- x
285 HP 1.6 ŞAHİN
208 Cevap108757 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2878 Mesaj
7 Şubat 2009; 9:36:31 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orjinalden alıntı: Nicotinell

o kadar hp olsa n'olcak. (ki yok sallıyor) Şahin'le 150 ile giderken ne kadar güveneceksin kendine, altındaki araca ne kadar güveneceksin. Hele türkiye şartlarında. Otoyollarda bile çukurlar var.

Araba dediğin şey hp ile bitmiyor, yol tutuş var, aerodinamik var, denge var, var oğlu var. Virajda uçtuktan sonra kaç para eder o hp.

Bu şahin alıp saçma sapan modifiye edenleri anlamıyorum. Akıl mantık işi değil. Adam 5 milyarlık şahine 10 milyar modife parça ekliyor. Git o paraya daha iyi bir araba al.

Kesinlikle

18966 Mesaj
7 Şubat 2009; 10:45:03 

TURBO ŞAHİN
0

VTEC ŞAHİN
0

7954 Mesaj
7 Şubat 2009; 10:50:41 

0

0

0

TURBO + NOS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UrbanRacer -- 7 Şubat 2009; 10:49:17 >

Badass Nova

18966 Mesaj
7 Şubat 2009; 10:51:27 

0

0

18966 Mesaj
7 Şubat 2009; 10:55:59 

0

0

0

18966 Mesaj
7 Şubat 2009; 11:03:57 

0

0

0
" align="middle" border="0" alt="" onerror="imgError(this)"> 0
" align="middle" border="0" alt="" onerror="imgError(this)"> 0
0
" align="middle" border="0" alt="" onerror="imgError(this)"> 0" align="middle" border="0" alt="" onerror="imgError(this)"> 0
0
" align="middle" border="0" alt="" onerror="imgError(this)"> 0" align="middle" border="0" alt="" onerror="imgError(this)"> 0

18966 Mesaj
7 Şubat 2009; 11:07:43 

Bu vantuzlu arka spoiler'lar moda oldu galiba... Nerede satılıyor, bir tane de ben alayım

0

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Şubat 2009; 11:14:03 

Bu vantuz spoiler'li Şahine binen kapıyı nasıl açıyor acaba? Arabanın kapı kolları yok.

18966 Mesaj
7 Şubat 2009; 11:27:03 

quote:

Orjinalden alıntı: brkcad34

Bu vantuz spoiler'li Şahine binen kapıyı nasıl açıyor acaba? Arabanın kapı kolları yok.

Hırsızlığa karşı bir önlem olabilir mi, belki de KESSY, kartlı sistem, uzaktan kumandalı kapı kilitleri (basınca arka bağajı açan yaylı motorlar var), belki ondan takmıştır...

0

0
0

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Şubat 2009; 11:30:07 

quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

Hırsızlığa karşı bir önlem olabilir mi, belki de KESSY, kartlı sistem, uzaktan kumandalı kapı kilitleri (basınca arka bağajı açan yaylı motorlar var), belki ondan takmıştır...

0

0
0

Olurmu olur abi, o kadar motoru ile görünümü ile uğraşan adam, kapıları da o sistem yapmıştır.

6154 Mesaj
7 Şubat 2009; 12:42:30 

Drag , drift yarışları İvedik/Ostim de yapılıyor bize de çok yakın bazen geçerken bunlardan görüyorum.. hatta Youtube de ostim drift yazınca birçok video geliyor..yani ben bunlara pek yabancı değilim alıştım artık

2009 520D E60 SİYAH

4664 Mesaj
7 Şubat 2009; 17:55:09 

quote:

Orjinalden alıntı: armi

Yalnız şu Şahin'le de M3 madara etmek keyifli olurdu be...Düşünsenize adam 100 milyarlarca parayı hızlı diye BMW'ye veriyor, modluda olsa Şahin'e geçiliyor. BMW ye küfrederdim ben olsam içimden : ))

Not:BMW örnek sadece hızlı ve pahalı herhangi bir markayı kastediyorum.

İmkansız.Yada şöyle diyim ilk virajda şahin tırt.

Makina Mühendisi
Elektrik-Elektronik Mühendisi

11050 Mesaj
8 Şubat 2009; 0:52:45 

Bu araba bildiğim kadarıyla Bursa'da Xplöd Garage diye bi yer var.Orada yapılan arabalardan birisi sanırım.Yine bundan önce orada yapılan bi bordo şahin daha vardo o da turboluydu.
Çoğunluk sallamamış bile belki onlar da haklıdır ama adam Evo7 motoru var demiş.Zaten ilana da yazmış.2500-3000 cc arası diye.Yani eğer doğruysa zaten araç 1.6 değil.
285 hp'midir değil midir orasını bilmiyorum ama MJU'nun 300 hp(?)'lerde dolaştığını söylüyorlardı.Keza o araç için o rakamın doğru olduğunu düşünüyorum.Ne arabalar geçti hepsi de youtube'da var.

