Şimdi Ara

RENAULT SCENİC Mİ TOYATA COROLLA VERSO MU?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
14.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aile arabası olarak 35 bin TL bütçe ile iki aracın full modellerinin ikinci ellerini bir süredir araştırıyorum.Fakat iki araç arasında kararsız kaldım.Toyota sorunsuzluğu ile ön plana çıkarken Renault yaygın servis ağı ve ikinci el piyasası ile öne çıkıyor.Araçların full modellerinde donanım olarak scenicin daha artısı var gibi.Bu araçları kullanan arkadaşlar araçlarının beğendikleri ya da beğenmedikleri yönlerini yazarlarsa çok memnun olurum.

• ikisininde kasası epeydir çıkıyor,yeni kasayı pat diye çıkarabilirler.özellikle verso.Tasarımı halen gözüme güzel görünüyor.Toyota asla üzmez seni.
  • toyota yolda bırakmaz
  • Bence de C-max düşünün...
  • C4 DÜŞÜNÜRMÜSÜN ?
  • Verso daha az yakar seridir, ayrıca bir aracın alınası olması için servisin en bolmu olması gerekir? toyotanında servisi çok yaygındır hemde müşteri memnunuyeti yüksektir,tabi özel servisleride yaygındır, ikinci elde toyotalar, hondalar peynir ekmek gibi gidiyor hemde en az değer kaybıyla, ama scenicin yaşatacağı değer kaybını, satışını bilmem, sonuçta renonun her segment arabası aynı düzeyde tutulmuyor türkiyede. bence verso.
  • renault bu sınıfta işini biliyor ve en iyisini yapıyor,scenic kullananlar gayet memnun
  • Bende yakın zamanda inceliyordum bu modelleri. Verso ilk çıktğında güzel görünüyordu şimdi gördüğüm zaman biraz demode görünüyor gözüme ve diğer rakiplerine kıyasla donanımda da eksikleri var mesela 1.6 motorda otm seçenek yok, 1.8 tiptronic var onda da cam tavan yok esp yok ayrıca rahat 10 lt yakar,2.2 dizeli var onda da otm. seçenek yok ayrıca yine donanım zayıf, vergisi... C-max dizel tiptronic var onunda koltukları bir scenic, picasso kadar kullanışlı değil veya içindeki eşya saklama cebi gözü vs pek fazla değil yani bana göre mpv'den çok şişmiş c sınıfı diyebileceğim bir otomobil ki Ford'un her zaman ilk tercihim olmasına ragmen.

Benim 30-35 binlik bir bütçem yoktu alırken ben scenic II privilage+ 1.6 otm aldım eğer 35 bin'e çıksaydım kesinlikle c4 picasso 1.6hdi mcp sxpk alırdım, hem dizel hem otm hem torpido harici soğutucusu var heryerinde saklama gözleri var hem cam tavan hemde geriye çekilebilen güneşlikleri var.
    Ben yeni zafirayı hiç alıcı olarak incelemedim ama onuda incelemenizde fayda var.

• versoda dizel seçeneğiniz yok onuda göz önüne alın bence
  • daha güncel ve az bulunur cinsten olduğundan picasso bence güzel. tabi fiyat olarak biraz fark var. ama acil bir durumda hemen satmak için scenic veya verso iyi tercihtir. gerçi c-max'de çabuk satılır fakat göz sayısı az denmiş fazla inceleyemedim o aracı tam bilemeyeceğim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Larkyn

toyota yolda bırakmaz

http://www.sikayetvar.com/svf-sikayet-full--218-0-0-2-375031-.html

TOYOTA Yaris İle Yolda Kaldım vizara61 [01 Kasım 2008, 09:00]
    2004 model sıfır Toyota Yaris aldım. Zeytinburnu Derindere'den.
    1)En büyük sıkıntımız araç otomatik vites olmasına rağmen yokuşlarda dehşet geri kayıyor.

2) E5'te seyir haindeyken araç aniden durdu. 4'lüler bile yanmadı. Otomatik vites olduğu için araba harekette etmedi. Kaldık orta şeritte. Araçlar hızlı hızlı geliyor. Çekiciyi aradık 1 saatte ancak geldi. O bir saatin nasıl geçtiğini bir ben bilirim. Seyir haline aniden araç durunca arkadan hızlı bir tır veya kamyon gelse ne olurdu hiç düşünmek bile istemiyorum. Neyse servise gittik şanzıman hatası dediler değiştirdiler.

