Şimdi Ara

██ HYUNDAI i10 KULÜBÜ ██ (82. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.055
Cevap
63
Favori
401.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xuye

Eve dönüş yola devam ve konaklama var. Birde saydığınız firmalar 2 yıl ya da 3 yıl bu araç 5 yıl yol yardımı veriyor.http://www.hyundai.com/tr/tr/Services/HyundaiService/RoadsideAssistanceService/index.html
    Anlattığınız sorunu bir arkadaş daha aracını alır almaz yaşadı. Aracınızı en kısa zamanda servise götürerek kontrolünü yaptırın bence. İlginç; sorun neymiş bizde öğrenelim.

Bu yardımlar ancak başka ilde isen oluyormuş. Öğrenir öğrenmez yazacağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar yakıt konusundaki bu kadar mesajlardan sonra açıkçası insan ister istemez düşünüyor. Bu aracın (eşim için) 1,2 otm elite modelini düşünüyoruz, hatta bugün yarın da işi bitirme aşamasındaydık. Acaba bu modele sonradan lpg taktıran var mıdır? herhangi bir uyum sorunu yaşar mıyız ?
  • askala A kullanıcısına yanıt
    Bizzat LPGci arkadaşımlar görüştüm.
    Benzin göndermeli sistemle 70-80bin.km sorunsuz biniliyormuş. Ancak 3 yıllık motor kaskosu öneriyor yine de. 90-100bin kmlerde de 2500 TL gibi bir masraf çıkıyormuş.

• Teşekkürler @hackersun
  • quote:

Orijinalden alıntı: askala

Teşekkürler @hackersun

hiç bir zaman fabrikasyon lpg nin yerini tutabileceğini sanmıyorum. çünkü subapların değişmesinden ziyade piston soğutma jetlerinin olması gerek ki bu sistem fabrikasyon lpg'li i10'larda mevcut

kaynak: "http://www.hyundainews.com/us/es-mx/media/pressrelease.aspx?mediaid=38993&title=hyundai-motor-new-generation-i10"
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersabr

quote:

Orijinalden alıntı: askala

Teşekkürler @hackersun

hiç bir zaman fabrikasyon lpg nin yerini tutabileceğini sanmıyorum. çünkü subapların değişmesinden ziyade piston soğutma jetlerinin olması gerek ki bu sistem fabrikasyon lpg'li i10'larda mevcut

kaynak: "http://www.hyundainews.com/us/es-mx/media/pressrelease.aspx?mediaid=38993&title=hyundai-motor-new-generation-i10"

piston soğutma jetleri

• Bu aracın yakıtı inanılmaz ekonomik. Bayramda yalova-istanbul arası ortalama 100-110 km/sa hızla 4,2 yaktı. 80 la falan gitseydim eminim ki 3,8 lere düşecekti. Daha önce çok çeşit araba kullandım, 2 sene yeni kasa honda jazz da kullandım bundan az yakanını görmedim. Çok yakıyor diyenler bir yerde hata yapıyor olabilir.
  • joeblacker lpg'li mi yoksa 1.0 düz mü?

Bu sefer 1.2 AT ile bayram dönüşü 5.4 ortalama ile istanbula geldim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuk87

joeblacker lpg'li mi yoksa 1.0 düz mü?

Bu sefer 1.2 AT ile bayram dönüşü 5.4 ortalama ile istanbula geldim.

Düz vites. Bu yazdığım değerler yol bilgisayarı değerleri, kendim ölçmedim ama reel değerlere yakındır diye düşünüyorum en fazla 0,5 lt oynar. Yolun yokuşlu olup olmaması da önemli, benim güzergah dümdüzdü. Şehir içinde yol bilgisayarı çok değişken ama net bir değer yok ortada. Kendim de üşendim ölçmedim. Bir gün ölçüp tam değerleri yazıcam buraya. Sizin ortalama da fena değil, aracın otomatik olması, yol durumu, hızınız, yükünüz vs. nin etkileri olabilir.
  • Arkadaşlar saygılar
    Bende 2010 model otomatik team i10 var, birkaç kez benzin tüketimini izledim. 20 litre benzinle (100 lira) 200 km, bir sonraki seferde 10 litre benzinle 100 km gitti. Km de 50 Kuruş yakıyor. arabada bi sorun mu var acaba. Cevap verecek Arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: parkulkrank

Arkadaşlar saygılar
    Bende 2010 model otomatik team i10 var, birkaç kez benzin tüketimini izledim. 20 litre benzinle (100 lira) 200 km, bir sonraki seferde 10 litre benzinle 100 km gitti. Km de 50 Kuruş yakıyor. arabada bi sorun mu var acaba. Cevap verecek Arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Bir sorun olduğu kesin. 100 km'de 10 litre çok çok fazla. 5 yıl devam ediyor ama 100.000 km'yi doldurmadıysanız garanti süreciniz devam ediyor demektir. Serviste tüketim testi yaptırın.
  • Hanım için i10 otomatik 2014 almayi dusunuyorum. Gunde 88 km yol yapicak. Bu aracin bana kullanim maliyeti ne olur

• quote:

Orijinalden alıntı: UberJager

Hanım için i10 otomatik 2014 almayi dusunuyorum. Gunde 88 km yol yapicak. Bu aracin bana kullanim maliyeti ne olur

şehirlerarasıysa yol 25-30 kuruş yakarsınız. şehiriçiyse 4o kuruşları bulabilir otomatik. manuel düşünürseniz lpli versiyon ekonomik.
  • 2008 model 64 bin kilometre sadece bir kapıda boya otomatik servis bakımlı i 10 ne kadar eder sizce. Sahibi 24850 istiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ****76

2008 model 64 bin kilometre sadece bir kapıda boya otomatik servis bakımlı i 10 ne kadar eder sizce. Sahibi 24850 istiyor.

2010 prime daha az kilometrede 26.500'e satıldı. 23,5-24 normal bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xuye

quote:

Orijinalden alıntı: ****76

2008 model 64 bin kilometre sadece bir kapıda boya otomatik servis bakımlı i 10 ne kadar eder sizce. Sahibi 24850 istiyor.

2010 prime daha az kilometrede 26.500'e satıldı. 23,5-24 normal bence.

Teşekkür ederim cevabınız için.. Bir arkadaşım için sordum, bizim i 10 nu hanım kullanmaya devam ediyor :)
  • Aracım 1.0 manuel vitesli olanından. Şimdiye kadar kullanımıma dikkat etmezdim, agresif kullanırdım çoğu zaman. şehir içi (birazı şehir dışı) 6,5 lt yakardı. Sonra dedim sakin kullanayım bakalım ne olacak. Şu an 5,7 lt. Demem o ki bu araçta sakin kullanım ciddi manada yakıt tüketimini düşürüyor. Hem araç da daha az yıpranıyor. Tavsiye ederim.
  • Merhaba. Yeni i10 lar için ilk 15.000 bakım ücretsiz diye bi şey duydum. Nedir bu işin aslı bileniniz var mı? Bir de hangi yağ kullanılıyor bilginiz var mı? Yetkili servis bakım fiyatları anormal geldi bana (336 tl), bakımı dışarıda yaptırıcam büyük ihtimalle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joeblacker -- 19 Ekim 2014; 16:32:25 >
  • 1.1 select 2010 otm 69.000 km de 26 lira diolar normalmi

• savascakir kullanıcısına yanıt
    Prime donanım ve temiz ise normal. Daha az kilometreli prime, 26500 TL'ye satıldı 2 ay kadar önce.
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.