Kimse buna apaçi filan demesin bence.Adam başlı başına motor modifiyesi yapmış.Ha arkadaki dtm tip kanat ise bence de yakışmamış ama belki aracın arkasını basmak için yapılmış olabilir.Üstelik eğer doğruysa bu kadar motor değiştirip bu modifiyeyi yapan insan yol tutuş,frenleme konusunda da birtakım değişikliklere gitmiştir diye düşünüyorum.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

18966 Mesaj
8 Şubat 2009; 1:19:11 

Bizim yeraltı otoparkta da bir "yarışçı" var. 1989 model yeni kasa Şahin, ama 4 vites. Forumda önceden de söz etmiştim. Bu modifiye işini amatörce yapsa da (turbosuz) bana şunu söyledi. Motoru güçlendirilmiş Şahin'lerin yere yapışması için hem helezonları kesiliyor, hem arka koltuğun altına beton dökülüyormuş. Yedek lastiğin yuvasına bile beton döken oluyormuş. Beton dökülen Şahin, dediğine göre, "ileriye fırlıyormuş"... Bunu duyan var mı aranızda acaba?

11050 Mesaj
8 Şubat 2009; 1:21:41 

İlk defa duyuyorum böyle birşeyi..
Hadi basıklık tamam da ağırlık artıyor bu sefer de...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

827 Mesaj
11 Şubat 2009; 20:23:09 

Olur Ha Aslanım
285 tane beygir şahine nasıl sıgmış bi 20 beygir daha sıkıştırsaydın focus rs ile kapıştırırdın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _emre_ connect -- 11 Şubat 2009; 20:22:30 >

_E_M_R_E_

3091 Mesaj
11 Şubat 2009; 20:41:28 

alt yapısı olmayan araçlar anca mju plakalı şahin gibi 400 metreda gider sonra yalan olur.bi kere o araçta aerodinamiğin ''a'' sı bile yok ağırlık dağılımı desen vasat.kısacası 500 hp de olsa bi halta yaramaz.

Tanrı, Amerika'ya kaçan hocamızı korusun...

16682 Mesaj
11 Şubat 2009; 20:43:34 

quote:

Orjinalden alıntı: plantamax

koptum yarıldım resmen HAHAAHAHAHAHAHAHAHHAHAAAHAHA HAHAAHAHAHA

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

903 Mesaj
11 Şubat 2009; 20:51:03 

bu adam bu arabanın ekmeğini yemiştir

3091 Mesaj
11 Şubat 2009; 20:52:18 

Tanrı, Amerika'ya kaçan hocamızı korusun...

1755 Mesaj
12 Şubat 2009; 2:32:35 

F&F film serisi olmasaydı bu şahinler böyle olur muydu çok merak ediyorum

En uzak mesafe iki kafa arasındaki mesafedir, birbirini anlamayan...

723 Mesaj
13 Şubat 2009; 4:53:19 

"fakirin serserisi tofaşa biner, zenginin serserisi mercedes e biner"

doktor dan duymuştum bu lafı ve çok gülmüştüm :D

[15/08/2006] Nzxt Trinity Kasa, Dark Power Be-Quiet 530 W, Asus P5w Dh Deluxe, intel Core 2 6600, Seagate 320 Gb ( St3320620As)7200.10 Ncq Sata2 16mb, POV ATI HD4770, Team Xtream 2*1 Gb 800 Mhz ddr II , Nec Dvd-Rw 7170a , Samsung 226bw 22" WideScreen , Logitech X-230 Speaker , Super PI - 13" Canon Powershot a570 IS , Kia Rio 1.5 CRDi Advance H/B Buz Mavisi

18966 Mesaj
13 Şubat 2009; 9:03:08 

Gençlerimiz meğer ACCELERATION (HIZLANMA), DRIFT (DÖNME) ve DRAG (SÜRTÜNME) hareketlerine ne kadar acıkmış da eline ucuz Amerikan arabası veya ucuz benzin geçmediğinden artık şansını ŞAHİN'de denemeye karar vermiş, TURBO takarak İtalyan mühendisleri bile şaşırtacak bir teknolojiye imza atmış, fakat LPG uygulatmayı da unutmamıştır...

18966 Mesaj
13 Şubat 2009; 10:05:55 

0

11050 Mesaj
13 Şubat 2009; 15:46:43 

Bu konuda dalga geçilecek ya da eğlenilecek ne var bu kadar bilmiyorum doğrusu..?

Tofaş'a turbo takmak yasak mı?El alem Civic'e,Pug'a vs. takıyor onlarla niye dalga geçilmiyor acaba?
Kusura bakmayın ama dar bakıyorsunuz..

4319 Mesaj
13 Şubat 2009; 16:27:41 

quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

Bu konuda dalga geçilecek ya da eğlenilecek ne var bu kadar bilmiyorum doğrusu..?

Tofaş'a turbo takmak yasak mı?El alem Civic'e,Pug'a vs. takıyor onlarla niye dalga geçilmiyor acaba?
Kusura bakmayın ama dar bakıyorsunuz..

