- x
Beşiktaş'ın Şampiyonluk sayısı?
44 Cevap4309 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

365 Mesaj
26 Mayıs 2003; 2:03:49 

100. Yıl şaibe "şu bu o" derken Beşiktaş şampiyon oldu Tebrik ederim. Bilmediğimden internette araştırdım son şampiyonluk hariç (malum tescil edilmedi) kimi 11 kimi 9 yazıyor dogrusu ne aslı 9 muşta Bilgili ve ekibi federasyonu ziyaret etmiş biz şu şehir şampiyonlukları aldık onuda ekleyin diye ricacı olmuşlar felan? Yani işin özeti Kartalın yıldız sayısı kaç? Ne zaman yüzbaşı olacak? Konu ile alakasız fakat Mondragon sahayı terk ederken kalaci formasını çıkarmıştı ne giyiyordu dikkat ettinizmi? ne demek istedi acaba?
Bilen varsa yanıtlar yoksa beşiktaşlı arkadaşlara tebrikler

3796 Mesaj
26 Mayıs 2003; 2:40:57 

geçtiğimiz hafta Tahkim Kurulu resmen açıkladı. "Bşiktaş ın şampiyonluk sayısı 11 dir" diye. ama bazı medya kuruluşunun da içinde olduğu bir kesim ısrarla 9 diyor. hatta BJK-GS naçı spikeri Ercan Taner bile utanmadan "Beşiktaş 10. şampiyonluğuna ulaştı" falan dedi.

ne diyebilirsin li bu utanmazlara...

402 Mesaj
26 Mayıs 2003; 9:44:19 

bildiğim kadarıyla bir yılda 2 şampiyon çıkmaz ama... neyse tebrik edelim napalım

2679 Mesaj
26 Mayıs 2003; 11:30:38 

10,şampiyonluk.2,yıldızı şimdi hak ettiler.

434 Mesaj
26 Mayıs 2003; 16:06:14 

haticeye degil neticeye bakin
hak etmisiz ki vermis adamlar.
tebrikleriniz icinde tesekkurler

9371 Mesaj
26 Mayıs 2003; 19:55:51 

ya o mevzu soyle,
turkiye ligi normalde 1959-1960 sezonundan sonra turkiye 1. futbol ligi olarak adlandırılmıs...
ama besiktas 1957-1958 ve 1958-1959 yıllarında oynanan ligde sampiyon oldugunda turkiyeyi avrupa sampiyon kulupler sampiyonasında temsil etmis...bunda once avrupa sampiyon kulupler sampiyonasına bizim takımlar katılmıyormus...bu iki sampiyonluk uefa da tescillendigi icin(sampiyon kulupler kupasına gittigine gore sampiyon statusunde sayılmıs)bizimkiler bu sampiyonlukların resmi sayılması icin federasyona basvurmus,federasyonda bizi haklı bulup olayı kabul etmis....
amaaan neyse ne...simdi 10 olduysa arayı cabuk kapatır sayıları esitleriz,tartısmaya gerek kalmaz:)

656 Mesaj
26 Mayıs 2003; 20:43:05 

e o zaman saçmalık oluyor. lig 59-60 ta resmen başladı ise daha öncekiler niye sayılıyor. g.s. nin yada fb nin böyle bir durumu yokmuydu. o zaman bizim mahalle takımda yıldız ister haberiniz olsun

1617 Mesaj
26 Mayıs 2003; 20:48:43 

bosverin bzde 3 onlarda 2 yildiz var ...
onlar 3 bulanakadar biz 4 u buluruz :)

9371 Mesaj
26 Mayıs 2003; 20:54:21 

hocam yazıyı dikkatli okursan "avrupa sampiyon kulupler kupasına giden ilk takım besiktas"diyorum
yani bizim sampiyonları uefa ilk kez 1957-1958 yılında adam yerine koyup,kupaya cagırmıslar..olay bundan ibaret...

301 Mesaj
26 Mayıs 2003; 21:09:49 

daha 2. yıldızı tam olarak hakettiler bu şampiyonlukla. önceden
federasyonun emzik ;)) niteyine, bunları susturmak için verdiği iki yıldızı
saymıyorum.

