Şimdi Ara

###BARFİKS'in YARARLARI NEDİR? ### (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
81
Cevap
1
Favori
72.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar bndede kapı barfixi var fakar kapılar cok genis degil.omuz hizasından 2 tarafa en fzla 10 cm gnslik olabilior.acaba bu skldede vucudu genisletmenin bi yontemi vermı?omuz hzasnda nizami 3 tane yarım kol olarak 7-8 tane cekyrm sorun yok o konuda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silver Shadow

###BARFİKS'in YARARLARI NEDİR? ###

çalışan bölgeleri resimle izah etmek daha kolay olacaktır düşüncesindeyim

• acaba bu barfisk çekmek değil de , demire asılıp , kemikleri esneterek boy uzatabilir miyiz ? en çok merak ettiğim husus bu.
  • Serçe parmağı muhabbetini anlamadım açıklarmısınız panpalar?
  • Bu Barfikse hastayım ya :D

ilk başladığımda 5-6 tane çekiyordum...( Tabi diğer yaptığım sporların faydasından) Yazları bizim yazlığın yanında bir park var barfiks demiri vardı 3 ay kastım orda :D Artık ilk 1. sette 15 yapıyorum rahat ama 3. setten sonra 10a düşüyor xD Dambıl filan almıştım çalışmak için ama dambıl filan yalan en baba Barfiks miş

Bu tutuşunuzun nasıl olması gerektiği... ( aslında direğe yapıştırmasanız da olur başparmakları alttan tuttursanız da olur nasıl rahat hissederseniz...)

Ben genelde omuzlardan dışarda tutuyorum o şekilde daha fazla zorluyor... Arada omuzları demire değdirmeye çalışıyorum ama çok zorluyor :D Bel gelişmedi daha :/ ( En güzel yöntem eller omuzdan geniş olacak, bacakları yere paralel olarak öne uzatacaksın ;D o şekilde çok zorluyor beni... Bir de kafanın arkasından geçirip omuzlara deydirme var beli inanılmaz çalıştırıyor[ama bunlar en üst seviyeler ilk bunlara başlamayın :D ] )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lotrium -- 24 Mayıs 2011; 22:54:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silver Shadow

çalışan bölgeleri resimle izah etmek daha kolay olacaktır düşüncesindeyim

ohyş..
  • birşey sorucaktım bende de bu kapı barfiksinden varda avuç dışa bakıcak şekilde tek seferde 10 12 tane çekebiliyorum. bunu kaç gün arayla ve kaç set halinde yapim. hergün yapsam bi sorun olurmu? birde barfiks belimi ağrıtıyor sanırım nerde hata yapıyorum ?
  • Belin ağrıyorsa ağrısı geçene kadar yapma... Bel öyle önemsenmeyecek birşey değil... Herhalde 10-12 çekince artık çok zorlanıyorsun. Benim spor anlayışım mesela zorlasam belkide 15 i bayağı geçerim yaparım fakat 15 e geldiğimde duruyorum. Çünki spor anlayışım tam zorlanacağım anda bırakıp set set çekmek.

Ben günde 15-10 arası 4 set çekiyorum günde 2 defa hergün de yapıyorum vücudum alıştığından sorun olmuyor bana artık. Fakat daha yeni başlamış isen haftada 3 gün filan çekmende fayda var ilk. Ve dediğim gibi belin ağrıyorsa ağrısının dinmesini bekle...

Max yaptığın 12 ise 9 tane ile başla genelde ilk başlamışsan 2 set çekip hamlarsın bana öyle oluyordu :D bir defada zorlama ilk vücudunu ısındır soğuk havalarda kaslar çok zorlanıyor. 12 tane senin maksimumun ise 9 tane 9 tane çek. Bu barfiks kolları omuzlardan geniş tutunca faydalı fakat zorlanıyorsan ilk omuz genişliğinde başla daha az zorlar. İleride omuz genişliğinde aç elleri ben öyle yapıyorum acayip kanat yapıyor :D

Bir de hayallerim barfiksi çekerken omzumu(boynumun arkasını :D) değdirmek o direğe ... Sırtım çok güçsüz. yapamıyorum ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lotrium -- 25 Mayıs 2011; 19:33:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LOTr C i H @ T

Belin ağrıyorsa ağrısı geçene kadar yapma... Bel öyle önemsenmeyecek birşey değil... Herhalde 10-12 çekince artık çok zorlanıyorsun. Benim spor anlayışım mesela zorlasam belkide 15 i bayağı geçerim yaparım fakat 15 e geldiğimde duruyorum. Çünki spor anlayışım tam zorlanacağım anda bırakıp set set çekmek.

Ben günde 15-10 arası 4 set çekiyorum günde 2 defa hergün de yapıyorum vücudum alıştığından sorun olmuyor bana artık. Fakat daha yeni başlamış isen haftada 3 gün filan çekmende fayda var ilk. Ve dediğim gibi belin ağrıyorsa ağrısının dinmesini bekle...

