Şimdi Ara

██ HYUNDAI i10 KULÜBÜ ██ (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.056
Cevap
64
Favori
401.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @kharon size öncelikle tavsiyem aracınızın lastik basınçlarını kontrol ettirmenizdir. Fabrika çıkışı lastik basınçları çok yüksek olur (42-45 civarı). Bu nedenle iyi bir lastikçide ya da ayarlı havası bulunan bir benzin istasyonunda aracınızın lastiklerini 33-35 arasına ki tavsiyem 35, ayarlayınız. Yoksa hem çok sarsılırsınız hem de uzun vadede amortisörlerinizi boş yere yıpratırsınız.
  • selam millet... ben benim i10 a dört kış lastiği taktırdım. 175-60-14 orjinal kış lastiği piyasada yok. servis 175-65-14 takıyor. bir sorun çıkarmıyor dediler. bu konusa bilgisi olan var mı. ayrıca şehir yozgat.
  • Selam.Forumda i10 kulübü yeni gözüme çarptı.Ben de i10 team sahibi olarak araç hakkındaki görüşlerimi paylaşmak istedim.Aracı genelde içinde toplam 1-2 kişi olacak şekilde kullanıyoruz.Fakat gerektiğinde araca toplam 5 kişi sıkışmadan binip 1-2 saatlik yolculuğu rahat bir şekilde yaptık.
    Aracımı 14.02.2009 da kampanyalı olarak (82 ekran lcd tv hediyesi vardı,lcd tv yi 800tl ye sattım) aldım.Aracı 18900TL ye aldım.(Vergi indirimi öncesinde)
    Araca bayi ile anlaşıp 150TL ye alarm-merkezi klit taktırdım.Ayrıca 1650TL karşılığında araca brc sıralı sistem lpg sistemi taktırdım.Lpg tüpünü stepnenin olduğu yere-simit şeklinde taktılar.Stepneyi de bagaja dik koyup lastikli ip ile tutturdular.(Bayi bana ruhsata işli halde,herşeyi kendisi hallederek aracı teslim etti.)Lpg ile kullanımda yaklaşık 30.000-35000 KM lik kullanımda 1650tl lik brc kiti masrafını amorti edeceğini hesapladım.İnşallah bu aracı en az 80-90 bin KM ye kadar kullanacağım.
    Aracın yıllık vergisinin ilk taksitini bayi yatırdı.
    Arac bana brc-lpg merkezi klit-alarm ile toplam 19900TLye gelmiş oldu.
    Antalyada yaşıyorum,aracı genelde şehiriçi kullanıyorum.Araç şehiriçi 0.12 KRŞ/KM yakıyor.(40TL lik lpg ile 330km civarı şehiriçi menzil)
    Şehirlerarası 0.10 KRŞ/KM yakıyor, 90KM/Saat hız civarı kullanıldığında.(40TL lik lpg ile 400 KM civarı yol yapıyor.)
    Aracı şehirlerarası 140-160KM/Saat hızlar arasında kullandığınızda 0.15 KRŞ/KM ye çıkıyor yakıt tüketimi.(40TL lik lpg ile 270km menzili oluyor şehirlerarası 140-160 km/saat hızda kullanıldığında.)
    Aracım şu an 10.000km ye geldi.Kullanımı çok rahat,şehiriçi için mükemmel diyebilirim.Şehirlerarasında hız olarak max 170km ye çıktım,tahminimden iyi çıktı açıkçası ses yalıtımı.Bu hızda bile aşırı bir sarsılma v.s. yaşamadım.Aracımın ruhsatında net 1065kg ağırlığında olduğu yazıyor.Bence sınıfına göre ağır bir araç; bunun sebebi sacının kalın olması veya boyutları değil; şasisi.(Babamda sedan Dacia logan 1.6 laurette benzinli var(lpg takılı değil) 980 kg ağırlığında)
    Lpg brc sıralı sistem ile kullanımda benzin ile kullanıma göre hiçbir çekiş v.s. farkı görmedim araçta.(Sürekli aynı yerden alıyorum lpg yi antalyada antgazdan,il dışında milangazdan alıyorum.)
    Ayrıca belirteyim aracı aldıktan 3-4 gün sonra aracın motor yağına borpower-gold(60.000 km kullanımlık) katkısı kullandım.
    Araçla işe giderken Antalya-kepez arasındaki dik-virajlı yokuşu çıkıyorum sürekli; 4. vitesten aşağı düşürme gereği görmedim açıkçası.Bu virajda çoğu 1.4-1.6 araç beni geçemiyor.(Aracı az yaksın diye gaz vermeden kullanan biri değilim.Buna rağmen yakıt tüketim değerlerim ortada.Gayet düşük yakıt tüketimi var aracın.
    Bu araçta lpg uyumu brc ile gayet güzel,yakıt tasarrufu çok iyi.Ayrıca motor yağında kullandığım borpower-gold (60.000 km kullanımlık) un da yakıt tüketiminde olumlu etkisi olduğu kanaatindeyim.
    Şimdilik aklıma gelenler bunlar.Herkese iyi günler dilerim.
  • teşekkürler silverstar. bende bu hafta içinde i10 select oto sahibi olacağım inşallah.
    daha çok eşim kullanacak.
    lpg konusunda eşim biraz tedirgin olunca takdırmadım. yoksa bende lpg li alacaktım.. belki ilerde..
  • bugün bana i10 otomatik üretilmiyor dediler bu bayiler ellerinde araç olmayınca zırvalıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: 307_Aslan

bugün bana i10 otomatik üretilmiyor dediler bu bayiler ellerinde araç olmayınca zırvalıyor