Sonuna kadar katılıyorum.

K.Atatürk

4319 Mesaj
13 Şubat 2009; 16:30:10 

quote:

Orjinalden alıntı: ketcap98

Ne yani,bende TOFAŞ a biniyorum,bendemi serseriyim?

K.Atatürk

447 Mesaj
13 Şubat 2009; 16:42:57 

quote:

O lafı duyduğun doktorda aynı senin gibi aklı kıt bir insandır ki ne yazık ki kendinden başkalarını küçümsemiş....

4319 Mesaj
13 Şubat 2009; 16:46:16 

quote:

Orjinalden alıntı: byibrahim

O lafı duyduğun doktorda aynı senin gibi aklı kıt bir insandır ki ne yazık ki kendinden başkalarını küçümsemiş....

Süpersin dostum.

K.Atatürk

18966 Mesaj
13 Şubat 2009; 16:53:47 

Değerli Dostlarım,

TOFAŞ'larla, KUŞ serisiyle dalga geçmek için değil, gelişme/modifiye/tuning konusunda (benim için de çok yeni olan) bilgileri paylaşmak için konuyu açtım. Şu bir gerçek ki şimdiye kadar ŞAHİN'lere TURBO takılması ve bu araçların 80 HP'lik dr güç diliminden çıkıo 120-140 HP'lerde gezmeleri, hatta daha da yüksek HP'lere ulaşmaları bence ülkemiz amatör rallici, oto tamircileri ve ŞAHİN araca gönül verenler için başarıdır.

Kırıcı, incitici ve dalga geçen bir üslup yerine takdir edici bir yaklaşımı destekliyorum. Neticede şu anda bir FIAT sahibiyim, 20 yıl da ŞAHİN/KARTAL kullandım.

Selam ve sevgiler,

Taner Göde

1205 Mesaj
13 Şubat 2009; 16:54:32 

İBRAHİM VE BUCAKLI helal olsun abi sonunna kadar haklısınız katılıyorum miharbi haklı tofaşa biniyozdiye serserimi oluyoz

MERCEDES-BENZ TRAVEGO 15 SHD 2007 & MERCEDES-BENZ TRAVEGO 15 SHD 2012 6 sıra silindir 422 Bg
ECZACI

11050 Mesaj
13 Şubat 2009; 17:00:36 

quote:

Gençlerimiz meğer ACCELERATION (HIZLANMA), DRIFT (DÖNME) ve DRAG (SÜRTÜNME) hareketlerine ne kadar acıkmış da eline ucuz Amerikan arabası veya ucuz benzin geçmediğinden artık şansını ŞAHİN'de denemeye karar vermiş, TURBO takarak İtalyan mühendisleri bile şaşırtacak bir teknolojiye imza atmış, fakat LPG uygulatmayı da unutmamıştır...

quote:

Değerli Dostlarım,

TOFAŞ'larla, KUŞ serisiyle dalga geçmek için değil, gelişme/modifiye/tuning konusunda (benim için de çok yeni olan) bilgileri paylaşmak için konuyu açtım. Şu bir gerçek ki şimdiye kadar ŞAHİN'lere TURBO takılması ve bu araçların 80 HP'lik dr güç diliminden çıkıo 120-140 HP'lerde gezmeleri, hatta daha da yüksek HP'lere ulaşmaları bence ülkemiz amatör rallici, oto tamircileri ve ŞAHİN araca gönül verenler için başarıdır.

Kırıcı, incitici ve dalga geçen bir üslup yerine takdir edici bir yaklaşımı destekliyorum. Neticede şu anda bir FIAT sahibiyim, 20 yıl da ŞAHİN/KARTAL kullandım.

Selam ve sevgiler,

Taner Göde

Taner abi ilk alıntı yaptığım mesajında ve sonradan yazdığın mesajında iki farklı tutum içerisindeymişsin gibi bir izlenim çıkıyor?
Üstelik senin Passat'ın var bildiğim(iz) kadarıyla..

