Şimdi Ara

██ HYUNDAI i10 KULÜBÜ ██ (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.055
Cevap
63
Favori
401.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle asya35 güzel günlerde kullanmanız dileklerimle aracınız hayırlı olsun diyorum. 35 ces açıkcası yaşananlar talihsizlik olmuş ama bu araçları alıp satarken yaşadığınız zarar sanırım benzin parasından daha fazla olmuştur. Eşimin aracı olan i10 u 10 aydır kullanıyoruz. Performans dahil şikayetimiz yok. Olsada garantiden çözülüyor zaten. Ayrıca motor ve beygir gücünü bilerek aldık. Öyle roketlemesini falan beklemiyoruz. Öte yandan uzun yolda çok rahat 140 ı da görüyoruz. 1.1 motor bir aracı 1.6 motor araçlarla eski bile olsa kıyaslamamak gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuye -- 29 Ekim 2009; 2:09:35 >
  • *** i10 Kullanıcıları Listesi ***

[1] - xuye---1.1 Benzinli SELECT Otomatik * Eskişehir
    [2] - ~Pepita~---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [3] - eraykoyulhisarli---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [4] - dusun_oyna---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [5] - aesca---1.1 Benzinli SELECT Manuel * Van
    [6] - theconqueror06---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [7] - kemanci06---1.1 Benzinli SELECT Manuel * Ankara
    [8] - melek38---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [9] - ferrai---1.1 Benzinli SELECT Manuel
    [10] - fdjdigy5---1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [11] - dremre---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [12] - acesuperson---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [13] - kel_epir---1.1 Benzinli SELECT Manuel
    [14] - serhatipek---1.1 Benzinli ????? ?????
    [15] - escor---1.1 Benzinli ????? ?????
    [16] - closer10---1.1 Benzinli TEAM BT Manuel
    [17] - cagatay117---1.1 Benzinli TEAM Otomatik * İstanbul
    [18] - estubar---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [19] - chesirecat---1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [20] - Nambi---1.1 Benzinli PLUS Otomatik * Nevşehir
    [21] - karaion---1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [22] - fizmen---1.1 Benzinli TEAM BT Manuel
    [23] - GÖÇMEN35---1.1 Benzinli TEAM Manuel * İzmir
    [24] - asya35---1.1 Benzinli SELECT Manuel

- Listede eksik bilgileri olan arkadaşlar ????? ile belirtilen eksikliklerini bildirmenizi rica ediyorum.
    - Arkadaşlar bir de hangi şehirde olduğumuzu yazarsak sanıyorum paylaşımımız daha da artar.

• ben Ankaradan sanırım yazmamı iştemişsiniz.
  • hayırlı olsun asya35 güle güle kullan
  • HYUNDAİ İ10 NUN OTOMATİK VİTESİYLE NORMAL VİTESİ ARASINDA ÇOK FAZLA PERFORMANS FARLI OLUYORMU OTOMATİK GERİ KAYDIRIYORMU YOKUŞTA
  • slm x üyeee buraya nasıl yazıcaz?
  • bende 2 aylık i10 kullanıcısıyım. ikinci el aldım ama nisan 2009 çıkışlı. aldığımda daha 2000 km idi. şimdi 6000 deyim. model team otomatik, benzinli. gerekli bilgilerde bana yardımcı olurmusunuz. ilk arabam bilmediğim çok şey var. cevap bekliyorum

[24] - asya35---1.1 Benzinli SELECT Manuel * Ankara
    [25] - fındıkkk---1.1 Benzinli TEAM Otomatik

- Listede eksik bilgileri olan arkadaşlar ????? ile belirtilen eksikliklerini bildirmenizi rica ediyorum.
    - Arkadaşlar bir de hangi şehirde olduğumuzu yazarsak sanıyorum paylaşımımız daha da artar.

