- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Yeni Zelanda'da Nasıl Lise Öğrencisi Olunur?
70 Cevap6833 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

22 Mesaj
8 Şubat 2009; 12:08:44 

Arkadaşlar başlıkta da olduğu gibi ben Yeni Zelanda'da lise okumak istiyorum.Şu an lise 1 öğrencisiyim ve lise 2'yi o ülkede okumak istiyorum.Ailem de gitme imkanın varsa gidebilirsin diyorlar ama nasıl gidilir şartlar nedir vize nasıl alınır hiç bir şey bilmiyorum.İnternette aradığım gibi bir sonuç bulamadım.Bu konuda bilginiz varsa lütfen anlatabilir misiniz?

22 Mesaj
8 Şubat 2009; 12:17:45 

Bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş yok mu?Bu benim için çok önemli bir şey.Yeni Zelanda'da lise okumak için tam olarak ne yapmak gerekli bilmem lâzım.Lütfen

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Şubat 2009; 12:19:08 

niye yeni zelandaki ?

33 Mesaj
8 Şubat 2009; 12:21:14 

okuyacaksan git kanada da oku ingiltere falan

22 Mesaj
8 Şubat 2009; 12:22:44 

Yeni Zelanda çünkü eğitimi pek çok ülkeye gçre çok daha kaliteli ve yaşam kolay orada.

150 Mesaj
8 Şubat 2009; 12:23:08 

dun aynada baktın mı imkanım olsa bende orada okurdum

Mavi Korku
Since 2008

22 Mesaj
8 Şubat 2009; 12:26:14 

quote:

Orjinalden alıntı: Rio aLbérTo

dun aynada baktın mı imkanım olsa bende orada okurdum

Evet dün kanalları gezerken gördüm ve gitmek istiyorum ama nasıl?Ailem de eğitimin için gidebilirsin dedi sadece nasıl gidileceğini öğrenmem gerekiyor

5512 Mesaj
8 Şubat 2009; 12:26:44 

cibuti ye git orada imkanlar daha genişmiş

692 Mesaj
8 Şubat 2009; 12:27:48 

onların da başka derdi yoktu.ayrıca bu ülkenin suyu mu çıktı?adam gibi çalışırsan herşeyi becerirsin.Lisedeyken ayağıma giyecek ayakkabı bulmaıyordum, yırtık ayakkabıyla okula gidiyordum.okudum, şimdi elime aylık 5000 tl geçiyor. sadece bir örnek.

Kendimi biraz öldürüyorum
Her ilişkide
Bu aşkla ilgili değil
Sadece başka bir cenaze töreni..

231 Mesaj
8 Şubat 2009; 12:27:51 

Yeni nesil işte..Tv"de ne görse istiyor...Sen ailenden 2000 km uzakta değil 3 yıl bir hafta bile yaşayamazsın dostum..

Yok imza mimza sonra aşık olunous :D

22 Mesaj
8 Şubat 2009; 12:31:41 

Yurtdışında okumak zaten benim hep hayalimdi sadece böyle bir imkanım varken değerlendirmek istiyorum.Eğitimi kaliteli,insanları sıcak, rahat yaşanılabilen bir ülke varken neden gitmeyeyim?Ailemden de uzak yaşama konusunda pek sorun yaşamam.Kendi kendimi idare edebilecek bir insanım.Sadece nasıl gidilir bilmem gerekli

1084 Mesaj
8 Şubat 2009; 12:37:55 

Sanırım dün ayna programını izledin Stv de bennde izledim ve son sınıftayım resmen kendime acıdım.Neden burda okudum diye inanılmaz güzel bir yer Yeni Zelenda Eğitimle ilgili de konuştular orda bir lisenin müdürü ile adam Türkiye ye gelmiş araştırmak için sistemi ve adam aynen şöyle dedi:Gelin burda okuyun . Resmen ezdi.Üniversitleri çok iyiymiş.8 üniversite var 1 tanesi ilk 50 de diğerleri ilk 200 de imiş.

Ayrıca izlerken şok oldum ortaokulda dershanede bizim arkadaş vardı egemen onunla röportaj yaptılar resmen dumur oldum burda kazanamayınca gitmiş oraya ingilizce falanda süper şimdi çocukta .Valla okumak için olmasada gitmek lazım inanılmaz güzel bir yer

Rüzgar ve Güneş başta olmak üzere yenilenebilir enerji sorularınızı sorabilirsiniz.