1155 Mesaj
13 Şubat 2009; 17:08:24 

TOFAŞA LAF SÖYLEYEN ARKADAŞLARA SESLENİYORUM

BAŞKASI ARAÇLARINA TURBO VE NİTRO BAKTIĞINDA İHİÇ BİŞİ OLMUYOR VE ONLAR ÇOK GÜZEL KARŞILANIYOR

TOFAŞ TAKTIĞINDA NEDEN HOR KARŞILANIOYR

BIRASKIN KARDEŞİM İSTEYEN İSTEDİĞİNİ YAPSIN

SİZİN ARAÇLARINIZ TURBOLU OLUNCA KAZA YAPMAYACAKMI

HADİ YAPTI DİYELİM ARACA HİÇBİŞİ OLMAYACAKMI

BIRAKIN KARDEŞİM BU AYAKLARIDA İŞİNİZE BAKIN

ELALAM NE YAPARSA YAPAR

TOFAŞA LAF SÖLETMEM TMM MI

TOFAŞA KIZANLAR KENDİ ARAÇLARININ MARKASINI SÖYLESİNLERDE BİZDE O ARAÇLAR HAKKINDA YAPILAN MODİFİYELERİ KONUŞALIM OZMAN

OZMAN DA BU KADAR KONUŞABİLECEKMİSİNİZ BAKALIM ME4RAK EDİYORUM

TENEKE PARÇASI DİYENLER VAR

HOCAM SİZİNKİLDE NE TOPRAKTAN MI VEYA ÇELİKTEN Mİ YAPILIYO

DİKATİNİZİ ÇÖEKMEK İSTİYORUM BİR KONUYA :
KAZA YAPAN ÇOĞU ARAÇ AVRUPA ARAÇLARIDIR

YERLİ ARAÇLAR KAZA YAPMAZ

NEDENİNE GELİNCE ADAMIN ALTINDAKİ ARAÇ ZATEN BELLİ ADAM BASMIYOR

AMA O BİZE SERSERİ DİYEN GERİZEKALILLAR ARABAMA HİÇ BİŞWEY OLMAZ DEYİP GAZA YÜKLENİYOR
SONUNDA İSE GEBERİP GİBİYOR

ÖNCE KENDİ ALTINIDAKİ ARAÇLARA BAKINDA ONDAN SONRA GELİP BURAYA LAF YARIŞTIRIN
BİZİM ARACIMIZ TENEKE İSE SİZİN ARACINIZDA TENEKE PARÇASI BUNDAN ÖTESİ YOK....

==> 1989 BEYAZ ŞAHİN <==

18966 Mesaj
13 Şubat 2009; 17:36:08 

Mümkün olduğu kadar objektif bir görüş belirtmeye çalıştım. ABD'de motor da, otomobil de, benzin ve turbo/modifiye ve tuning bol ve ucuz olduğundan yıllarca ülkemiz gençleri bunları ancak TV'lerden izlemiş, o tür otomobillerin yapabildiklerini Türkiye'deki araçlarla yapamamışlar, ta ki yeni nesil okuyup araştırıp sağdan, soldan, internetten ve Almanya'daki dayısının oğlundan gerekli parçaları getirene kadar.

ŞAHİN'e TURBO takılmasını bir BAŞARI olarak addediyorum. Aksini de söylemedim. İlk mesajda TURBO'lu ŞAHİN'e LPG takıldığını belirterek biz gençlere has bir davranışı ortaya çıkarmak istedim: GÜÇ olsun ama TASARRUF da olsun.

Passat'ım olabilir, ondan önce kendime ait 1991 model ŞAHİN vardı, sonra 1998 model sıfır ŞAHİN aldım, 2 tane de SEAT Toledo'dan sonra VW Passat aldım. Bundan sonrası BMW 520d benim için ama ona daha (çok) var.

Selam ve sevgiler,

Taner Göde

1399 Mesaj
13 Şubat 2009; 17:48:07 

Aşırı şahin-doğan modifiyecilere amele tuning diyolar bence de doğru şahine 100 billion $ lık motor koysan yine yoksul işi yine sosyete çevre tarafından aşağılanan bir araç olarak bakılcak bunların havası anca kendi varoş kesimlerine olur ...

3346 Mesaj
13 Şubat 2009; 18:54:32 

quote:

