::ÇÖZÜLDÜ::mouse çalışmıyor!!!
13 Cevap45931 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1198 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
énergy
6 Şubat 2009; 15:22:39 

arkadaşlar anakartım tamirden geldi.pc yi açtığımda mouse imlecim hareket etmiyor.aynı mouse başka bilgisayara taktım çalıştı.sorun pc de olması gerekiyor.lütfen yardım edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi énergy -- 7 Şubat 2009; 13:47:15 >

MARKUS SCHULZ~NEW WORLD PUNX

3737 Mesaj
6 Şubat 2009; 18:20:01 

eğer mouse usb bağlantılı ise bios ekranından Usb Mouse Support > Enabled yapıp kaydedip sistemi yeniden başlatın.. kapatılmış olabilir..

2284 Mesaj
6 Şubat 2009; 18:35:27 

quote:

Orjinalden alıntı: awallabilla

eğer mouse usb bağlantılı ise bios ekranından Usb Mouse Support > Enabled yapıp kaydedip sistemi yeniden başlatın.. kapatılmış olabilir..

+1

Bilgisayarın tamir edildiği yerde açıldıysa böyle bir şey yapılmış olabilir arkadaşın dediğini yaparsan kullanabilirsin

Arrow | Revolution | Game Of Thrones | How I Met Your Mother | Sherlock | Blue Mountain State | 1K1M
Apple Iphone 5S | Sony Playstation 4 | Sony Vaio PCG-7182M

1198 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
énergy
6 Şubat 2009; 19:26:24 

quote:

Orjinalden alıntı: awallabilla

arkadaşım bende iki tane mouse var.biri usb girişli diğeri ise normal (yuvarlak) girişli her ikisini de denedim olmuyor.başka çözüm yolları bekliyorum

1667 Mesaj
6 Şubat 2009; 19:44:25 

Biostan gereken ayarrı yapmanıza rağmen yuvarlak mause çalışmadıysa ya anakart yuvasında bir problem var ya da mause nin pinlerinde bir kaçı kırılmış olabilir. Usb Mause'yi varsa kasanızdaki ön usb girişine takın buna rağmen olmazsa kasayı açın öndeki usb sürücülerine giden kabloyu inceleyin. olmazsa biosu sıfırlayın.

SaGa21sk(Bilgisayar Uzmanı)

1198 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
énergy
7 Şubat 2009; 13:39:40 

yardımlarınız için teşekkürler...bilgisayarıma format attım sorun çözüldü.

3 Mesaj
30 Ocak 2012; 19:19:33 

Kardeşim benim mause çalışıyor yani ışık yanıyor ama hiç oynamıyor hareket etmiyor sizce bilgisayardamı bir şey var mausedemi oyu bile oynayamıyom

1667 Mesaj
2 Şubat 2012; 12:26:27 

quote:

Orijinalden alıntı: carlosenes85

Kardeşim benim mause çalışıyor yani ışık yanıyor ama hiç oynamıyor hareket etmiyor sizce bilgisayardamı bir şey var mausedemi oyu bile oynayamıyom

Değerli arkadaşım 2doğal olarak 2 nedenden olabilir ilki ya Mause'den ya da bilgisayarınızdan yapmanız gereken şey ise: ilk çnce bilgisayarınızdaki mauseyi başka bir bilgisayarda deneyin orada da çalışmazsa mausede bir problem var demektir yok başka bir bilgisayarda çalışırsa o zaman sizin bilgisayarınızda bir anormalik vardır.

SaGa21sk(Bilgisayar Uzmanı)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Şubat 2012; 12:29:31 

quote:

Orijinalden alıntı: SaGa21sk

Değerli arkadaşım 2doğal olarak 2 nedenden olabilir ilki ya Mause'den ya da bilgisayarınızdan yapmanız gereken şey ise: ilk çnce bilgisayarınızdaki mauseyi başka bir bilgisayarda deneyin orada da çalışmazsa mausede bir problem var demektir yok başka bir bilgisayarda çalışırsa o zaman sizin bilgisayarınızda bir anormalik vardır.

evet katılıyorum

1 Mesaj
10 Haziran 2012; 10:03:48 

ya arkıler su bıos dedıgınız sey nedır acaba ? :D

25 Mesaj
12 Ağustos 2013; 23:11:35 

aynı dertten muzdaribim ışık yanıyo lakin donanımdan baktığımda fareyi göremiyorum en kötüsüde bi ara kendiliğinden çalışmaya başladı başka bi dertle uğraşırken farkında olmadan geri bozmuşum

format kesin çözümmüdür bilemiyorum ama formatsız halledibilir miyim acaba

klavye faresiyle bi yara kadar

25 Mesaj
12 Ağustos 2013; 23:15:57 

konuya gogıldan düşenleri sayısı epey fazla biri gerçekten yardımcı olursa büyük iş başarmış olucak

9 Mesaj
11 Ekim 2013; 21:54:58 

aynı sorun bendede vardı ışık yanıyodu ama donanımı gormuyodu pc acıkken fareyi cıkartıp taktım aygıt surucusu yazılımının yukledikten sonra calıştı

4 Mesaj
22 Ekim 2013; 14:06:27 

format sız halledebilirsiniz bilgisayar dan çok iyi anlayan birisine sorabilirsiniz ben küçükken eski pc m dede oluyordu

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » ::ÇÖZÜLDÜ::mouse çalışmıyor!!!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.469