Bir Gun Herkes FenerBahce Li oLacak.. ; ))

9371 Mesaj
26 Mayıs 2003; 21:20:24 

oturanboa,siz konusmayın bari be abicim...:)

143 Mesaj
26 Mayıs 2003; 21:37:15 

434 Mesaj
26 Mayıs 2003; 22:35:09 

firstsoldier + 1

365 Mesaj
27 Mayıs 2003; 2:05:39 

Neyse şakası takılması bir yana önümüzdeki sezon Türkiyeyi şampiyonlar liginde adam gibi 2 takım temsil edecek. uefada da Trabzon ve Gençlerbirliğinden çok ümitliyim. Birbirimize takılalım önümüzdeki konuşalım laflayalım (tabiki herkes rütbesi kadar konuşacak bunuda es geçmeyelim) önümüze bakalım. Şampiyonlar liginden çok ümitliyim çoookkkk.

1617 Mesaj
27 Mayıs 2003; 18:43:17 

hem şampiyonlar ligi hemde uefa da insallah iyi neticeler aliriz..

285 Mesaj
28 Mayıs 2003; 0:00:21 

inşaallah...............

3796 Mesaj
28 Mayıs 2003; 0:05:23 

O bedava dediğiniz 2 şampiyonluğun kısa hikayesi şu:

1957-1958 sezonuna kadar UEFA, ülkemizdeki futbol maçlarının bölgesel bir lig şeklinde oynanmasından dolayı bu ligde şampiyon olan takımı, ulusal (ülke çapında) bir ligimiz olmadığı için lig şampiyonu olarak kabul etmemiş ve Şampiyon Kulüpler Kupası na katılmasına izin vermemiştir.1957-58 sezonundan itibaren, gerçek anlamda deplasmanlı, ülke çapında bir lig yapılmış ve o ligde Beşiktaş 2 sezon üst üste şampiyon olmuştur. Bu şampiyonluklar, UEFA tarafından “gerçek bir lig şampiyonluğu” olarak kabul edilmiş ve o iki sezon Beşiktaş Şampiyon Kulüpler Kupası na katılmaya hak kazanmıştır. 1959-60 sezonundan itibaren bu ligin statüsü aynı kalarak sadece ismi değiştirilerek “Türkiye Profesyonel 1. Futbol Ligi” olmuştur. Ancak oynanan lig, daha önceki 2 sezondan farklı değildi. Bu yüzden birkaç yıl önce rahmetli Cenk Koray büyük gayret göstermiş ve Beşiktaş ın ve o dönemdeki futbolcularının emeğinin hakkını almaları için büyük yol kat etmiş ancak ömrü yetmemiştir. Sonuçta UEFA nın da inceleyip onaylamasıyla Federasyon tarafından bu 2 şampiyonluk Beşiktaş a “iade” edilmiştir.

Eğer tersi olsaydı, 2 sezon önce Süper Lig olarak ismi değişen futbol ligimizin de öncesi sayılmamalı ve sadece GS ve BJK nin birer şampiyonluğu olmalıdır. Bu da geçmişte futbola emek veren nice sporcuya saygısızlık olurdu.

Sonuç olarak, lig aynıydı ama sadece ismi değişmişti. Aynen 2 sezon önce Türkiye 1 Futbol Ligi nin, Türkiye Süper Ligi olması gibi...

Olay budur. Saygılar...

585 Mesaj
28 Mayıs 2003; 12:17:19 

helal olsun bjk

1184 Mesaj
28 Mayıs 2003; 13:33:26 

dün bir programda bjk yöneticilerinden biri açıklama yaptı toplam 12 şampiyonluğumuz federasyon tarafından tescillenmiş

211 Mesaj
28 Mayıs 2003; 15:51:16 

<font face='Arial'><b><font face='Arial Black'><font color='black'><b>Ben bu konuyu açan arkadaşın demek istediğini çok iyi anladım ama öncelikle arkadaşı kınıyorum ve şunuda söylüyorum ki o Mondragonun görüntüsünden önce Maç sırasındaki Galatasaraylı Futbolcuların Gol yedikten sonra yaptıkları Pislikleri vede Çirkeflikleride görmüş olduğunu tahmin ediyorum ve arkadaşa soruyorum acaba o konular hakkında ne diyecek Galatasaraylı Futbolcuların Çirkefliği hakkında ne düşümnüyorsun kardeş bizim Yıldız dedimiz yok bizim işimiz sadece Futbol ve Dürüslük centilmenliktir bunuda kafana iyice sokarsan iyi olur arkadaş BEŞİKTAŞ hak ettiği bir ŞAMPİYONLUĞU aldı ve TEBRİKLER BEŞİKTAŞ yeter sanırım,</b></font id='black'></font id='Arial Black'></b></font id='Arial'>

111 Mesaj
28 Mayıs 2003; 20:23:40 

beyler biz enbüyük yıldızı formamızın üzerindeki armada taşıyoruz.türkiyede ambleminde ay yıldız olan bir kulüp varmı bizden başka ben bilmiyorum.sizin değil üç yıldızınıza 333 yıldızınız bile olsa solda sıfır.onun için boş işleri bırakın durumunuzu hazmetmeye çalışın çünkü yakında bu günleride arayacaksınız.

