Şimdi Ara

ARZUM MELA (AR155) KATI MEYVE SIKACAĞI İNCELEME ( by fever2006)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
8.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 1 aylık araştırma sonucu almış olduğum ürünün ufak bir incelemesini yapıcağım.Kararsız kalanlara bir nebze ışık tutabilirse ne mutlu. Çünkü ben kararsız kaldığımda bu tarz incelemeler ilaç gibi geliyor

Ne zaman birşey almaya kalksam ilk girdiğim site donanımhaber.com forum sitesidir.Katı meyve sıkacağı alırken de aynısını yaptım. Yazılanlardan da gördüm ki philips hr1861 modeli piyasanın en iyisi. Fakat ben alırken en ucuz 230 tl'ye bulabildim. O da bana fazla geldi. En azından 190 liraya filan bulsaydım philips tercih edicektim.

Daha sonra ucuz modellere yöneldim. Aklıma yatanlar moulinex, bluehouse ve arzum idi. Doğubanka gittim bu markaları ellerimle inceledim. Moulinex kesinlikle alınası bir marka fakat köpük ayracı olmadığı için tercihim dışı kaldı.( Köpük ayracını ben bulamadım belki de var tam bilmiyorum.) Bluehouse ucuzluğuyla ve motor gücüyle göz doldurdu. Üstelik dış yüzeyinin çelik kaplama gibi kaliteli olması da artısı. Fakat bluehouse'un (je510 modeli) sürahisi ve meyve akıtan hortumu hoşuma gitmedi. Sürahisi küçük,sürahi gibi değil hatta.Tıpkı basit ölçü kabı gibi ve meyve suyunun aktığı kanalın üstü açık olması nedeniyle suyun etrafa sıçrayabilmesi muhtemel!

Sıra arzum'a geldi. İlk görüşte estetiğini yansıtan cihazın en çok beğendiğim kısmı hız ayar düğmesi. Sanki müzik setinin sesini açma kapama tuşu gibi. Bu düğmeyi Philips'inkinden bile kaliteli bulduğumu söyleyebilirim.Bluehouse ve arzum arasında kararsız kaldığım sırada Arzum almaya karar kılmamda vesile olan şey ise sürahisiydi.Resimlerde gördüğünüz gibi hem kaliteli hem de meyve suyu makineden direk sürahiye geçiş yapıyor.Havaya karışmadan sağa sola sıçramadan.Köpük ayracı olması da güzel bişey.Meyve suyunun acı kısmını ayırmakla yükümlü.Resime bakıp o nasıl köpük ayracı diyebilrsiniz,şahsen süzgeç gibi birşey aradım durdum kutuda :)

Şimdi gelelim kaç portakaldan ne kadar meyve suyu çıkıyor.

Philips'in iki elma ile bir bardak meyve suyu çıkarttığını söylüyorlar.ARzum ise yeri geliyo 2 yeri geliyo 3 elmadan çıkarıyor bir bardak meyve suyunu.Ama biz 2 buçuk diyelim philips'e ayıp olmasın

Resimde gördüğünüz gibi 5 tane portakaldan yarım litre meyve suyu çıktı.Biraz sesli çalışıyor ama zannediyorum ki daha sessiz olan bir cihaz yoktur heralde. 700W motoru var bence normal.Rahatsız da etmiyor ayrıca.

Unutmadan söyliyeyim, kutudan birde fırça çıkıyor.Süzgeci rahat temizleyelim diye.Fakat fırça çabuk yıpranıyo ve yıprandıktan sonra temizlemeye çalıştıgımız süzgeçten bir de fırçanın kıllarını ayıklıyorsunuz.Ben pek kullanmıyorum bu yüzden fırçayı.

İşte köpük ayracı

Islak olduğu için nokta nokta çıkmış...

Sevdiğim tuş...

İşte meyvelerin korkulu rüyası

Eğer siz de benim gibi sabahları kahvaltıda çay içmeyi sevmiyorsanız ve geç kalkıp okula yada işe geç kalıyorsanız bu alet yani herhangi bir katı meyve sıkcağı tam size göre! Meyve suyunuz derhal hazırdır efendim... Narenciye sıgacağıyla şimdiye kadar boşunda uğraşmışım.Ayrıca daha çok meyve suyu çıkıyo bundan, narenciye sıkcağına nazaran...

