Şimdi Ara

arkadaslar ben teskere bırakmak istiyorum nasıl bıraka bilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
24.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ya arkadaslar bir sey sorucam ben askere gidicemde ben lise 1 ci sınıftan terkim acaba teskere bıraka bilirmiyizmmmm lütfen cavabınızı bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jamekalı -- 27 Ocak 2009; 23:22:20 >

• uzman olmak için en az lise mezunu olman gerekir diye bilyorum
  • tam olarak tezkere bırakma diye birşey yok. orduda kalmak istiyorsan askerliğin sırasında veya askerliğini tamamladıktan sonra 3 yıl içinde uzman erbaşlık başvurusu yapman gerekli. uzman çavuş olabilmek için en az lise mezunu olmak gerekiyor. tsk ya bağlı kuvvet komutanlıkları ile jandarma ve sahil güvenlik komutanlıkları hersene belli dönemlerde ihtiyaca göre kadro açar. basında internette ilan eder. buna başvurursun sınava girersin eğer geçersen uzman erbaş olursun. bu yüzden orduda kalmak istiyorsan bir şekilde lise diploması alman gerekli.
  • PARDON RAHATSIZ EDİYORUM AMA BEN LİSE 1 DEN TERKİMM CAVUS YADA ONBASI OLARAK ASKERDE KALMA İMKANIM VARMII LÜTFENN CEVABINIZI BEKLİYORUM
  • liseyi bitirirsen olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: jamekalı

PARDON RAHATSIZ EDİYORUM AMA BEN LİSE 1 DEN TERKİMM CAVUS YADA ONBASI OLARAK ASKERDE KALMA İMKANIM VARMII LÜTFENN CEVABINIZI BEKLİYORUM

çavuş yada onbaşı olarak kalmak isteyen bir seni görüyorum. illaki kalmak istiyosan lise mezunu olmak şart ki bu sana bağlı değil ordunun ihtiyacına bağlı. Ama yedeksubay adayları kalabiliyor diye bilyorum söylenti bu sadece
  • Arkadalar peki bu durum 2 yıllık mezunları için nedir? Yani askerde kalma yada diğer deyile teskere bırakma imkanımız olur mu? Yani
  • quote:

Orjinalden alıntı: altinediz

Arkadalar peki bu durum 2 yıllık mezunları için nedir? Yani askerde kalma yada diğer deyile teskere bırakma imkanımız olur mu? Yani

askerde cvş veya onbaşı olursan teskeren gelmedende bölükte takip edersin uzman çvş. sınavlarını kazanırsan teskere kalır.bide teskere bırakma olayını askerlik yaparken düşün derim.
  • uzman çavuş yada onbaşı olacağına

Meslekleri küçümseme gibi olmasın ama;

bir apartmanda kapıcı ol
    çöpçü ol
    şöför ol
    taksici ol
    eskici ol

daha iyi..
  • Arkdaşım, küçümsemek gibi olmasın diyorsun ama yaptığın da tam olarak bu yani. Her mesleğin kendine göre şanı vardır zorlukları rahatlıkları vardır.

Teskere konusuna gelince neden bu kadar tepkili yaklaşıyorsunuz bilmiyorum. Evet çok zor olabilir hatta yerine gere ezede blirler ama bu şekilde ağır yada yanlış şekillerde dile getirilmesini de doğru bulmuyorum.
  • Allah rızası için goygoyu bırakın.Adam doğru söylemiş,meslekleri küçümsememiş ki!Askere gitmeden klavye basında delikanlılık yapmak kolay,gidenlere sorun,kararınızı ona göre verin.Bordo klavyeliler sizi gidi sizi :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.