143 Mesaj
28 Mayıs 2003; 23:16:17 

sen öyle san kanka + 1 yıldız almak için uefada çalmadık kapı bırakmayan yöneticileriniz o 333 yıldız için heralde dilencilige başlar

365 Mesaj
29 Mayıs 2003; 1:34:59 

Şincik beni kastetmediğim eyleri kastettiğimi ileri sürerek kınayan arkadaşı bende kınıyorum. Beşiktaşın bu sene şampiyonluğu sonuna kadarda hak ettiğini taraftarı olduğum GS yi 2 maçtada yenerek bu hakkını dahada pekiştirdiğini söyleyerek Beşiktaş ı bie kere daha tebrik ediyorum. Bu iş böyledir bükemediğin bileği öpeceksin.
Ancak şampiyonluk ve yıldız bakımından Beşiktaş ı dilenci durumuna düşüren beşiktaş yönetimini kınamak ve beşiktaşlı arkadaşlarımla bu yönde dalge geçme hakkımında olduğunu düşünüyorum. Birbirimize takılmayacazda netcez dimi ama. Maglubiyeti hazmedemeyen GS li futbolcuları kınadığım gibi Bir GS li olarak Mondragon un asil bir şekilde formasını çıkartıp 3 yıldızlı tişörtle sahayı terk etmesinide hoş buluyorum. Diğerleride bunu yapacak zeka ve spor ahlakına sahip olsa keşke dimi?
Gelelim şampiyonluk sayısına beşiktaş son şampiyonluğu ile şampiyonluk sayısını 10 a çıkartmış ve 2 yıldıza yeni hak kazanmıştır gerisi lafı güzaftır. Zira "Turkiye Birinci Futbol Ligi 21 SUBAT 1959 tarihinde IZMIRSPOR - BEYKOZ maciyla basladi" öncekiler türkiye geneline dagılmış şampiyonluklar degildi olsa olsa bölge veya istanbul şampiyonlukları idi. Aksini iddia edecek olursak papzın çayırında yapılan şampiyonluk maçlarınıda hesaba katmak gerekir ve işin içinden çıkılmaz olurdu.
Beşiktaş nasıl bilegğinin hakkı ile bu sene şampiyon oldu ise olmayan şampiyonlukları ekleterek te (geçen sene) yıldız dilencisi durumuna düşmüştür Beni kınayacagına sizi buduruma düşüren ve federasyon başkanı akrabasına ricacı olan Demirören ve başkanınızı kınaman gerekir.
Gerçek güneş gibidir balçıkla sıvanmaz.

9371 Mesaj
29 Mayıs 2003; 1:40:46 

dreyfus anlamamamakta ne kadar ısrar ediyorsun...turk takımları 1957-58 sezonundan sonra sampiyon kulupler kupasına cagrıldı diyorum...onceki sampiyonlukları uefada hic bir degeri yoktu
bu boyle bilineeeeee....

1221 Mesaj
29 Mayıs 2003; 3:49:30 

<blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by hüseyin yıldız</i>
<br />beyler biz enbüyük yıldızı formamızın üzerindeki armada taşıyoruz.türkiyede ambleminde ay yıldız olan bir kulüp varmı bizden başka ben bilmiyorum.<hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

0

365 Mesaj
29 Mayıs 2003; 3:57:23 

Uzatmayacagım sanırım anlamayan sizsiniz. 1959 öncesi "deplasmanlı ulusal bir lig yoktur." mahalli ligler ve şampiyonalar vardır.
Ankara, İstanbul ve İzmir'den profesyonel kadrolu 16 kulübün katı­lımı ile Türkiye Profesyonel Ligi, Milli Lig adı altında ilk kez 1959'da toplanmıştır.
İstanbul Birinci Profesyonel Ligi’nin ilk 8, Ankara ve İzmir Profesyonel liglerinin de ilk 4’er takımları alındı ve bu 16 takım, Kırmızı ve Be­yaz grup adları altında, 21 Şubat 1959'da, deplasmanlı olarak, maçlara başladı.