Arzum'u da kutluyorum. Çok iyi iş çıkarmış. Gerçekten kaliteli bir alet.

• BEnimde açıkçası arzumda hiç aklımda yoktu bende araştırma içersindeyim..ama philips çok çekiyor beni nedense beni yeri gelecek nar atacaam yeri gelecek kivi.İcabında portakalı hiç soymadan atacam...O yüzden sağlam çelik gövdeli güçlü motoru olan birşey istiyorum..
  • Öncelikle ince düşünmüş ve inceleme yazmış olduğunuz için sizi kutlarım ve tebrik ederim,

Ben de geçen sene Sinbo'nun sıkacağını almıştm, ancak evde şimle toplasanız 2-3 kere kullandık kullanmadık,

Bu tip aletler bana göre :

1) Çok yer kaplıyor.
    2) Temizlemesi zaman alıyor.

O açıdan biz pek kullanamadık,

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bedenoglu

BEnimde açıkçası arzumda hiç aklımda yoktu bende araştırma içersindeyim..ama philips çok çekiyor beni nedense beni yeri gelecek nar atacaam yeri gelecek kivi.İcabında portakalı hiç soymadan atacam...O yüzden sağlam çelik gövdeli güçlü motoru olan birşey istiyorum..

Portakalı ve narı kabuğuyla sıkabilirsiniz bu tip aletlerde.Motoru 700W olduğu için rahatlıkla kabuğuyla sıkabilir.Fakat kabukla sıkmak demek meyve suyunun oldukça acı olması demek

quote:

Orjinalden alıntı:eozen81

Öncelikle ince düşünmüş ve inceleme yazmış olduğunuz için sizi kutlarım ve tebrik ederim,

Ben de geçen sene Sinbo'nun sıkacağını almıştm, ancak evde şimle toplasanız 2-3 kere kullandık kullanmadık,

Bu tip aletler bana göre :

1) Çok yer kaplıyor.
    2) Temizlemesi zaman alıyor.

O açıdan biz pek kullanamadık,

İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Teşekkür ederim.
    Evet temizlemesi oldukça zahmetli. Ama kendi sıktıgım meyve suyunu içince zahmetin hiç önemi kalmıyor

• Ben de uzun araştırmalar sonucunda 2 hafta önce aldım. Gerçekten güzel. Özellik olarak Philips ile aynı olması lazım aşağı yukarı. Ama fiyat olarak nerdeyse Philips 2 ye katlıyor. Bunda da meyveler bölmeden atılıyor ama kabuklu atmak pek mantıklı değil. Arkadaşın dediği gibi portakalı narı vs. kabuklu atarsanız acı olur. Alacak arkadaşlara tavsiye ederim. Fiyatını merak eden arkadaşlara söyleyim 130 TL ye aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonbahar78 -- 1 Şubat 2009; 14:04:28 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: sonbahar78

Ben de uzun araştırmalar sonucunda 2 hafta önce aldım. Gerçekten güzel. Özellik olarak Philips ile aynı olması lazım aşağı yukarı. Ama fiyat olarak nerdeyse Philips 2 ye katlıyor. Bunda da meyveler bölmeden atılıyor ama kabuklu atmak pek mantıklı değil. Arkadaşın dediği gibi portakalı narı vs. kabuklu atarsanız acı olur. Alacak arkadaşlara tavsiye ederim. Fiyatını merak eden arkadaşlara söyleyim 130 TL ye aldım.

fiyat çok iyi.nerden aldınız?
  • quote:

