Şimdi Ara

ps3 için ses sistemi tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
7.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kaç günden beri bakınıyorum ama doğru düzgün bişey bulamadım öncelikle limitim 250ytl ye kadar optik çıkışlı...
    Z5500 harici ne alabilirim yardımcı olursanız sevinirim...

• Everest h5402 var
  • quote:

Orjinalden alıntı: addidas_85

Everest h5402 var

evet onuda biliyorum ama oda hiçbiryerde kalmamış...
  • Pekte alınacak zaman değil. Z5500 940 lira olmuş hepsi burada da...
  • şu everestten bulsam bi tane salaklık bende zamanında almadım şimdi araki bulasın
  • arkadasim ps3 baglamak icin illa optik cikisli bisi bakma bende logitech z2300 var icinden bi kablo cikiyo onun sayesinde baglaniyo biraz arastir ornegin z4 modelindede olabilir fiyati 250 gibi bisidi
  • quote:

Orjinalden alıntı: decxal

http://forum.donanimhaber.com/m_28046158/tm.htm

tabii bulabilirsen

maalesef hocam bu üründe stokta yok
  • Creative 4+1 4400 bağladım stereo canavar gibi :) Masrafsız
  • quote:

Orjinalden alıntı: rds

Creative 4+1 4400 bağladım stereo canavar gibi :) Masrafsız

peki hocam bunu nasıl bağlıyorsun ps3 e optik yok bildiğim kadarıyla bunda tv yemi bağlıyorsun?
  • Bende PS3 ile Logitech X-540 kullanıyorum. Z-5500 kadar olmasada iyi
  • quote:

Orjinalden alıntı: rds

Creative 4+1 4400 bağladım stereo canavar gibi :) Masrafsız

Aynı sistem bende de var ama nasıl bağlayacağımı bilmiyorum. Anlatırsan sevinirim
  • X230 var bende mesela. Bunu nasıl bağlıyoruz ps3 e?
  • PS3 ün arkasındaki AV kablo girişine gerekli kaboyu takıyorsunuz (Normalde scart için kullanılan giriş ve kablosu). Sonra ucundaki kırmızı ve beyaz girişleri çeviriciye takıyorsunuz (çevirici benim Logitech X-540'ın kutusundan çıktı). Sonra çeviricinin bir ucunda kırmızı ve beyaz girişler varken diğer ucunada hoparlörünüzün kablosunu takıyorsunuz. Ben bu şekilde X-540 hoparlörümü kullanıyorum tabi normalde 2 kanal ses alabiliyorum ancak hoparlörün Matrix denen bir özelliği sayesinde 5 hoparlördende ses geliyor (5.1 kanal olmasada başarılı sayılır). Oldukça memnunum. Z-5500 kadar olmasada canavar

Çevirici bu:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 4 Şubat 2009; 0:05:55 >

• Bakın arkadaşlar.

Analog çıkışlı ses sisteminizi şu şekilde bağlıyorsunuz.

1)Ps3ün içinden çıkan rgb kablo var kırmızı beyaz sarı uçlu
    2)Kırmızı beyaz ucu 3.5mmye dönüştüren aparat
    3)Haporlorden gelen yeşil sarı siyah genellikle 3lü olanlar için söylüyorum yeşil ve/ya siyah ve sarı bunu ister tek yeşili ister aşağıdaki aparat yardımıyla 2kabloyu birden aparata bağlıyoruz.

4)Aparatın çıkışı tek oluyor ve 2deki aparatın girişine bağlıyoruz.
    5)Ps3 audio settingsten bağlantıyı scart seçiyoruz

İşte bu şekilde oluyor.Bazı sistemler sesi 5 kolona da dağıtmıyorsa 3.aşamadaki aparatı alın ve yeşil ve sarıyı birleştirip diğer yeşil sarıya takın.

Buyrun bu şekilde oluyor.

• Bunu nerden bulabiliriz? X540'ın icinden cıkıyor mu? Cunku bununlada baglanabiliyor.

• Stereo ses için arkadaşlar gerekli açıklamayı çok ayrıntılı şekilde resim ekleyerek yapmışlar, ellerine sağlık. Öncelikle Ps3 üzerinden görüntü çıkışını HDMI, ses çıkışını ise AV olacak şekilde ayarlıyoruz. Daha sonra gerekli Tos (RCA) - stereo dişi dönüştürücüleri ile creative sistemine bağlantıyı kurdum. Elektronik malzeme satan dükkanlardan bu çeviricileri temin etmek mümkün.
  • peki bu şekilde analog sisteme bağlandığında 5.1 ses alınıyor mu ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: decxal

peki bu şekilde analog sisteme bağlandığında 5.1 ses alınıyor mu ?

Sanırım ses 2 kanladan geliyor ama üstte bir arkadaş x-540 da sanal 5.1 yapabildiğini söylemiş...
  • Evet X-540 ile hoparlörün kendine ait bir özelliği (Matrix Modu) sayesinde ekstra kablo ve çeviriciye gerek kalmadan sanal 5.1 yapılabiliyor.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.