Şimdi Ara

NO FROST SOĞUTMUYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
42.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 ay öncesinde vestel nofrost buzdolabı dondurucu bölümünde soğuma olmuyordu.arka tarafında buzlanma olmuş .onu erittim.güzel çalıştı.şimdi aynı sorun yine oldu.bu sorunun sık sık buzlanma olması neden kaynaklanabilir?donducu bölümün aşırı dolu olması karlanmayı yapabilir mi?

• hocam
    modeli vestel FR 540 .buzlanma petek bölümünde karlanma şeklinde ama ısıtıcı bölümü buz tutmuş.dondurucu bölümünün alt kısmını açmak istiyorum(işaretli kısmı).ısıtıcı bölüm burada zannedersem.arka bölümü çıkardım ama alt kısmı göremiyorum.bu yüzden alt kısmı çıkarmak istiyorum.bu kısım nasıl çıkarılır?yan vidaları söktüm ama bir faydası olmadı.yardımlarınızı bekliyorum

NO FROST SOĞUTMUYOR

NO FROST SOĞUTMUYOR
    [/QUOTE][/QUOTE]

bir de defrost timer ve rezistansın resimlerini ekleyebilir misiniz?bu parçalar genelde buzdolabının neresinde bulunur?parçaları tam olarak bilmek açısından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prose1 -- 9 Şubat 2009; 16:01:08 >

• ustam
    alt tarafta cam resistans değil ,üstü metal olan düz bir resistans var.ama bunu göremiyorum.sadece buzu erittikten sonra elime geliyor. bunu görmek için dondurucunun yiyecekleri koyduğumuz alt kısımı çıkarmam gerekiyor.zaten problem de bu .bu çıkaramadığım bölümün resmini ekliyorum.
     NO FROST SOĞUTMUYOR

çarpı işaretli bu parça yı nasıl sökerim?cevabınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prose1 -- 11 Şubat 2009; 2:21:15 >

• hocam
    benimVESTEL aşağıdaki model.bu modelde timer elektronik mi?elektronikse o zaman timer ı elle deneme şansımız yok mu?
     NO FROST SOĞUTMUYOR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prose1 -- 12 Şubat 2009; 23:52:58 >
  • arkadaşlar
    sorun büyük ihtimalle TERMAL SİGORTA da.onun üzerinde bulunan parça patlamış.aşağıya onu tarif etmek açısından bir benzerinin resmini koyuyorum. bu TERMAL SİGORTA yı tümden yerinden çıkardım.dolap iyi çalışıyor gibi.bu parçanın görevi nedir?

acaba bu parçayı hiç takmasam ne olur?dolaba bir zararı olur mu?
     NO FROST SOĞUTMUYOR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prose1 -- 25 Şubat 2009; 21:19:51 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.