- x
Kapı zili bağlama
18 Cevap19233 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2199 Mesaj
5 Şubat 2009; 20:45:58 

Merhaba arkadaşlar...Kapı zili salondan duyulmuyor diye gidip basit bir model zil aldım fakat evin diafonuna bunu bir türlü bağlayamadım...Kapı zilinden çıkan 2 kabloyu bütün bağlantı noktalarına temas ettirdiğim halde olmadı bazılarında zile basmadanda çalıyor..Bu durumdan aldığım zilin en azından bozuk olmadığını anladım...Bunları birbirine nasıl bağlayacağım acaba???

0

0

Ekteki dosya (2)

LÜTFEN BÜYÜK ALINTI YAPTIĞINIZ MESAJLARI YA DÜZENLEYİP KÜÇÜLTÜN YA DA CEVAP BUTONUNU KULLANIN !!!

689 Mesaj
6 Şubat 2009; 9:00:05 

abi tahminimce zil yazan yerden hoparlöre direk eksi yada artı gidiyordur.direk eksi gidiyorsa 1-2-3.... ya artı vereceksin.pille bir dene abi

* Mutlu Çocuk! Şimdi beşik ne büyük geliyor sana; büyü de, bakalım dünyaya sığabilecek misin!...

2199 Mesaj
6 Şubat 2009; 14:21:36 

Kabloları hangisine bağlayacağım..Pille nasıl deneme yapıcam anlatabilirmisin lütfen...

LÜTFEN BÜYÜK ALINTI YAPTIĞINIZ MESAJLARI YA DÜZENLEYİP KÜÇÜLTÜN YA DA CEVAP BUTONUNU KULLANIN !!!

689 Mesaj
6 Şubat 2009; 18:24:20 

abi zil yazan yere pilden eksi ver ve numarayada pilin artısını ver ilk böyle dene.çalışmazsa zile artı ver 1 numaraya eksi ver ve iki türdülü 2-3-4 hepside dene

* Mutlu Çocuk! Şimdi beşik ne büyük geliyor sana; büyü de, bakalım dünyaya sığabilecek misin!...

2199 Mesaj
6 Şubat 2009; 18:40:02 

Nasıl bir pil kullanıcam ben buna?

2477 Mesaj
6 Şubat 2009; 18:43:50 

Konuşma sistemi bu işin zor. Sen bi hoparlör daha bul diyafonun hoparlörüne paralel bağla hacı

DH Japonya Hayranları
||DH Elektronik külübü||Opera fan kulübü||Amfi hastası, motor-bisiklet ustası||Az yakar, çok kaçar

689 Mesaj
7 Şubat 2009; 9:51:20 

aldığın zilin üstünde çalışma voltajı yazmıyormu 9 voltluk pil işini görür

2199 Mesaj
7 Şubat 2009; 19:26:52 

Aldığım zilin içinde hoparlör vardır onu söker takarım paralel şekilde...Pil ile nasıl yapacağımı anlamadım maalesef.....

22 Mesaj
7 Şubat 2009; 23:53:38 

merhaba
bildiğim kadarıyla diyafonlara zil bağlanmıyor. o içindeki zil kendi içinde bağlı olan diğer diyofanların zilini çalmak için. mesala daireden kapıcıya uyarı vermek için.

daire ziline kablosunu uzatıp paralel bağla bence

ASUS P5QC_CORE2DUO E8400_KİNGSTON DDR3 4GB_500 GB SEAGATE BARRACUDO NCQ_1 TB WD CAVİARBLACK_HIS HD4850 ICEQ4 TURBO_THERMALTAKE WİNG RS 400W_ASUS MW20U LCD_TPLİNK W8960N WİRELESS_WİN SEVEN.

