TL
    SONY STR-K780 400 TL
    SONY STR-K780 375 TL
    SONY STR-SL5 Slim Line 365 TL
    TECHNICS SA-DX940 330 TL
    YAMAHA RX-V530 400 TL
    YAMAHA Rx-V357 400 TL
    YAMAHA RX-V359 (pasif duruma gecmis) 400 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vitex -- 8 Şubat 2009; 16:12:57 >

• 1- pioneer vsx 416
    2- pioneer vsx 510
    3- yamaha v357
    4- sony 597

benim alacaklarımın sıralaması böyle olurdu
    ve görünüşe göre hepsinde pazarlık payı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuratTURAN1977 -- 8 Şubat 2009; 16:55:25 >
  • YAMAHA RX-V530 kesinlikle bunu öneririm çok kararlı bir amfi ve kaliteli bi sesi var
  • sadece yamahalarla ilgili konuşabilirim 357 ve 359 (stk'lı çıkışı ile) unut gitsin 530'da eğer bir anormallik yoksa iyi alettir. kabinlerine fazla gelebilir aman dikkat
  • benim düştüğün duruma düşebilirsin sorunlu yada arızalı cihaz cıkma ihtimalini unutma para uğruna bozuk cihazı elinden cıkarmak isteyen kötü niyetli kişiler vardır emin ol inşallah öyle birine rastlamassın ben den dost tavsiyesi sıfır olsun en alt model olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: süper cüp

benim düştüğün duruma düşebilirsin sorunlu yada arızalı cihaz cıkma ihtimalini unutma para uğruna bozuk cihazı elinden cıkarmak isteyen kötü niyetli kişiler vardır emin ol inşallah öyle birine rastlamassın ben den dost tavsiyesi sıfır olsun en alt model olsun

Ben konu açan arkadaş gibi araştırma yaptım ama netice olarak boşa para harcama ihtimalini kaldırarak bir miktar daha ekleyerek sıfır aldım. Geçtiğimiz Cumartesi günü. Mediamark'da 599 TL Yamaha 363 satılıyor. Bu da bir seçenek ama listedekilerle kıyaslama yapacak kadar da bilgim yok. Ben 861 almıştım bu arada.
  • Ucuz receiver olarak bir tek Akai var, ona da para vermek istemiyorum. İyi markalar 750 TL'den başlıyor, yani benim düşündüğüm fiyatın en az 2 katı. Antalya'da olduğum için burada uygun bişey bulmak mümkün değil. Ancak online olarak bulabiliyorum o da pahalıya geliyor.
    Risklerin ben de farkındayım, genelde kolay kolay 2. el almam ama bu sefer şansımı biraz zorlamaya karar verdim. Umarım sahtekar biriyle karşılaşmam.
  • AKREPmt arkadaşın önerdiği VSX-416 ile diğer arkadaşların önerdiği RX-V516 arasında karar vermeye çalışıyorum. Her ikisi de güzel anfiler. Biraz daha incelemeye devam.
  • Sonunda VSX-416'ya karar vermiştim ancak satıcının diğer 103 ilanına bakınca soğudum biraz, özellikle arkadaşların uyarılarından sonra. 2. el ticareti yapan biri gibi geldi bana. Ben de RX-V516'ya dönüş yaptım. Bugün, satan arkadaşa havaleyi yaptım. 1-2 güne kadar gelir herhalde.
    Yardımcı olan tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler.
  • İyi günlerde kullanın....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.