Şimdi Ara

INTERNETTEN DVR REKORDERE BAGLI KAMERA IZLEME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
152.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    BIR ISYERINE DVR REKORDER'LI KAMERA SISTEM KURDUM.6 ADET KAMERA SUAN CALISIYOR.YALNIZ BENIM ISTEGIM INTERNET ÜZERINDEN DE DVR REKORDER A BAGLANIP KAMERALARI IZLEMEK.DVR REKORDER IN MARKASI NEOSTAR.VGA CIKISI ILE MONITORE BAGLANTISINI YAPTIM.MENÜYE GIRIP IP KONFIGURASYON BÖLÜMÜNDEN IP YI 192.168.1.10 OLARAK BELIRLEDIM.PORT NUMARASI OLARAKTA 50000 VARSAYILAN OLARAK VARDI.AG GECIDINIDE MODEMIN IP SI OLAN 192.168.1.1 BELIRLEDIM.DVR RECORDERIN ETHERNET PORTUNDAN MODEM ILE BAGLANTISINIDA SAGLADIM.DAHA SONRA LINKSYS MARKA 4 PORTLU MODEME GIRIP PORT YÖNLENDIRME BÖLÜMÜNDEN BASLANGIC VE BITIS ARALIKLARINA DVR REKORDER IN 50000 OLAN PORT NUMARASINI AYRI AYRI TCP VE UDP OLARAK GIRDIM.IP ADRESI OLARAKTA DVR REKORDERIN 192.168.1.10 OLAN IPSINI GIRDIM.MODEMIN SUAN IP SI SABIT DEGIL.2 HAFTAYA KADAR SABIT IP HAZIR OLACAK.AMA DENEMEK ICIN MODEMIN O AN ALDIGI IP YI BROWSER SATIRINA GIRDIGIMDE SAYFA GÖRÜNTÜLENEMIYOR HATASI ALIYORUM.BU SORUNU NASIL ASABILIRIM.BILGISINI ESIRGEMEYECEK ARKADASLARA TESEKKÜREDERIM.BU BENIM ICIN COK ÖNEMLI.SAYGILAR

• Modemde firewall varsa ipta edip öyle deneyin.
  • sabit ip olmadan olmaz. çalıştığım işyerindeki benzer sorun sabit ip ile halloldu.
  • 1, sabit ip
    2 , modem firewall kapalı konumda olsun
    3, kayıt cihazında tek portmu var yoksa 90000 90001 90002 tarzı portlarda varmı bunlarıda inceleyein ama ilk şart sabit ip
    ve bu işi daha sağlıklı yapmak için bi airties modem önerilir ,
    bu tazr görntü aktarımlarında airtiesle hep sorunsuz çalıştım
  • Öncelikle ilginiz icin gercekten tesekkür ederim.
    1-Modemin firewall'i acik olabilir.Kapattigimdan emin degilim.Ilk isim firewall'i kapatmak olacak
    2-Bilmedigim icin soruyorum;dvr kayit cihazinin kendi yaziliminda firewall olmasi gibi bir ihtimal var midir?(Pek olasilik vermesemde emin olmak icin soruyorum)
    3-Dvr Rekorderin üzerindeki port numarasi 50000 varsayilan olarak yer aliyordu.Detayli olarak 90000-90001-90002 gibi degerlerin olup olmadigina tam olarak bakmadim.Cünkü var isede ekranda direk gözükmüyordu,belkide alt menüden bu degerlere ulasilabiliyor.
    4-Modem linksys marka ve yeni alindi.Fakat airties marka almanyada pek kullanilmiyor.Yada en azindan ben pek karsilasmadim.Fakat bu konuda basarili oldugunu bilseydim,bir sekilde airties marka temin etmeye calisirdim.Fakat suan yola Linksys ile devam edecegiz gibi görünüyor:)
    5-Bu is icin sabit ip sart.Bu konuda hemfikiriz.Fakat merak ettigim sabit ip olmadanda gecici olarakta olsa cihaza ulasmamiz gerekmez mi? (Sabit ip gelene kadar bu sistemi denemek istedigim icin soruyorum)
    6-Bana verdiginiz bilgiler disinda denemem yada bilmem gereken farkli bir konu var mi?
    Herkese tekrar tesekkür ederim.Bilgilerinizi bekliyorum.

