Şimdi Ara

██ HYUNDAI i10 KULÜBÜ ██ (64. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.055
Cevap
63
Favori
401.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bayide sadece 1.0 motor düzv vites için LPG opsiyonu vardı. İnternet sitesinde dediğiniz gibi bir opsiyon yok ama Bayiler takıyor mu bir sormak lazım.
  • Başka bir açıdan

██ HYUNDAI i10 KULÜBÜ ██

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurnugea -- 5 Nisan 2014; 0:11:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurnugea

Bugün ki kullanımım sonrası notlarım:

- Araç çalıştıktan sonra otomatik olarak kilitlenmiyor. Kullanım kılavuzuna göre serviste o şekilde ayarlanabiliyormuş, bir ara uğrayacağım. Ayrıca lastik basıncına halen bakamadım, aracı teslim alırken ayarladık demişlerdi. Bayi lastik basınç uyarısı özeliği bu araçta yok dedi ama kataloğa göre var. Eğer varsa Lastik basınç sistemini de fazla hava basarak bi denemek lazım.
    - Aracın yol tutuşu ve ses yalıtımı bir önceki aracın Grande Punto'dan biraz daha iyi. Ses sistemi orta kalitede. Göstergeler çok şık, gündüz ledleri ve çift renkli jantlar ayrı bir şık.
    - Kapıları sert kapatmak gerekiyor. Yavaşça kapatınca kapılar kilitleniyor ama açık kalmış oluyor. Yani kapılar kapalı görünüyor fakat rüzgar sesi geliyor, kapanmadığını anlıyorsunuz, sertçe çekince kapanmış oluyor. Araba yeni olduğundan mı yoksa fitiller mi sert & kalın anlamadım.
    - Kullanım kılavuzunda bu araçta olmayan onlarca özellik var (direksiyondan ısıtma, otomatik park, perde hava yastıkları vs.) Satın aldığım araç en üst donanım fakat ileride çok daha üst donanımlar çıkacak o yüzden mi katalog böyle anlamadım. Bu araç zaten Türkiye'de üretiliyor, katalog yurtdışı modellerine göre mi hazırlanmış acaba.

Evet dediğin gibi elindeki katolog yurt dışındaki modeller baz alınarak olşturulmuş diye düşünüyorum.Bizde i20 aldık ama daha katoloğa göz atamadım.

• quote:

Arkadaşlar merhaba.

Pazar günü yeni Nissan Micra'nın test sürüşünü yapmıştım (Micra yorumlarını club ana sayfada bulabilirsiniz) fakat aracı beğenmedim. Ardından gidip i10'u test ettim ve çok beğendim. O hızla 38 bin TL'ye i10 Elite otomatik vites satın aldık. 3 saatlik pazarlık sonucu zorunlu trafik sigortasını vs.yi de dahil ettirdik.

Daha şık göründüğü ve 1.2 motor olduğu için üst donanımı tercih ettim. P.tesi aracın satış işlemlerini yaptık çünkü aynı gün aracın fiyatının artacağını söylediler. Sonradan baktım liste fiyatı hakikaten 1.000 TL artmış.

Test aracı olarak 1.0 motoru test etmiştim, satış temsilcisi 1.2 motorun daha sessiz olacağını söylemişti hakikaten de öyle çıktı. Özetle aracımız 55 km.de ve memnunuz.

Bu vesile ile Hyundai Okur ve Emrah beye de teşekkür ederim.

Aracı sürdükçe resimlerimi ve yorumlarımı paylaşmaya çalışacağım. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    ██ HYUNDAI i10 KULÜBÜ ████ HYUNDAI i10 KULÜBÜ ██

Hayırlı olsun.Bende showroom da gördüm direk gidip inceledim ama araç biraz küçük geldi o yüzden almadık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kazdagli

Merhaba arkadaşlar,

Dün Balıkesir HYUNDAI ERASLAN Bayiinden "i10 LPG'li BLUE" AYTENimizi aldık. Hayırlı olur inşallah. Allah tüm araç sürücülerine kazasız belasız araçlarını kullanmak nasip etsin.

Hyundai ERASLAN bayiinden başta Satış Müdürü Sedat bey ve arkadaşlarının (hatta şirket yöneticilerinin) bize gösterdiği ilgi ve misafirperverlikleri sebebiyle çok memnun kaldık. Kendilerine çok teşekkür ederiz.

Aldığımız arac Hyundai i10 Style fabrika çıkışlı, LPG'li (BRC markalı), 1.0 motor, 66 beygir, 3 silindirli, 12 valfli, Gümüş gri (ki zaten ellerinde bir adet vardı) alarak ilk siftahı LPG li araç olarak biz yaptık. Hatta şu anda LPG doldurma aparatı henüz gelmediği için (ki LPG dolum yeri benzin depo kapağının içinde idi) şu sıralar aracı benzinle kullanıyoruz. İnşallah bir hafta içinde de aparatı teslim alacağız.