Merhaba;
    24.12.2009 tarihi itibariyle (her ne kadar daha arabayı teslim almasamda) i10 Team otomatik aldım.Gerçi bir çok bayi de yok,bu ara kampanyadan dolayı satışının hızlandığını belirttiler.Bu benim 4. arabam ve ilk defa Hyundai kullanacağım.Yazılanlara bakılırsada memnun kalacağa benziyorum.
  • bu ctesi günü aldım arabayı.
    i10 select otomatik.istanbul
    benide ekleyebilirsiniz
    ilk izlenimler;
    + malz kalitesi yeterli
    + performans yeterli
    + tüketim şu an makul.. (ilk 150 km de çeyrek depo bile olmadı..(%80 şdışı, %20 şiçi)
    + lastik basınçlarını ayarladım
    + iç hacim yeterli
    - şoför emniyet kemeri sargısı yeterince iyi toplamıyor. kemeri elle ittiriyorum
    - şoför yan camı açılırken bi ses geliyor. sanki hafiften sürtme gibi..
    - vites D modunda iken kontak anahtarın çıkmasına izin veriyor.. bence sadece P de iken izin vermeli..
  • Yeni i10 alan arkadaşlar, araçlarınız hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.
    @pashiba D konumunda anahtar çıkar ama daha sonra çalışmaz. Yani arabayı çalıştırmak için emniyet nedeniyle D ya da P konumuna alman gerekir çalıştırabilmen için. Cam açma kapamadan gelen ses bir süre sonra kesilir diye tahmin etmekle birlikte, eğer kesilmezse servisinize uğrayıp gösteriniz.

Aracını yeni alan arkadaşlar, pashiba gibi lastik basınçlarınızı kontrol ediniz!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuye -- 28 Aralık 2009; 22:56:57 >
  • *** i10 Kullanıcıları Listesi ***

[1] - xuye---1.1 Benzinli SELECT Otomatik * Eskişehir
    [2] - ~Pepita~---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [3] - eraykoyulhisarli---1.1 Benzinli SELECT Otomatik * İstanbul/Eyüp
    [4] - dusun_oyna---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [5] - aesca---1.1 Benzinli SELECT Manuel * Van
    [6] - theconqueror06---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [7] - kemanci06---1.1 Benzinli SELECT Manuel * Ankara
    [8] - melek38---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [9] - ferrai---1.1 Benzinli SELECT Manuel
    [10] - fdjdigy5---1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [11] - dremre---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [12] - acesuperson---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [13] - kel_epir---1.1 Benzinli SELECT Manuel
    [14] - serhatipek---1.1 Benzinli ????? ?????
    [15] - escor---1.1 Benzinli ????? ?????
    [16] - closer10---1.1 Benzinli TEAM BT Manuel
    [17] - cagatay117---1.1 Benzinli TEAM Otomatik * İstanbul
    [18] - estubar---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [19] - chesirecat---1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [20] - Nambi---1.1 Benzinli PLUS Otomatik * Nevşehir
    [21] - karaion---1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [22] - fizmen---1.1 Benzinli TEAM BT Manuel
    [23] - GÖÇMEN35---1.1 Benzinli TEAM Manuel * İzmir
    [24] - asya35---1.1 Benzinli SELECT Manuel * Ankara
    [25] - fındıkkk---1.1 Benzinli TEAM Otomatik * Yozgat
    [26] - matt---1.1 Benzinli SELECT ???????
    [27] - inanirb---1.1 Benzinli SELECT Otomatik + LPG * Bursa
    [28] - kAr_gA---1.1 Benzinli TEAM Otomatik * Ankara
    [29] - kharon---1.1 Benzinli TEAM Otomatik * İstanbul
    [30] - silver555star---1.1 Benzinli TEAM Manuel + LPG * Antalya
    [31] - miyer---1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [32] - pashiba---1.1 Benzinli SELECT Otomatik * İstanbul

- Listede eksik bilgileri olan arkadaşlar ????? ile belirtilen eksikliklerini bildirmenizi rica ediyorum.
    - Arkadaşlar bir de hangi şehirde olduğumuzu yazarsak sanıyorum paylaşımımız daha da artar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuye -- 29 Aralık 2009; 20:56:54 >
  • Selam aracım i10 team manuel vites.Antalyada yaşıyorum.
  • dün servise uğradım.
    açılırken ses yapan cam vede makarası toplamayan emniyet kemeri için.
    30 dk da hallettiler.