Kardeş kardeşi öldürmedikçe savaş yoktur.

7991 Mesaj
8 Şubat 2009; 12:40:10 

Keşke banada ailem git deseydi, ne aileler var.

http://www.egitimyenizelanda.com/

Şu siteye bir göz at.

Kocaeli Üniversitesi / İletişim Fakültesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım, 2010-2014.
Karlstads Universitet - Media and Communication Studies, 2012-2013.

22 Mesaj
8 Şubat 2009; 12:41:58 

quote:

Orjinalden alıntı: chiculata-

Sanırım dün ayna programını izledin Stv de bennde izledim ve son sınıftayım resmen kendime acıdım.Neden burda okudum diye inanılmaz güzel bir yer Yeni Zelenda Eğitimle ilgili de konuştular orda bir lisenin müdürü ile adam Türkiye ye gelmiş araştırmak için sistemi ve adam aynen şöyle dedi:Gelin burda okuyun . Resmen ezdi.Üniversitleri çok iyiymiş.8 üniversite var 1 tanesi ilk 50 de diğerleri ilk 200 de imiş.

Ayrıca izlerken şok oldum ortaokulda dershanede bizim arkadaş vardı egemen onunla röportaj yaptılar resmen dumur oldum burda kazanamayınca gitmiş oraya ingilizce falanda süper şimdi çocukta .Valla okumak için olmasada gitmek lazım inanılmaz güzel bir yer

İmkanları çok gelişmiş bir ülkeymiş.Ben o programdan önce Yeni Zelanda'yı hep ecüş bücüş geri kalmış bir ülke olarak düşünürdüm ama Türkiye'den daha gelişmiş bir ülke.Bırakın eğitimi sırf doğal güzellikleri için gidilir ki ben oarada eğitim görmek istiyorum.Ailem de maddi koşulları bizi aşmayacak türden bir tutarsa seve seve göndereceklerini söylediler.Ama nasıl gidebilirim ne koşullar gerekli hiç bir bilgim yok.

3623 Mesaj
8 Şubat 2009; 12:43:51 

Simdiki nesil gözünü acmis, ben lise2'ye giderken birak y.zellandayi bulundugum ilceden disariya cikmayi bile düsünüyordum.

1084 Mesaj
8 Şubat 2009; 12:45:34 

quote:

Orjinalden alıntı: Escarpion

İmkanları çok gelişmiş bir ülkeymiş.Ben o programdan önce Yeni Zelanda'yı hep ecüş bücüş geri kalmış bir ülke olarak düşünürdüm ama Türkiye'den daha gelişmiş bir ülke.Bırakın eğitimi sırf doğal güzellikleri için gidilir ki ben oarada eğitim görmek istiyorum.Ailem de maddi koşulları bizi aşmayacak türden bir tutarsa seve seve göndereceklerini söylediler.Ama nasıl gidebilirim ne koşullar gerekli hiç bir bilgim yok.

Valla arkadaşım benim orda gördüğüm arkadaş anafendeydik beraber.Ordan sanırım ayarlamıştır.Abilerde falan kalıyodur kesin.Ama kendin diğer türlü nasıl gidersin bilemem.

Rüzgar ve Güneş başta olmak üzere yenilenebilir enerji sorularınızı sorabilirsiniz.

1217 Mesaj
8 Şubat 2009; 12:47:01 

quote:

Orjinalden alıntı: freezone_dh

Yeni nesil işte..Tv"de ne görse istiyor...Sen ailenden 2000 km uzakta değil 3 yıl bir hafta bile yaşayamazsın dostum..

kardes oyle deme ya o programı bende izledim cennet gibi ulke cok etkileyiciydi

22 Mesaj
8 Şubat 2009; 12:49:28 

quote:

Valla arkadaşım benim orda gördüğüm arkadaş anafendeydik beraber.Ordan sanırım ayarlamıştır.Abilerde falan kalıyodur kesin.Ama kendin diğer türlü nasıl gidersin bilemem.