Kırmızı Grup: Adalet, Ankara, Demirspor, Galatasaray, Gençlerbirli­ği, Göztepe, Karagümrük, Karşıyaka ve Vefa.

Beyaz Grup: Altay, Ankaragücü, Beşiktaş, Beykoz, Fenerbahçe, Hacet­tepe, İstanbulspor ve İzmirspor takım­lanndan oluştu.

gerisi lafı güzaftır. iş buna kalırsa 1923 ten itibaren şampiyonlukların hesap edilmesi gerekir.
Not BJK dede var forsaken
Notun notu: armada degil formada taşıyanda var:)

1221 Mesaj
29 Mayıs 2003; 4:06:29 

<blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by dreyfus</i>

Not BJK dede var forsaken

<hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

biliyorum,başka klüplerde de var mahiyetinde attım mesajı...bildiğim kadarıyla karagümrükte ya da kasımpaşada da ay yıldız var amblemde...

1212 Mesaj
29 Mayıs 2003; 9:34:41 

Ya neler saçmalıyorsunuz bee! Amma çekememezlik var yok BJK dilenciymişde yok şuymuşda. KARDEŞİM UEFA BJK NIN 11 ŞAMPİYONLUĞU OLDUĞUNU KABUL EDİYORDU ZATEN FEDERASYON KABUL ETMİYORDU BJK DA BUNA İTİRAZ EDİP UEFA KABUL EDİYOR SİZE NE OLUYOR DEDİ. PEKİ SİZE NE OLUYO BATAN NE?

365 Mesaj
29 Mayıs 2003; 15:57:55 

fcaglayan üslübunu düzelt lutfen terbiyesizliğin gereği yok. Konuşulan 2 satır konunun bir anda içine etmekte üstümüze yok be kardeşim.

545 Mesaj
29 Mayıs 2003; 17:30:46 

Şaibe şabanspor lu arkadaşlar lütfen sesinizi kesin şampiyonu alkışlayın..

Ultra aslan inönüden pankartı bırakarak kaçtı kaçınızın haberi var?
Ultrason oldular yani zuhahahah..

aLeMiN KraLı BeŞikTaŞ

3796 Mesaj
30 Mayıs 2003; 0:25:44 

forsaken, o amblemi koymuşsun oraya ama

herkes, her takım kafasına göre amblemine ay-yıldız koyamaz. Türkiye liglerinde, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu onur sadece BJK ye verilmiştir. bunu da bil. o amblemin avuntudan başka hiçbir amblemi yok.

o AY-YILDIZ, Türk Milli Takımı nı temsil ettiği için sadece Beşiktaş a verilmiştir. ayrıca ay-yıldız ın, amblemin neresinde durduğuna da dikkatinizi çekerim.

kusura bakma ama öyle kafana göre ay-yıldız koymakla olmaz bu işler. hak edeceksin ondan sonra...

1221 Mesaj
30 Mayıs 2003; 0:44:11 

çerkez laflarına dikkat et her takım değil o...

kurtuluş savaşından önce izmir yünan işgalindeyken klüp başkanımız yünan general tarafından yünan takımlarını yendiğimiz için idam edilmiştir...

sonra izmirin kurtuluşu sırasında da futbolcularımız yünanlılarla savaşmış ve şehit düşmüştür.yine ayrıca balkan savaşı sırasında sporcularımız şehit düşmüştür.bunların üzerine lacivert yeşil olan renklerimiz KIRMIZI yeşil yapılmıştır ve federasyon falan değil Atatürk'ün fikriyle o ay yıldız ambleme eklenmiştir.Atatürk'ün çok sevdiği ve saydığı klubümün topraklarında yatmaktadır Zübeyde hanım.

haketmekse hakedilmiştir hemde şehit düşülerek...

ama haketmesine gerek de yok.isterse her takımda olsun ay-yıldız.bence hiçbir mahsuru yok.hepimiz bu ülkenin insanıyız ve her takım bu ülkenin takımı...

ve sen izmirde yaşayan biri olarak bunları bilmiyorsun.o zaman bir düşün bakalım bize nasıl bu ay-yıldız bir nedenle verildiyse diğer takımlara da verilmiş olabilir de...

yetmediyse devam edeyim istersen tarihe ve ay-yıldız hikayesine...

sen kusura bakma ama avuntu dersen ben de dur bir dakka derim...

3796 Mesaj
30 Mayıs 2003; 14:42:59 

ona bakarsan başka takımların da mutlaka memlekete bi faydası olmuştur ama o ay-yıldız resmi makamından sadece Beşiktaş a verilmiştir. sen de bunu anla!