camın sesi kesildi ama yinede garantiden fitil getirecekler.
    emniyet kemeride, taktıkları park sensörünün bir parçası sebebiyle toplamıyormuş. hemen yaptılar..

bu arada arabanın motoru soğukken çok sesli çalıyor..
    sanki dizel motor gibi.. ama ısınınca geçiyor.. sizin araçlarda böylemi acaba?
  • Aracın ses yalıtımı sınıf standartlarında, dolayısıyla kışın soğukta ısınana kadar biraz ses duyulabilir. Ama yine de çok rahatsız edici de olmamalı. Isınınca ise araç çalışıyor mu çalışmıyor mu anlamazsınız. Ben bir kez çalışırken tekrar kontak çevirdim bu nedenle. allahtan hemen farkettim. :) Ses çok rahatsız ediciyse servise sorun ama onlarda aracını bırakmanı isteyeceklerdir sabah ilk çalıştırmadaki sesi kendileri dinlemek için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuye -- 30 Aralık 2009; 19:01:38 >
  • yakıt tüketiminde birinci depo verileri şöyle..

455 km de 30 litre, Yani km de 6,6 lt yakmış..

Deponun tamamı 35 litre...Lamba yanınca hemen aldım benzin.. demekki lambadan sonra 5 lt daha kalıyor.. buda en az 50-60 km demek..

Çok fazla trafiğe girmedim. şiçi+şdışı karışık bir kullanım oldu..

keşke daha az yaksaydı demedim desem yalan olur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: pashiba

yakıt tüketiminde birinci depo verileri şöyle..

Deponun tamamı 35 litre...Lamba yanınca hemen aldım benzin.. demekki lambadan sonra 5 lt daha kalıyor.. buda en az 50-60 km demek..

Merhaba,

Aynı modelden bende 22 aralıkta aldım. 30 litre ile 280-300km gidiyorum. sadece şehir içi.(fazla trafige girmedim) siz nerelerde kullanıpta bu kadar az yaktınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cirgans

quote:

Orijinalden alıntı: pashiba

yakıt tüketiminde birinci depo verileri şöyle..

Merhaba,

Aynı modelden bende 22 aralıkta aldım. 30 litre ile 280-300km gidiyorum. sadece şehir içi.(fazla trafige girmedim) siz nerelerde kullanıpta bu kadar az yaktınız?

istanbulda kullandım ama daha fazlası trafik olmayan yollarda oldu.. gayet sakin kullanıdm.. ama 3-4 kere motor uyansın diye yüksek devirde yaptırdım. şu an ikinci depoyu kullanıyorum. yarım depo oldu ve 260 km.. yani lamba yanana kadar 450 km olur yine..
  • SELAM ARKADAŞLAR

İLK ÖNCE TÜM BU FORMDA HİZMET EDENLERİN VE ÜYE ARKADAŞLARIMIN YENİ YILINI KUTLUYORUM
    SİZLERDEN BİLGİ PAYLAŞIMINDA YARDIM İSTİYORUM .
    MALUM KIŞ GELDİ PİYASALARDA MAVİ-YEŞİL -PEMBE RENGİNDE ANTİFİRİZ LER SATILMAKTA KULLANDIĞIM İ10 MODELİNDE L SEVİYESİNE DAYANAN MOTOR SOĞUTMA SUNUNA DAHA ÖNCE SAF SU İLAVE ETMİŞTİM ANTİFİRİZ SEVİYESİNİDE DÜŞÜRMEMEK ADINA HANGİ RENK VE MARKA ANTİFİRİZDEN KULLANMALIYIM .KONU İLE İLGİLİ BENİ AYDINLATACAK FİKİRLERİNİZE İHTİYACIM VAR . HERKEZE MUTLU BİR 2010 DİLİYORUM.
  • Shell, castrol gibi tanınmış bir markanın kullanmanız yeterli. renk önemli değil. Servisinize de uğrayıp hem bir kaç saniyede antifiriz derecenizi ölçtürür hem de cüzzi bir miktara tamamlatırsınız.
  • Önemli soru arkadaşlar:

Boyum 186cm. Bu arabaya sığar mıyım?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufo
    Önemli soru arkadaşlar:

Teşekkürler

1.80 boyumla icine oturmuştum gayet rahatti. Bence göründüğü kadar ufak bir otomobil degil
  • 1.90 boyunda ve golf'ü olan arkadaşım hem de aracın arka koltuğuna çok rahat sığdı. Aracın yüksekliği bir hayli fazla. Golf'den benim i30'dan vectradan astradan vs. vs. daha yüksek. Bir arkadaşım da apartman altındaki garajına yükseklik olarak sığarsa alacaktı i10. Garaj girişinde alçak bir kriş vardı oradan sığıp sığmayacağına emin değildi, eşimin i10'u ile denedik araç giremedi ve de almaktan vazgeçti bu nedenle. Aynı garaja astra, megan rahat giriyordu sen düşün artık.

quote:

Orijinalden alıntı: ufo

Önemli soru arkadaşlar:

Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.