Orjinalden alıntı: lebdemeden-leblebi

Dandik bir çin malı,bizimkilerde türk malı sanıp alıyorlar,albani ne der bu ülkede sadece biz türküz,gerisi ithal,

iş adamlarımıza

evet çin malı hatta bütün meyve sıkacakları çin malı, Philips bile. Yalnız şunu bilmenizi isterim Çin'de üretilen her mal kötü değildir. İncelememde de değindiğim gibi bu ürün kaliteli bir ürün, Phlilips'den pek aşağı kalır yanı yok.
  • Öncelikle inceleme ve bilgilendirme için teşekkürler,eline sağlık....
    Ancak bu aletler güzel fakat temizlemesi gerçekten sıkıntı.Ben de bir tane almıştım,birkaç hafta hevesle kullandım ama sonradan temizlemekle uğraşmanın eziyeti keyfine üstün geldi.
    Bu arada katı meyve sıkacağı olan tüm arkadaşlara havuç-elma (yarı yarıya) karışımını şiddetle tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobita -- 1 Şubat 2009; 22:27:42 >
  • Ankarada İtfaiye Meydanından aldım. Aslında onu almak niyetinde değildim. Fiyatını araştırmıştım. İnternette 170 civarıydı genelde. Ben 100 TL civarında birşey almayı düşünüyordum. Ancak bulamadım. Genelde Arzum ve Sinbo ve ucuz modeller vardı. 160 falan dediler önce. Biraz pazarlık ettim 145 olur dedi bir yer. Dolaşıp tekrar geldim. Biraz indirim yap alayım falan dedim. Yapmadı. Ben de almadım geri döndüm eleman arkamdan koşarak geldi patronla görüş dedi. Sonra 130 a indi. Ama normal satış fiyatı değildi anlayacağın. İş yok peşin para olduğu için veriyorum dedi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bobita

Öncelikle inceleme ve bilgilendirme için teşekkürler,eline sağlık....
    Ancak bu aletler güzel fakat temizlemesi gerçekten sıkıntı.Ben de bir tane almıştım,birkaç hafta hevesle kullandım ama sonradan temizlemekle uğraşmanın eziyeti keyfine üstün geldi.
    Bu arada katı meyve sıkacağı olan tüm arkadaşlara havuç-elma (yarı yarıya) karışımını şiddetle tavsiye ederim

teşekkürler

quote:

Ankarada İtfaiye Meydanından aldım. Aslında onu almak niyetinde değildim. Fiyatını araştırmıştım. İnternette 170 civarıydı genelde. Ben 100 TL civarında birşey almayı düşünüyordum. Ancak bulamadım. Genelde Arzum ve Sinbo ve ucuz modeller vardı. 160 falan dediler önce. Biraz pazarlık ettim 145 olur dedi bir yer. Dolaşıp tekrar geldim. Biraz indirim yap alayım falan dedim. Yapmadı. Ben de almadım geri döndüm eleman arkamdan koşarak geldi patronla görüş dedi. Sonra 130 a indi. Ama normal satış fiyatı değildi anlayacağın. İş yok peşin para olduğu için veriyorum dedi.

hayırlı olsun.Ben doğubankta 145'den aşağı indiremedim. Hatta 2 tane alalım bişeyler yap dedik 5 lira inmemişti. Yinede piyasa fiyatından ucucza aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fever2006 -- 2 Şubat 2009; 11:11:44 >

• Bildiğim kadarıyla iki yerde birbirine yakın türde satış yapıyor. Dediğim gibi bana da en son 145 olur dediler. Ben biraz dolaşıp tekrar geldim en son 140 olsun madem dedi. Ben yok beni aşar o fiyat dedim. Eleman arkamdan koşarak geldi patronla konuş dedi. İş yok kriz falan nakit olacak madem dedi o yüzden indi. Sizinki de iyi fiyat sayılır piyasaya göre. Benimki biraz zorlama oldu anlayacağınız. Ama memnunum açıkçası.
    Temizlemesi sorun falan diyor herhalde bazı arkadaşlar da. Sonuçta hepsi aynı katı meyve sıkacaklarını. Hepsi için bu zorluk vardır. Önemli olan sıktıktan sonra kurutmadan hemen temizlemek. Beklerse tabiki zor temizlenir. Kısacası ben tavsiye ederim alacak arkadaşlara.
  • quote:

Bildiğim kadarıyla iki yerde birbirine yakın türde satış yapıyor. Dediğim gibi bana da en son 145 olur dediler. Ben biraz dolaşıp tekrar geldim en son 140 olsun madem dedi. Ben yok beni aşar o fiyat dedim. Eleman arkamdan koşarak geldi patronla konuş dedi. İş yok kriz falan nakit olacak madem dedi o yüzden indi. Sizinki de iyi fiyat sayılır piyasaya göre. Benimki biraz zorlama oldu anlayacağınız. Ama memnunum açıkçası.
    Temizlemesi sorun falan diyor herhalde bazı arkadaşlar da. Sonuçta hepsi aynı katı meyve sıkacaklarını. Hepsi için bu zorluk vardır. Önemli olan sıktıktan sonra kurutmadan hemen temizlemek. Beklerse tabiki zor temizlenir. Kısacası ben tavsiye ederim alacak arkadaşlara.