9371 Mesaj
30 Mayıs 2003; 20:38:07 

bu tartısma cok yersiz...bu uc buyuk kulup te turk futboluna malolmus,el ustunde tutulması gereken takımlar....
bu arada dreyfus uzatmayacagım diyorsun ama olayı sakıza cevirdin...lig tarihini ben de biliyorum merak etme...benim soyledigim sey farklı,sen bana turkiye liglerinin tarihini anlatıyorsun...
sampiyon kulupler kupası diyorum...uefa diyorum..yani avrupa futbolunun patronu...
besiktas bu kupaya ilk giden takım olduguna gore is resmiyete dokulmus...ondan onceki sampiyonluklar adam yerine konmamıs...
bizim derdimiz fazladan iki yıldız degil...ihtiyacımız yok zaten yıldız mıldıza...
birseylerin dogru bilinmesi onemli olan...

1221 Mesaj
31 Mayıs 2003; 0:09:36 

<blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by çerkez</i>
<br />ona bakarsan başka takımların da mutlaka memlekete bi faydası olmuştur ama o ay-yıldız resmi makamından sadece Beşiktaş a verilmiştir. sen de bunu anla!

<hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

resmi makam!! yaşın kaç senin...Atatürk diyorum sana..

daha fazla uzatmayacağım ama bir daha dilini uzattığını görmeyeyim takımıma...saygılı ol ("her takım kafasına göre amblemine ay-yıldız koyamaz,o amblemin avuntudan başka hiçbir amblemi yok" demenden bahsediyorum),Beşiktaşa ve taraftarına duyduğum saygıyı zedeleme.

9371 Mesaj
31 Mayıs 2003; 15:08:38 

hadi bi kavga edin...ya bazen amma sacmalıyosunuz be...

3796 Mesaj
31 Mayıs 2003; 16:10:38 

sen kimsin len? sanaldan atıp tutma!

senin takımının kendi bulunduğu ili inkar edecek kadar küçük bir takım. Atatürk ten laf açmışsın bir de. Atatürk Beşiktaşlıydı ve de zamanında Zübeyde Hanım ı BJK ye emanet etmişti. öyle yok "Atatürk bizim kulübün önünden geçerken küçük abdesti gelmişte içeri gelmiş" sonra "Atatürk bize şöyle şöyle dedi" bırakın bunları. tek gerçek var o da
100 YILLIK ŞEREFLİ,ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ

1221 Mesaj
1 Haziran 2003; 1:12:08 

PM attım

1221 Mesaj
5 Haziran 2003; 5:35:17 

aloo ulaşmadı mı PM...cevap istiyorum.

3796 Mesaj
5 Haziran 2003; 16:15:29 

duelloya mı çağırıyosun? birbirimizi mi öldürecez?

1221 Mesaj
5 Haziran 2003; 21:41:04 

sana soru sordum PM'de...kimsenin kimseyi öldürdüğü yok.niye cevap vermiyorsun...

1.si avuntu lafını kabullenmiyorum,nedenini de belirttim.lütfen geri al o lafını.eğer ısrar ediyorsan da belirt lütfen kimden ne şekilde etkilenilmiş de olmuş o ay-yıldız.
2.si beşiktaşa hangi tarihte o ay-yıldız verildi bunu bilmek istiyorum.

3796 Mesaj
6 Haziran 2003; 0:32:35 

valla birader, açıkçası mailini okumadım. bu muhabbetin üstüne hiç hoş olmayacak sözler yazacağını düşünerek. yani kaale almadım. kusura bakma! şimdi bi bakayım.

ayrıca hiçbir kulübü küçümsediğimiz yok. isteyen tabi ki ay-yıldız takabilir. o, herkesin. ancak anlatmak istediğimiz, bunun bize veriliş şekli.

1221 Mesaj
6 Haziran 2003; 15:15:10 

veriliş şekli ayrıdır tabi..arkadaşın biri başka klüpte yok deyince ben de ona cevap için göstermiştim.yoksa itirazım yok benim.milli takım yerine çıkmışsa haketiştir tabii...hadi kendine iyi bak.

585 Mesaj
18 Haziran 2003; 14:06:02 

len bi susn bitirin şu kavgayı

1580 Mesaj
14 Aralık 2011; 8:47:23 

God Dammit

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Spor] » Diğer Sporların Gündemi » Beşiktaş'ın Şampiyonluk sayısı?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.343