Orjinalden alıntı: -EgeLi-

TOFAŞA LAF SÖYLEYEN ARKADAŞLARA SESLENİYORUM

BAŞKASI ARAÇLARINA TURBO VE NİTRO BAKTIĞINDA İHİÇ BİŞİ OLMUYOR VE ONLAR ÇOK GÜZEL KARŞILANIYOR

TOFAŞ TAKTIĞINDA NEDEN HOR KARŞILANIOYR

BIRASKIN KARDEŞİM İSTEYEN İSTEDİĞİNİ YAPSIN

SİZİN ARAÇLARINIZ TURBOLU OLUNCA KAZA YAPMAYACAKMI

HADİ YAPTI DİYELİM ARACA HİÇBİŞİ OLMAYACAKMI

BIRAKIN KARDEŞİM BU AYAKLARIDA İŞİNİZE BAKIN

ELALAM NE YAPARSA YAPAR

TOFAŞA LAF SÖLETMEM TMM MI

TOFAŞA KIZANLAR KENDİ ARAÇLARININ MARKASINI SÖYLESİNLERDE BİZDE O ARAÇLAR HAKKINDA YAPILAN MODİFİYELERİ KONUŞALIM OZMAN

OZMAN DA BU KADAR KONUŞABİLECEKMİSİNİZ BAKALIM ME4RAK EDİYORUM

TENEKE PARÇASI DİYENLER VAR

HOCAM SİZİNKİLDE NE TOPRAKTAN MI VEYA ÇELİKTEN Mİ YAPILIYO

DİKATİNİZİ ÇÖEKMEK İSTİYORUM BİR KONUYA :
KAZA YAPAN ÇOĞU ARAÇ AVRUPA ARAÇLARIDIR

YERLİ ARAÇLAR KAZA YAPMAZ

NEDENİNE GELİNCE ADAMIN ALTINDAKİ ARAÇ ZATEN BELLİ ADAM BASMIYOR

AMA O BİZE SERSERİ DİYEN GERİZEKALILLAR ARABAMA HİÇ BİŞWEY OLMAZ DEYİP GAZA YÜKLENİYOR
SONUNDA İSE GEBERİP GİBİYOR

ÖNCE KENDİ ALTINIDAKİ ARAÇLARA BAKINDA ONDAN SONRA GELİP BURAYA LAF YARIŞTIRIN
BİZİM ARACIMIZ TENEKE İSE SİZİN ARACINIZDA TENEKE PARÇASI BUNDAN ÖTESİ YOK....

Dsotum aşırı ağır laflar söylemişsin ama;

Bizde zamanında çoğu türk şöförü gibi kuş serisine bindik.
O zamanın şartlarında bugünün passatı yerine konulan araçlardı..

Söylediğin gibi kaza her zaman olur.
Araba farketmez.
Ama Kuş serisi ile 2000 üstü avrupa araçları karşılaştırmaya kalkmayın lütfen.

Kuş serisi 2000 li yıllardan sonra tehlikeli araçlar sınıfına giren araçlardır..

Hiçbir güvenlik ekipmanı yok.

O önce kendi altınızdaki araçlara bakın derken bir düşün ilk önce derken;

ABS,ESP,ASR,AİRBAG,KATLANIR DİREKSİYON,KATLANIR PEDAL,ÖN,YAN KORUMA BARLARI vs vs bir sürü güvenlik ekipmanına sahip araçlardan bahsettiğini unutma..

Senin bu saatten yaptığın tüm yorumlar sadece saçmalık olur...

Bak kesinlikle bir aşağılama bir horgörme yok..
Ben şöförlüğüde,kazayıda ilk önce kuş serisinde yaptım..
Kuş serisinin ayrı yeri var..

Ama lütfen Kuş serisi 85-90 bglik ufak motoruyla sakin bi biçimde yaşamaya devam etsin.
Hem kuş serisi için,hemde taşıdığı insanlar için en doğru olanı budur..

Lütfen bu saatten sonra avrupa arabaları ile tofaşları vs karşılaştırmayın..

En doğru olanı bu

Bırakında kuş serisi hatıralarımızda ya da hayatımızdda o sakin kişiliği ile yer alsın..

Saygılar..

138 Mesaj
13 Şubat 2009; 21:27:10 

hocam kapının döşemesine bakan yalan ilan olduunu anlar!!

277 Mesaj
13 Şubat 2009; 22:21:35 

yhaa arkadaşlar yapmayın ayıptırr yhaww

adam yapmış helal olsunn çokda güzel hatta harika olmuş türkiyenin en fazla satılan aracıdır bunlarr bu araçları kullanmıyan bilemezz bunlar bir sevdadır sizene adamlar istediğini yapsın bu güne kadar hiç birinize zarar veren oldumuu ben şu anda tofaş kullanıyorum gurur duyuyorum satmayıda düşünmüyorumm

birdaha böyle konular açılkmasın lütfenn güzelce paylaşımımızı yapalımm böyle milletin aracına laf atmaz lakab takmakk çok yanlış hareketler bu iş zevk işidir ben bu araca binmekten zevk alıyorum sen ise bmw farketmez zevkler ve renkler tarışılmaz diye bir lafımız vardır aynen
hadi iyi akşamlar

2001 Kartal 1.6 ie+LPG 74.500 km

458 Mesaj
13 Şubat 2009; 22:34:30 

quote:

aklıma bir proğramda çok kullanılan bir lafı getirdi
''osura gülenin, osuruk kadar aklı yoktur''
herzaman şu açıklamayı yaptım ve yine yapıyorum şartlat neyi gerektiriyorsa onu kullanırız...

herkez herseyi bilemez
2002 accent lx beyaz

2017 Mesaj
13 Şubat 2009; 22:34:36 

quote:

0

çoook mükemmeL aracı varmış...fuLL+fuLL

***** DemiR24 *****
SeRviSe GitmeYeN FIAT KullaNıcıLaRı

2017 Mesaj
13 Şubat 2009; 22:37:03 

quote:

Orjinalden alıntı: pegassus01

aklıma bir proğramda çok kullanılan bir lafı getirdi
''osura gülenin, osuruk kadar aklı yoktur''
herzaman şu açıklamayı yaptım ve yine yapıyorum şartlat neyi gerektiriyorsa onu kullanırız...

biniyoRum...ve Çoookta Seviyorumm TOFAŞA binmeyi...kim ne derse desin.!!

inadına FROVER TOFAş....

