Şimdi Ara

üniversite not ortalaması nasıl hesaplanır?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
42.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bir arkadaş için lazım, karadeniz teknik üniversitesi

bütünlemelere giricek ortalaması 2 olması için hangi sınava giriceğini belirleyecek

şu an ortalamasını biliyor mesela ff olan dersin bütüne girip cc yapsa ortalamasını nasıl hesaplayabilriiz?

• nasıl hesaplandıgını bılmıyorumda dc notu içinmi soruyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beetle Juice -- 5 Şubat 2009; 20:01:19 >
  • evet, 4 dersi kaldı bütte 2 tanesinin notunu yükseltip geri kalan 2'sinden de geçebilme olasılığı var mı diye hesaplamak gerekiyor,

yoksa 1 dönem daha uzayacak boş yere mezuniyeti beklemek için
  • en yüksekten en düşüğe tüm notları yaz,en yükseğe 4 olacak şekilde notları bölüştür(mesela a1 en yüksek not ise 4.0 ,a2 3.5 ,b1 3.0...... f3 0.0 gibi) kredisi ile çarp toplam krediye böl.
  • Tek ders için anlatayım:

(Haftalık ders sayısı * Aldığı notun sayısal değeri) / Haftalık toplam ders sayısı

Aldığı notun sayısal değeri derken harfleri kastediyorum. Şöyle yani, CC = 2 veya DC = 1,5 şeklinde. Bu şekilde AA = 4.0 a kadar gidiyor. Her bir aralıkta 0.5 artar ona göre hesaplarsınız.
  • harf notların sayısal karşılığı vardır aa=4 bb=3 cc=2 bazı okullarda 2.25 mesela diyelim şimdi sen bi dersten bb aldın bu dersi haftada 4 saat görüyorsun yani 4 kredilik bir ders o zaman 4kredix3(not)=12 kredin var bütün dersleri böyle hesaplayıp toplam kredini bul haftalık ders saysına böl ortalaman karşında benim son dönem 3ün üstünde geldi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Master_Evil

harf notların sayısal karşılığı vardır aa=4 bb=3 cc=2 bazı okullarda 2.25 mesela diyelim şimdi sen bi dersten bb aldın bu dersi haftada 4 saat görüyorsun yani 4 kredilik bir ders o zaman 4kredix3(not)=12 kredin var bütün dersleri böyle hesaplayıp toplam kredini bul haftalık ders saysına böl ortalaman karşında benim son dönem 3ün üstünde geldi

haftalık ders sayısı değil de,haftalık toplam krediye bölmuyor muyuz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.