Ben de OKS hazırlıkları için Anafen'e gitmiştim.Ve çok yararları oldu. Okuduğum liseden memnunum ama yine de yurtdışı varken Türkiye'de eğitim görmeğe pek sıcak bakmıyorum kendi açımdan.Üstelik eğitim yanında artı olarak İngilizce'mi çok geliştireceğim.İngilizcem çok şükür karşımdakiyle çok rahat anlaşabileceğim düzeyde.Ama bunu pekiştirmek istiyorum sadece nasıl gidebilirim bilmiyorum.

1084 Mesaj
8 Şubat 2009; 12:52:13 

quote:

Ben de OKS hazırlıkları için Anafen'e gitmiştim.Ve çok yararları oldu. Okuduğum liseden memnunum ama yine de yurtdışı varken Türkiye'de eğitim görmeğe pek sıcak bakmıyorum kendi açımdan.Üstelik eğitim yanında artı olarak İngilizce'mi çok geliştireceğim.İngilizcem çok şükür karşımdakiyle çok rahat anlaşabileceğim düzeyde.Ama bunu pekiştirmek istiyorum sadece nasıl gidebilirim bilmiyorum.

Valla hala anafende tanıdıgın hoca falan varsa git sor konuş çok istiyosan.Valla bence fırsat bulursan hiç kaçırma çok güzel bir yer.

http://www.yurtdisinday...-Egitim-Olanaklari.html

buraya bir bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chiculata- -- 8 Şubat 2009; 12:49:15 >

22 Mesaj
8 Şubat 2009; 12:55:01 

Tanığım çok hoca var en yakın zamanda danışmam lâzım chiculata akıl verdiğin için çok teşekkür ederim.Gerçekten Y.Zelanda İngiltere ve Amerika'dan bile daha kaliteli eğitim veriyormuş.Hatta ileride orada yaşamayı bile düşünüyorum.

29 Mesaj
8 Şubat 2009; 12:56:23 

quote:

Orjinalden alıntı: arbuzik

onların da başka derdi yoktu.ayrıca bu ülkenin suyu mu çıktı?adam gibi çalışırsan herşeyi becerirsin.Lisedeyken ayağıma giyecek ayakkabı bulmaıyordum, yırtık ayakkabıyla okula gidiyordum.okudum, şimdi elime aylık 5000 tl geçiyor. sadece bir örnek.

örnek bi konuşma.. mesleğiniz nedir

1084 Mesaj
8 Şubat 2009; 12:56:37 

quote:

Tanığım çok hoca var en yakın zamanda danışmam lâzım chiculata akıl verdiğin için çok teşekkür ederim.Gerçekten Y.Zelanda İngiltere ve Amerika'dan bile daha kaliteli eğitim veriyormuş.Hatta ileride orada yaşamayı bile düşünüyorum.

İnşallah gidersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chiculata- -- 8 Şubat 2009; 12:53:17 >

403 Mesaj
8 Şubat 2009; 12:59:20 

fiyatı nekadarmış senelik toplam maliyet ?
veya dil okulu falan

22 Mesaj
8 Şubat 2009; 12:59:53 

İnşallah.Rüyalarımın ülkesi denilebilir.İnternette Y.Zelanda için dünyanın öbür ucundaki Cennet bile yazıyor.Gerisi siz düşünün.

2878 Mesaj
8 Şubat 2009; 13:03:25 

quote:

İnşallah.Rüyalarımın ülkesi denilebilir.İnternette Y.Zelanda için dünyanın öbür ucundaki Cennet bile yazıyor.Gerisi siz düşünün.

hee istanbul için de taşı toprağı altın deniliyor

22 Mesaj
8 Şubat 2009; 13:03:53 

quote:

Orjinalden alıntı: Nyorai

fiyatı nekadarmış senelik toplam maliyet ?
veya dil okulu falan

Ben de zaten onun için yanıt arıyorum.Ama pek çok ülkeye göre eğitim masrafları daha ucuzmuş.Tabii Yeni Zelanda Doları kaç TL'ye denk geliyor bilmiyorum.

1084 Mesaj
8 Şubat 2009; 13:04:43 

quote:

Ben de zaten onun için yanıt arıyorum.Ama pek çok ülkeye göre eğitim masrafları daha ucuzmuş.Tabii Yeni Zelanda Doları kaç TL'ye denk geliyor bilmiyorum.

