- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
89/1 Bilecik Söğüt Jandarma Ulaştırma Tabur Komutanlığı ???
107 Cevap112765 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

187 Mesaj
6 Şubat 2009; 20:56:48 

Mrb arkadaşlar Denizli'liyim hayırlısıyla 25 şubatta Bilecik Söğüt'e Şöför adayı olarak teslim olacağım bazı kıdemli arkadaşlarımıza sorularım var.En önemlisi şöför adayı olduğum için direk şöförmü oluyorum yada usta birliğine dağıtımım olduğunda şöför olarakmı kalıyorum?

Diğer Sorularım ise:

1-SÖĞÜT NASIL BİR YERDİR
2- ORTAM, ÇEVRE, OLANAKLAR NASILDIR
3- DAYAK VAR MI BURADA
4-EĞİTİMLER NASILDIR
5-ÇARŞI VAR MI
6-SÖĞÜTTEN BENİ NEREYE GÖNDERİRLER.
7-ACEMİ BİRLİĞİNE CEP TELEFONU YA DA HATTI GÖTÜREYİM Mİ

Aklıma ilk gelen sorular bunlar şuanda bilen arkadaşlarımız varsa bilgilerini bizden esirgemesinler şimdiden çok teşekkür ederim.
benim gibi Bilecik Söğüte düşen arkadaşlar varsa tanışalım kaynaşalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nautilus20 -- 6 Şubat 2009; 20:57:31 >

Hata yapın, hiç hata yapmamış bir insan yeni bir şey denememiş demektir.

2 Mesaj
7 Şubat 2009; 11:51:34 

Söğütü şöyle anlatıyım

1967 den kalma at ahırlarında kalıyosun
yemekler berbat çamurlu, karavana olayı var kömür odun her türlü angarya iş yapıcaksın. karavana 300 kişilik bölüğüne yemek vermek tabldot, çatal kaşık bıçak bardak yıkamak. kaloriferler çoğunlukla yanmıyo geceleri -10 derece soğuk oluyo çoğunlukla. Hastalanıp revir e çıkarsan büyük ihtimal iyi bir azar yersin doktordan. Eğitim yönünden rahat olucaksın sadece. Eğitim yok denecek kadar az, spor yok. Dayak yok ceza alırsan bol bol sürünürsün. Çarşı dediğin uzun bir yol sadece netcafe yada kahvelere girebilirsin. gezicek bir yeri yok. Söğüt %80 doğu ama 1. bölüğe düşersen şansın %50 den fazla olur . cep telefonu sokabilirsin aramalardan kaçırmak kolay iyi saklaman lazım. Çarşıya çıkarken dışarı çıkarma girişte arama yapıyolar. Kısaca doğuya düştüğümüze dua ettik orda kalmadık diye orda kalanlar ağlıyolar şuan günde 5 kere içtima var :D mıntıkan var tuvalet yada koğuş temizliği olabilir. Sana Allah şimdiden sabır versin

187 Mesaj
9 Şubat 2009; 10:51:45 

SIM kart götürsem cüzdan içinde bi sıkıntı olurmu?

4257 Mesaj
9 Şubat 2009; 15:58:24 

kısaca aywayı yemişin dostum

Benimde askerliğim bugün bittti

R 1 3 5
╚╬╬╣
2 4 6

187 Mesaj
10 Şubat 2009; 13:31:11 

temellimi bitirdin askerliğini yoksa acemilik mi bitti söğüttemi yaptınız?

34 Mesaj
11 Şubat 2009; 16:57:33 

benim nişanlımda ilk olarak söğüte şöför adayı olarak düşmüştü, nazi kampından bir farkı olmadığını söylüyordu :) baraka gibi yerlerde kalıyorlarmış, yemekler kötü olduğu için bisküvi yiyordu sürekli. bikaç olaydan dolayı daha sonra bilecik merkeze sürüldü .sana tavsiyem acemilikte yanına telefon alma. kimseyle kavga etme!!! çünkü devre muhabbeti söğütte, bilecikten daha fazlaymış. nereye düşeceğin konusundada şöyle bi örnek verebilirim. benim nişanlımın usta birliğine düştüğü yerde (doğuda bir yer), bilecik söğütten şöför olarak gelen bi arkadaşı varmış.. bilecikten tim olarakta doğuya gidebilirsin, söğütten şöför olarakta.. şans işi.. ama yinede hiç moralini bozma.. zorda olsa geçiyo.. psikolojik olarak sağlam kalmaya çalış.. hayırlı teskereler