3) Birkaç kere arabayı park ettiğim yerde çalıştıramadık. Her seferinde yol yardımı çağırdık gelen servis şanzıman hatası olabilir dedi. Tekrar servise götürdük bir şey yok deyip geri yolladılar. Hala bazen park halindeyken çalışmıyor bir arkadaşın hatırlatması ile vites ile ileri geri oynama yapıyoruz da çalışıyor.

4) Son olarak araba park halinde çalışmadı ama bu sefer hiç elektrik yoktu. Akü bitti herhalde dedik. Yine yol yardımı aradık geldi akü bitmiş dedi. Servise gittik değiştirdiler. Bu arabada uyarı sistemi diye bir şey yok mu? Akü böyle aniden biten bir şey mi? Ki daha 1 ay önce 20.000 km bakımından çıktı araba. Yani reklamlarda "Toyota ise yolda kalmaz" logosu tamamen yanlış, göz boyama.**
  • TOYOTA Yaris İle Yolda Kaldım vizara61 [01 Kasım 2008, 09:00]
    1)En büyük sıkıntımız araç otomatik vites olmasına rağmen yokuşlarda dehşet geri kayıyor.

2) E5'te seyir haindeyken araç aniden durdu. 4'lüler bile yanmadı. Otomatik vites olduğu için araba harekette etmedi. Kaldık orta şeritte. Araçlar hızlı hızlı geliyor. Çekiciyi aradık 1 saatte ancak geldi. O bir saatin nasıl geçtiğini bir ben bilirim. Seyir haline aniden araç durunca arkadan hızlı bir tır veya kamyon gelse ne olurdu hiç düşünmek bile istemiyorum. Neyse servise gittik şanzıman hatası dediler değiştirdiler.

3) Birkaç kere arabayı park ettiğim yerde çalıştıramadık. Her seferinde yol yardımı çağırdık gelen servis şanzıman hatası olabilir dedi. Tekrar servise götürdük bir şey yok deyip geri yolladılar. Hala bazen park halindeyken çalışmıyor bir arkadaşın hatırlatması ile vites ile ileri geri oynama yapıyoruz da çalışıyor.

4) Son olarak araba park halinde çalışmadı ama bu sefer hiç elektrik yoktu. Akü bitti herhalde dedik. Yine yol yardımı aradık geldi akü bitmiş dedi. Servise gittik değiştirdiler. Bu arabada uyarı sistemi diye bir şey yok mu? Akü böyle aniden biten bir şey mi? Ki daha 1 ay önce 20.000 km bakımından çıktı araba. Yani reklamlarda "Toyota ise yolda kalmaz" logosu tamamen yanlış, göz boyama.**

tmm hocam da illa olur yani o sitede her markanın şikayetleri var(mercedes,audi,bmw) her ürettiği araç sorunsuz olcak diye bir şey yok. belki de o yaris kullanıcısı otomatik kullanmayı bilmiordur fabrika hatası da olabilir şans işi 1 tanesi yolda bırakmış die hepsi öyle olcak die birşey yok
  • http://www.sikayetvar.com/bc-sikayet_oku-co-Detial-0-2165-0-0.html linkte reno şikayetleri var, sayfa sayısı da bir hayli fazla...
  • Arkadaşlar yorumlarınıza teşekkürler , yılda 10-15 bin km geçmeyeceğim için dizel düşünmüyorum bu yüzden cmaxi beğenmeme rağmen eledim çünkü cmax benzinlinin motoru ne toyotayı ne renaultu yakalayamamış bence ama dizel olsaydı kesin cmax alırdım.Ayrıca Renault çok sık makyaj yapıyor bu da ayrı bir olumsuzluk.Toyotanın uzun garanti süresi olası bir lpg dönüşümünde olumsuzluk çıkartır.C4 picasso ise hem pahalı hem de servisi sıkıntılı parçaları çok pahalı onu da beğenmeme rağmen eledim.Aslında 2006 model ve yukarısı temiz az km full donanım bir araç uygun fiyata hangisini denk düşürürsem onu alacağım galiba.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rhetorical

quote:

