Şimdi Ara

Intel'in çift çekirdekli E8300, dört çekirdekli QX9650 ve QX9770 modelleri emekli oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Masaüstü, dizüstü ve sunucu sistemler için çok sayıda yeni işlemci üzerinde çalışan Intel aynı zamanda satışı devam eden modellerinin emeklilik planlarını da yapıyor. Gelen bilgilere göre firmanın saha dışına almaya hazırlandığı işlemciler arasında 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan çift çekirdekli Core 2 Duo E8300 ve dört çekirdekli Core 2 Extreme QX9650 ile QX9770 modellleri de yer alıyor.

Belirlenen plan çerçevesinde ilgili işlemcileri için 5 Haziran tarihine kadar sipariş almaya devam edecek olan Intel,Core 2 Duo E8300 modelinin "tray" versiyonunu 7 Ağustos, QX9650 ve QX9770 kutulu versiyonlarını 4 Eylül, her iki işlemcinin "tray" versiyonlarını ise 2 Şubat 2010 tarihine kadar sağlamaya devam edecek. Intel'in boşalan koltukları yılın ikinci yarısında Nehalem tabanlı yeni çözümlerle doldurması beklenebilir.

• oyoy efsaneler gidiyor desenize
  • qx leri ne kadar satabildi acaba
  • extreme işlemcilerde yolcu göremeden gidiyorlar
  • 9770 neymiş ya :D
  • sen o ıslemcılerın fıyatılarını 1200 1400 dolar gıbı ucccuuuk bir rakam yaparsan erkenden emekliye ayırırsın tabi elinde patladı demi
  • İntel 'in satış mantalitesi nvidia gibi. pahalı pahalı pahalı....

8300 emelki olacakmış ... Piyasada bir sürü 2xxx, 3xxx , 5xxx serisi işlemci var. onlar emekli olmuyor da 8300 mü emekli oluyor.

Bu habere tam sinir oldum. Yıllardır amd alıyorum. Almaya da devam edecem. beyinsiz intel.
  • milleti nehalem e yönlendirmek için kullanılan günah keçileri bunlar erken emeklilik diye buna denir işte
  • türkiyede satılmıyor dediğiniz qx ler yurtdışında millet kapışıyor adam ayda 10 bin dolar kazanıyor gidiyor 1000 dolara alıyor işlemcisini 70-80 dolarlıkla uğraşmıyor
  • 6 ay içinde formun yarısı nehalemci olur ozaman
  • Forumda QX9650 yeterince var. Yaza doğru bir adet almayı düşünüyorum 2. el.
  • nehalem neymiş acaba...
  • quote:

Orjinalden alıntı: K.Kahriman

türkiyede satılmıyor dediğiniz qx ler yurtdışında millet kapışıyor adam ayda 10 bin dolar kazanıyor gidiyor 1000 dolara alıyor işlemcisini 70-80 dolarlıkla uğraşmıyor

Atladığınız bir şey var ki sanırım yurtdışına hiç çıkmamışsınız.Onların hayat pahalılığı kazandıkları ile doğru orantılı..Hiçbirşey dışarıdan göründüğü gibi değildir.
  • iiki geçen a elden çıkarmışım qx9770 i yoksa bende patlayacaktı ama nehalemden daha ii bir işlemci orası kesin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.