Şimdi Ara

██ HYUNDAI i10 KULÜBÜ ██ (79. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.055
Cevap
63
Favori
401.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam siz daha iyi açarsınız
    Ben klübe yeterli ilgiyi gösteremeyebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadasim ayni araci bende esime aldim ama rodaj suresi boyunca sadece ben kullandim aracimiz suanda tam 1000 kmde ve 7.8 lt yakit tuketimi var sizin araciniz kac lt tuketiyor? Ben suanda hidrojen kiti arastirmasi yapiyorum aracin ecu suna herhangibir zarari olmaz ise taktirmayi dusunuyorum.

• Bu tüketim şehir içi mi şehir dışımı, yoksa karma mı? Bence hidrojen kiti olayını iyi araştırın, kandırılmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackersun

Hocam siz daha iyi açarsınız
    Ben klübe yeterli ilgiyi gösteremeyebilirim.

aynen bende resim eklemek uğraşmak lazım neyse açan biri olursa gideriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: xuye

Bu tüketim şehir içi mi şehir dışımı, yoksa karma mı? Bence hidrojen kiti olayını iyi araştırın, kandırılmayın.

Karma tuketim 7.8

Sehir ici, sehir disi ve karma olarak ayri ayri gosreiyormuki benim ekranda gorduklerim ortalama yakit tuketimi ve anlik tuketim a ve b km sayaci ve depo lt gostergesi.

• Göstergede göstermiyor tabi ki. Yani sizin kullanımınızı sormuştum. Örneğin yaklaşık 100 km şehir dışı yaklaşık 200 km şehir içi gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turti82

quote:

Orijinalden alıntı: xuye

Bu tüketim şehir içi mi şehir dışımı, yoksa karma mı? Bence hidrojen kiti olayını iyi araştırın, kandırılmayın.

Karma tuketim 7.8

Sehir ici, sehir disi ve karma olarak ayri ayri gosreiyormuki benim ekranda gorduklerim ortalama yakit tuketimi ve anlik tuketim a ve b km sayaci ve depo lt gostergesi.

Sayacı en son ne zaman sıfırlamıştınız, yani 7,8 lt kaç km'lik kullanımın ortalaması?
  • Depoyu sonuna kadar bitirdim son uc seferimde. son 100tl lik yakitimda 157 km yol yaptim kalan km mesafemi arac 115 km gosteriyor depomda kalan yakitima baktigimda bana rahatlikla 115 km gider izlenimi verdi sehir ici suanda 270km ankasilan.

• sevgili arkadaşlar,

full depo 200 TL benzinle şehir içi+şehir dışı karma 475 km yol gidiyor hadi 500 gitse 40 kuruş he rtürlü yakıyor ve bu araba için fazla kim ne derse desin:(

aldık artık bineceğiz çare yok:)

ben kolçak taktırmak istiyorum kolçaksız çok rahatsız o konuda aksiyon alan varmı?

saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgava

sevgili arkadaşlar,

full depo 200 TL benzinle şehir içi+şehir dışı karma 475 km yol gidiyor hadi 500 gitse 40 kuruş he rtürlü yakıyor ve bu araba için fazla kim ne derse desin:(

aldık artık bineceğiz çare yok:)

ben kolçak taktırmak istiyorum kolçaksız çok rahatsız o konuda aksiyon alan varmı?

saygılar

motor küçükte büyükte olsa benzınlı araçlar sanırım 40 krş 50 krş yakıyor.Benim 1.6 sportage 9.5 /100 km eşimin i10 9.2/100 km yakıyor.Hadi diyelim 8 le 10 arası gidip gelse.40 la 50 krş arası yakıyor her türlü.
  • bunun 1.0 otomatiği ile fethiye - ölüdeniz arası giden gelen, yokuşu test eden oldu mu? içinde 4 kişi varken kaçla çıkıyor araba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi al-ozaria -- 15 Eylül 2014; 8:27:34 >
  • al-ozaria kullanıcısına yanıt
    Fethiye'li misiniz?