187 Mesaj
11 Şubat 2009; 18:41:57 

quote:

Orjinalden alıntı: fallen forest

benim nişanlımda ilk olarak söğüte şöför adayı olarak düşmüştü, nazi kampından bir farkı olmadığını söylüyordu :) baraka gibi yerlerde kalıyorlarmış, yemekler kötü olduğu için bisküvi yiyordu sürekli. bikaç olaydan dolayı daha sonra bilecik merkeze sürüldü .sana tavsiyem acemilikte yanına telefon alma. kimseyle kavga etme!!! çünkü devre muhabbeti söğütte, bilecikten daha fazlaymış. nereye düşeceğin konusundada şöyle bi örnek verebilirim. benim nişanlımın usta birliğine düştüğü yerde (doğuda bir yer), bilecik söğütten şöför olarak gelen bi arkadaşı varmış.. bilecikten tim olarakta doğuya gidebilirsin, söğütten şöför olarakta.. şans işi.. ama yinede hiç moralini bozma.. zorda olsa geçiyo.. psikolojik olarak sağlam kalmaya çalış.. hayırlı teskereler

valla bende anlamadım nasıl bir yer herkes farklı şeyler söylüyor.

1 Mesaj
13 Şubat 2009; 21:49:49 

merhaba benimde bilecik sögüt jandarma ulaştırma kimi iyi diyor kimi kötü gidip görecez artık ALLAH hakkımızda ne hayırlıysa öyle yapsın ama öncedende bilgi almakta fayda var tabi

187 Mesaj
14 Şubat 2009; 15:27:00 

Dün aldım sülüsü Şöför adayı olarak yazıyor 25 Şubat teslim tarihim ama ben 23 Şubat olan sevk tarihimde teslim olacağım hayırlısı bakalım.

40 Mesaj
18 Şubat 2009; 17:01:47 

Kardeş öncelikle morelini bozma.Şimdiden kafaya takarsan senin için sıkıntı olur.Ben kendimi o nizamiyeden içeri zar zor sokmuştum ama yıllar oldu biteli.85/4 Jandarma er olarak çanakkaleye gittim.Oradan da ikinci ehliyet bilecik söğüt.5.bölük land rover şöförü olmuştum.Biz oraya gittiğimiz zaman tam kış ortasıydı.Hiç unutmam 1 hafta gece gündüz durmadan kar yağmıştı.Kar üstünde araç kullandık.1. bölük transit ve binek olmalı 3. bölük shortland 4. ve 5. bölükler ise land rover olmalı.Tabi ki bu durum değişmedi ise.Usta birliği konusunda kafanı fazla yorma.Ben sivas il jandarmanın özel harekat c timine şöför olmuştum.Hep operasyonlarda karakollarda dağda bayırda geçti günlerim.Şimdi olsa yine giderim.Kendine iyi bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayzer758199 -- 18 Şubat 2009; 17:00:17 >

2 Mesaj
19 Şubat 2009; 0:04:11 

wala bende gidiyorum 25 şubatta bakalım hakımızda hayırlısı :))

12 Mesaj
19 Şubat 2009; 0:14:12 

Bilecik söğüte bi arkadaşım gitmişti dağıtıma geldiğinde onu karşılayan askerin şu sözlerini anlatmıştı
"TÜRKİYENİN VİETNAMINA HOŞGELDİN"

Gn. Dz. Sh. K.Lığı Krh. Des. Kıt. K.Lığı İzmir / Yenikale
(Güney Deniz Saha Komutanlığı Karagah Destek Kıtalar Komutanlığı İzmir / Yenikale)

2 Mesaj
19 Şubat 2009; 18:33:07 

yokmu başka bizimle sögüt e gidecek olan ????????????