Bundan önceki arabamız da Hyundai i20, 1.2 benzinli modeliydi. Benzin zamlarından dolayı az yakan şöyle ekonomik bir araç arıyorduk (Hatta başka markaları bile araştırdık). O esnada bu arabayı tesadüfen başka bir bayide gördük. Çünkü bizim piyasaya yeni çıkan bu "Orjinal LPG'li (5 yıl garantili) i10"dan haberimiz yoktu. Görünce çok beğendik. Aaracın Orjinal LPG'li (Fabrika çıkışlı ve özellikle BRC marka) olması ve Hyundai'nin 5 yıl garantisinin fabrika çıkışlı olduğu için teminat altına alınmış olması bizi (emekli kesim olarak ) cezbetti.

Elimizdeki i20 benzinliyi takasa vererek, aynı bayiden arabamızı aynı gün teslim aldık. İlk kullanım izlenimlerimiz olarak; araba kendinden beklenmeyecek kadar performanslı, şu anda benzinli yakıtı bile adeta koklayarak kullanıyor, kaldı ki LPG'li hali nasıl olacak bayağı merak ediyorum. Üstelik benim gibi uzun ve iriyarı hatta balıketli bir adamı bile gayet rahat ettirdi. MP3 çaları da büyük puntolara ayarlayınca yolculuklar daha bir eğlenceli oldu .

Bu aracın "Güvenlik Donanımları" en üst seviyede. Hatta çok daha pahalı arabalarda olmayan bir çok özellik bu i10 blue'da mevcut. Örneğin YOKUŞ KALKIŞ DESTEK SİSTEMİ (HAC) bu arabalarda standart donanımda. Merak edenler internet sitesinden teknik özelliklerine bakabilirler. LPG Dolum Aparatını teslim aldıktan sonra LPGli olarak kullanırken de izlenimlerimi yine buradan sizlerle paylaşmayı umuyorum .

Yıllardır HYUNDAI kullanan bir arkadaşınız olarak merak ettiğiniz konularda bilgilerimi ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmakla mutlu olurum.

Sağlıcakla ve mutlulukla kalın. Selam ve sevgilerimle... KAZDAĞLI

Hayırlı olsun.

• quote:

Başka bir açıdan

██ HYUNDAI i10 KULÜBÜ ██

çok şeker
    ilk göz ağrım

ekleme
    araçta otomatik katlanır ayna var sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N0YAN -- 6 Nisan 2014; 23:02:32 >

• Malesef. Elle manuel katlıyoruz
  • quote:

Malesef. Elle manuel katlıyoruz

şu şeker arabaya biraz daha bakarsak ailecek, golf'ü satıp full paket i10 alıp kalan parayı çatır çatır
  • Resimleri gördüm de sizin araç satılmaz ya

Kazasız belasız...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Resimleri gördüm de sizin araç satılmaz ya

Kazasız belasız...

hepimize hocam
  • xuye kullanıcısına yanıt
    2013 i10 otomatık 1.0 motor aracımı alalı 3 ay oldu. ama şehirici kullanıldıgında oldugundan cok fazla yakıyor
    bir depo 180 tl ile fullenıyor 388 km yapabıldım.
    normal midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: egul28

2013 i10 otomatık 1.0 motor aracımı alalı 3 ay oldu. ama şehirici kullanıldıgında oldugundan cok fazla yakıyor
    bir depo 180 tl ile fullenıyor 388 km yapabıldım.
    normal midir?

Aynı araca sahibim.

litresi 5 TL desek, 180/5 = 36 Litre yakıt almışsınız,

36x100/388 = 9,35 litre yakmışsınız 100 km'de

Şehir içi kullanım verisi 7.5 litre.

Arabayı devirli mi kullanıyorsunuz ya da kalkarken mesela gaza sonuna kadar mı basıyorsunuz?

Ben sakin kullandığım zaman şehir içinde 6.5 - 7 litre yakıyor, sizinki çok yüksek.