• aynı ağ üzerinden (local ağda yani ) sabit ip ile alakası yok zaten ulaşabilmen lazım ama ;
    ip kameralar için geçerli
    Yani şöyle;
    tek bir kamera düşün.Ip kamera ise bir ip atanıp heryerden izlenebilir.Ama senin kameralar bir dvr karta bağlı.Kameranın uzaktan izleyebilmek için ayarlarının yapılması lazım.Bazıları görüntüleri kendi serverlarına yolluyor öyle izliyorsun bazıları ise sabit ip üzerinden direk bağlı olduğu bilgisayardan izlenebiliyor.
    Biraz karışık yazmış olabilirim ama senin şu kullandığın dvr kartın marka modelini yazarsan daha sağlıklı yardımcı olabilirim sana.

Ha bu arada ip sabit oLmasa bile şöyle bir sistem var.
    Bir site düşün.Oraya bağlanıp ipni belirtiyorsun.Uzaktaki şahıs da oradan ipni görüyor.İp dinamik olduğu için değişti diyelim, uzaktaki kişi bu site vasıtası ile yeni ipyi görüp tekrar uzaktan yapacaklarını yapabiliyor.
    Ama statik ip olursa daha güzel olur tabi.

• Mesut Haksoy kardesim,
    Kullandigim cihaz 8 kanalli pc den bagimsiz dvr rekorder.Markasi neostar.sitesine girip detayli arastirma yaptim ama bu ürüne ait bilgi yok.Tuhaf ama öyle:) Umarim bu bilgiler sana yeterli olabilir.
  • nat yönlendirmeyi aktif edip , portlarınızı girin ve hem tcp hem udp açık olucak firewall kesinlikle kapalı , cihaz üzerinde harici firewall olmaz sadece atadığınız ip nin çakışmamasına dikkat edin ve pc den ping atın ip doğruluğunu sağlayın , daha sonra localden izleme yapın olduğu takdirde o anki dış ip nizden izleyebilrisinz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SMTRSLN -- 8 Şubat 2009; 0:35:49 >
  • DVR REKORDER ILE GELEN YAZILIMI MODEME BAGLI BIR PC YE YÜKLEYIP; BU PROGRAM ÜZERINDEN LOCAL OLARAK CIHAZA BAGLANDIM.SANIRIM TEK SORUN SIZINDE BELIRTTIGINIZ ÜZERE FIREWALL ILE ILGILI.FIREWALL I KALDIRDIKTAN SONRA BROWSER ÜZERINDEN DVR REKORDER A ULASMAK ICIN SADECE örnek olarak HTTP://62.244.214.244 YAZMAM YETERLI MI, YOKSA HTTP://62.244.214.244/50000 yada HTTP://62.244.214.244:50000 PORT NUMARASINI AYRICA YAZMALI MIYIM?PORT YÖNLENDIRME YERINE MODEMDEN DMZ ILEDE BU ISLEMI YAPABILIR MIYIM?MÜMKÜNSE GIRILMESI GEREKEN DEGERLER NELERDIR?TÜM ARKADASLARA TESEKKÜR EDERIM.
  • yazılımı varsa zaten browserden izlemenize gerek yok , o yazılım sayesinde izleme yapacaksınız anlamına glir , izleme harici bi yazlım yoktur zaten dvr için pc ye kurulan , ip yazarak ulaşılıor normalde , sonuna port eklenmiyor ama yazlımı var diyorsanız onun üstünde biraz uğraşın izleme yazlımla sağlanıcaktır mutlaka , yada bnm msni alın pc bağlanıp ben bakayım o programa belki bi yardımım dokunur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SMTRSLN -- 8 Şubat 2009; 16:37:47 >
  • SUAN EVDE OLDUGUM ICIN SISTEMIN KURULU OLDUGU YERDE DEGISIKLIK YAPAMIYORUM.YARIN SISTEMI TEST ETMEK ICIN GIDECEGIM.ÖNCELIKLE BELIRTMEM GEREKEN DVR RECORDER ILE GELEN YAZILIMI HER YERDE KULLANAMAYIZ.CÜNKÜ SISTEMI KULLANACAK OLAN FIRMA SAHIBI SÜREKLI AYNI UZAK PC YI KULLANMAYACAK.8 ADET MAGAZADA SÜREKLI GEZEREK IS TAKIBI YAPIYOR.BAZENDE YURT DISINA CIKIYOR.GEREKTIGINDE BIR INTERNET CAFE DEN DAHI ULASMAK ISTIYOR.O NEDENLE EN UYGUN OLANI YINE WEB BROWSER ÜZERINDEN ULASMASI.MSN ADRESIM kamileligul@hotmail.com BU ADRES ÜZERINDEN DE GÖRÜSEBILIRIZ.SAYGILARIMLA.
  • biraz eski bi konu ama kendi alanım olduğu için yardımcı olayım dedim. Gördüğüm kadarı ile sadece 50000 nolu port yönlendirilmiş. Buda %90 olaslıkla dvr sisteminiz internet explorer üzerinden izlemeyi desteklemiyor anlamına geliyor. dvr cihazlar genellikle minimum iki port kullanırlar. görüntü portu ve opsiyonel olarat http portu. burda sadece görüntü portu mevcut. eğer onun dışında herhangi bir http portu mevcut ise ve 80 den farklı ise IE üzerinden izlemek içinhttp://ip adresi:port yazarak girmeyi deneyin.
    Eğer internet explorer üzerinden bağlanmayı düşünüyorsanız dvr ın kitapçığına veya üretici sitesine bakın. orda size bir internet adresi verecek (mevcut ise). o adres üzerinden dolaylı olarak bağlanabilirsiniz ancak.
    burdaki gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerpentEgg -- 21 Şubat 2009; 11:39:01 >

