Şimdi Ara

3 Bilgisayar Birbirine Bagli,bir tanesi internete baglaninca digerlerinin pingleri acayip artiyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet 3 bilgisayar bagli birbirine.2 tanesi calisirken hersey normal,ama bir tanesi gelince diger 2 tanesini yada bir tanesini art1k kac tane calisiyorsa,pinglerini cok yukseltiyor.

Virus vardir diye format attim,ama olmadi,acaba o bir tanesinin ethernet kart1nda mi problem vardir ?

Yoksa kablosunda mi ?

• bilgisayarlar özdeş mi? yani herbirinin donanımından işletim sistemine kadar herşeyi aynı mı?
  • Eskiden yapmiyordu ama ne olduysa oldu böle bir sey basimiza geldi.Hayir bilgisayarlar ayni degil ama dedigim gibi eskiden 2 hafta öncesine kadar böle bisi yoktu.

Ethernet kartindan supheliyim sizce ?
  • yani pc'ler farklı olursa bişey değişmemesi gerekir. ayarlarda sorun yok gözüküyor. ethernet kartına bi bakın, kabloya bakın
  • yani hiç birşey değişmedi bu geçen zamanda ama bişey bozulmuş olabilir mi acaba diyorum oda aklıma ethernet karti geliyor.
  • eğer iki makine birden internete girince bu yüksek ping değerlerini veriyorsa, google.com'dan angry ip adlı programı bul ve yükle. oradan hangi makinenin yüksek ping değerine sahip olduğunu anlarsın. ayrıca daha profesyonel bir çözüm denemesi olarak da sniffer adlı programı bul ve yükle. crack lazım olursa onu da bul ve yükle. o program ile hangi ip hangi ip'lere ulaşmaya çalışıyor bulabilirsin. bu bilgi ile problemin neyden kaynaklandığını anlarsın.
    eğer ethernet kartında sorun yok ise, olması da düşük bir ihtimal, büyük bir ihtimal senin derdin spyware ile alakalı.

spy sweeper ile bir tarama yap.www.webroot.com

kolay gelsin

• Çok teşekkür ederim,şimdi dediğini yapacam.Dün Ad-Aware ile bir sürü bulmuştu ve bende format atim ve şuan Ad-Aware bir şey bulmuyor ama dediklerini yapacağım...
  • Ad-Aware programından ziyade spy sweeper programı daha güzel ve eksiksiz buluyor.
    ayrıca microsoft un da bir antispy programı var ve ücretsiz.www.microsoft.com/download adresinden bulabilirsin....

1. spysweeper
    2. microsoft antspysware
  • İp sniffer ve angry ip adli programlari buldum.Bunlar belli bir ip üzerinde tarama yapmami istiyorlar.

Daha kesin ve kolay anlayabileceğim bir program var mı ?

Format attiğim bilgisayarda spy ware aramasi yapmamam gerek var mi ?
  • spy taraması kesinlikle yap....

belli bir ip dediği senin o networkte kullandığın ip aralığıdır. senin bilgisayarın ip numarası nedir. mesela 10.0.0.20 olsun senin makinenin ip numarası alt ağ maskesi de 255.255.255.0 olsun. o zaman araman gereken aralık şöyle olmalı. 10.0.0.1 - 10.0.0.255.

yani program senden "hangi ip aralığını arayayım" diye yanıt istiyor.
  • Helvetika;Öncelikle ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ilgin için ve çaban için !

Bağlandığında sorun yaratan bilgisayarda spy ware bulunmadi fakat,diğer bilgisayarda buldu acaba,birbirleriyle alakali midirlar ?

Başk sorun ne olabilir ?

Daha açık yazmak gerekirse,

Dod oynarken bilgisayarda,diğer bilgisayar dod serverlarini ararsa yada bağlanirsa acayip bir ping artışı oluyor ve sorunlu olan bilgisayar server ya çok az buluyor yada hiç bulamiyor.

Başka örneklerde verebilirim,nolur biri çözüm getirsin...
  • Dod ne yaa.

Yalnızca Dod dediğin oyunda bunu yapıyorsa o zaman bu oyunda bir kurtluk var demektir. Oynadığınız oyunun gereksinimlerini bilmiyorum. oyunu tam yazarsan biraz daha net bir bilgiye ulaşmış ve daha düzgün cevaplara ulaşmış oluruz....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HelvetiKa -- 25 Mayıs 2005, 14:24:22 >
  • Helvetika senin msnini alabilir miyim yada yahoo messengerini,daha kolay sorunumun çözümünü bulurum öle.Özel mesaj atarsan sevinirim...
  • O zaman burada da yazim;

Ben World Of Warcraft diye bir oyun oynuyorum.Diğer bilgisayar(sorunlu bilgisayar) netten Day Of Defeat (Half Life üstüne kurulu Counter-Strike gibi bir oyun) oynamaya çalışsa benim pinglerim yükseliyor.

Ben Day Of Defeat oynamak isterkende,eğer o sorun çıkaran bilgisayar Dod server listesini tararsa yine pingler yükseliyor.

Sırf o sorunlu bilgisayar tek başına açıkken ve Dod server listesi tararkende,çok az server buluyor ve pingleri yüksek oluyor,çok oynak oluyor.

Sorunlu bilgisayar diğer 2 bilgisayari etkiliyor ama diğer 2 bilgisayar birbirlerine böyle bir sorun çıkarmıyorlar.Kendileri rahatça Day OF Defeat oynayabiliyorlar.

Sorunlu bilgisayara dün format attim ve sstemi tekrardan kurdum ve ethernet kartınıda değiştirdim.Webroot Spy Sweeper ve Ad-Aware adli programlarla taradim ama hiç birşeyde bulmadi.Acaba sorun nedir ?

1.5 hafta önce 1.5 seneden beri kullanıp sorun yaşamadiğim bu haller neden şimdi sorun yaratıyorlar ?
    Ama 1.5 haftada hiç birşey değişmedi kendiliğinden olan ne olabilir ki ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fefe -- 25 Mayıs 2005, 14:34:47 >

• helvetika@hotmail.com
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.