Şimdi Ara

Ramar NaviStar 6027B 4,3”

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
2.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar piranha da sorun yaşadığım için iade ettim. Şu cihaz uygun fiyatıyla dikkatimi çekti. Kullanan varmı ve alınabilir bir cihaz mı. Fiyat
    390 TL.

Öne Çıkan Özellikler

·3 yıl ücretsiz harita güncelleme. (Diğer rakiplerde 1 yıl ve ücretli olarak bu hizmet verilmekte.)

·MP3-MP4-Textbook destekliyor.

·Full aksesuar. (Araç şarj cihazından usb kablosuna kadar. )

·Başar soft haritası kullanmakta.

·IGO 8 ve 3D özellikli.

·81 İL destekli

·BLUETOOTH

Genel Özellikler

· İşlemci: Samsung2440,300MHz

· Ekran Tipi: 4.3 inç dokunmatik ekran

· Ekran Özelliği: 480x272 piksel, 6.5M renk, QVGA

· Bellek: 32 MB NAND flash

· Kolay arama (GPS cihazi uzerinden) ve handsfree (hoparlor) ile konusma saglayan cep telefonu ile senkronize bluetooth

· Nav N GO i-GO™ MyWay 8.0 3D (Üç boyutlu) Navigasyon yazılımı

· Dokunmatik ekran icin Stylus

· Standart Kulaklık çıkışı

· Cihaz uzerinde ses ayar dugmesi

· 81 ili kapsayan 2011 yılına kadar ücretsiz güncellemeli, detaylı BAŞARSOFT™ harita

· Türkçe konuşan robot ile sesli yol tarifi

· 2GB'ye kadar destekli dâhili SD kart okuyucu üzerinde 1GB yüksek hızlı bellek

· Kolay montaja sahip vakumlu ayak

· Taşınabilir Müzik Çalar: MP3&WMA&WAV

· Taşınabilir Video Oynatıcı: AVI&WMV&ASF

· Fotoğraf Görüntüleyici: JPEG, BMP, TIF, GIF

· 3D (üç boyutlu) harita görüntüsü alabilme, gece modu, hız sınırlayıcı

· Basit özellikli yol bilgisayarı

· Windows CE 5.0 işletim sistemi

· Türkçe dahil 21 Farklı dil desteği

· 270.000 üzerinde önemli nokta bilgisi

· Dâhili hoparlör

· 2 Yıl garanti

Paket İçeriği

· Cihaz

· Vakumlu kolay kurulumlu montaj aparatı

· Taşınabilir adaptör (220V AC)

· Araç içi çakmak şarj aleti

· USB Kablo

· Türkçe kullanma kılavuzu ve garanti kartı

• bu cihaz benimde takibimde arkadsım. harita guncelleme avantajı acısından piranhadan avantajlı ve ithalatcısıda acıksacı bana daha güven verici geldi. bu cihazı mersa sistem getiriyormus.
    aynı fiyata next 708 de ılgımı cekmıstı ama bluetooth olmaması ve rengının hosuma gitmemıs olmasından dolayı next ten vaz gectim.
    Bu cihaz hakkında bilgi sahibi olan veya kullanan arkadas varsa ve bizimle izlenimlerini paylasırsa sevinirim.
  • Bu cihazın bir alt modeli var bende. Ekranı 3.5 inç olan. 240 TL ye aldım. Cihaz gayet güzel. GPS e kısa sürede bağlanabiliyor. 1 dakikadan daha az sürüyor. Ortalama 9 uyduya bağlanabiliyor. Mp3 çaları ve film oynatıcısı var. Sadece güncelleme konusunun ucu şu an için biraz açık. Cihaz son sürüm olan 2008.07 haritası ile geliyor. 2008.10 haritesı henüz hazır olmadığındanwww.naviextras.com da şu an için güncellemesi yok. Cihazın ithalatçısı olan Mersa Sisteme ve bu forumdaki Alim Bey e konuyu sordum. Güncelleme nin naviextras dan yapılacağını söylediler. Mersa sistemin internet sitesinden yapılsa çok daha güzel olurdu. Next gibi firmalar kendi internet sitelerinden ek ses dosyaları dahi sunarken mersa sistemin sitesinde güncelleme ile ilgili bir hazırlığın dahi olmaması hoş değil. Ama cihaz pazarlanırken 2010 senesi sonuna kadar güncellemesi var diye sunuluyor.