Yeni zelenda doları yaklaşık 1tl ya denk geliomuş dün söyledi programda

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Şubat 2009; 13:06:01 

gavur icadı... türkiyemin suyu mu çıktı? gerçi benim lise evin 100 m yanında da neyse

22 Mesaj
8 Şubat 2009; 13:06:20 

quote:

Yeni zelenda doları yaklaşık 1tl ya denk geliomuş dün söyledi programda

Gerçekten mi?Çok sağol ya.O zaman çok rahat eğitim görülür orada.Vize almak da kolaymış.Çok sağol.

233 Mesaj
8 Şubat 2009; 13:06:41 

valla çok huzurlu bi ülke diyolardı..benim bile içim çekti yani...kısmetse üniversitede olur belki:)

Amasya, İstanbul, Kırklareli, Kırıkkale, Sakarya

COD2 MP Nickname:Yasin

1086 Mesaj
8 Şubat 2009; 13:06:44 

Tv ve İnternette gördüğüne hep inanırda gidersen yarın nerelere gidersin Allah bilir..... Reklam hocam bunlar reklamm traşşşşşşşşş yani yeni zelendadan daha iyi eğitimi olan ülkeler var. Bişiyi görüpte hemen heveslenme

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم
"Bismillahirrahmanirrahîm"

PlayStation 3 | PSN: karamavi
FIFA 15 / GTA V / BF: BC2

• FIAT BRAVO 1.6 Multijet 120HP Dualogic •

3447 Mesaj
8 Şubat 2009; 13:08:14 

para varsa gerisi halledilir.

1084 Mesaj
8 Şubat 2009; 13:08:35 

quote:

Orjinalden alıntı: Scorpion28

Tv ve İnternette gördüğüne hep inanırda gidersen yarın nerelere gidersin Allah bilir..... Reklam hocam bunlar reklamm traşşşşşşşşş yani yeni zelendadan daha iyi eğitimi olan ülkeler var. Bişiyi görüpte hemen heveslenme

Doğrudur vardır hemde çok vardır ama hepsi bu kadar rahat güzel ve ucuz değildir eminim. daha bir sürü seçenek olabilir.

22 Mesaj
8 Şubat 2009; 13:08:48 

quote:

Orjinalden alıntı: Scorpion28

Tamam belki reklam yapılıyor ama internette Y.Z'yı kötüleyen tek bir yazı bile yok arkadaşım ama diğer avrupa ülkeleri olsun amerika olsun onlar hakkında tüm olumsuz yönleri de anlatılıyor.Ve ben de her gördüğümü isteyen bir insan modeli değilim.

172 Mesaj
8 Şubat 2009; 13:10:37 

http://www.egitimyenize...zelandada-ingilizce.asp
Bu siteyi bulabildim,ayrica en iyisi önce yeni zelanda konsolosluguna danismak.

22 Mesaj
8 Şubat 2009; 13:11:52 

quote:

Orjinalden alıntı: guardofmylife

http://www.egitimyenize...zelandada-ingilizce.asp
Bu siteyi bulabildim,ayrica en iyisi önce yeni zelanda konsolosluguna danismak.

İstanbul'da oturmuyorum konsolsluğu düşündüm ama telefon numarını bulamadım.Site araştırmada pek kabiliyetli bir insan değilimdir

3934 Mesaj
8 Şubat 2009; 13:13:33 

bende izledim dün
süper bir yer
aslında yaşamadığımızı farkettim.
fırsatı olan gitsin.

"yeniden doğmak kadar mümkün"

172 Mesaj
8 Şubat 2009; 13:15:39 

22 Mesaj
8 Şubat 2009; 13:16:52 

quote:

Orjinalden alıntı: guardofmylife

http://www.dunyadevletl...fahri_konsoloslugu.html
Numarasi bu heralde.

Çok teşekkür ederim arkadaşım bir şansımı denerim.

3623 Mesaj
8 Şubat 2009; 13:22:02 

Yeni zellandaya gitmek kolay olsaydi herkes giderdi.