154 Mesaj
22 Şubat 2009; 1:55:06 

Bilecik ve söğüt maalesef sürgün yeri olarak geçer komutanlar için
bu sebeple de komutanların yaklaşımları genelde sizi sıkıntıya sokar
söğüt 12 bin kişilik küçük bir yer
çarşıda da pek bir şey yoktur
kışı soğuk (erzurumlular bile üşür) yazı da sıcaktır
ne olursa olsun askerlik bitene kadar rahat yok
sabırlı olun geçer elbet tadını çıkarmaya çalışın

1 Mesaj
23 Şubat 2009; 14:18:22 

beyler kendinizi o kadarda kasmayın söğüt okdarda kötü bi yer değil imkanları kısıtlı olsada katlanılabilir bi yer orası ben 88/4 tüm orda 3. bölüğe düserseniz sizden rahatı olmaz 75 gün biras canınız sıkılır ama en azından kafadan mıntıka temizliğiniz yok komutanlar cok iyi yeterki adam gibi durun ayhan ay'ın sakın gözüne batmayın muhabbeti cok iyidir ama terside cok pistir 3. bölüğe düşerseniz bunu oda size sölicektir kadrolarıda iyi dir arada bi kac tane ibne war ama o kadarıda her yerde olurbu sene kıs fazla sert gecmedi 89/1ler fazla zorlanmazsınız heralde ama yatakhaneler hakkında sölenenler doğru eskiden at ahırıymıs onlar 4. ve 5. bölük o koğuslarda kalıyo 1.2.ve 3. bölük tabur binasında kalıyor ondan raht olsunlar içeri tel sokmanızı tavsiye etmem cezası 25 gündür haberiniz olsun çarşısı küçüktr gezecek fazla biyer yok ama mutlaka ertuğrul gazinin türbesini ziyaret edin taburdan fazla uzak değil en fazla 200 metre dir hemen karsındaki stad gibi yerde yemin edeceğiniz yer en son olarak gideğiniz yer genel olarak doğudur ama arda benim gibi sanslı olanlar ordu, sivas, erzurum, istanbul ve ankarya düsebiliyolar ben orduya düstüm mesela:D hadi kendinize iyi bakın kendinizi fazla üzmeyin göze batmayın servis binasındanda yırtarsınız böylelikle

3 Mesaj
26 Şubat 2009; 11:40:42 

nişanlım dün teslim oldu, 1.bölükteymiş. bir çoğu orayı pek iyi bi yer olarak anlatmıyor sonuçta her yerin kendine göre bi zorluğu vardır. 1.bölük nasıl bi yerde ne tür bi araç kullanıyorlar, hafta sonu ne zamanlar arayabliriz, eğitimleri saaat kaça kadar sürüyor yani akşam kaçta paydos? bilgisi olan bana cevap yazabilir mi

2 Mesaj
28 Şubat 2009; 2:17:09 

benim erkek arkadaşım da 89/1 jandarma ulaştırma 2. bölük.
bi kaç sorum olucak..
birincisi nası ulaşabilirim ona sadece o mu arayabilir.
ikincisitelefon nası sokabilirz?
üçüncüsüde ben haftaya gitmeyi planlıyorum yanına ama çok yüksekte şimdi oralarda kar var yolda kalırsın diyo çevremdekiler. oraya gideler daha iyi bilir yardımcı olun ltfen..

2 Mesaj
28 Şubat 2009; 20:12:04 

kimse yardımcı olmıcak mı:(

4 Mesaj
2 Mart 2009; 14:47:14 

sen onu arayamoyorsn o seni arayabilir

4 Mesaj
2 Mart 2009; 14:50:47 

benim sözlümde 3.bölükteymiş.bilecik de şoför adayıydı şimdi şoför seçilmiş elemelerde.artk söğütte yapacak 3.bölük nasıldır bilenlerden yardım istiyorum.doğu batı en çok neresi ağırdır.lütfeen cvp bekliyorum bilenlerden.3.bölükte askerlik yapmış olan varsa ben cvp bekliyorum

