Şimdi Ara

EVGA, GPU voltajı ayarlama yazılımını yayımladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son dönemin popüler isimlerinden biri olan ve ekran kartlarının yanı sıra anakartlarıyla da öne çıkmayı hedefleyen EVGA, grafik işlem biriminin voltaj seviyesini ayarlayabilen yeni uygulamasını kullanıma sundu. Kısaca GVT (GPU Voltage Tuner) olarak tanımlanan yazılım ile kullanıcıların GeForce GTX 200 serisi ekran kartlarının GPU gerilimini belirlenen aralıklar dahilinde mili-Volt olarak arttırabilecek ve bu sayede daha yapılacak hız aşırtma denemelerinde daha yüksek saat hızları söz konusu olabilecek.

En azından şimdilik GeForce GTX 260, 28x ve 295 modelleriyle kullanılabilen uygulamadan kayıtlı EVGA kullanıcıları için faydalanabilecek. Kolay kullanımına imkan verecek özel bir kullanıcı arayüzüne sahip olduğu ifade edilen GPU voltajı ayarlama yazılımının
    GeForce 181.22 ve üstü sürücülerle çalıştığı ayrıca
    Windows XP, Vista and 7 (32/64-bit) işletim sistemlerine destek verdiği belirtiliyor.

EVGA GVT v1.0'ı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

GVT uygulamasının kullanılabildiği EVGA ekran kartları;

EVGA GeForce GTX 260 serisi:

• 896-P3-1260-XX

• 896-P3-1262-XX

• 896-P3-1263-XX

• 896-P3-1264-XX

• 896-P3-1265-XX

• 896-P3-1266-XX

• 896-P3-1267-XX

• 896-P3-1268-XX

• 896-P3-1269-XX

• 896-P3-1270-XX

EVGA GeForce GTX 280 serisi:

• 01G-P3-1280-XX

• 01G-P3-1282-XX

• 01G-P3-1284-XX

• 01G-P3-1286-XX

• 01G-P3-1289-XX

EVGA GeForce GTX 295 serisi:

• 017-P3-1291-XX

• 017-P3-1292-XX

• 017-P3-1293-XX

• su soğutma yapsaydım belki gerekebilirdi..ama şimdilik kalsın
  • O.C'ciler için bir nimet
  • Acaba kaç milivolta kadar izin veriyor? Önemli olan bu. Yoksa bir 10-15 mhz için bu kadar uğraşmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Eğer durum böyle olursa test haricinde pek kullanımı olmayacaktır. Umarım milivolt değerleri biraz yüksek olurda; en azından 50-75 mhz arası GPU hızlarını yükseltebiliriz :)(Belki de daha fazlası ;))
  • çok iyi birşey bakalım bize uyarmı?
  • yakarsınız olm kartı çok kurcalamayın bak benden demesi :)))
  • bende bırsey sormak ıstıyorum
    benım palıt 8600gt sonuıc ıcın gpu-ram voltaj ayarı yapabılercegım bır program varmı? bıldıgım kadarıyla bı software ayar ıcın elektronık kondansator kullanılması gerekıyor
  • EVGA sı olanlar için iyi haber, diğer üreticilerden de böyle yazılımlar bekliyoruz
  • forumda egva kart kulanan varsa bu program ile değişik ayarları deneyebilir. Volt verip kartı yakma ihtimali yok diye biliyorum, çünkü kartlar donanımsal olarak sınırladırılmış oluyor. Yine de yapmadan önce deneyimli birsine danımak lazım.
  • Cpu yu alıp okula tekrar dönünce ben deneyeceğim bakalım bendeki kart FTW serisi ama voltajı sona dayayıp bir iki deneme yaparım Konu o zamana kadar çok altlarda kalmamış olursa da bir iki ss eklerim
  • artık program var oolduğuna göre programı modlayıp o değerleri daha yukarı cekmek mümkün demek ki software ile oluyormuş bu iş valla .. modculara iyi haber eyer evga nın kartları standart ise kendi kartlarına uygun şekilde yazılımı deiştirmeyi başarabilirler .
  • yaw şunu 88xx serisine de uyarlasalar ne güzel olur. evga 8800gt var programa bakıyoruz öle
  • Resimde ne kadar verildiği belli gibi max 1188 mV veriliyo def ise 1038 mV yani fazlasan 0.15V bu değer ile sanırım 125 mhz den fazla o/c yer kartlar tabi ısı sorunlarıda yanında gelir.
  • Diğer marka kartlarda da kullanılabilir bir versiyonuna modlarlar inşallah bu işten anlayan arkadaşlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: fearmywraith

Diğer marka kartlarda da kullanılabilir bir versiyonuna modlarlar inşallah bu işten anlayan arkadaşlar

diğer marka kartlarda da çalışıyor.bende çalıştı.

hatta 8xxx ve 9xxx serisindede çalıştığını idda edenler var.

denemek isyeten isteyen pm atabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi (((TeAcHeR))) -- 8 Şubat 2009; 16:46:35 >
  • rivatunerlada yapılıyor ama uzun ve zahmetli bir şekilde bu baya bir kestirme oldu sağol FX
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.