Şimdi Ara

::ÇÖZÜLDÜ::mouse çalışmıyor!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
2
Favori
128.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • eğer mouse usb bağlantılı ise bios ekranından Usb Mouse Support > Enabled yapıp kaydedip sistemi yeniden başlatın.. kapatılmış olabilir..
  • quote:

Orjinalden alıntı: awallabilla

eğer mouse usb bağlantılı ise bios ekranından Usb Mouse Support > Enabled yapıp kaydedip sistemi yeniden başlatın.. kapatılmış olabilir..

+1

Bilgisayarın tamir edildiği yerde açıldıysa böyle bir şey yapılmış olabilir arkadaşın dediğini yaparsan kullanabilirsin
  • arkadaşlar anakartım tamirden geldi.pc yi açtığımda mouse imlecim hareket etmiyor.aynı mouse başka bilgisayara taktım çalıştı.sorun pc de olması gerekiyor.lütfen yardım edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beardush -- 7 Şubat 2009; 13:47:15 >

• quote:

Orjinalden alıntı: awallabilla

eğer mouse usb bağlantılı ise bios ekranından Usb Mouse Support > Enabled yapıp kaydedip sistemi yeniden başlatın.. kapatılmış olabilir..

arkadaşım bende iki tane mouse var.biri usb girişli diğeri ise normal (yuvarlak) girişli her ikisini de denedim olmuyor.başka çözüm yolları bekliyorum
  • Biostan gereken ayarrı yapmanıza rağmen yuvarlak mause çalışmadıysa ya anakart yuvasında bir problem var ya da mause nin pinlerinde bir kaçı kırılmış olabilir. Usb Mause'yi varsa kasanızdaki ön usb girişine takın buna rağmen olmazsa kasayı açın öndeki usb sürücülerine giden kabloyu inceleyin. olmazsa biosu sıfırlayın.
  • yardımlarınız için teşekkürler...bilgisayarıma format attım sorun çözüldü.
  • Kardeşim benim mause çalışıyor yani ışık yanıyor ama hiç oynamıyor hareket etmiyor sizce bilgisayardamı bir şey var mausedemi oyu bile oynayamıyom

• quote:

Orijinalden alıntı: carlosenes85

Kardeşim benim mause çalışıyor yani ışık yanıyor ama hiç oynamıyor hareket etmiyor sizce bilgisayardamı bir şey var mausedemi oyu bile oynayamıyom

Değerli arkadaşım 2doğal olarak 2 nedenden olabilir ilki ya Mause'den ya da bilgisayarınızdan yapmanız gereken şey ise: ilk çnce bilgisayarınızdaki mauseyi başka bir bilgisayarda deneyin orada da çalışmazsa mausede bir problem var demektir yok başka bir bilgisayarda çalışırsa o zaman sizin bilgisayarınızda bir anormalik vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaGa21sk

quote:

Orijinalden alıntı: carlosenes85

Kardeşim benim mause çalışıyor yani ışık yanıyor ama hiç oynamıyor hareket etmiyor sizce bilgisayardamı bir şey var mausedemi oyu bile oynayamıyom

Değerli arkadaşım 2doğal olarak 2 nedenden olabilir ilki ya Mause'den ya da bilgisayarınızdan yapmanız gereken şey ise: ilk çnce bilgisayarınızdaki mauseyi başka bir bilgisayarda deneyin orada da çalışmazsa mausede bir problem var demektir yok başka bir bilgisayarda çalışırsa o zaman sizin bilgisayarınızda bir anormalik vardır.

evet katılıyorum

• ya arkıler su bıos dedıgınız sey nedır acaba ? :D
  • aynı dertten muzdaribim ışık yanıyo lakin donanımdan baktığımda fareyi göremiyorum en kötüsüde bi ara kendiliğinden çalışmaya başladı başka bi dertle uğraşırken farkında olmadan geri bozmuşum

format kesin çözümmüdür bilemiyorum ama formatsız halledibilir miyim acaba

klavye faresiyle bi yara kadar
  • konuya gogıldan düşenleri sayısı epey fazla biri gerçekten yardımcı olursa büyük iş başarmış olucak
  • aynı sorun bendede vardı ışık yanıyodu ama donanımı gormuyodu pc acıkken fareyi cıkartıp taktım aygıt surucusu yazılımının yukledikten sonra calıştı
  • format sız halledebilirsiniz bilgisayar dan çok iyi anlayan birisine sorabilirsiniz ben küçükken eski pc m dede oluyordu
  • arkadaşlar benim fare yanıyor ama klavye calışmıyor işik yanmıyor pilini degişdirdim da yanmadı ne yapmam lazım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.