1724 Mesaj
5 Mart 2009; 16:13:00 

gelin biletlerim ben gideyim artık şafak 50

3 Mesaj
15 Mart 2009; 13:54:20 

arkadaslar burası ahırdan farkı yok günde 5 defa içtima var yemekler yenmiyor 1. bölük hariç digerlerinin hepsi %99 dogu kantinde cok sıra var dayak yok ama cok eziyolar çök kalk sürün cok yapacaksınıs sakın haa burda kalayım falan demeyin ama acemelik zor burda 1. bölük hariç 55 gün askerlik yapıyorsunuz acemi olarak 3. bölük ise 72 gün yapıyor eger meslekçi secilirseniz yemin töreninden hamen sonra gidersiniz usta birligine oda 1 ay sürüyor allah yardımcınıs olsun üzülmeyin gecer gider en önemlisi son sıkı giyinin cünkü burda 1 günde 4mevsim yasanıyor hepsi cok sert bir sekilde
cok soguk var sıcanı görmedik henüz 5 dk içinde kar yagıyor 5 dk sonra günes acıyor 5 dk sonrada yagmur cok aldatıcı havası var korkmayın burası cokta kütü biryer degil kadrolara dikkat ediın sözlerinden ve dediklerinden cıkmayın cok kolay gecer acemilik şimdiden gelenler için allah sobur versin 55+105 toplamda 460 gün diyeceklerim bu kadar

AMD Phenom II X4 810
GIGABYTE MA-790XT-UD4P
Zotac GeForce GTX 480
CORSAIR 2x2 Gb 1333 MHz
KINGSTON 2X2 Gb 1333 MHz

3 Mesaj
15 Mart 2009; 18:48:05 

hayirli teskereler tum asker arkadaslara
cok sevdigim bir dostumu 25 inde 89/1 bilecige asker yolladik fakat yogunlugumdan dolayi iletisim kuramadim kimseyle,
yemin torenleri ne zaman yapilacak bu asker kardeslerimizin bilgisi olan acilen yazabilir mi rica ediyorum

1 Mesaj
6 Mayıs 2009; 12:23:26 

slm 89 a 2 gidiyorum jandar uşlaştırma olarak

3 Mesaj
7 Mayıs 2009; 19:19:46 

bnde 89-2 gidiyorum oraya.istanbulluyum

nefes alma efes al

4265 Mesaj
9 Mayıs 2009; 20:26:05 

Burada 20 günüm geçti ve dilim döndüğünce anlatmak istiyorum.
Bu günün sabahına Söğüt te uyandım, neyseki oradan kurtuldum ve şu an evdeyim. 1967 de süvari yetiştirmek için kurulmuş bir birlik ve zamanla atların yerini motorlu araçlar almış ve ulaştırma taburu olmuştur. Askeriyede bulunan tüm araçları burada görebilirsiniz. Dediğim gibi 1967 kurulmuş at ahırlarından bozma yemekhaneleri ve koğuşları var. 1 veya 2. bölüğe düşerseniz şanslısınız, sadece bu bölüklerin koğuşları bina şeklinde, 3-4-5. bölüklerin koğuşları dediğim gibi ahırdan bozma ve yağmurda çatılar su akıtıyor... Burada genel bir disiplinsizlik ve düzensizlik var. Bunu Gölpazarından gelen biri olarak söylüyorum. Kışın çamurdan yazında tozdan geçilmiyo; yattığınız yataktan tuvaletlere kadar heryerde bunu görebiliyorsunuz. Koğuşlar 90 kişilik, yataklar nevresimler hiç temiz değil, ayda yılda bir değişirse ne ala... Servis binası ve karavana diye bir bela varki ona ayrıca deyinmek istiyorum; her bölük kendi içinde ayrılmış postalarla bu işi yapıyor ve sabahtan akşama kadar 300 kişini bulaşığı, yemek taşıması ve servisi, yemekhane temizliği vs. her türlü amelelik sizden sorulur. Tabi Üstünüz başınızda batıyo... Kantinlerde nakit para geçmiyor; ing bank ın size vereceği akıllı kartlara para yükleterek alışveriş yapıyorsunuz. Bu sıraların hızlı akması açısından iyi ama para yükleme haftada bir olduğu için karttaki paranız biterse biraz sakıntı yaratabilir. Gerçi taburun içinde ing bank mevcut ve bankmatiği olanlar her daim akıllı kartına para yükleyebilir. Haftada bir gün 7dk. banyo hakkınız var.
Birazda iyi yanlarını anlatacak olursak; kadrolar ve komutanlar sizi fazla sıkmıyor. Geldiğim yerde onbaşı bile komutanım çektiriyodu bize, burada istersen ismiyle hitap et bişey demiyolar. Diğerlerini bilmiyorum ama 1. bölüğün komutanı Üsteğmen Serkan Uğurlu çok iyiydi. Her sorunumuzla ilgilenir, daima askerleriyle içiçe olurdu... Hafta sonu ve öğleden sonra eşofman serbestliği var. Haftasonu o kamuflajları ve botları giymemek nasıl bir duygudur anlatamam Mehmetçik gazinosunda bol bol televizyon seyredebilirsiniz; tabi kumanda her zaman üst devrelerde Kantinler ve ürün çeşitleri bol, gece nöbetçi kantin bile var... Hasta olduğunuzda revire çıkmak için zorluk çıkartmıyolar, gereken tedaviyi yapıyolar. Koğuşlar 90 kişilik olduğu için koğuş nöbeti sık sık gelmiyo ve 2 kişi tutulduğu için kafanıza göre takılabiliyorsunuz. Çarşısı küçük ama güzel, Ziraat Bankası, İş Bankası ve PTT mevcut. Mıntıka temizliğine pek özen gösterilmiyor haftada 1-2 defa belki yapılır... Bir de güzel bir noktaya deyineyim taburun karşısında kız meslek lisesi var, eğitim alanına giderken karşıdan liseyi görüyosunuz. Pencerelerde hatunları görünce tabi başlıyosunuz uygun adımda marşlar söylemeye avazınız çıktığı kadar Onlarda fotoğramızı falan çekiyordu kendi çapımızda eğleniyoduk öyle ama komutan görmesin