***** DemiR24 *****

458 Mesaj
13 Şubat 2009; 22:40:22 

quote:

Orjinalden alıntı: Fdd24

biniyoRum...ve Çoookta Seviyorumm TOFAŞA binmeyi...kim ne derse desin.!!

inadına FROVER TOFAş....

aynen katılıyorum TOFAŞA binmek serserilikse ben serseriyim

herkez herseyi bilemez
2002 accent lx beyaz

2017 Mesaj
13 Şubat 2009; 22:46:03 

bende SerseriYim..!!

***** DemiR24 *****

2607 Mesaj
13 Şubat 2009; 23:40:33 

quote:

Orjinalden alıntı: plantamax

hayatında lamboyu yalan eden smart görmedin değilmi youtube da.....hp +şanzıman olsun her araç dümdüz yolda süper gider...viraj felan demiyorum drag için diyorum sadece.....geri kalan her şeyde haklısın aerodynamic yok ağırlık dağılımı yok ama dümdüz yolda 500hp+şanzıman olsa m3 felan yer(zaten üstündeki 500hp motor şahinin değilde başka aracın olacaktır şanzımanda öyle )

@plantamax , ben şu mantığı anlamıyorum...lamborghini de bir gram motor modifiyesi yok ama o videodaki smart ağzına kadar dolu.....şimdi modifiyesiz ve modifiyeli bu 2 araç eşit mi sence...iki aracada aynı ek modifiyeyi ekle o zaman hangisi rafa kalkıyor gör...sen bana modifiyesiz şahin veya smart düz yolda m3 ü tokatladı desen,o şoförün elinden öperim ben

BMW M POWER TEAM
strobist = SmT #

77 Mesaj
14 Şubat 2009; 0:07:11 

Nedense bazı insanlarda bu sorun var tebrik etmek yerine hemen yermeye çalışırlar !!!

Neden ??? Çünkü kendileri başarısızdır, beceriksizdir elinden birşey gelmez bu yüzdende yapılan işleri hemen aşağılamaya çalışırlar.Turbo şahin mi olurmuş o araba gidermi uçar mı şöyle olur böyle olur PEKİ tamam da bu kadar atıp tuttuğuna göre sen çok süper modifiyeler yapıyorsun yada motordan çok iyi anlıyorsun ama daha hayatında eline tornavida almamışsın insanları aşağılamaya kalkıyorsun ancak kendi seviyenin ne kadar düşük olduğunu göstermekten başka birşey yapmıyorsun !!!

Ayrıca bir diğer konuda tüm Tofaş kullanıcıları serseri gibi lanse edilmeye çalışılmış serseriliğin arabanın markasıyla ne alakası var !!!!
Lise önlerinde pati çektiren müziği son ses açanlara bende çok sinirleniyorum ama bunu yapanlar sadece Tofaş arabalılar mı ? BMW Seri, Seat Leon, Peugeot 206, 106, vs araçlarla yapanlar yok mu şimdi BMW ile lise önlerinde hareket yapıyorlar diye tüm BMW kullanıcılarına serseri diyebilirmisiniz ?????

Değinmek istediğim bir diğer konu ise, herkes baba parasıyla yaşamıyor ve herkes aynı şartlarda yaşamıyor.Tofaş hem araç olarak hem yedek parça olarak ucuz bir araçtır bu yüzden de tercih sebebidir.Ve bu arabalarla insanlar ne kadar büyük başarılar da elde edebiliyor bunu tebrik etmek gerekir.Sizin ailenizin durumu iyidir.Size sıfır araba çeker altınıza tabii küçümsersiniz.İnsanlar araba almak için yıllarca çalışıyor hayalini kuruyor alıyor kendi zevkine göre dizayn ediyor emek harcıyor ama siz hazırdan konduğunuz için bunların ne demek olduğunu bilmezsiniz!!! Tamam doğrudur Tofaş arabaları 2000 üstü avrupa arabaları kadar güvenli değildir zaten modeli düşüktür, fiyatı düşüktür ve her bütçeye uygun bir biçimde üretilmiştir.Bu yüzden 2008 Model bir araçla 93 model bir şahini kıyaslamak son derece yanlış olur.

Bu negatif yorum yazanlar yapabiliyorsanız siz yapın ama biz sisin gibi yermeye çalışmayız biz tebrik ederiz !!!

"DH TOFAŞ KUŞ SERİSİ GRUBU"

1445 Mesaj
14 Şubat 2009; 0:42:40 

hep elin gevuru yapıyor mu dicez kardeşim,alın size işte has mulis Türk yapımı;)

18966 Mesaj
14 Şubat 2009; 0:54:50 

TOFAŞ marka otomobillere binerek, motorundan yürür aksamına, elektrik sisteminden kaportasına, 1978 modelinden 1998 modeline kadar 131 ve ŞAHİN'i ezberledim, son ŞAHİN'imi işlevsel aksesuarlarla doldurdum, en hoşuma giden 1.6 8V SOHC ("Tempra") motorunun muhteşem DÖRTLÜ MANİFOLD uyumu ve açıldıkça açılan motoru. Şu anda Türkiye'de nerede olduğunu bilmediğim çok güzel beyaz bir Şahin'imi kullanan sahibi eminim halen bana dua ediyordur, aracın tüm eksikliklerini tamamladım ve o şekilde sattım, sıfır aldığım ve 2 yaşındayken sattığım halde.