• blueman7 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar kışın Eskişehir soğuğu yazın ise klima açık 6.5 - 7.5 arası yakıyoruz. Bunlar şehiriçi verisi tabi. Araç ile bir depo süresince klima açık ve sıkışık trafikte en çok 8.1 ortalama yaktık bu yaz. Her depoyu dolduruşumuzda yol bilgisayarını sıfırlıyoruz. Kasımda 1.2 Elite 1 yılını dolduracak henüz 6000 kilometredeyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuye -- 15 Eylül 2014; 20:34:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: al-ozaria

bunun 1.0 otomatiği ile fethiye - ölüdeniz arası giden gelen, yokuşu test eden oldu mu? içinde 4 kişi varken kaçla çıkıyor araba?

Fethiyeli değilimde o yolda sık kullanılcak, ön bilgi lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi al-ozaria -- 16 Eylül 2014; 0:58:42 >
    Ben de forumda hemşo buldum sandım.
  • Fethiyeliysen bilirsin usta, peki sorumun cevabı nedir ?
    O yokuşu sakin sakin çıkarsın. Gaza basışına bağlı. Düzde 2. vitese kadar inersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuye -- 21 Eylül 2014; 0:41:00 >
  • xuye kullanıcısına yanıt
    tabi kullanıma yolun durumu - hava durumu - trafik - kullanıcı vs etken çokta

sakin sakinden kasıt rahat rahatsa yani ortalama koşullarda ortalama bir sürücü ortalama 60 la gidebiliyorsa uygundur, yoksa sıkıntılıdır.

i10 kullanmadım ama 1.0 için içinde 4 kişi uzun ve dik yokuşlarda varken 20 - 30 la ancak gidersiniz, araba duracak gibi ilerliyor, gitmiyor, sırf bu yokuş performansı yüzünden alınmaz diyenler var, Tr'nin %70 engebelidir, Konya ovasında olmadığımız için sordum, doğru mudur değil midir diye?

Çünkü benim merak ettiğim arabanın yokuş performansı, o yüzden sakin sakinden bir şey anlamadım usta, zaten yokuşta yarışacak değiliz, kamyon gibide olmasın hani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: al-ozaria

tabi kullanıma yolun durumu - hava durumu - trafik - kullanıcı vs etken çokta

sakin sakinden kasıt rahat rahatsa yani ortalama koşullarda ortalama bir sürücü ortalama 60 la gidebiliyorsa uygundur, yoksa sıkıntılıdır.

i10 kullanmadım ama 1.0 için içinde 4 kişi uzun ve dik yokuşlarda varken 20 - 30 la ancak gidersiniz, araba duracak gibi ilerliyor, gitmiyor, sırf bu yokuş performansı yüzünden alınmaz diyenler var, Tr'nin %70 engebelidir, Konya ovasında olmadığımız için sordum, doğru mudur değil midir diye?

Çünkü benim merak ettiğim arabanın yokuş performansı, o yüzden sakin sakinden bir şey anlamadım usta, zaten yokuşta yarışacak değiliz, kamyon gibide olmasın hani.

Kullanmayanların veya araba sürmeyi bilmeyenlerin yorumları bunlar bence, ben gayet 4 kişiyle dik yokuşlarda en az 3. viteste çıktım. Hız olarak da 20-30 değil en az 60 yaptım. 1.0 diye öldürmüşler iyice.

• joeblacker J kullanıcısına yanıt
    Hyundai'ler performanslı araçlardır ama 1.0 ile dediği yokuşu hem de 4 kişi 60 ile çıkmak bence biraz zor ne yalan söyleyeyim şimdi. 1.0 kullanmadım ama eşimin önceki aracı da 1.1 i10 idi, beygir güçleri aynı. Biz bu araç ile izmitte çingene bayırı dedikleri çok dik yokuşu da çıktık fakat 2 de zorlandık hatta 1 e düştüğümüz zaman da oldu.
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.