Şimdi Ara

benzinli focus'lar ne kadar yakıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
14.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben de focus1 hayranıyım almayı düşünüyorum ama çok yaktığını söylüyorlar. benzinli veya lpgli focuslarınızın şehir içi ve şehirler arası ne kadar yaktığını paylaşırsanız bizlerde aydınlanmış oluruz. şimdiden teşekkürler

• focusun çok yaktığı eski taunuslardan kalma gereksiz bir söylentidir, aynı motor ve donanım özelliklerine sahip astra, megane, civic, golf, focus, gibi c segmenti araçların hepsi birbirine yakın yakar, birbirlerinden çok fazla farkları yoktur. çok sıkışık bir trafik yoksa focusla şehir içinde 8-9 litre benzin yakarsın, aşırı dur kalkta değişir tabi. şehir dışında da ortalama 6 litre yakarsın. focus da sorunsuz lpg kullanan arkadaşlar var, lpg taktırırsan daha hesaplı olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: karenin

focusun çok yaktığı eski taunuslardan kalma gereksiz bir söylentidir, aynı motor ve donanım özelliklerine sahip astra, megane, civic, golf, focus, gibi c segmenti araçların hepsi birbirine yakın yakar, birbirlerinden çok fazla farkları yoktur. çok sıkışık bir trafik yoksa focusla şehir içinde 8-9 litre benzin yakarsın, aşırı dur kalkta değişir tabi. şehir dışında da ortalama 6 litre yakarsın. focus da sorunsuz lpg kullanan arkadaşlar var, lpg taktırırsan daha hesaplı olur

Tamamına +1
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozyurek

quote:

Orjinalden alıntı: karenin

focusun çok yaktığı eski taunuslardan kalma gereksiz bir söylentidir, aynı motor ve donanım özelliklerine sahip astra, megane, civic, golf, focus, gibi c segmenti araçların hepsi birbirine yakın yakar, birbirlerinden çok fazla farkları yoktur. çok sıkışık bir trafik yoksa focusla şehir içinde 8-9 litre benzin yakarsın, aşırı dur kalkta değişir tabi. şehir dışında da ortalama 6 litre yakarsın. focus da sorunsuz lpg kullanan arkadaşlar var, lpg taktırırsan daha hesaplı olur

Tamamına +1

otm versiyonda +1 daha
  • iki tane lpg li focus kullanıcısıyım (100 hp- 115 hp ) araçlar şu andaki fiyatlara göre 180-190 kuruş arası yakıyor..yani buda yaklaşık 100 km de 14 litre gaza denk geliyor.. buda normal bir değer... bilgilerinize..
  • şehir içi 20 kuruş yaktı
  • kullanışa göre 20 kuruşda normal sayılır..
  • quote:

Orjinalden alıntı: alp2828

iki tane lpg li focus kullanıcısıyım (100 hp- 115 hp ) araçlar şu andaki fiyatlara göre 180-190 kuruş arası yakıyor..yani buda yaklaşık 100 km de 14 litre gaza denk geliyor.. buda normal bir değer... bilgilerinize..

14 litre biraz fazla bence araçalr düz vites mi otm ben şehir içi ağırlıklı 12 felan yakıyorum lpg de
  • yha aslında benimde kafama takıldı belki yanlış hesaplamış olabilirim ama 190 ı geçmiyo kuruş olarak..
  • lpg 1.69 burda orda kaç lira acaba
  • birde geçen hafta 1.35 di şimdi 1.45 e çıkmış bu hesapladığımda 1.45 kuruşdan hesapladım... 187 kuruş çıktı sonuç...
  • ora dediğinz istanbul sanırım.. ankrada 1.45..
  • ben hala hesaplayamadım :( 320 bin yakıyodu enson
  • kocaeli 14 litreden 20 kuruş çıkıyo biz 12 litreden 20 kuruş aynı yakıyoz yani ama bizimki otm sizin 100 lük olan otm mi düz vites mi
  • ikiside düz vites hesaplarken arabanın yaktığı yakıtın fiyatını km ye bölerek hesaplıyorum...
  • benzinde 320 kuruş nasıl
  • benzini ne kadar'a alıyorsunuz birde litre olarak hesaplayalım normal gibi gözüküyor..
  • aga 320 çooook bence litre hesabı kaç litre onu desen daha iyi ama senin 8 ile 10 litre arası şehir içi yakman gerek
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafatufekci

aga 320 çooook bence litre hesabı kaç litre onu desen daha iyi ama senin 8 ile 10 litre arası şehir içi yakman gerek

10 litre gibi olması lazım.. ama zaten benzinin fiyatı ne kadar ki...
  • 10,5-11 gibi gözüküyo :(
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.