Dediğim gibi burada yalnızca 20 gün geçirmeme rağmen 3 kişi 2 yatağı birlştirip yatmayı, 2 kişi 1 dolabı kullanmayı, yol yapımından bulaşıkhanesine kadar her türlü amelelik işini yapmayı burda öğrendim. Gerçi yeni binalar falan yapılıyo bi modernize çalışması var ama 89/3 lerden önce yetişmeyeceği için bir an önce buradan kurtulmaya bakın. Buranın amelelik işi bitmez. Herkeze hayırlı tezkereler şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmert -- 14 Mayıs 2009; 15:57:25 >

GT-I9500_XXUGNG3_CMERT_v1.9 / HIZ * STABİLİTE * SADELİK

1 Mesaj
11 Mayıs 2009; 23:34:32 

slm ben mustafa bende 89/2 gidiyorum söğüt e oraya qidecek olan arkadaşlar msn mi eklesin asi.kalp.perfect@windowslive.com

3 Mesaj
12 Mayıs 2009; 0:27:24 

yokmu şöyle üst devrelerden bizi koruyup kolliyacak :))

nefes alma efes al

4265 Mesaj
12 Mayıs 2009; 0:41:22 

1. bölüğe düşersen devrem caner onbaşı var

2 Mesaj
14 Mayıs 2009; 13:51:09 

ßeyler ßende 89/2 gidiyorum hataylıyım bilecik sögüt Jandarma Ulaştırma taburu Kaçıncı bölük daha bilmiyorum sinüsü Kaçında alacağimida söylemediler Ehliyetim war acaba söğütten sonra Nereye giderim ? ayrıca Bilgisayar bilgimde cok iyi ? ne tawsiye edersiniz ?

DaGlArİn tEpEsİnE EsKiYaNiN aNlİnA KiZlArİn kAlBiNe oLuMsUz KoMaNdO yAzCaGiM SeRsErİ_vAtAn iÇiN GeLdİm sEnİn iÇiN dÖnEcEgİm ßeßeGim..