Max yaptığın 12 ise 9 tane ile başla genelde ilk başlamışsan 2 set çekip hamlarsın bana öyle oluyordu :D bir defada zorlama ilk vücudunu ısındır soğuk havalarda kaslar çok zorlanıyor. 12 tane senin maksimumun ise 9 tane 9 tane çek. Bu barfiks kolları omuzlardan geniş tutunca faydalı fakat zorlanıyorsan ilk omuz genişliğinde başla daha az zorlar. İleride omuz genişliğinde aç elleri ben öyle yapıyorum acayip kanat yapıyor :D

Bir de hayallerim barfiksi çekerken omzumu(boynumun arkasını :D) değdirmek o direğe ... Sırtım çok güçsüz. yapamıyorum ...

teşekkür ediyorum dediğin gibi yapıcam 10 luk setler yapıcam ama birde birgün avuçlar içe bakarak birgün dışa bakarak çekicem. hem pazular güçlenir hem omuz sırt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schindler.

quote:

Orijinalden alıntı: LOTr C i H @ T

Belin ağrıyorsa ağrısı geçene kadar yapma... Bel öyle önemsenmeyecek birşey değil... Herhalde 10-12 çekince artık çok zorlanıyorsun. Benim spor anlayışım mesela zorlasam belkide 15 i bayağı geçerim yaparım fakat 15 e geldiğimde duruyorum. Çünki spor anlayışım tam zorlanacağım anda bırakıp set set çekmek.

teşekkür ediyorum dediğin gibi yapıcam 10 luk setler yapıcam ama birde birgün avuçlar içe bakarak birgün dışa bakarak çekicem. hem pazular güçlenir hem omuz sırt

İlk zorlama çekebildiğin kadar çek haftada 1 -2 gün yap 2 set yap en fazla 10 yap 1. haftadan sonra 11 yap 2. hafta 12 zorlama sakın vücudunu... Belinin ağrısı daha önce pek çalıştırmamışsındır ve hamlamıştır biraz idman ile düzelecektir heralde ama kalıcı bir ağrı var ise doktora git bir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: starjean

ayrıca kucuklugumden berı sureklı sporun ıcındeyım fakat cok zayıfım 16 yasında 1.79 boy 45 kıloyum acıkcası kıloma ve boyuma gore kalıplı duruyorum cunku yag kutlem olmamasına ragmen kas kutlem var.gogus kasımda var ama bı turlu su alt cızgıyı olusturamadım ortadan ayrılan cızgıler bıraz var ama altı yok duzenlı spor yapmasamda yaptıgımda 40 sınav 120 tam mekık 8 nızamı barfıx 10 avuclar bana bakıcak sekılde barfıx cekıyorum daha ne yapayım agırlıga mı baslıyayım vucudumun sekle gırmesı ıcın.

vücudunu şekle sokmak için ilk başta baya bi kilo alman gerekir yoksa yıllar sürer
  • kesinlikle arkadaşa katılıyorum bende kapı arası barfıiks aleti var ve cok işime yarıyor ve kanat ve sırt kaslarım cok gelıstı ve evet omuzları genısletır ben mesela 19 yasındayım ozel ceket yaptırıyorum omuzlarım sıgmıyor sıgarsada cok bol gelıyor.Eger omuz genişletmek istiyorsan basketbol oynamalısın.
  • kapı barfiksi 3 hafta önce aldık. 1 tane çekebiliyodum.Şuanda 5 chin up yapabiliyorum.pull up yapması zor ya
  • Kardesim bu iki alet isinize yarayabilir

1 http://www.spor77.com/index.php?route=product/product&path=54&product_id=67

2 http://www.spor77.com/index.php?route=product/product&path=54&product_id=57

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faydaliyazilar -- 25 Ağustos 2012; 12:19:25 >
  • barfiks gercktn zor bn evde sınav cekıodm ılk kez barfıks cektımde 5 tane cekıodm zamanla 14 e kdr cıktı (yavas duzgun barfiks ) rekor 28 hızlı barfıkste ınanmayan gelsın çorluya bnı bulsn onunde çekem :D ama 6 aydan fzla spor gerektırır ve sık sık cekmenz gerekır super sırt kası ve kanat geliştirir 8 tane barfiks ceken ınsan dıer ınsana gore oldukca guclu anlamına gelıo
  • Bar-fx ve bar-fx barlar hakkında istediğiniz
    Her şeyi sorabilirsiniz övünmek gibi olmasın ama jonh cena gibi adamım tek seferde en az
    50 tane çekerim ve daha 15 yaşındayım
    1 haftada etkisini görmeye başlarsın
    Hem bar-fx baklava yapmaz diyen varsa çıksın
    Karşıma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  ###BARFİKS'in YARARLARI NEDİR? ###

Barfix demiri niyetine ev şebekesi elektirik direği kullanıyorum parklardaki barfiz demiri daha ince onlarda 5X10 yapabilirken bunda 3X10 ense 3X10 Serçe barfix zar zor yapabiliyorum.Nedendir bilmiyorum BARFIX çekmeyi seviyorum ancak yoğun çalışma programım oldugundan birtek perşembe günü BARFIX'antremanına ayırabiliyorum Sizce demiri değiştirmeye gerek var mı? yoksa iş görür mü?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.