Hatırladığım kadarı ile yaptığım eklemeler: 1998 model Hidrolik Direksiyon ve Merkezi Kilitli ŞAHİN S

1. Karter Korumas Demiri - Orjinal
2. Dörtlü Manifold - Eksoz Orjinal
3. Sis Farları
4. SLX Silecekler - Orjinal
5. 4 Tonlu Elektronik Korna
6. Hafif Alaşımlı Jant CMS
7. İç Aydınlatma Gecikmeli Kapanma
8. Arka Okuma Lambaları
9. Üçüncü Fren Lambası
10. Arka Perde
11. PIONEER Ses Sistemi - Komple
12. Arka Bağaj Elektronik Kumandalı
13. Bağaj Işığı Sağ ve Sol 2 Adet
14. Depo Kapağı Kenarı - Orjinal
15. SLX Ayna, Saat ve İç Aydınlatma
16. SLX Eldivenlik
17. Gösterge Paneli Güçlü Ampuller
18. Ön Far Kısma Hüzmeleri Rölesi
19. Beyaz Far 100 W H4 Ampuller
20. Ön Kapı Cam Rüzgarlıkları

Tekrarlıyorum arkadaşlar, burada bu paylaşımla ŞAHİN'e SALDIRI ve HAKARET değil, TAKDİR ve BEĞENİ amaçlanmıştır. ŞAHİN'e binmeyi bilmeseydim şu andaki aracıma kavuşamazdım.

Şu anda bile sattığım ŞAHİN'imi yine alabilecek olsaydım gözüm kapalı alırım...!!!

2542 Mesaj
14 Şubat 2009; 2:28:00 

Vtec Doğan şu anda Konya'da bir parfümeri işleten abimizin arabasıdır.Turbo+nos uygulamasıyla araçtaki gücün 600hp'ye çıkarılması düşünülüyor ve draglara katılması da muhtemel.

Turbo+nos bağlı 06pk654 plakalı Şahin de önceden Konya'da efsaneydi ama şu anda araç dağılmış durumda.Araç sahibi yeni bir motor üstünde çalışmalar yapıyor yakında yeni motoru arabasına da koyacaktır.

Şahine modifiye yapılır yapılmaz onun kavgasına girmem.Bende açıkçası aşırı dış modifiyeye karşıyım ama motor modifiyesi konusunda bence hafife alınmamaları gerek.

11050 Mesaj
14 Şubat 2009; 2:37:24 

Bildiğim kadarıyla PK'ya 2.0 Mirafiori motoru koyuldu.Çalışmaları devam ediyor.

2542 Mesaj
14 Şubat 2009; 2:46:14 

Evet serhat abi mirafiori 2.0 motoru konuldu.Yürüyen aksam da ona göre değiştirilecekti en son.Şimdiki durum ne bilmiyorum

458 Mesaj
14 Şubat 2009; 19:53:34 

quote:

TOFAŞ marka otomobillere binerek, motorundan yürür aksamına, elektrik sisteminden kaportasına, 1978 modelinden 1998 modeline kadar 131 ve ŞAHİN'i ezberledim, son ŞAHİN'imi işlevsel aksesuarlarla doldurdum, en hoşuma giden 1.6 8V SOHC ("Tempra") motorunun muhteşem DÖRTLÜ MANİFOLD uyumu ve açıldıkça açılan motoru. Şu anda Türkiye'de nerede olduğunu bilmediğim çok güzel beyaz bir Şahin'imi kullanan sahibi eminim halen bana dua ediyordur, aracın tüm eksikliklerini tamamladım ve o şekilde sattım, sıfır aldığım ve 2 yaşındayken sattığım halde.

Hatırladığım kadarı ile yaptığım eklemeler: 1998 model Hidrolik Direksiyon ve Merkezi Kilitli ŞAHİN S

1. Karter Korumas Demiri - Orjinal
2. Dörtlü Manifold - Eksoz Orjinal
3. Sis Farları
4. SLX Silecekler - Orjinal
5. 4 Tonlu Elektronik Korna
6. Hafif Alaşımlı Jant CMS
7. İç Aydınlatma Gecikmeli Kapanma
8. Arka Okuma Lambaları
9. Üçüncü Fren Lambası
10. Arka Perde
11. PIONEER Ses Sistemi - Komple
12. Arka Bağaj Elektronik Kumandalı
13. Bağaj Işığı Sağ ve Sol 2 Adet
14. Depo Kapağı Kenarı - Orjinal
15. SLX Ayna, Saat ve İç Aydınlatma
16. SLX Eldivenlik
17. Gösterge Paneli Güçlü Ampuller
18. Ön Far Kısma Hüzmeleri Rölesi
19. Beyaz Far 100 W H4 Ampuller
20. Ön Kapı Cam Rüzgarlıkları

Tekrarlıyorum arkadaşlar, burada bu paylaşımla ŞAHİN'e SALDIRI ve HAKARET değil, TAKDİR ve BEĞENİ amaçlanmıştır. ŞAHİN'e binmeyi bilmeseydim şu andaki aracıma kavuşamazdım.