Orjinalden alıntı: Larkyn

toyota yolda bırakmaz

http://www.sikayetvar.com/svf-sikayet-full--218-0-0-2-375031-.html

TOYOTA Yaris İle Yolda Kaldım vizara61 [01 Kasım 2008, 09:00]

Arkadaşım bu ne yaa ? Niye böyle bir yorum yazıyorsun? Toyota alma demek istiyorsun herhalde.
    bence arabada birşey yok sorun kullanıcı hatası besbelli.benimde toyota corollam var .otomatik.ne geri kacıyor ne yolda kaldım nede aküsü bitti.vede toyota yolda kalmayan bir aractır.hatta öğrenci için ideal bir aractır cünkü bakım istemez nerdeyse hiç.senin yaptığın yorum şuna benzemiş : onlarca toyota kullanıcısı memnun bi seninki yolda kaldı kötü arac oldu.servis birşey yok dedi sana sende eve döndün madem tatmin olmadfın git başka yere koca tr de bir tek servismi var.böyle sacma sapan bir yorum acıkcası beni kızdırdı.Alman kaliteyi biliyor ancak onun arabaları kalmıyormu yolda? kalıyor . olursa 2004 borada 15 gün calıstırmayınca aküsü tamamen bitiyor.arac calısmıyor.neden elektronik aksam aküyü bitiriyor.sen araabyı kullanmasanda ara sıra git calıstır şarj olsun.şimdi bu durum için borayı kötülüyormuyum?hayır cünkü normal bir durum.Bence önce otomatik vites arabayı kullanmayı öğren sonra yolda kalıyor de.toyota bir numara bence işini biliyor.japon düşünüyor herşeyi.bence senin aracta kesinlişkle kullanıcıya ait bir sorun var.
  • toyota varken ve de ikinci eli uygunken(verso gibi) ben olsam renaulta yaklaşmazdım..toyotanın tadını çoğu marka veremez..
  • bir toyota ile röno yu karşılaştırmanız bile hata.

toyota amerikada bile en yüksek satış rakamları yakalmış ithal araba statüsünde,diğeri röno ise daha amerika pazarına girememiş anca bazı avrupa ve 3. dünya ülkelerine araba satabilen fransız kamu kuruluşu firması.amerikan piyasasından banane demeyin 99 yılında tüketicilerin şikayeti üzerine vosvogen gibi bi firmanın bile satışına yasak geliyordu amerikada.orada araçlar üzerine yapılan testleri siz düşünün artık.toyota ise dediğim gibi amerikada bir numaralı ithal arabadır.zaten 2yıl önce dünya devi gmyi de geçerek dünyanın en çok satış yapan otomobil firması ünvanını elegeçirmişti.

bu rönoyu "al al röno al" diye millete yedirmeye çalışanlar acaba her satılan rönodan pay falan mı alıyor merak ediyorum.ayrıca şunu da unutmayın ki dh forumun %90ı 18 yaşın altında ehliyetsiz çocuklardan oluşuyor.sırf babasının arabası röno diye hayatında başka arabaya binmemiş araba kullanmanın ne demek olduğnu bilmeyenler burda öneri bekleyenlerin akıllarını karıştırıyorlar.

son olarak kalitesiyle kendisini kanıtlamış bir firmanın aracıyla milenyuma kadar bize kartondan araba satan firmayı kesinlikle birbirine karıştırmayın.unutmayın ki tcde araba kavramı 90larda japonların enjektörlü absli havayastıklı klimalı arabaları getirmesiyle bi kere daha değişti.öteki yandan aldığnız her röno ermeni yasası başmüneccimi fransız hükümetine katkıdan başka bişey olmayacaktır,röno gelirleri doğrudan fransız devletine gidiyor.
  • ford s-max düşünebilirsiniz. sınıfının en sorunsuz aracı seçilmiştir.
  • hatta şöylede bir konu açmıştım ama arkadaşlar fordun toyotadan daha sorunsuz olmasına inanmadılar galiba

http://forum.donanimhaber.com/m_28998949/mpage_1/key_//tm.htm#28998949
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.