• merhaba arkadaslar benimde söyle bir problemim var

sabit ip yi giriyorum pass ve user name giriorum fakat acilan pencerede loading diyor öyle kaliyor halbuki log in deyip görüntünün gelemsi gerek activex eklentisi kurulu modemde gerekli portlar acildi ama olmyuor bundan önce rahat izleyebilyiordum ama gecende modeme hard ve soft reset attim tüm ayarlar silindi simdi böyle bir problem yasiyorum yardimci olursaniz memnun olurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: SMTRSLN

1, sabit ip
    2 , modem firewall kapalı konumda olsun
    3, kayıt cihazında tek portmu var yoksa 90000 90001 90002 tarzı portlarda varmı bunlarıda inceleyein ama ilk şart sabit ip
    ve bu işi daha sağlıklı yapmak için bi airties modem önerilir ,
    bu tazr görntü aktarımlarında airtiesle hep sorunsuz çalıştım

ÖNCELİKLE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM
    9000-9001-9002 PORTLARINI DENEYEREK GÖRÜNTÜ PROBLEMİMİ ÇÖZMEME YARDIMCI OLDUNUZ.
    AMA SABİT IP ŞART DEĞİL
    ŞU AN DİNAMİK IP ILE UZAK BİLGİSAYARDAN GÖRÜNTÜ ALIYORUM
    MODEMİN O AN ALDIĞI IP İLE ÇOK RAHAT GÖRÜNTÜLEYEBİLİRSİNİZ
  • Arkadaşlar Merhaba benzer konu hakkında benimde bir sorum var bilgisi olan bir arkadaşım yardımcı olursa çok çok sevinirim kaç gündür uğraşmaktayım :( dvr kartı ile bir yere kamera sistemi bağladım. Web üzerinden Uzaktan izlemek istiyorum kameraları ,fakat kameranın bulunduğu bilgisayarın ip adresi 10.0.0.15 (zoom modem sabit ip )
    dvr kayıt cihazının bana verdiği domain xxx.dvr99.org kendime bir tane domain aldım programın verdiği özellikten yararlanarak, ben bu adrese bağlandığım zaman wan ip mi görüyor ve doğal olarak zoom adsl modemin şifresini istiyor. Giriş yaptığım da ise zoom modemin arayüzü karşıma çıkıyor.
    Öyle birşey yapmalıyım ki xxx.dvr99.org adresi yazıldığı zaman ***** adresine bağlansın ve ben ulaşmak istediğim arayüzü göreyim? Program resimden görüldüğü üzere 80 nolu portu kullanıyor,ayrıca modem de 80 nolu portu kullanıyor sanırım port açma işlemi yapmam gerek ama nasıl yapacağımı pek bilemedim açıkcası kafam karıştı dün geceden beri uğraşıyorum start port end port kısmı gibi bölümler var yardımcı olabilecek arkadaşım varmıdır ? Bu arada modemin firewall ayarlarını kullanmıyorum ek olarak comodo kullanmaktayım comodo dan da belli bir ayar yapmam gereklimidir sileyim mi yoksa bir yardımcı olun ne olur kaç gündür uğraşmaktayım ?

• Arkadaşlar sorunu çözen arkadaşlar nasıl çözdüğünü yazarsa bizlerde faydalanalım, Sabit ip olayı doğrudmudur, port yönlendirmeyi nasıl yaptıız, internet explorer adres satırına Dvr programının verdiği domaini yazıyorum beni modemin arayüz sayfasına yönlendiriyor bilen bir arkadaşımız yazarsa nasıl olacağını çok sevinirim.
  • Evet konuyla ilgili detaylı anlatım yapabilecek bir arkadaş varsa cok makbule gecer...
  • Orijinalden alıntı: Offchu!