Evet diğer arkadaşların da demek istediği gibi bütün katı meyve sıkacaklarını temizlemek zahmetli.Dün DART'de philips'i inceledim.Dış görünüş(açma klipsleri eğimli olması vs) dışında arzumla hiçbi fark göremedim.Bıçak desen aynı, bıçağın alt kısmındaki bölümler aynı.Motorunda bir farklılık varsa orasını bilemem ama ikisi de 700W.Biri mercedes diğeri KIA motoru olacak hali yok

Sonuç olarak işimi fazlasıyla görüyor...

• arkadaşlar arzumu internette en ucuz nerde bulabilirm.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kyuksel

arkadaşlar arzumu internette en ucuz nerde bulabilirm.

doğubank'a bakmanızı tavsiye ederim...eğer orada bulamazsanız internette google'dan aratırsanız doğubank kadar ucuz siteler var.
  • nette en ucuz 186 tl sanalmağazada var.onun dışında hiçbir sitede yok.hiç bir yerde temin edilemyor bu ürün.acaba nerden alabiliriz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kyuksel

nette en ucuz 186 tl sanalmağazada var.onun dışında hiçbir sitede yok.hiç bir yerde temin edilemyor bu ürün.acaba nerden alabiliriz.

fiyatlar artmış zannedersem...ama doğubank'ı bi deneyin derim eğer istanbuldaysanız.
  • doğubankta ne kadar acaba bilgisi olan varmı?
  • bu ürünü nerde bulabiliriz?nette hiçbiryerde yok?
  • selam bu günlerde bende alacağım inşallah nette en ucuz 155 tl baktım yorumlar genelde iyi philips pahalı olmasaydı onu alacaktım tam sıkıyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozasur -- 16 Mart 2009; 15:55:25 >
  • Arkadaşlar bende uzun araştırmalar sonucunda aldığım Arzum Mela ürününü gönül rahatlığıyla herkese tavsiye ederim.

Philipsle aynı fiyat olsa yine Arzum alırdım çünkü özellik ve kalite olarak en ufak bir eksisi yok. Artı yerli malı, yabancı malı ne varsa tercih edip sonra kriz var diye dövünen bir milletiz. Sanırım tek eksisi yerli marka olması, bilinç altımıza yabancı özentiliği yerleştirilmiş olduğu için Philipsin 1 elmadan daha çok su çıkarabildiğini felan düşünebiliyoruz.

Teknik olarak bir cihazın aynı elmadan daha fazla su çıkarabilmesi demek filtresindeki deliklerin daha geniş olması anlamına gelir ki buda suyun posalı olmasına sebep olur yani meyve suyunun kalitesi düşer.

Philips ve Arzum birebir aynı özelliklere sahip 2 ürün, farkları biri yabancı diğeri yerli marka, biri 2 katı daha pahalı diğeri ederi kadar fiyatlı.

*** Philips'in kuruluş hikayesi: 1950'lerde 2.dünya savaşından sonra Hollanda ekonomisi bitik. O sırada Philips diye bir lamba markası kuruluyor. Amerikan ampülleri 1 birim fiyatla satılıyor ve Philips ampüllerin 3 katı daha çok ışık veriyor. Hollanda halkı 3 katı fiyata ve daha az ışık vermesine rağmen kendi markamız diyerek Philips alıyor. Ve sahip çıktıkları bu marka bugün Hollanda ekonomisinin belkemiği, dünya lideri bir marka oluyor.
    * Bizde de tam tersi Philips, LG, Siemens marka lcd plazma tvleri Vestel üretiyor, bizim halkımız Vestel adıyla almıyor yabancı marka alıyor hem de daha pahalı fiyata. Eh... Hiç yakınmaya hakkımız yok, her türlü krize müstehakız.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.