• kimse yokmu
  • Aracınız hayırlı olsun aramıza hoşgeldiniz. Yeni araç alan arkadaşların ilk yapacakları şey lastik basınçlarını en fazla 35 psi olacak şekilde (33-35 arası) ayarlamaları gerekiyor. Araçların fabrika çıkışı lastik basınçları yüksek oluyor. Onun dışında aracınızla ilgili öğrenmek istedikleriniz forum sayfalarında mevcuttur. Forumun sayfa sayısı şuan itibariyle 6 dır. Yani az zayfa olduğundan hepsini rahatlıkla okuyabilirsiniz. Ayrıca sormak istediklerinizi aktarırsanız yardımcı olmaya çalışırız.
    Bu arada otomatik vitesli araç kullanmak ile ilgili olarak aşağıdaki linkleri seyretmenizi önerrim. Özellikle yakıt tasarrufu için otomatik vitesli aracınızın yavaş yavaş hızlanmasına izin veriniz Gaz pedalının altında yumurta varmışcasına hafif basınız. Ani gaz vermeler yakıt tüketiminizi arttırır.

http://www.uzmantv.com/otomatik-vitesli-araclar-duz-viteslilere-gore-daha-cok-mu-yakit-tuketir

http://www.uzmantv.com/otomatik-vitesin-duz-vitese-gore-dezavantajlari-var-mi

http://www.uzmantv.com/otomatik-vitesin-calisma-prensibi-nedir

http://www.uzmantv.com/otomatik-vitesli-araclarin-performanslari-daha-mi-dusuk-olur

http://www.uzmantv.com/otomatik-vitesin-duz-vitese-gore-avantajlari-var-mi

quote:

Orijinalden alıntı: fındıkkk

bende 2 aylık i10 kullanıcısıyım. ikinci el aldım ama nisan 2009 çıkışlı. aldığımda daha 2000 km idi. şimdi 6000 deyim. model team otomatik, benzinli. gerekli bilgilerde bana yardımcı olurmusunuz. ilk arabam bilmediğim çok şey var. cevap bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuye -- 30 Ekim 2009; 21:22:08 >

• Hissedilir bir performans kaybı yoktur. 1. vites oranı düşük tutulmuştur i10'larda bu nedenle hızlanması iyidir, kalkışdan hemen sonra 2. vitese atar. Yakıt tasarrufu içinde bu düşük vites oranı iyidir.
    Yokuşda kaydırmaz ama arac 1030 kg ve eğer motor yeterince ısınmışsa motor devri düştüğü için çok dik yokuşlarda aracınızın ağırlığı ve de doluluk durumuna göre bir miktar kaydırma eğilimi görülebilir fakat hiçbir şekilde düz vites gibi kaydırmaz. Size kalkış için zaman verir. Bu arada hiçbir otomatik vitesi yokuşda firen yapmadan askıda bırakmayın. Bunun 2 nedeni var. 1- Araç yokuşda ileri ya da geri eğilime girebilir. 2- Aracınız yokuşda askıda dursa bile eğer frene basmassanız şanzımanınıza aşırı yük biner ki buda arızalara neden olabilir ileride. Bu nedenle Yokuşda olsun düz yolda olsun mutlaka ayağınız frende olsun. Bir de otomatik vitesli araçlarda olsun düz vitesli araçlarda olsun, ileri giderken tam durmadan geri ya da tam tersi geri giderken araç tam durmadan ileri vitese takmayın bu da şanzımanınıza zarar verir uzun kullanımda. Bu bir iki basit kural haricinde otomatik vites kullanımı harikadır. Benim eskiden araçlarım düz vitesli idi, sonra eşime bir otomatik getz aldık ve ben bayıldım otomatik vitese, şehir içinde olsun şehir dışında olsun, parkederken olsun müthiş bir kolaylık bu tam otomatik vites. Sonrasında eşimin i10 unu ve kendi i30 umu da otomatik vitesli aldık.

quote:

Orijinalden alıntı: traktus

HYUNDAİ İ10 NUN OTOMATİK VİTESİYLE NORMAL VİTESİ ARASINDA ÇOK FAZLA PERFORMANS FARLI OLUYORMU OTOMATİK GERİ KAYDIRIYORMU YOKUŞTA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuye -- 30 Ekim 2009; 21:38:35 >

