Şimdi Ara

██ HYUNDAI i10 KULÜBÜ ██ (115. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.055
Cevap
63
Favori
401.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kafam iyice karıştı :( Eşimde şuan kia picanto var (2012 benzinli düz vites 1.25 motor), düz vitese aslında alıştı gibi ama hala sorunlar var. Özellikle rampalarda geri kaçıkrma yapmıyor ama panik halinde kalkınca kimi zaman araba stop ediyor. Kafa karışıklığı şu: acaba öğrenmesi için biraz daha sabretmelimiyim yoksa otomatik vites i10 alıp sorunu çözmelimiyim. Yakıt tüketimleri ciddi fark gösteriyor. Şuan ev-iş arası kısmen uzun yol denilebilecek şekilde ve benzinlide karma tüketim 5.7 lt (fabrika verisi 4.7 lt). Otomatik alırsak yakıt tüketimi hissedilir derecede artacak. Hadi bunu kabul ettik, donanım farkı gözetmeksizin 1.0 lt mi 1.2 lt mi otomatik alınmalı. 1.0 lt yakıt tüketiminde iyi ama neredeyse 0-100 mt hızlanması 20 saniyelere yaklaşıyor. Gerçekten bu araç bu kadar hantal mı hızlanıyor ve yakıt tüketimi hangi seviyelerde?
  • Teşekkürler bakalım cuma belli olur:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam, 1.0ın performansının kötü olduğu falan hep kulaktan dolma şeyler, test edip de beğenmeyen yok. Yağ gibi akıyor.
    Lütfen youtubedaki videolarımı izleyin.

• Hocam sizin aracınız 1.0 lt otomatik değil mi? Ortalama 13 saniye gibi bir sürede 0-100 yapmış, yeterli. Şehiriçi tüketim 7.8 lt çıkmış o da güzel bir rakam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AkBnt -- 23 Nisan 2015; 19:56:35 >
  • Defalarca 0-100 denedim, 13 ile 15 sn arasında genelde. 15in üzerinde hiç ölçmedim.
    Ama fabrika verisi 16.8
    Bu kadar fark olmaması lazım.
    Bugün sırf 1.0 motor gitmez diyenler ve merak edenler için otoyol testi yaptım, derledim.
    Merak eden izlesin bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 23 Nisan 2015; 22:05:50 >
  • Aynen katılıyorum genelde bayan ve şehir arabası olan bu araçdan performans beklemek saçma biraz.Ama bu performansa biraz daha mütevazi yakıt tüketimi fena olmazdı.Ama kesinlikle bu segmentte rakipsi bir araç yapmışlar.

• Bebek aravası, 3 sırt çantası, poşetler montlar ile pandizot dik konumda kapandı kapak.
    Diğer resimde de puset, montlar vr poşetler.

• şehir içi için yeterli bir bagaj hacmi. Ama şehir dışı için kendi adıma çocuk eşyasıyla biraz sıkıntı.

• Bu arada Mart ayında i10 yine silip süpürmüş ortalığı

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanoglanli

Bebek aravası, 3 sırt çantası, poşetler montlar ile pandizot dik konumda kapandı kapak.
    Diğer resimde de puset, montlar vr poşetler.

hocam resimler için teşekkürler, gayet yardımcı oldu bana.
    sonuç itibariyle bavul, çanta vs. bagaja rahatlıkla konulabilir. sığıyor.
    bebek arabasını da ön yolcu koltuğu tarafına sabitleyebiliriz.

• quote:

Defalarca 0-100 denedim, 13 ile 15 sn arasında genelde. 15in üzerinde hiç ölçmedim.
    Ama fabrika verisi 16.8
    Bugün sırf 1.0 motor gitmez diyenler ve merak edenler için otoyol testi yaptım, derledim.

Madem her şeyi denemekte bu kadar çömertsiniz bende bir test isteyeceğm. Ben bu arabanın 1.2 versiyonunu denedim. Gaz pedalının yarısında ikinci kademesi vardı. Yanlış hatırlamıyor isem. Merak ettiğim konu şu. Gaza o ikinci kademeyi gecmeden bastığınızda ne kadar yakıt tüketicek.

• quote:

Orijinalden alıntı: UberJager

quote:

Defalarca 0-100 denedim, 13 ile 15 sn arasında genelde. 15in üzerinde hiç ölçmedim.
    Ama fabrika verisi 16.8

Madem her şeyi denemekte bu kadar çömertsiniz bende bir test isteyeceğm. Ben bu arabanın 1.2 versiyonunu denedim. Gaz pedalının yarısında ikinci kademesi vardı. Yanlış hatırlamıyor isem. Merak ettiğim konu şu. Gaza o ikinci kademeyi gecmeden bastığınızda ne kadar yakıt tüketicek.

O ikinci kademe filan değil, kickdown. Yani vitesi düşürüp devri arttırıyor. Başka bir olayı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: UberJager

quote:

Ama fabrika verisi 16.8

9750 kmdir kısaca özetliyim.
    Eğer yol akıcıysa, yani durup kalkma olmuyorsa ama 20-90 arası hızlarda gidilebiliyorsa 4.6 yakıyor.
    Yine aynı şekilde durk kalk yoksa 70-110 gidiliyorsa 5.1

90-120 arası 5,6

120-140 6.5
    140-150 7-7.2
    Şehiriçi sakin geziler 7
    Standart şehiriçi 7.8
    Çok kısa mesafe kış ayları 9

• Bence siz bu aracı almayı düşünüpte aklında soru işareti olan insanlar için bulunmaz bir nimetsiniz. Değerinizi bilmeliler.
  • av_avi A kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, faydası oluyorsa ne mutlu bana.

• i10, B segmenti araçların yanında nasıl görünüyor.
    Mesela Corsa. Yan yana birçok kez denk gelinebilir.

• i10&Corsa

• i10&Corsa

Merak etmeyin, sıra Polo'ya da gelecek

• i20 de zaten Golf boyutlarına ulaştı nerdeyse.
  • İnternette Spritmonitöre girip yaptığım araştırma sonunda aşağidaki tabloyu elde ettim.

50000 tl altı otomatik arabalar.

Yakıt Tüketimleri

12 aylık Tüketimleri

Çoçuklu aileler için bagaj hacmi

Bu listeyi 100 km hızlanma ve motor fücü verimliliği olarak ilerde genişleticem.

• 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.