4265 Mesaj
14 Mayıs 2009; 14:49:55 

1.bölükte devriye araçları ve paşa şoförleri eğitimi için cherokee jeep yani binek araçlar var. %90 batıya düşersin, ben Sivas'a düştüm. Çoğu arkadaşım, Muğla, Antalya, Balikesir, Hatay, Ankara vs. gibi yerlere düştü. 2. bölükte otobüs ve unimog eğitimi verliyor; %50 batı... 3-4-5. bölükler shortland, panzer, land jeep gibi zırhlı araçların olduğu bölük; %90 doğu...
1 ve 2. bölük sosyete bölüğüdür, bu iki bölüğe düşersen şanslısın. Nedenini gidince anlarsın Bilgisayar bilgisi askeriyede bi işe yaramıyor maalesef. Meslek seçimlerinde bilgisayarla ilgili hiçbir seçim yapılmıyor. Benimde bilgim iyi hatta sertifikam bile var ama seçim olmayınca hiçbir işe yaramıyor.

2 Mesaj
14 Mayıs 2009; 15:21:10 

anladım Peki bu koguşlardan 1 bilgin warmı yemekleri yenmez diyorlar . koguşlar berbatmıs ama 88 ler 87 ler e demişler 89/2 e yeni koguşlar yetişir ?

DaGlArİn tEpEsİnE EsKiYaNiN aNlİnA KiZlArİn kAlBiNe oLuMsUz KoMaNdO yAzCaGiM SeRsErİ_vAtAn iÇiN GeLdİm sEnİn iÇiN dÖnEcEgİm ßeßeGim..

4265 Mesaj
14 Mayıs 2009; 15:50:39 

Yemekler güzel bence çoğu yemeği sivilde bulamazsın ama yenilen ortam kötü olduğu için insan öyle düşünüyor. Askersin sonuçta ayrıntılara takılmamak lazım, öyle ya da böyle mecbur yiyeceksin.
1 veya 2. bölüğe düşersen şanslısın, sadece bu bölüklerin koğuşları bina şeklinde, 3-4-5. bölüklerin koğuşları at ahırından bozma ve yağmurda çatılar su akıtıyor.
Yeni binalar temmuz gibi bitecekmiş, siz hayrını görebilirmisiniz bilmem

1018 Mesaj
15 Mayıs 2009; 16:07:35 

quote:

Orjinalden alıntı: xx1xx

anladım Peki bu koguşlardan 1 bilgin warmı yemekleri yenmez diyorlar . koguşlar berbatmıs ama 88 ler 87 ler e demişler 89/2 e yeni koguşlar yetişir ?

90/1 ler anca görür yeni koğuşları 1 hafta önce oradaydım. çanakkale den oraya gönderdiler şoför adayları olarak. Yemekleri çanakkaledeki yemeklerden daha iyi haftanın 3 günü tavuk çıkıyo. Çamuru eksik olmuyo biraz canınızı sıkabilir. Koğuşlar sizi hayal kırıklığına uğratabilir (Ben 5. bölükteydim.) Komutanları çok iyiydi(5.Bölükte öyleydi :) Gidecek olan arkadaşlara Allah kolaylık sabır ihsan eylesin. Allaha emanet olun. Bende Gaziantep e gidiyorum

2012 Symbol Expression 1,2 16v 75 hp Konfor Paket

3 Mesaj
18 Mayıs 2009; 0:24:52 

ya şu caner 10başının bi telefonunu versene aga :))

nefes alma efes al

770 Mesaj
24 Mayıs 2009; 22:36:17 

bende aynı yere düştüm tertip..ayın 28ine teslimim.. ismail gökdoğan k.maraş unutma

656 Mesaj
13 Haziran 2009; 18:19:13 

yaw bilecik diye askere gitmeden bi ton sey okudum herhalde abartidir diye dusunuyordum ama malesef anlatilan her sey gercekmis.. 89/2 doneminde bilecik merkeze gittim ordanda sogute aldilar bizi sofor adayi olarak 1. bolukteyim suan ...yemin toreninden sonra rahatlarsiniz diyorlar umarim oledir yoksa gunde 5 kere alinan ictimalardan , hergun yuttugumuz 1 ton toz topraktan , at ahirlarinda yemek yemekten , igrenc tuvaletlerden, 3 km uzaktaki egitim alanlarina gunde 2 kere gidip gelmekten , basimizdaki kendini bisiy sanan (aytac huseyin ve omer haric) usta askerlerin 1 duduk cok 1 duduk kalkindan olmek uzreyiz ....

ah be omer ustalarin hepsi senin gibi seker olsa koymayacakta kader iste :)

1 Mesaj
13 Haziran 2009; 22:39:41 

ya 89/2 4. bölük acemilik ne zmn biter ve nasıl bi yerdir denildigi kdar kötümü ve usta birligi nereye çıkar acil cvp verirmisiniz ....