• Cihaz Geldi Tasarım iyi dataya lafımız yok.. Fakat aparatları pek iç açıcı değil.. cam tutacağı sizi ürpertiyor.. tutarmı tutmazmı belli değil.. performansı iyi..
  • Bu cihazla ilgili aklıma takılan işlemcisinin 300 mhz olması. İgo 8 için 300 mhz yetiyor fakat kendi sitesinde 400 mhz öneriyor. Bu hız farkı kullanımda bir sorun yaratırmı merak ediyorum.
  • sevgili ubeyde hayırlı olsun.
    Sevgili chemsul,bu hız farkı navigasyonda sıkıntı yaratmaz.Bu işlemci farkı ilerleyen zaman içinde Türkiyede 3 boyutlu binaların çoğalmas halinde okumada birazcık yavaşlık yaratır.
    200mhz lik navigayon cihazı bile var bende .Hiç bir sorun yok.Sadece navigasyon olarak kullanacaksanız ve çok fazla aktivitesi olan görsel etkenler (skin,theme) yuklemeyecekseniz...
    Ama elbette yuksek hızlı işlemciler saniyede yaptıkları işlem açısından elbette avantajlı olurlar..
    Sevgiler.
  • cihazın fiyatı hızlıal da 358 tl ye gerilemis sanırım bende bu cihazı alıcam daha uygunu piyasada yok su anda
    alan arkadaslar tecrubelerini yazabilirmi memnunlarmı bu cihazdan
  • 4.3 olan ve 3.5 olandan sifir var elimde. Ilgilenen arkadaslar bana ulasabilir. Piyasadan cok daha ucuz olduguna garanti veririm, garantili.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nimac -- 11 Şubat 2009; 10:24:37 >
  • Senin sayfadan nimac 43 ü gördüm Onu mu önereceksin dostum
  • depari onlar benim kendi ithal ettiğim cihazlar. Aynı zamanda elimde bu forumda bahsi geçen ramar cihazlar var. Hangisini istiyorsan. Sıcak Teklifler bölümünde benim bu cihazlar ve kendi cihazlarım hakkında forum var. Oraya bir göz atarsan fiyat olarakta bilgilenebilirsin. Sanırım burda yazarsam msg ım yayınlanmaz.
  • Mert Bey ilgine teşekkür ederim. Fakat seni dinlemeyip Ramar 6027B aldım bugün TXT türkçe karakterleri tanımıyor diye yardım almak için Mersa sistemi aradım Gördüm ki bu cihazla ilgili hiç bir teknik birim yok kimse yardım edemedi hatta "o cihaz neki" diyen sekreterede çok güldüm
  • Onemi yok. Fakat ben bu isin piyasasindayim. Butun ithalatcilar, cogu cihaz elime geciyor. Benden almasan bile sorsan ben sana kullanan bir kimseden daha tatmin edici cevap verirdim. Bu cihazlar icin bana gelenler genelde su formati acarmi , bu dokuman olurmu diyor. Bu dokuman goruntuleyici ozelligi , sadece bir ek olsun diye koyulmus. Her formati acsada tatmin edici degil. Yani kisacasi bu ozelligi is icin veya onemli dokumanlarimi acayim okuyayim diye degilde, daha cok bir not defteri , veya atiyorum kendi islerinizde kullanmaniz icin bir liste felan yaptiniz onlari okumak icin kullanmakta fayda var.

Mersa sistem bildiginiz gibi cok buyuk bir kurulus , her ay stoklarina 10 dan fazla yeni urun giriyor. Bir iletisimsizlik olmus, yoksa ciddiyetleri ortada bir firmadir. Bizzat depolarina ve genel mudurluklerine gittigim icin soyluyorum. Umarim problem cozulur belki bir version uptade i veya sonradan yuklenen bir program olabilir. Bilemiycem iyi gunler...
  • Bu nasıl ciddiyetmiş ya Mert !!!! Daha güncellemeyi nereden yapacağımızı bilmiyoruz ben Next almalıymışım... Adamların int sayfasına girer girmez güncellemeyle karşılaşıyorsun Bunlar sen her ne kadar büyük desende anladım ki Ülker markasından alıyorlar büyüklük imajını, yoksa tatava...
  • Bu cihaz hakkında fikri olan var mı acaba?
  • Kendime Ramar 6097 almıştım. Genelde güzel bir cihaz, 2-3 hafta kullandım.
    Daha sonra babama Piranha Pathfinder aldım.
    Direk Ramar'ı babama verip Piranha'yı kullanmaya karar verdim.

Özellikle -Piranha ile kıyaslandığında- hızda bariz fark var. Zoom in ve zoom out larda Ramar çok yavaş kalıyor.
  • Next ile ramar arasında ne gibi artılar ve eksiler var ?
  • s.a.
    konuyu hortlatacam ama bu cihazdan var elimde. sitesi de kapalı. nasıl güncelleyeceğim bunu? var mı yazılımı gönderebilecek bir arkadaş?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.