• tşkler xuye
  • Önemli değil Yalnız her zaman şunu göz önünde bulundurun: i10 şehir içi kullanım için dizayn edilmiş 1.1 motorlu bir araçdır. Lütfen daha yüksek motor hacmindeki araçların performansıyla kıyaslamayın. Öte yandan bu araca haksızlık da yapmayın. Ben 1.0 motor corsa da kullandım. Araç zaten 3 silindir ve biraz zorlandı mı koyveriyor. i10 da böyle bir sorun göremezsiniz. Geçenlerde izmite gidip geldik. Yolda 140 ı zorlanmadan gördüm. Sanırım 150'ye kadar çıkardı yolun durumuna göre. Ayrıca yine izmitte akıllara zarar dik bir yokuşu zorlanmadan çıktım.

quote:

Orijinalden alıntı: traktus

tşkler xuye

• Merhabalar
    Cuma günü select modelini 21.150 den aldık bizde.Araç gelmiş pztesi teslim ediyolar.
    Aynları ısıtmalı dediler serviste.Forumda ki diğer sayfalarda özellikle bundan yakınan arkadaşlar var ısıtması yok die.Katalog da falanda görünmüyor.
    Bi de fiyat nasıl sizce?Camlara film yaptırıp,park sensörü de ekletmeyi düşünüyorum.Sensörde hediyeniz olsun die ısrar edeyim mi biraz.Öğrenci indirimi falan yok yukarda yazdığım fiyatta.Sensöre de sonradan karar verdim.Pztesi öğrenicem ama sensör için fiyat bilgisi olan varsa yazabilir mi?
  • 150 tl
  • Matt aramıza hoşgeldiniz. Aracınız hayırlı olsun. Piyasada park sensörleri 50-100 Tl arasında değişiyor. Ama 150 ye de bulursunuz. Bence hediye olarak isteyebilirsiniz.
    Aynalar ısıtmalı değil. Bayilerin çoğu bunu bilmiyor. Elektrikli bir aynanın ısıtmalı olmaması çok saçma ama değil. Bu çok can sıkıcı. Bayiler elektrikli aynayı görünce ısıtmöalı da diyorlar ama değil ne yazık ki...

[24] - asya35---1.1 Benzinli SELECT Manuel * Ankara
    [25] - fındıkkk---1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [26] - matt---1.1 Benzinli SELECT ???????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuye -- 1 Kasım 2009; 17:16:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xuye

Matt aramıza hoşgeldiniz. Aracınız hayırlı olsun. Piyasada park sensörleri 50-100 Tl arasında değişiyor. Ama 150 ye de bulursunuz. Bence hediye olarak isteyebilirsiniz.
    Aynalar ısıtmalı değil. Bayilerin çoğu bunu bilmiyor. Elektrikli bir aynanın ısıtmalı olmaması çok saçma ama değil. Bu çok can sıkıcı. Bayiler elektrikli aynayı görünce ısıtmöalı da diyorlar ama değil ne yazık ki...

Tşkürler
    Emin olmadıkları yada bilmedikleri bi konu hakkında (ki sormadan ekstra olarak belirtip) kullanıcıya ısıtmalı ayna diyebiliyorlarsa,ben sabahtan yanılgılarını düzeltip park sensörünü arabaya eklemelerini rica ediyim o zaman.

Araç İstanbul Yenibosna bayisinden manuel.

• Ben Haziran ayında almıştım arabamı.Park sensörünü 150 TL'ye taktırdım.
  • 1.2 motorlusu getirilecek mi acaba bilgisi olan var mı?77 bg miş.
    Birde bugüne kadar hiç otomatik vites kullanmayan biri olarak soruyorum,Otomatik viteste devir saatinin bir fonksiyonu var mı?
    Yakın bir zamanda gelecekse 1.2 bekleyeyim ama,şu anda Plus ile Select arasında kaldım.2000TL farka değer mi değmez mi?
    Son olarakta İnternet sitesinde yer alan fiyatlar üstünden de indirim yapıyorlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pendo -- 2 Kasım 2009; 19:43:12 >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.