Şimdi Ara

Samsung'un EcoGreen F2 serisi 1.5TB kapasiteli sabit diski görüntülendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
4.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sabit disk üreticileri arasındaki kapasite yarışı yeniden alevlendi. Seagate'in bir süre önce 1.5TB'lık sabit diskini kullanıma sunmasıyla yeniden kızışan mücadeleye Western Digital resmi duyurusunu dün gerçekleştirdiği 2TB'lık Caviar Green serisi sürücüsüyle yanıt vermişti. Depolama teknolojilerinde sektörün bir diğer devi, Kore merkezli Samsung da 1.5TB'lık yeni diskiyle oyuna yeniden dahil oluyor.

Firmanın EcoGreen F2 serisi yüksek kapasiteli yeni sabit sürücüsüyle öncelikli amacının yüksek kapasite ve düşük güç tüketimini birlikte sunmakta olduğu belirtilmekte. 3.5" boyutunda olan ve 5400 devir/dakika hızlarında çalışan HD153UI kod adlı yeni sürücü, SATA-II arabirimini destekliyor ayrıca 32MB'lık dahili bellek ile geliyor. NoiseGuard ve SilentSeek gibi teknolojilerle donatılan 1.5TB'lık sabit disk, Japonya'da 130$'lık etiket fiyatıyla kullanıma sunuluyor.

• tam anlamıyla bir depo üretmişler::::::::: yüksek kapasite,sessiz çalışma, enerji tasarrufu ve uygun fiyatı ile tek veya çoklu kullanımlarda ciddi tercih sebebi olacaktır
  • 7200 rpm modelinide çıkartırlar umarım, F1'e fazla güvenmesinler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Confusion

tam anlamıyla bir depo üretmişler::::::::: yüksek kapasite,sessiz çalışma, enerji tasarrufu ve uygun fiyatı ile tek veya çoklu kullanımlarda ciddi tercih sebebi olacaktır

Tek eksiği 5400 rpm olması zati 7200 olsa o daha fazla enerji daha fazla gürültü olurdu
  • Samsung da yarışa dahil olması güzel. Fiyatı da uygun. İnşallah rekabet olurda fiyatlar biraz daha aşağılara iner.
  • Gb başına nerdeyse dvd 5 ile aynı olacaklar yakında. Optik disklerde elle tutulur bir gelişme yok ne yazıkki. Daha dvd 9 bile tercih sebebi olamazken blu-ray falan hiç gelmez bizim eve zaten. SSD desen şimdilik adı var kendi yok gibi bişey. Hız arayan raid yapıyor zaten. Fakat manyetik diskler 2 yıl içinde fiyat olarak inanılmaz düşüşte ve kapasite olarak da tırmanışta. Birkaç yıl önce 320 GB a 230 YTL verdiğimi hatırlıyorum.

Haricisi yapılınca çok rekabetçi olur sanırım. Nasıl olsa USB arayüzünün limitine takılınıyor. Yani devir hızının düşük olması etkilemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labtek38 -- 28 Ocak 2009; 23:04:54 >
  • Samsung dan çok defa dilim yandı bi daha yanaşmam yanına, bi ton arşiv gitti sayesinde..
  • 299$ 2 TB WD Diske verecğime 130x2 samsung 1,5tb alırım daha mantıklı

varsın 2-3 dk yavaş yazsın

samsung bu daş gibi arkadaş...
  • 5400d/dk mış benim pancar motordan bile yavaş çalışır bu samsung 80 gb 7200 sata2 yetiyo artıyo..
  • TB lar artıyor
  • Bence devir dakika nın düşmesi iyi olmuş hem stabilite hemde depo diski olmuş. Belki birinci disk olarak kullanılmaz ama ekstra kapasite istediğinde deli gibi olur. Hele yorumdaki arkadaşlardan birisinin dediği gibi raid olursa acaip kapasite ve hız bir arada hemde ucuza olur.
  • 5400 olmasının eksi bi durumu var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: theyapici

5400 olmasının eksi bi durumu var mı?

Daha yavaş oluyor. Ama bununla birlikte daha az ısınıyor , daha az ses çıkarıyor daha uzun ömürlü oluyor....
  • 2004 te aldığım bilgisayarda 80gb hdd vardı napıcaksın bu kadar büyük hddki dedilerdi hey gidi günler
  • şimdi terabytelar az gozukuyor gozumuze
  • Büyük kapasiteli HDD lerde çeşit artıyor. 1.5 TB da 2 tane model oldu şu anakart
  • 2 tane kullandığım 640gb Seagate hdd nin bozulmasından sonra bir daha Seagate almayacağım. Performasnlı diye gittim aldım zararlı çıktım. Yeni alacağım diskler Samsung olacak.
  • 750 samsung F1 kullanıyorum çok hızlı çok sessiz ve fiyatıda çok uygun. tavsiye ederim.
  • hayirli olsun diyelim kapasiteler artmaya başladi. birazda fiyatlarda düşse harika olucak.
  • ssd lerde de bu kadar cıkar umarım yakında ;)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.