Şu anda bile sattığım ŞAHİN'imi yine alabilecek olsaydım gözüm kapalı alırım...!!!

kardeş sende şahini şahin yapıp satmışın

herkez herseyi bilemez
2002 accent lx beyaz

18966 Mesaj
14 Şubat 2009; 20:02:57 

Teşekkür ederim, ayrıca motor kaputu izolatörü de takmış vev amortisör kulelerine birer kapak da almıştım. Tozuk hiç takmadım, spoiler falan da. Kauçuk paspas aldım. Ön sis farlarının gösterge panelindeki uyarı ışığını da bağladım. Dörtlü Manifoldu taktırırken aracın orjinal eksozuna dokunmadım. Her zaman temiz tuttum, yıkattım ve bakımını aksatmadım.

2180 Mesaj
14 Şubat 2009; 22:47:48 

Biri beni şikayet mi etti yoksa yönetici mi gördü?Noktalı küfür yazdığım için uyarı puanı almışım Ama şikayetçi değilim,kırmızı avatarıma yakışıyor,sarı falan olsa rahatsız olurum.Nasıl bir siteyse cezası bile güzel

908 Mesaj
15 Şubat 2009; 4:31:48 

quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

Bu araba bildiğim kadarıyla Bursa'da Xplöd Garage diye bi yer var.Orada yapılan arabalardan birisi sanırım.Yine bundan önce orada yapılan bi bordo şahin daha vardo o da turboluydu.
Çoğunluk sallamamış bile belki onlar da haklıdır ama adam Evo7 motoru var demiş.Zaten ilana da yazmış.2500-3000 cc arası diye.Yani eğer doğruysa zaten araç 1.6 değil.
285 hp'midir değil midir orasını bilmiyorum ama MJU'nun 300 hp(?)'lerde dolaştığını söylüyorlardı.Keza o araç için o rakamın doğru olduğunu düşünüyorum.Ne arabalar geçti hepsi de youtube'da var.

Kimse buna apaçi filan demesin bence.Adam başlı başına motor modifiyesi yapmış.Ha arkadaki dtm tip kanat ise bence de yakışmamış ama belki aracın arkasını basmak için yapılmış olabilir.Üstelik eğer doğruysa bu kadar motor değiştirip bu modifiyeyi yapan insan yol tutuş,frenleme konusunda da birtakım değişikliklere gitmiştir diye düşünüyorum.

Eger gercekten evo motoru olsa araba 2500 3000 cc degil 2000 cc olur. Ayrıca o kadar masraf yapılan bir arac 15000 liraya satılmaz. Araba zaten 97 model mi ne. Kendisi 7 milyar falan eder. Bu adam 8 milyara mı 85 hp lik arabayı 285 hp yapmıs. Ayrıca mju plakalı arac 1.6 cc

Hayat 3.5 la 4 arasındadır. Ya 3.5 atarsın ya 4-4 lük yaşarsın.

908 Mesaj
15 Şubat 2009; 4:45:19 

quote:

Orjinalden alıntı: HRMNKY

Vtec Doğan şu anda Konya'da bir parfümeri işleten abimizin arabasıdır.Turbo+nos uygulamasıyla araçtaki gücün 600hp'ye çıkarılması düşünülüyor ve draglara katılması da muhtemel.

Turbo+nos bağlı 06pk654 plakalı Şahin de önceden Konya'da efsaneydi ama şu anda araç dağılmış durumda.Araç sahibi yeni bir motor üstünde çalışmalar yapıyor yakında yeni motoru arabasına da koyacaktır.

Şahine modifiye yapılır yapılmaz onun kavgasına girmem.Bende açıkçası aşırı dış modifiyeye karşıyım ama motor modifiyesi konusunda bence hafife alınmamaları gerek.

600 hp mi? Arabanın ustunde ne motoru var acaba type r mi?

Hayat 3.5 la 4 arasındadır. Ya 3.5 atarsın ya 4-4 lük yaşarsın.

285 Mesaj
15 Şubat 2009; 10:12:28 

Aracın sahibi o aracı ankara/metro inşaatının orda bi sürsün o şahin o şekilde kalcak mı çok merak ettim bak...??

Ama modifiyeli şahinin tadınıda hiç bi yerli vermez be abi torosla ne dağlar tepeler aşıyorlar varya, değil şahin, land rover gelse zor gider

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

11050 Mesaj
15 Şubat 2009; 15:57:08 

quote:

Orjinalden alıntı: mprivateturun

600 hp mi? Arabanın ustunde ne motoru var acaba type r mi?

Zaten bahsi geçen aracın üzerinde şu anda 2.2 Vtec motor var.O motora Turbo+Nos düşünülüyor.