Şimdi Ara

ATi Mobility Radeon HD 4670 gün ışığına çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
4.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İşte karşınızda Mobility Radeon HD 4670, Crossfire X desteği dikkatlerden kaçmıyor.

Masaüstü bilgisayarlar için hazırladığı Radeon HD 4000 serisi özellikle de yüksek performans segmenti için hazırlanan HD 4800 serisi ile yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başaran AMD-ATi yeni hedefi dizüstü bilgisayarlar. Bir süre önce mobil sistemlerde Crossfire teknolojisine destek vermeye vaşlayan ve Alienware ile işbirliği çerçevesinde Mobility Radeon HD 3870 Crossfire X düzenekli taşınabilir bilgisayarı tanıtan AMD-ATi, geçtiğimiz Las Vegas'da düzenlenen Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı'nda Mobility Radeon HD 4000 serisini de duyurmuştu. Yeni seri ile dizüstü bilgisayarlarda yüksek 3D performansı sunmayı hedefleyen AMD-ATi, 55nm üretim teknolojisinin sağlayacağı avantajlar ve RV7xx serisi GPU çözümlerinin sahip olduğu güç yönetim teknolojileriyle, performansı arttırırken pil süresine de darbe indirmeyeceklerini açıklamıştı.

Özellikle Mobility Radeon HD 4800 serisi merakla beklenedursun, Mobility Radeon HD 4600 serisinin tepe modeli olan 4670 göründü. Kartların genel özellikle açısından masaüstü varyasyonlarına benzediği belirtilirken, tabii pil ömrü dikkate alınarna örneğin kimi modellerin masaüstü varyasyonlarına kıyasla daha düşük saat hızlarına gelmesi beklenebilir. Resimlerde görülen Mobility Radeon HD 4670 modeli 512MB belleğe, 128-bit bellek veri yolu desteğine, 320x paralel işlem birimine, Unified Video Decoder 2.0 teknolojisiyle yüksek tanımlı video hızlandırma özelliğine, Crossfire X desteğine desteğine sahip. Asus ve MSI gibi firmalar, Radeon HD 4600 ve 4800 serisi ekran kartı kullanan dizüstü bilgisayar modellerini duyurmuş olsa da yeni nesil mobil grafik çözümlerinin yaygınlaşması biraz daha vakit alacak gibi görünüyor.

Güncel görüntü arabirimlerinin tamamı destekleniyor.

55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GPU, fanlı soğutma ile desteklenmiş.

• güzel gelişme laptoplardada oyun oynanabilecek adam gibi
  • laptop için en uygun kart hem az güç tüketiyor masaüstü bilgisayar için bile böyle hemde performansı gayet güzel
  • Dizüstü oyunseverler için iyi bir haber..
  • Güzel gelişme.crossfie-x desteği de gözden kaçmayan bir destek.
  • bunun babasını merak ediyoruz yapın 40 nm ile bir adım öne geçin işte
  • bu kartla bi laptop manyak olur vallaha gayet güzel oyun oynanır . bu ekran kartını barındıran bi laptop almayı düsünmeye basladım bile :D
  • bu kartı crosfire yapmış olsak, laptopun içi zaten daracık, onu nereye koyuyorlar acaba. bilgisi olan var mı?
  • display port olması güzel olmuş... CF de üst üste tost şeklide olabilir... :))
  • Laptop almayı düşünenler için güzel bir haber..
  • gerçekten çok başarılı bir ürün olmuş gelecek günlerde 40nm teknolojisiyle üretilmeye başlandığında kazanacağı avantajlarla daha da etkileyici olacaktır
  • güzel gelişme
  • lan port mu var? vga nın yanında ki ne acaba?
  • lan portu degil arkadaşım tv out çıkışı orası gayet performanslı ve enerji tüketimi az olacagı için tercih edilebilecek bir ürün tebrikler ati
  • ilginç çok iyi bir gelişme
  • güzel iş ama gec kaldı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.