Şimdi Ara

Şimdi de FX Moda oldu : Sis-648FX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Şimdi de FX Moda oldu : Sis-648FX Yazar:  GUN

Sis'in 800 FSB'li Pentium 4 işlemcileri için olan chipsetinin ismi Sis-648FX. Chipsetin beraberinde esas özelliği olan FSB-800 Mhz'in yanında, Dual-DDR 400, AGP 8X revizyon 3.5, Gigabit LAN, Firewire ve USB 2.0 geliyor.

Chipset yukardan da gördüğünüz gibi anakart üreticilerinin FSB-800 modellerle verdiği bütün özelliklere kendiliğinden sahip buda onun müthiş özellikleri kendiliğinden sahip. Bu yüzden üreticilerin hepsi acilen bu model içeren modellerinin peşindeler bu firmalar arasında Asus, Msi, Aopen, Gigabyte ve tabii ECS var.

Fiyatının çok yüksek olmayacağı ve özellikleri ile büyük rekabete sahne olacağı tartışmasız ama performansı Intel'in modellerine göre ne derecede olacak test edilmesi beklenmeli. Daha önce Sis'in Dual-DDR modelleri i7205 (Granite bay) chipsetinden yavaş idi, Intel'in Dual-DDR 400 teknolojisinin ise Granite Bay'inkinden farksız olduğu biliniyor (Oc'li Granite bay i875 ile aynı performansı vermekte) bu durumda Sis bir ihtimal rakibini yakalamış olabilir.

Tarih/Saat : 24 Mayıs 2003 Cumartesi / 02:14  Sayfanın Linki : http://www.theinquirer.net/?article=9601 'Yazıcı'Bu

• yaf bu nvidia tekelciliğini burada da gösteriyo önceden mx modaydı şimdi de heryerde yavaş yavaş fx'leri duymya başlıyoruz noolcak yaf bizim bu halimiz
  • Fx veya MX, SİSin bu işin icinde ciddi bir sekilde olamasi intele chipset konusunda alternatif olamasi, özelliklede fiyatlarinin cazip olamasi biz son kulanicilar icin cok iyi . İyiki varsın SİS
  • sis uygun fiyatiyla herzaman cok iyi bence
  • ben asla sis den hoşlanmadım hoşlanmayacagımda sis bence cok dandik çipsetler üretiyor arkadaşlar
  • sis büyük firmadır

yakında ekran kartlarını görebiliriz piyasada öttürtecekler diğer kartlara
  • valla bu zamana kadar yapsalardı o işi yolu alan aldı bence
  • sis ve via nın atak yapması lazım sis atak yapıyoda nereye kadar sisin yarışabilceği kişi nvidia nforce chipsetidir intelle yarışamaz çünkü adamlar kendi işlemcisine kendisi chipset üretiyor mümkünmü başka chipsetin daha fazla perf vermesi ben yıllardır anlayamadım neden sis intel yönünde atak yapıyor çünkü her seferinde hüsrana uğruyor intel konusunda sisin daha gelişmesi için amd ye daha iyi chipset üretim via ve nvidia ile rekabet etmesi bence çok daha yerinde bir adım olur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.