Dediğim şekilde kullanmadığınız halde sonuç bu ise aracı bir baktırmanızda fayda var.
  • egul28 E kullanıcısına yanıt
    Hayır değil. Kullanım şeklinizi ve/veya yol güzergahınızı değiştiriniz.
  • merhaba dostlar, bugün i10 1.2 elite otomatik test sürüşüne çıktım;

aracın performansı konforu gidişi görüş açısı herşeyiyle çok beğendim,
    ancak canımı sıkan kafama takılan şey; aracın balatalarından ses geliyordu,
    frene bastıktan sonra ayağımızı frenden çekerken balatalardan gıcırtı geliyordu, düzlüktede yokuştada ses mevcuttu,
    sizlerdede durum böylemi ?

fiyat 39,900 +trafik sigortası
    3-4 bayi ile görüştüm fiyatlar hep aynı, yakın zamanda fiyat alan varmı arkadaşlar?

teşekkürler,
    saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: diavoloo

merhaba dostlar, bugün i10 1.2 elite otomatik test sürüşüne çıktım;

frene bastıktan sonra ayağımızı frenden çekerken balatalardan gıcırtı geliyordu, düzlüktede yokuştada ses mevcuttu,

3-4 bayi ile görüştüm fiyatlar hep aynı, yakın zamanda fiyat alan varmı arkadaşlar?

teşekkürler,
    saygılar

Aracım 1.0 otomatik, evet o ses mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bado6100

quote:

merhaba dostlar, bugün i10 1.2 elite otomatik test sürüşüne çıktım;

teşekkürler,
    saygılar

Aracım 1.0 otomatik, evet o ses mevcut.

Cevap verdiğiniz için teşekkürler, peki rahatsız edici değilmi sizcede ?
    Test aracı 1300km deydi, zamanla geçer yeni araç olduğu için dediler, sizin aracınız kaç km de ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Cevap verdiğiniz için teşekkürler, peki rahatsız edici değilmi sizcede ?
    Test aracı 1300km deydi, zamanla geçer yeni araç olduğu için dediler, sizin aracınız kaç km de ?

Ocak ayında teslim aldım, 780 km'de :)

Rahatsız edici mi evet bir miktar, ama alıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bado6100 -- 17 Nisan 2014; 9:12:37 >
  • diavoloo kullanıcısına yanıt
    Merhaba, 4 Mart'ta anahtar teslim 38.500 TL'ye satın aldım, sonra zam geldi. Liste fiyatı 41.500 TL olduğuna göre aldığınız fiyat normal. Bir de trafik sigortasını dahil ettirebilirseniz tadından yenmez.

Benim aracım daha 500 km.de. Dediğiniz sesi 1 kez frene yarım basılı iken duydum, daha sonra benzer şekilde yine denedim ses gelecek mi diye gelmedi, geçen ışıklarda yavaşça dururken bir daha duydum. Daha önce benim Punto'mda üretim hatasından kaynaklı her frende ötme oluyordu, bu tam olarak öyle değil. Sadece bazen gıcırtı şeklinde geliyor, çok az bir ses o kadar da rahatsız etmedi beni. Tabi ki normalde böyle bir ses olmaması lazım.

Balatalardan ziyada aracın içinde, birleşme noktalarında falan herhangi bir gıcırtı, tıkırtı vs olmaması beni memnun etti. Ayrıca motor da sessiz olunca bariz iyi oluyor. Hatta araç daha önce kullandığım birçok B segmenti hatta C segmentine göre (Focus) ilginç bir şekilde daha sessiz diyebilirim.

• quote:

Merhaba, 4 Mart'ta anahtar teslim 38.500 TL'ye satın aldım, sonra zam geldi. Liste fiyatı 41.500 TL olduğuna göre aldığınız fiyat normal. Bir de trafik sigortasını dahil ettirebilirseniz tadından yenmez.

Benim aracım daha 500 km.de. Dediğiniz sesi 1 kez frene yarım basılı iken duydum, daha sonra benzer şekilde yine denedim ses gelecek mi diye gelmedi, geçen ışıklarda yavaşça dururken bir daha duydum. Daha önce benim Punto'mda üretim hatasından kaynaklı her frende ötme oluyordu, bu tam olarak öyle değil. Sadece bazen gıcırtı şeklinde geliyor, çok az bir ses o kadar da rahatsız etmedi beni. Tabi ki normalde böyle bir ses olmaması lazım.

Balatalardan ziyada aracın içinde, birleşme noktalarında falan herhangi bir gıcırtı, tıkırtı vs olmaması beni memnun etti. Ayrıca motor da sessiz olunca bariz iyi oluyor. Hatta araç daha önce kullandığım birçok B segmenti hatta C segmentine göre (Focus) ilginç bir şekilde daha sessiz diyebilirim.

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar, benim yorumumda kesinlikle araç çok sessiz motor sesi gelmiyor, içeriye asfalt sesi almıyor ve dediğim balata sesi dışında hiç bir ses yok. Mayısı bekleyeceğim sanırım, kampanya olursa 3-5 indirim olabilir ve güzel olur. 4 ay önce 33.000tl fiyat aldığım ve cevimde param varken almadığım araca 40.000tl vermek çok koyuyor anlatamam, tek teselli 2014 model olması.

Buarada Kol dayama takılıyormu acaba araca ? Araştıran bilgisi olan yaptıran varmıdır ? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diavoloo -- 17 Nisan 2014; 20:02:21 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.