Şimdi Ara

Canon LBP5000 Hata veriyor. Ne demek istediğini anlayamadım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
10.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 1 senedir çalıştığım kurumda Canon LBP5000 renkli Lazer yazıcı ile çok mutlu bir şekilde işlerimizi görüyorduk. Ne yazıkki son günlerde sorun çıkarmaya başladı. Daha doğrusu ekrana aşağıda resmini verdiğim sorunu çıkarıyor. Kalibrasyon(Calibration), Temizleme(Clean) yaptığım halde hep Kalibrasyon yap diyor. 2976 Sayfa siyah, 913 tanede renkli baskı yapmışız. Renkli tonerler azalmış ondan yaparmı? Bu arada Play şeklinde düğmeye basınca sorunsuz yazdırıyor, tabi bunu her yazdırılacak sayfadan önce soruyor. Bu cihazı resetleme gibi bir şey yokmu?
    Canon Türkiye servisi de telefonlara cevap vermiyor. Güvenerek aldık ama ne yazikki destek sıfır. Acil yardımlarınızı bekliyorum.

" Out-of-Register Colors Correction has not been performed. Perform calibration again. "
    " Could not correctly set the Printing Position Adjustment for each of the toner cartridges. Cancel the jobs, and then try to perform calibration again.
    To continue printing, click [Resolve Error]. "

Teşekkürler

• aynı sorunu bende yaşıyorum.ben tonerlerin hepsini sıfır taktım bu sefer resimler dalgalı görüntü netliği bozulmuş titreşimli gibi çıkıyor.renklerin sol tarafları silik çıkıyor.toner başı 180 lira para ödüyorum öyle 2500 sayfada hikaye yani...
  • ben de aynı sıkıntıyı yaşıyorum servise gönderdim yazıcının kendi anakartından olabilir diye bir cevap aldım netice bekliyorum
  • Hiç memnun kalmamıştık dostum
  • servis yazıcı anakartı bozulmuş yenisini bulamıyoruz dedi
  • Eşşek değiller ya üst modelini verirler artık.(Tabi garantiliyse)
  • Merhaba,
    Bir çözüm bulan var mı Aynı sorunu bende yaşıyorum.
    Teşekkürler.
  • ağzı olan konuşmuş , aldığınız hata tonerin algılanmamasından dolayıdır. Muhtemelen dolum yapılmış ve cihaz tarafından algılanmıyor. Tonerinizi değiştirmeniz ve orjinal toner kullanmanız halinde sorun giderilecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meqanoo

ağzı olan konuşmuş , aldığınız hata tonerin algılanmamasından dolayıdır. Muhtemelen dolum yapılmış ve cihaz tarafından algılanmıyor. Tonerinizi değiştirmeniz ve orjinal toner kullanmanız halinde sorun giderilecektir.

Benim kullandığım orjinal tonerdi. Değiştirdik komple yazıcıyı.
    Teşekkürler
  • merhaba; bu soruna dair çözüm bulabilen var mı arkadaşlar?

farklı çipler denedik..farklı tonerler denedik..ne yaptıysak olmuyor..??
  • makinanız kalibirasyon (renk ayarı) yapamadığından bu hatayı veriyor.Renk ayarını yapamamasının sebebi dolum toner yaapan kişinin ya chip leri sıkıntılı yada dolumu yaptıktan sonra chiplerini değiştirmemiş.toner chiplerini değiştirdiğiniz takdirde başka bbir sorun yoksa bu problem ortadan kalkacaktırr.. İşimizz Buuu.. Uzman Bilişim Büro Makinaları..

Youtube ta açık kalp ameliyatı izlese bizim millet onu bile deneyecekler bırakın işimizi BİZ yapalımm.. Kusura bakmayın ben bu işi bilmeden yapanlar için diyorumm..
  • enb1903 E kullanıcısına yanıt
    OKI c3600n için

43459347 - Cyan Toner Kartuşu

43459345 - Sarı Toner Kartuşu

muadil toner lazım. Sizde varmı?
  • yarın stok tan bakıp haber verebilirim eğer isterseniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: enb1903

yarın stok tan bakıp haber verebilirim eğer isterseniz..

Sevinirim.
    Ucuz ve kaliteli olsun lütfen ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fktanik

quote:

yarın stok tan bakıp haber verebilirim eğer isterseniz..

Sevinirim.
    Ucuz ve kaliteli olsun lütfen ;)

güzel diyorsunuz biz ekmek ymeyelim hiçç :( tmm bn bakarım dönerim size iyi akşamlar..
  • The following errors may have occurred.
    - The server is down.
    - The Firewall settings of the client does not allow communications with the server.

Check the server, or refer to the instruction manuals to change the Firewall settings.

bu hatanın nedeni nedir işletim sistemin vin ultimate 7 sp 1
  • quote:

makinanız kalibirasyon (renk ayarı) yapamadığından bu hatayı veriyor.Renk ayarını yapamamasının sebebi dolum toner yaapan kişinin ya chip leri sıkıntılı yada dolumu yaptıktan sonra chiplerini değiştirmemiş.toner chiplerini değiştirdiğiniz takdirde başka bbir sorun yoksa bu problem ortadan kalkacaktırr.. İşimizz Buuu.. Uzman Bilişim Büro Makinaları..

Youtube ta açık kalp ameliyatı izlese bizim millet onu bile deneyecekler bırakın işimizi BİZ yapalımm.. Kusura bakmayın ben bu işi bilmeden yapanlar için diyorumm..

makina çipleri okuyor dostum hepsini full gösteriyor ama bu hatadan kurtulabilen yok. ya laser temizliği denemek lazım yada poligonlarda sorun var
  • bu sayfada hatanın nasıl giderileceği ile ilgili bilgiler var:

http://www.justanswer.com/printers/7r5cx-hello-canon-lbp5050-problem-colors-not-match-printer.html

transfer beltin önündeki okuyucu sensörlerden kaynaklandığını yazıyor transfer belti söküp sensörler temizlenip denenecek

• Teşekkürler
  • Out-of-Register Colors Correction has not been performed. Perform Out-of-Register Colors Correction again.

Bu sorunu çözebilen var mı acaba? Bendeki yazıcı mavi (C) rengi hiç çıkarmıyor. Sıfır kartuş aldım ama sanki mavi renk hiç koyulmamış gibi. Mavi alanları bembeyaz çıkartıyor. Tamir kılavuzunda bu sorunla ilgili bir çözüme rastlamadım.

Not: Durduğu yerde kendiliğinden düzelmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi niketnac -- 30 Ocak 2017; 11:56:54 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.