Şimdi Ara

Nvidia, GeForce 9 serisinin 40nm versiyonlarını hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hem AMD-ATi hem de Nvidia'nın 40nm üretim teknolojisine mevcut grafik işlemci mimarileriyle geçiş yapacağı ve kullanımda olan mevcut GPU'ların nanometrik anlamda küçültülmüş versiyonlarını kullanıma sunacağı, yılın ilerleyen dönemlerinde ise yine 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanacak RV870 ve GT300 gibi yeni nesil GPU çözümlerini duyuracağı biliniyor.

Endüstriyel kaynaklardan alınan bilgilere göre Nvidia, önümüzdeki aylarda 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan üç yeni GPU duyuracak ki bunlar GT225, GT220 ve GT210 olacak. Gelen bilgilere göre her üç GPU da, GeForce 9 serisinin giriş ve orta segmentteki bazı modellerine güç veren grafik işlemcilerin nanometrik anlamda küçültülmüş versiyonları olacak gibi görünüyor.

Peki 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanacak GPU'lar, hangi modellerin yerini alacak. Mevut detaylar şu şekilde;

Yeni üretim teknolojisinin sağlayacağı avantajlarla Nvidia'nın performans artışı sağlayacak çeşitli güncellemeler yapması (saat hızı arttırımı gibi) da beklenebilir. Nvidia'nın 40nm üretim teknolojisiyle hazırladığı ilk GPU'nun önümüzdeki Nisan ayında sahneye çıkması bekleniyor.

• eger fiyatlar uygun olursa giris seviyesi icin ideal olabilir.Tabii birde ati nin hamlesi cok önemli bakalım ati nasıl karsılık verir.
  • way bea... 3. nesil gibi duruyo ama hala 8xxx serisinin tuninglenmiş versiyonları..! dogan görünümlü şahin gibi deiştir deiştir sun önümüze. kim alacaksa.?
  • Bu gidişle bunlar 25 nm yi de yapacaklar.
  • önce bunlardan başlamsı akıllıca.
  • Nvidia 40nm'ye ati'den önce geçemez veya bu konuda yetişemez gibi saçma yorumlar vardı bakalım gelecek günler neyi getirecek
  • Hocam 8600 65nm mi??? Bnm bu takoz niye 80nm
    Bilgilendirirseniz sevinirim.Teşekkürler
  • Hayır 80nm çünkü g80'ler ile birlikte çıktılar

• quote:

Orjinalden alıntı: VaLoUr

Hayır 80nm çünkü g80'ler ile birlikte çıktılar

Saol hocam da resimde 65nm neyin nesi
  • Küçültsünler tabi..Soba gibi ısınan kartlardan kurtulalım artık..
  • fake olabilirmi?
  • Diğer özellikleri nasıl olacak acaba ..
  • klasik nvidia taktiği bannnn!!!
  • hiçbi özellik eklemiyolar sadece nm ne bu ya nvidia uyan artık
  • Bu hamle maliyetleri düşürerek 9600gt fiyatını 100$ altına düşürecek....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digiali -- 7 Şubat 2009; 19:33:24 >
  • alt seviyenin fiyatlarının düşmesi güzel
  • hakketen ban nvidia zaten performans liderisin bide maliyeti azaltıp f/p lideride olursan ati ne yiyip içecek :D puhahahah
  • ya altı geç üstten haber ver sen 40 nm ye geçerse bunlar kartlar küçülecek havası kalmıyacak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.