Kisaca masraflari özetliyim:

1-Pasaport bedeli ( 90+560 = 650YTL) 5 yillik pasaport ücreti
2-Vize ücreti (US$ 155 Başvuru Ücreti : Bu ücret başvuru sırasında, Amerikan doları olarak ve peşin ödenecektir.) 330YTL
3- Ucak bileti = ortalama 1300 $ civarinda ( 2200 YTL)
4- Orada dil kursu veya okual gidecekseniz. Oradan davet almaniz gerekmekte.
5-Öğrencinin masrafları ailesi veya herhangi başka birisi tarafından karşılanıyorsa:

a. Eksiksiz doldurulmuş ve bankadan onaylanmış ‘Financial Undertaking for a Student Form' (NZIS 1014).
b. Ailesi veya masrafları karşılayan diğer şahısın veya kurumun 7. maddede belirtilen tüm evrakları da ayrıca ibraz etmesi gerekmektedir.
6- 2 seneden uzun kalinacaksa, saglik prosedürleri var birde. Bunalr az buz para degil.
7- ailenin iyi geliri olmasi lazim, vize alirken ailenin mal varligi ve geliri cok önemli. Orada egitim masraflarini karsialyabilecek paranin ailenin banka hesaplarinda olmasi gerekir. Y.zelnnada da yasam hic ucuz degil.

0

1.00 NZD = 0.857378 TRY

1975 Mesaj
8 Şubat 2009; 13:28:09 

Harem e git
gece olmasını bekle.
Sonra Yeni Zelanda ya gidecek olan konteyner gemisine yüklenecek açık konteynerlerden birinin içinde gir.
Yanında 2 haftalık yiyecek ve içecek almayı unutma.
Son durağa vardığında konteynerlerin indirilmesinden hemen sonra sakın çıkmak için teşebbüste bulunma.
en geç 3 gün sonra bulunduğun konteyneri bir tıra yüklecekler. Tıra yüklendikten sonra konteynerden inmenin yolunu bulursun.
Tüm bunları yapmadan evvel yanına kimliğini belli edecek hiçbir belge almaman lazım. Yoksa hökümet sana sığınma hakkı vermez.
yolun açık olsun

22 Mesaj
8 Şubat 2009; 13:31:29 

quote:

Orjinalden alıntı: eDDiè

Yeni zellandaya gitmek kolay olsaydi herkes giderdi.

Kisaca masraflari özetliyim:

1-Pasaport bedeli ( 90+560 = 650YTL) 5 yillik pasaport ücreti
2-Vize ücreti (US$ 155 Başvuru Ücreti : Bu ücret başvuru sırasında, Amerikan doları olarak ve peşin ödenecektir.) 330YTL
3- Ucak bileti = ortalama 1300 $ civarinda ( 2200 YTL)
4- Orada dil kursu veya okual gidecekseniz. Oradan davet almaniz gerekmekte.
5-Öğrencinin masrafları ailesi veya herhangi başka birisi tarafından karşılanıyorsa:

a. Eksiksiz doldurulmuş ve bankadan onaylanmış ‘Financial Undertaking for a Student Form' (NZIS 1014).
b. Ailesi veya masrafları karşılayan diğer şahısın veya kurumun 7. maddede belirtilen tüm evrakları da ayrıca ibraz etmesi gerekmektedir.
6- 2 seneden uzun kalinacaksa, saglik prosedürleri var birde. Bunalr az buz para degil.
7- ailenin iyi geliri olmasi lazim, vize alirken ailenin mal varligi ve geliri cok önemli. Orada egitim masraflarini karsialyabilecek paranin ailenin banka hesaplarinda olmasi gerekir. Y.zelnnada da yasam hic ucuz degil.

0

1.00 NZD = 0.857378 TRY

Çok teşekkür ederim arkadaşım.Gitmek biraz tuzluymuş ama karşılanamayacak derecede değilmiş.Çok teşekkür ederim.

2499 Mesaj
8 Şubat 2009; 13:44:47 

quote:

Yurtdışında okumak zaten benim hep hayalimdi sadece böyle bir imkanım varken değerlendirmek istiyorum.Eğitimi kaliteli,insanları sıcak, rahat yaşanılabilen bir ülke varken neden gitmeyeyim?Ailemden de uzak yaşama konusunda pek sorun yaşamam.Kendi kendimi idare edebilecek bir insanım.Sadece nasıl gidilir bilmem gerekli

Davulun sesi uzaktan hoş gelir.

352 Mesaj
8 Şubat 2009; 13:46:20 

quote:

Tamam belki reklam yapılıyor ama internette Y.Z'yı kötüleyen tek bir yazı bile yok arkadaşım ama diğer avrupa ülkeleri olsun amerika olsun onlar hakkında tüm olumsuz yönleri de anlatılıyor.Ve ben de her gördüğümü isteyen bir insan modeli değilim.

