Şimdi Ara

Kulaklık tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlarım selamlar, bu soruyu nereye soracağımı tam olarak bilemedim. Umarım yeri burasıdır.
    Yadigar Sony NW-A3000 mp3 playerımda kullanmak üzere, kulak içine girmeyen kafayı tam sarmalamayan ses kalitesi yerinde uygun bir kulaklık önerisi verir misiniz arkadaşlar? Kulaklık dizaynının özellikle aşağıdaki resimdeki gibi olmasını istiyorum. Bütçe yeteri kadar var ama ne bileyim 150 YTL de vermem yani

Kulaklık tavsiyesi

Öneriler için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

• Size kulak içi bir kulaklık önerebilirim.

Geçenlerde MediaMarkt Ankara'da kulaklıklara bakayım dedim. (Burada mediamarkttan kasıt çeşit çokluğu ve ürünleri deneme imkanından dolayıdır yanlış anlamayın) Kulaklıkların frekans aralıklarını baz aldım. Sonuçta fiyat performans oranını da dikkate alarak
    Sony MDR-ED21LP kulaklığı tercih ettim. Nedenine gelince; kulaklığın desteklediği frekans aralığı müthiş. 8hz - 23.000 hz frekans aralığını destekliyor. bunun yanıda 1khz hassasiyeti var. kulaklığın bass tiz ve orta sesleri gerçekten kaliteli ve yüksek seslerde de bozulma yapmıyor. Bence bir eksik tarafı kısa olan kablosu... 1mt kablosu var. Aşağıdaki linkten detaylarına bakabilirsiniz. Ben bu ürünü 39 TL ye aldım. Tavsiye ederim.
    Sony Kulak içi hassas kulaklık.

Normal şartlarda Bose, Akg, Sennheiser gibi kulaklıkların tavsiye edilmesi gerekir. Anılan markalar gerçekten kaliteliler ancak aynı özelliklerde bir ürün bu markalarda olunca 200 TL civarında oluyor....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzeNHocA -- 29 Ocak 2009; 0:36:45 >

• Dostum tavsiyen için teşekkür ederim ama bu tip kulaklıklardan sıkıldım ayrıca rahatsız ediyor ayrıca kulağımdan düşüyor Özellikle fotoğraftaki gibi bir kulaklık istiyorum. Varmıdır önerin?
  • kulaklık tavsiyesinde bulunamam ama istediğiniz şekille ilgili acı tecrübelerimden bahsetmek isterim. bu tip kulaklıklar kulak kepçenizin arkasını yara yapabilir ki benimkini yaptı ve bir süre sonra kulak kepçenizin sarkmasına sebep olabiliyor. yani biraz daha kepçe kulaklı bir insan haline getirebiliyor sizi. kullanan çok insan var hiç başlarına geldi mi bilmiyorum ama benim başıma geldi belki benim kulaklarımdan kaynaklanan bir problemdir bilemiyorum. bir dipnot olarak yazmak istedim
  • vallaha kulak içi kulaklık desen bir sürü alternatifim var fakat bahsetmiş olduğun tipdeki kulaklıkları hiç kullanmadım.Sebebi ise hiç istediğim gibi bass ve tiz veremiyor olmaları.Ben yıllardır sony fx495 walkmanimle gelen mdr100 kulak içi kulaklık kullandım.Hani şu içe kalın koni şeklinde girenlerden...Sony walkmanimdeki groove bas özelliğini açınca baslar bir başka oluyordu daha sonradan phılıps cd çalar almıştım ondada bass boosstu açınca inanılmaz netlikte bir ses alıyodum.Şu anda jvcnin hfx33leri kullanıyorum onlarda inanılmaz güzeller.Piyasa fiyatı 70-80ytl arasıdır.
  • Sony walkman ve groove bas. Eski gunlerim aklıma geldi bu cümleyi duyunca.

Kasetcalarlı, dijital radyolu bir walkmandi. Onun radyosu gibi bir radyom imzaamdaki telefonu alana kadar olmadı, ama hala o groove (bas) sesi veren bir alet dinlemedim.

Konuyla ilgili olarak bence o tip kulaklıklar pratik değil. Dısarıya cok ses verirler ve dış gürültüleri engelleyemediğinden dısarıda kullanılması pek uygun olmayacaktır. Değişiklik olsun diye düşünüyorsan olabilir ama hayal kırıklığına uğrayabilirsin.
  • http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110260369&CS_Category=_SBA_890_1662_834_3927&CS_Catalog=_SES_VE_GORUNTU&T_Category=_KULAKLIK___MIKROFON890

Linkteki kulaklığı aldım Teknosadan. Şu an için memnunum. Basları groove bas gibi olmasada çok kötü veya kötü değil.

Kulaklık tavsiyesi

Önerileriniz için teşekkür ederim. Özellikle kulak kepçesini sarkıtma uyarsına dikkat edeceğim dostlar.

• iyi günlerde kullan.. ama daha ucuza kablosuz ve daha kaliteli Hİ-Fİ kulaklıklar vardı..

mesela şu
     Kulaklık tavsiyesi

http://urun.gittigidiyor.com/JABRA-BT620s-wireless-ASGARISIZ-1-TL-039-den_W0QQidZZ15756491

kendimin motorola s9 kulaklığım olmasaydı bunu alırdım..

• SENNHEISER OMX52 hocam sitede arkadaşın biri satıyordu 20 ytlydi(tamamen orjinal) donanım habere kullanıcılarına özel.....Malesef kaçırdıkNormal de fiyatı 60 ytl civarı sanırım

http://www.hepsiburada.com/sennheiser-omx52-kulaklik/productDetails.aspx?categoryid=17414&productid=evsenomx52
  • KEndim kullandıgım acayip derecede memnun oldugum Creative ep-630 fazlasi ile tavsiye ederim. Ses kalitesi bana göre suan çok kaliteli... Biraz paraya kıy ama tam müzik dinle.. Sennheiser CX300 bu modelde buna göre biraz daha kaliteli ama fiyatinin hakkını veriyor. Her sesi istediğin gibi duyabiliyorsn...
  • pioneer in kulaklıklarını grmustum mmark tamı nerdeydı ya cıkaramadım guzel gorunuyordular
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.