2 Mesaj
3 Ağustos 2009; 10:05:03 

ooo gençler bilecikte askerliği nekadar kötülemişsiniz abartmayın 4 sene 16 dönem askerleri gördüm tugayda siz asıl kötü yer görmemişsiniz gelinde doguya kıymetini bilin oranın

2 Mesaj
7 Ağustos 2009; 1:47:02 

89/3 gidiorum jandarma olarak Allah banada sabır versin hepimize sabır versin ... herkes yapıp bitirio sayılı gün elbet bitecek hee bi de silüsler ne zaman dağıtılıyor

259 Mesaj
11 Ağustos 2009; 13:02:34 

quote:

Orijinalden alıntı: hanımfendi

ooo gençler bilecikte askerliği nekadar kötülemişsiniz abartmayın 4 sene 16 dönem askerleri gördüm tugayda siz asıl kötü yer görmemişsiniz gelinde doguya kıymetini bilin oranın

Doğu'da kaç yer gördün kurban olayım 89/2 2.Grup Şöför olarak eğitim aldım ordan 5 gün sonra Şırnak 23. Sınır Tümen Komutanlığına gidiyorum ALLAH izin verirse eminimki yüksekova dağlıca vs. yerler bilecik'den iyidir 20 gün kaldım orda cehennem hayatı resmen....

42 Mesaj
31 Ağustos 2009; 22:03:06 

quote:

Orijinalden alıntı: angelo50

Doğu'da kaç yer gördün kurban olayım 89/2 2.Grup Şöför olarak eğitim aldım ordan 5 gün sonra Şırnak 23. Sınır Tümen Komutanlığına gidiyorum ALLAH izin verirse eminimki yüksekova dağlıca vs. yerler bilecik'den iyidir 20 gün kaldım orda cehennem hayatı resmen....

böyle saçma bir cümle kurulabilir mi Allah aşkına, arkadaşımız "eminimki yüksekova dağlıca vs. yerler bilecik'den iyidir" demiş, 7 ay kol komutanlığı yaptım hakkari yüksekova dağlıca'da...
bilecik'te düşündün mü hiç acaba bastığım yer patlayacak mı, bugün mayına basacak mıyım diye düşündün mü hiç??? düşünmeden bilip bilmeden konuşmayalım, saçmalayıp, komik duruma düşmeyelim...

Kan ve kemik tüm insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir...

2 Mesaj
2 Eylül 2009; 14:15:11 

doguda kaç yer gördüğüm sorulmuş aklına gelemeyecek kadar çok yer gördüm şuandada yine g. dogudayım bence bilecik gibi bir yer görmüşsünüz yatın kalkın dua edin ısparta komando kayseri komando foça komandoo görseydiniz ne derdiniz acaba

hayırlı teskereler

2775 Mesaj
2 Eylül 2009; 20:50:02 

bilecike cehennem diyen arkadaşa ben de bir şey söylemek istiyorum:ben de bileciktekini askerlikten saymam..

Sony A6000+16-50 PZ+Manfrotto Pixi Mini+ Hoya 52 mm ND Filtre

22 Mesaj
4 Ekim 2009; 11:42:07 

Arkadaşlar Bende bilecik SÖğütte askerlik yapıyorum. Ama 1.ci bölükteyim şuana kadar hiç sürünmedik yada öyle çok zor bi eğitim yaptık. Amaçokta iyi biryer değil heleki diğer bölükler ahırda yatıyor. buraya gelirseniz 1.ci bölüğe düşersiniz inş. ama düşseniz dahi yeminden sonr bölük değişiklikleri yapılıyor ondanda yırtarsanız yaşadınız çünkü 1.ci bölükhem geneli batıya hemde dma cı yani devire müdahele aracı kullanıyordiğer bölükler zırhlı araç kullanıyor. bn 1 fata sonra usta birliğine gidiyorum nasipse herkeze hayırlı teskereler.