2199 Mesaj
9 Şubat 2009; 2:41:37 

Self Control arkadaşıma teşekkürler..Onun söylediği gibi aldığım zilin hoparlörünü söküp diafonun hoparlörüne uzun bir kablo ile paralel bağladım sorun çözüldü...Herkese ilgilerinden ötürü teşekkürler arkadaşlar....

10 Mesaj
13 Ağustos 2009; 10:22:42 

bir adet mutlusan kapı zili ve mutlusan trafo su var. fakat bir türlü çaıştıramıyorum.

220 elektriği veriyorum trafoya ..trafonun çıkış 3 ucu var . her çıkışından her zaman artı yada eksi geliyor ama..zilin 2 ucunu değişik şekillerde bağlıyorum zili.. fakat zil çalmıyor..

hata nerde acaba bilen varsa anlatıra sevinirm... bir türlü zili çaldıramadım..

zile giden anahtar var fakat ona bağlamadan önce çalıştıramadım ki. zaten zile giden anahtarı da bağladım ama yinede çalmadı. bende zile giden anahtar yerine elektrik verip çalıştırmaya uğraşıyorum..

bağlantı nasıl olacak. anlamadım.. kapı ya giden anahtarı nereye bağlayacağım hiç anlamadımn

vestal

10 Mesaj
19 Ağustos 2009; 13:29:38 

kimse yardım etmeyecek mi

vestal

2477 Mesaj
19 Ağustos 2009; 19:50:58 

Trafonun orta ucunu boş bırakıp yandaki iki uca bağlantı yapman gerekiyor. Bağlantının bu şekilde olması gerekiyor bir ölçü aletine ihtiyacın olabilir.

0

DH Japonya Hayranları
||DH Elektronik külübü||Opera fan kulübü||Amfi hastası, motor-bisiklet ustası||Az yakar, çok kaçar

2991 Mesaj
19 Ağustos 2009; 20:50:44 

yinede sorunu çözemezsen tda 1562 ile amfi yap büyük bi hoparlör kullan apartmana zil yayını yaparsın

10 Mesaj
20 Ağustos 2009; 11:49:55 

cevabınız için teşekürler..

çizimden birşey anlamadım.. daha ayrıntılı olursa ---2 kablolu çizim---iyi olurdu.. ben 220 kablo uçlarını trafoya bağlıyorum v e trafonun çıkışındaki ( 3 uçlu) 2 uzak uca zilin ucundan çıkan kabloyu bağlıyorum. ama zil çalmıyor..

doğrusu bu olmalı bence nerde hata var anlamadım..

vestal

10 Mesaj
20 Ağustos 2009; 12:02:36 

0

vestal

1 Mesaj
17 Haziran 2012; 20:58:11 

paralel bağlama mantıgı dogru ama burada istisnai durumlar vardır. birde hoparlör kablolarının nötr olanını kesip diğer cihazla veya başka bir hoparlöre seri bağla büyük ihtimal çalışacaktır. buna benzer numaratörle es zamanlı çalışan kapı zili deneyim olmuştu ve çalışmıştı. Ayrıca resimlerdeki butonlu zayım akım devresi dogrudur. Zil transformatörüyle 12 çıkışı alınıp zil çalıştırılmış... Başarılar

93 Mesaj
18 Haziran 2012; 12:00:26 

quote:

Orijinalden alıntı: ASiL35

yinede sorunu çözemezsen tda 1562 ile amfi yap büyük bi hoparlör kullan apartmana zil yayını yaparsın

Şereftir seni sevmek,senLe ağlayıp gülmek...

12 Mesaj
19 Haziran 2012; 3:22:15 

quote:

Orijinalden alıntı: ASiL35

ASİL35 arkadasımızın dedigi gibi yine sorun çözülmezse tda1562 70w amfi yap millet zilin caldıgının farkına varsın ama apartman topluca sana dalarsa bilmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CyRaX_ -- 19 Haziran 2012; 3:23:24 >

--- KuVVeTMiRa ---
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Elektronik » Kapı zili bağlama
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.297