Arkadaşlar Merhaba benzer konu hakkında benimde bir sorum var bilgisi olan bir arkadaşım yardımcı olursa çok çok sevinirim kaç gündür uğraşmaktayım :( dvr kartı ile bir yere kamera sistemi bağladım. Web üzerinden Uzaktan izlemek istiyorum kameraları ,fakat kameranın bulunduğu bilgisayarın ip adresi 10.0.0.15 (zoom modem sabit ip )
    dvr kayıt cihazının bana verdiği domain xxx.dvr99.org kendime bir tane domain aldım programın verdiği özellikten yararlanarak, ben bu adrese bağlandığım zaman wan ip mi görüyor ve doğal olarak zoom adsl modemin şifresini istiyor. Giriş yaptığım da ise zoom modemin arayüzü karşıma çıkıyor.
    Öyle birşey yapmalıyım ki xxx.dvr99.org adresi yazıldığı zaman ***** adresine bağlansın ve ben ulaşmak istediğim arayüzü göreyim?
    Program resimden görüldüğü üzere 80 nolu portu kullanıyor,ayrıca modem de 80 nolu portu kullanıyor sanırım port açma işlemi yapmam gerek ama nasıl yapacağımı pek bilemedim açıkcası kafam karıştı dün geceden beri uğraşıyorum start port end port kısmı gibi bölümler var yardımcı olabilecek arkadaşım varmıdır ? Bu arada modemin firewall ayarlarını kullanmıyorum ek olarak comodo kullanmaktayım comodo dan da belli bir ayar yapmam gereklimidir sileyim mi yoksa bir yardımcı olun ne olur kaç gündür uğraşmaktayım ?

Güncel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi concepty -- 28 Ocak 2012; 0:15:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Offchu!

Arkadaşlar Merhaba benzer konu hakkında benimde bir sorum var bilgisi olan bir arkadaşım yardımcı olursa çok çok sevinirim kaç gündür uğraşmaktayım :( dvr kartı ile bir yere kamera sistemi bağladım. Web üzerinden Uzaktan izlemek istiyorum kameraları ,fakat kameranın bulunduğu bilgisayarın ip adresi 10.0.0.15 (zoom modem sabit ip )
    Öyle birşey yapmalıyım ki xxx.dvr99.org adresi yazıldığı zaman ***** adresine bağlansın ve ben ulaşmak istediğim arayüzü göreyim?
    Program resimden görüldüğü üzere 80 nolu portu kullanıyor,ayrıca modem de 80 nolu portu kullanıyor sanırım port açma işlemi yapmam gerek ama nasıl yapacağımı pek bilemedim açıkcası kafam karıştı dün geceden beri uğraşıyorum start port end port kısmı gibi bölümler var yardımcı olabilecek arkadaşım varmıdır ? Bu arada modemin firewall ayarlarını kullanmıyorum ek olarak comodo kullanmaktayım comodo dan da belli bir ayar yapmam gereklimidir sileyim mi yoksa bir yardımcı olun ne olur kaç gündür uğraşmaktayım ?

Güncel.

modeminizde dmz host kısmı var ise kolaylıkla yapabilirsiniz....

dmz host kısmına kameranın ip adresini yazın.. dışardan ip erişimlerinde direk kameraya bağlansın...

NAT -- DMZ Sunucu

Eğer bilgisayarınızdaki internet uygulamaları firewall’ un arkasında doğru şekilde çalışmıyorsa;

sanal bir DMZ sunucusu belirterek bilgisayarınızın internet erişimini iki yönlü kısıtlamasız olarak açabilirsiniz.

DMZ Sunucu IP Adresi: 192.168.x.x....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 2 Şubat 2012; 16:05:36 >

• Bu konu ile benimde bir sıkıntım var. Bir iş yerinin kamera sistemini ip üzerinden farklı bir yerden izlemek için ayarlamam gerekiyor. iş yerinde bir dvr cihazı bağlı kameralara. modeli 4ch H.264 DVR. modem zyxel marka. iş yerinde sabit ip mevcud. Kameraları internet üzerinden nasıl izlenmesi için ayarlayacağım bilmiyorum. Yarın bu işlemi halletmem gerekiyor. yardımcı olursanız sevinirim. ( modemden port açmak, 9000, 9001, 9002, 80 gibi port numaralarını hiç bilmiyorum. hiç bilmeyen bir insana anlatır gibi adım adım anlatırsanız sevinirim.)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.