Şimdi Ara

PC AÇILIRKEN BIOS EKRANINDA KALIYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
13.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim pc'm le ilgili bir sorunum var bilgisayarımı açtığımda bios ekranı çıkıyor ve orda takılı kalıyor hard disk'te sorun olabilir mi diye düşündüm fakat bios harddiski algılıyor ve harddiski başka bir pc de kullandığımda sorunsuz çalışıyor.Bunun dışında bios'u güncelledim fakat bios pili eski 3 yıldır filan değişmiyor sizce neden olabilir yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..

• 1.Bios pilini yenile
    2.Ramları kontrol et..
  • usta ramleri çıkarıp taktım slotlarını değiştirip taktım sorun yok ama bios pilini yenilicem ama bios pilini hangi marka almalıyım fiyatı ne kadardır ? pahalı olanı mı almalıyım bu sorularımı da cevaplarsan teşekkür ederim..
  • Sony al ben 3ytl ye almıştım sanırım..
  • hmm o zaman sony alabilirim yardımlarınız için teşekkürler fakat birşey daha eklemek istiyorum ben kendi bilgisayarımda takılı bios pilini abimin yaklaşık 2-2,5 yıldır kullandığı bir bilgisayardaki bios pili ile değiştirip kullandım fakat birşey değişmedi acaba o pil de mi bitikti veya zayıftı birde bu sorumu yanıtlarsanız sevinirim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: yigitap

hmm o zaman sony alabilirim yardımlarınız için teşekkürler fakat birşey daha eklemek istiyorum ben kendi bilgisayarımda takılı bios pilini abimin yaklaşık 2-2,5 yıldır kullandığı bir bilgisayardaki bios pili ile değiştirip kullandım fakat birşey değişmedi acaba o pil de mi bitikti veya zayıftı birde bu sorumu yanıtlarsanız sevinirim...

Dediğiniz sorunun bios pili ile alakası çok zayıf. Kuvvetle muhtemel ram sıkıntısı olanbilir. Madem 2. bir pc var o pc nin ram lerini kullanmayı deneyin birde.
  • Tam beş yıldır Bios pilinin yerini dahi bilmiyorum bahsettiğim PC'm eski Bilgisayarım hala kullanıyoruz hiç bir tık yok. ASUS P4800 Bence pil ile alakalı sorun değil sistemin açılmaması Windows Boot sorunlarıyla ilgili sistemde bir eksiklik olabilir ekranda hiç bir şey yazmıyormu? XP CD'si ile açmıyormusunuz? yada Güvenli kipte açılmıyormu?
  • dostum eğer ramleri çıplak elle çıkarıp takıoduysan parçayı bozmuş olabilirsin topraklama yapmadan rame işlemciye dokunulmaz..
  • arkadaşlar iyi de ramlarde bir sıkıntı yok çünkü bugün şöyle birşey denedim harddisk'in kablosunu çıkarıp bilgisayarı açtığımda gayet sorunsuz çalışıyor tabi harddisksiz bios setup'a filan girebiliyor ama harddiskin kablolarını taktığımda yine bios açılış ekranında takılıyor neden ben de anlamadım oysa ki harddisk sorunsuz ama ramlerde sorun olabilir ramleri değiştirerek deniyeceğim yardımlarınız için sağolun sorunu çözebilirsem cevap yazarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Suprémacy -- 6 Şubat 2009; 14:14:15 >
  • arkadaşlar ramleri değiştirip denedim yine değişen birşey olmadı sorun büyük ihtimalle harddiskte artık harddiski değiştiricem herhalde ama sizin bir tavsiyeniz varsa ona göre de hareket edebilirim
  • Hımm demekki HDD yi çıkarınca giriyor..Büyük ihtimal bad sector olabilir ilk başlarda.Almadan bence farklı bir hdd dene eğer açılırsa sonra alırısn..
    quote:

arkadaşlar ramleri değiştirip denedim yine değişen birşey olmadı sorun büyük ihtimalle harddiskte artık harddiski değiştiricem herhalde ama sizin bir tavsiyeniz varsa ona göre de hareket edebilirim
  • quote:

arkadaşlar ramleri değiştirip denedim yine değişen birşey olmadı sorun büyük ihtimalle harddiskte artık harddiski değiştiricem herhalde ama sizin bir tavsiyeniz varsa ona göre de hareket edebilirim

eğer harddisk başka bir bilgisayarda sorunsuz çalışıyorsa, bilgisayarındaki powersupply yetersiz geliyor olabilir. başka bir güç kaynağı ile denemeni öneririm.
  • Şu sıralar arada bir yeniden başlat durumunda karşıma çıkıyor bu sorun. Fişi çekip takınca açılıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.