Y.Z'yi kötüleyen tek bir yazının olmamasının sebebi o ülkenin çok iyi koşullarının olduğunu değil hiç bir ülkeye rakip olamadığını yani geride kaldığını açıklar.

22 Mesaj
8 Şubat 2009; 13:48:53 

Ben o ülkenin geri kaldığını pek düşünmüyorum.Çünkü şehirlerini gösterdiler bizi 'e katlarlar neredeyse bakım olarak ve doğayı da korumuşlar.Mutlaka zorlukları vardır sonuçta bambaşka bir ülke bizim ülkemizden daha iyi yaşam standartlara sahip olduğu konusunda bir şey diyemeyiz.

403 Mesaj
8 Şubat 2009; 14:19:46 

Google street view'den bakabilirsiniz. sokakları falan nasıl biryer diye

1252 Mesaj
8 Şubat 2009; 14:27:35 

quote:

Yaklaşık 1 liraya denk geliyormuş. Ve yıllık 18000 Yeni Zelanda Dolarıymış. Ama devlet bursu varmış her öğrenciye.

ŞEREFinle oyna, HAKKInla kazan, SEBAt et.

0 Mesaj
8 Şubat 2009; 14:34:55 

bende izledim dün akşam her orda ki öğrencilerle falan konuşuldu,ama spiker bi sormadı burana nasıl geldiniz gelmek isteyenleri bilgilendiriniz diye falan

390 Mesaj
8 Şubat 2009; 15:16:53 

Yurt dışında eğitim alabilmek için TOEFL'a girip sınırı geçmen gerekiyor ki hiç de kolay değil bildiğim kadarıyla.Arkadaşların verdiği sitede gerekli açıklama var TOEFL ile ilgili.

1097 Mesaj
8 Şubat 2009; 21:52:35 

Hocam bende araştırıyorum bir şey bulursam seni haberdar ederim sende bulursan beni haberdar edebilirmisin..

139 Mesaj
10 Şubat 2009; 11:03:12 

hiç kasma böyle Stv yi ara sor.
orda yabancılık çekeceğin için abi evinde kalacaksın.
onu da onlar iyi biliyorlar.
her türlü ayarlarlar kalıcağın eve kadar yardımcı olurlar diye sanıyorum

3227 Mesaj
10 Şubat 2009; 11:19:04 

benim imkanım olsa isveçte okurum liseyi ama maalesef lise son sınıftaım acaba tekrar liseden başlama fırsatım varmıdır ki orda
ayrıca derslerini falan gördüm millet pijamayla okula geliyor aralarında olmak vardı dersten sonra pijama partysi yapardık ama maalesef k hayal

139 Mesaj
10 Şubat 2009; 11:51:41 

quote:

Orjinalden alıntı: V-For_Vandetta

benim imkanım olsa isveçte okurum liseyi ama maalesef lise son sınıftaım acaba tekrar liseden başlama fırsatım varmıdır ki orda
ayrıca derslerini falan gördüm millet pijamayla okula geliyor aralarında olmak vardı dersten sonra pijama partysi yapardık ama maalesef k hayal

bizim milletimizin refah seviyesi belli.
10.000 $ ın üzerine çıkamıyoruz milli gelirde.
adamların en kötü 30.000 $ ve 5 milyon nüfüsu var.
Burada imkanı yok standart kıyafetin kaldırılmasının.
Hergün aynı kıyafeti giyebilecek giyemeyecek var.
Senn durumun iyi ya olmayan ?
Sen haftanın 5 günü farklı kıyafet giyebilirken giyemeyen ne yapacak ?
Derslerini düşünmesi gerekirken birde psikolojik olarak dış görünümüne takacak.
Bizim ülkemizde zor.
Herkesin okullarda tek tip kıyafet giymesinden yanayım şimdilik.
Hea millet olarak kendimizi aşar 40 - 50 bin dolar seviyesine gelir milli gelirimiz o zaman okey.
Gerçi o zaman da gılkı çıkar ya görmemişliğin neyse..
Uzun lafın kısası tek tip kıyafet asker gibi şu zamanda en iyi seçim..

