Şimdi Ara

Nvidia 40nm üretim teknolojisi için tasarım çalışmalarını tamamladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
3.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GeForce GTX 285 ve GeForce 295 modellerinde 55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan GT200b GPU'sunu kullanan Nvidia, yeni nesil üretim teknolojiilerine geçiş çalışmalarına devam ediyor. 40nm üretim teknolojisine geçiş yapan ilk forma olabilme konusunda AMD-ATi ile yarışan Nvidia'nın yeni üretim teknolojisiyle hazırlanan ilk grafik işlemci için tasarım çalışmalarını bitirdiği belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde 40nm üretim teknolojisiyle orta segment için hazırlanan RV740 kod adlı grafik işlem biriminde tasarım çalışmalarını tamamladığı açıklanan AMD-ATi'nin aksine Nvidia'nın 40nm ile hazırlanacak ilk grafik işlemcisinin yüksek performans segmentini hedef alması bekleniyor. Zira Nvidia'nın GT200b GPU'sunu temel alan ve 40nm üretim teknolojisiyle geliştirilen GT212 GPU'sunu geliştirdiği bilinmekte.

Nvidia'nın 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan yeni grafik işlem birimini yılın ikinci çeyreğinde lanse edilmesi beklenirken firmanın ilk çeyrek sonlanmadan yani önümüzdeki Mart ayı içerisinde yeni GPU'sunu tanıtabileceği belirtilmekte. Öte yandan Nvidia, yeni bir mimari üzerine inşa edilen ve DirectX 11 desteği sunacağı belirtilen GT300 kod adlı yeni nesil grafik işlemcisini ise yılın ikinci yarısında tanıtacak.

• getirisi fiyatta indirim + vga larda serinlik olduktan sonra ooo çok sevindirici bir haber birde bellekleri güncelleseler tam olacak
  • Daha directX'in tadına yeni yeni varıyoruz.DirectX 11 gelmiş çatmış.Offffffff offf.
    Ama 40nm'ye geçmesi güzel.
  • teknoloji çok hızlı ilerliyor -----

hızına yetişmek pahalı

40nm olması çok güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali277 -- 23 Ocak 2009; 14:27:27 >
  • Nvidia bu sefer elini çabuk tutmuşa benziyor
  • bu nvidia 10 nm ile de üretse fiyatları düşürmez ülkemizde. malları çok kıymetli Türkiye'de.
  • Nasıl olur anlayamadım ati varken hiç tamamlayabilirmi şu 40nm gt212'ler çıksında alalım bir tane

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 23 Ocak 2009; 15:42:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: VaLoUr
    ati varken hiç tamamlayabilirmi

alem adamlarsınız ne diyim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: VaLoUr

Nasıl olur anlayamadım ati varken hiç tamamlayabilirmi fanatiklerin savunacağı şey kalmadı şu 40nm gt212'ler çıksında alalım
    bir tane

Ati 3 ay önce tamamlamıştı.
  • Aytıca ati nm kücültmesinde fiyatlarıda kücültüyor ama nvidia tersini yapıyor.Ama bu kriz nvidia nın yapması gerekenleri cok ETKİLİ bicimde gözler önüne serdi.Hele su fiyatlar bi netlessin o zaman asıl yorumları yaparız.
  • Ati'nin ürettiği gpu'ların zar alanı daha küçükde ondan 48xx'ler aklını başına alması gerektiğini gösterdi bundan sonra nvidia'nın daha güçlü ürünler ve daha makul fiyatlar ile piyasaya girmesini bekliyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 23 Ocak 2009; 16:05:05 >
  • birinci kural nvidia asla ucuza bişey satmaz ikinci kural ne olursa olsun yaptığı kartlar hep stabildir baş ağrıtmaz
  • bence ati biraz da hızlanmalı
  • quote:

Orjinalden alıntı: drkayzer

birinci kural nvidia asla ucuza bişey satmaz ikinci kural ne olursa olsun yaptığı kartlar hep stabildir baş ağrıtmaz

Arada çok uçurum olmadıkça hangisi daha pahalı olursa olsun önemli değil ekran kartına 600tl vermişsem 100ytl daha vermektenmi kaçıcam yeterki oyunların çoğunda daha iyi olsun zaten bu önemli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 23 Ocak 2009; 19:50:11 >
  • nvidia iyi kastı bu sefer. bu ekran kartlarına işlemci yetişmeyecek yakında, krizin anakart-işlemci sektörünü yavaşlatması sonucu fiyatı uygun işlemciler darboğaz falan yapacaklar.
  • dx11 kartlara az kaldı
  • atinin driver sorunlarından bıktım artık vpu recover da cabası nvidia cı olacaz gibi gözüküyo :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

Öte yandan Nvidia, yeni bir mimari üzerine inşa edilen ve DirectX 11 desteği sunacağı belirtilen GT300 kod adlı yeni nesil grafik işlemcisini ise yılın ikinci yarısında tanıtacak. </p>[/html]

Yok artık .. bu ne sürat anlamıyorum.. bu teknoloji çılgınlığını geçti artık.. tüketim çılgınlığı oldu.. gerçi tüketecek kadar parası olan düşünsün.. biz yorganımıza göre tüketiyoruz hala

• nvidia için güzel bir gelişme ama neden her zaman bellekler ddr3 bence belleklerin gelişmesi gerekiyor...
  • atı ye nm de pabuç bırakmaya hiiiç niyeti yok yani
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.