- x
Saygı sizce nedir? Kime veya neye neden saygı duyarsınız?
6 Cevap2061 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2097 Mesaj
4 Şubat 2009; 21:11:24 

Felsefe yapmak yada edebiyat paralamak niyetinde değilim. Fakat birşeyi farkettim insanların saygı duyduğu şeyler çok değişkenlik gösteriyor. Bir kısmı dersleri çok iyi çok akıllı çocuk derken bir kısmı inek işte diyebiliyor. Yada çok ülke gezmiş birine hayatı dolu dolu yaşaması ve özgürlüğüne olan tutkusu yüzünden bir kısım saygı duyarken başka bir kısımda hayatta dikiş tutturamamış ordan oraya savrulmuş diyebiliyor.

Siz nelere saygı duyarsınız?

¡Nosotros escribimos nuestro destino!

1746 Mesaj

[21 Ekim 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

4 Şubat 2009; 21:47:22 

değer verdiğim kişilere saygı duyarım.değer vermek ile "sevmek" aynı şey değil tabi.zaten aynı şey olsa sevdiğim kişilere saygı duyarım derdim.

++ ayrıca o inek olayıyla saygının alakası yok.sorun saygı duymamalarında değil kin beslemelerindedir.2.sine gelince bence onlar da alakasız.neden alakasız? çünkü dikiş tutturamamış derken "sorun"un kişiden kaynaklandığı sonucu çıkıyor.Yani çalışmış çabalamış da dikiş tutturamamış,geçimsiz vs vs . çeşitli durumlar olabilir.Ama özgürlüğe tutkusu olan birinin çok yer görmesi ondan kaynaklandığı halde sorun değildir,bir sürtüşme yoktur,anlaşmazlık yoktur bu durumda.kişi isteği doğrultusunda hareket etmiştir gezmiştir görmüştür.hem özgürlük denen şey karakter meselesidir.Verdiğin örneklerin alakasız durumlar olduğunu düşünmekteyim ben.

kime saygı duyarım ? saygı tanımım nedir ? Saygı birine değer vermekten,yararlı olduğunu düşünmekten gelen bir davranış olduğu gibi başkasını rahatsız etmemek için yapılan davranış tutumudur.Burdan da çıkarabileceğimiz gibi değer verdiklerimize - ailemize,arkadaşlarımıza,öğretmenlerimize,görüşlerini benimsediğimiz politikacıya .. örnekler çoğaltılabilir - ve ikinci tanıma göre, bana kalırsa, üstlerimize, - patronumuza, okul müdürüne,babamıza, yani tepkisinden çekindiğimiz kişilere - de saygı duyarız.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Şubat 2009; 21:57:14 

Beni ben yapan kişiye

5527 Mesaj
5 Şubat 2009; 5:47:10 

Ben bir arkadaşımın babasına o kadar saygılıyım ki, yanında nefes bile almıyorum vallaha. Belki de korkudandır.

938 Mesaj
5 Şubat 2009; 6:02:20 

Öğretmenime saygı duyarım Duymazsam 1 verir

4748 Mesaj
5 Şubat 2009; 6:22:06 

bana saygı duyulmadıkça ben de saygı duymam.

Katılım tarihi: 8 ocak 2005

"357.Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem - Yedek Subay Adayları"
357. Dönem Liste Kayıt - 357. Dönem Liste Görüntüle
_

2395 Mesaj
5 Şubat 2009; 9:38:23 

Saygı kişiye mahsustur senin kendine saygın yoksa başka kimseye saygın olmaz, olamaz.

Zaten insanlar kime saygı göstereceklerini bilirler saygılı insanlara saygı gösterilir sana birisi değer veriyorsa ona saygı göstermen saygılı olman lazım ve ayrı bir konu var Saygılı olmak.

Saygılı Olmak büyüklerimize karşı gösterdiğimiz harakettir bunu zaten yaparız bunlar farklı konular Saygılı olmak ve Saygı göstermek.

Örneğin bir kişiye saygılı olursun ama ona içten değer vermessin aksi taktirde yine bir kişiye saygı gösterirsin ve içten'de ona saygın vardır.

Lil Wayne, Best Rapper Alive
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Saygı sizce nedir? Kime veya neye neden saygı duyarsınız?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.219