0 Mesaj
11 Şubat 2009; 10:48:27 

ARKADASLAR BEN YENI ZELANDA DA OKUYAN BIR LISE OGRENCISIYIM.ISTERSENIZ SORULARINIZI CEVAPLAYABILIRIM.AMA BAZILARININ DEDIGI GIBI BU ULKE OYLE DANDIK FALAN DEIL.BIR KERE EGITIM MUKEMMEL.BEN DAHA YENI YENI INGILIZCE OGRENEN BIRI OLARAK NASIL BIR DURUM OLDUGUNU BILIYORUM.BURADA INSANLAR COK SICAKKANLI KESINLIKLE.SIZE YARDIMCI OLUYORLAR.VE ZATEN BEN TURKUM DEDIGINDE SANA AYRI BIR SEKILDE ILGILENIYORLAR CUNKU HEPIMIZ BILIYORUZKI ANZAK ASKERLERINI AVUSTRALYA VE YENI ZELANDADAN GELEN ASKERLER OLUSTURUYORDU.BU DA ONLARLA BIZIM ARAMIZDA GECMISTEN GELEN KULTUREL BIR ETKILESIM.BUNUN ICIN DAHA BIR MERAKLI OLUYORLAR TURKLERE KARSI.HERNEYSE ZATEN BURADA EGITIM COK BUYUK BIR SEKTOR.INGILIZCE BILMEYEN BIR INSAN RAHAT CA INGILIZCE OGRENEBILIR GEREK LISEDE GEREKSE DIL KURSLARINDA.UNIVERSITE BAMBASKA BIR KONU O KONUYA HIC GIRMEYECEGIM. AMA LISE O KADARDA ZOR DEIL.AMA BURAYA GELMEK ICIN YILLIK 20 BIN TL YI GOZDEN CIKARMANIZ LAZIM TABI LISEYE GELIYORSANIZ.BU BIRAZ PAHALI GELEBILIR AMA INGILIZCE EGITIM VEREN VE INGILIZ EGITIM SISTEMINI UYGULAYAN ULKELERIN ICINDE EN UCUZA EN IYI KALITE EGITIMI VEREN YER BURASI LISE ACISINDAN.UNIVERSITELERDE COK KALITELI VE BUTUN UNIVERSITELER ILK 500 UNIVERSITENIN ICIN DE HATTA 3 UNIVERSITESI ILK 100 DE.O DERECE KALITELI:D.TABI SIZ BILIRSINIZ BURAYA GELMEK O KADAR KOLAY BIR IS DEIL.ILK ONCE BUTUN VIZE ISLEMLERINI HALLETMENIZ LAZIM O DA ZATEN YAKLASIK 3 AY FALAN SURER.SONRA DAHA BURAYA GELMEDEN BIR OKULLA ANLASMANIZ LAZIM TABI O DA TURKIYEDE KI DERSLERINIZIN ORTALAMASINA BAGLI ARKADASLAR.NEYSE BUNLARI ANLATIRIZ DAHA SONRA HA BI DE SOYLEMEYI UNUTMIYIM BIR ARKADASIMIZ BURAYA GELEN OGRENCILERE DEVLET BURS VERIYOR DEMIS BU DOGRU DEGIL.EGER BURDA COK CALISIP COK ISTIKRAR GOSTERIP CREDI LERINIZI TAM TAMINIZA DOLDURUSANIZ BURS ALABILRSINIZ .:D

725 Mesaj
11 Şubat 2009; 11:25:33 

yeni zellanda, avusturalya gibi ülkeler toefl değil ielts ister.

psn: hoppustr

1097 Mesaj
11 Şubat 2009; 15:23:55 

@lordlon

sen nasıl gittin hocam nerede kalıyorsun ve aramıza geldiğin için çok teşekkür ederim. Bende gelmeyi gerçekten çok istiyorum lise 3. sınıftayım şuan ve basketbol oynuyorum lisanslı bir şekilde bir klüpte oraya gelsem şimdi basketbol durumu nasıl oranın basketbol oynanıyormu ? Derslere gelince lisede hep teşekkür aldım teşekkürden aşşağı düşmedim ilk öğretim ve orta okuldada hep takdir aldım kabul ederler herhalde .. Biraz yardımcı olursan o 20 bin tl nin içinde inglizce kurs ücreti varmı acaba ?