58 Mesaj
20 Kasım 2009; 16:10:26 

89/4 bilecik sögütlü gelıyorumm

Türkiyenin ilk dans sitesi

http://www.dansizle.com/

656 Mesaj
1 Ocak 2010; 21:43:40 

Way be,bu konuyu actgmda neler yasadgm aklma geldı sogutte. Nerdyse 7 ay gecms ustnden,comezımız gelıcek way be,bıtıyomus harbdn askerlk,bıngolun bı ılcesndym suan ,komando olduk bıde buralarda :) ıznede az kaldı saylr,allah herkese hayrlı teskereler nasıp etsn.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1 Mesaj
10 Şubat 2010; 21:21:04 

Arkadaşlar Ben Ispartadan Kadir Ünal Bilecik Sögüt Jandarma Ulaştırma olarak Çıktı Sülüsümü Haftaya Alacağım 90/1 gidiyorum Gelecek Arkadaşlar Hayırlı Olsun Orada GÖrüşürüz Gelcekler Eklesin msn i mi Konuşalım

kadirunalll@gmail.com

hiç iyi yorumlar almadım gideceğim yer konusunda bakalım artık herşeyin hayırlısı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirunalll -- 10 Şubat 2010; 21:22:59 >

191 Mesaj
11 Şubat 2010; 19:01:16 

bende oraya geliyorum 90/1

40 Mesaj
12 Şubat 2010; 3:29:06 

slm arkadaşlar benimde acemi birligim buraya çıktı 90/1 okudugum kadarıyla pek te iyi bi yer degil gibi ama mecbur yapıcaz.21 şubatta teslim olucam inş. ismim mustafa varsa forumdan arkadaşlar paslaşalımda orda yabancılık cekmeyelim:) hadi kalın sağlıcakla...

3 Mesaj
15 Şubat 2010; 1:14:31 

arkadaslar merhaba hepınıze oncelıkle ben 89 luyum 90 1 subat 24 askerım soğut bılecık jandarma ulastırma cıktı acemılık.Butun herkesın yazdıklarını okudum hepınız sağolun emek verıp vaktınızı ayırıp bılgı vermıssınız.Ama hıc mı ıyı tarafı yok bu söğütün herkes hemen hemen yok yemeklerı kotu yok koğuş kotu yok bu kotu zındana dustunuz falan dıyor.Bız 90 1 acemılık orda yapacaz en azından ıyı taraflarındanda detaylı bır sekılde bahsedınde ıcımız kararmasın beyler komando eğıtımı vermıyecekleryha bıze söğütte sofor adayı olarak gıdıyoruz mutlaka zorlukları vardır bu askerlık ama en azıan detaylı bır bılgı ve ıyı yonlerınden anlatacak soğutte askerlığını yapmus arkadaslar bıraz genıs detaylı bılgı verırlerse cok sevınırım sonucta askere gıdecez 90 1 ler sımdıden basta hanı soğuk gıtmıyelım dusuncel gıtmıyelım korkarak gıtmıyelım hıcmı ıyısı yok herkes kotu yanından bahsede bahsede adamın ıcı kararıyor valla

3 Mesaj
15 Şubat 2010; 1:21:44 

90 1 söğüt jandarma ulastırma subat 24 gıdecek olan arkdaslar msn eklesın kordugumum_@hotmail.com EN AZINDAN TANISIP KONUSURUZ.CAGATAY

3 Mesaj
15 Şubat 2010; 1:23:55 

kadır kardesım 90 1 bende gıdıyorum ekledım msn gorusuruz

1 Mesaj
15 Şubat 2010; 1:30:44 

slm bende izmirden gökay 90\1 Bilecik Sögüt Jandarma Ulaştırma olarak çıktı benimde 88 liyim ben herkeze hayırlı olsun şimdiden gokay_hande@hotmail.com ekleyin arkd lar tanışalım

1 Mesaj
15 Şubat 2010; 19:29:59 

ben Ahmet Duman Yozgat 90/1 geliyorum ulaştırma ordu donatım

2 Mesaj
16 Şubat 2010; 3:16:31 

Jandarma Ulaştırma Eğitim Tabur Komutanlığı 90/1 Bilecik söğüt 22 şubatta ordayım msn = fakelowee@hotmail.com