Şimdi Ara

Yeni anlatım !!! Pes 2009 hamachiden oynama! (Vista client olabiliyor)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
705
Cevap
0
Favori
141.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu döküman tamamen tarafımdan hazırlanmıştır...

hamachi ağı (şifre = 123 )

pes2009hamachi

Öncelikle modeminizden aşağıda yazılı olan portları açın.

TCP:20010,20020,20030,20085
    UDP:5730,5739
    Port açma ile ilgili yardım almak içinwww.portacma.net

Online oynamak için ilk yapacagımız iş yeni çıkan 1.4 pacth'ini yüklemek ve oyunu açmak. (İlacını siz bulacaksınız) Oyunun içinde 1.4 pacth'i yükledikten sonra system settings bölümünde download diye bir seçenek çıkacak. Bunu seçip otomatik download yapacağız ve oyunumuzun versiyonunu en son versiyona yükselteceğiz.
    Ekleme: 1.4 patch'i yükledikten sonra bu olayı yapmak zorunda değilsiniz ama ben yapmanızı öneririm. Bu yama son transferleri ve lisansı alınmış daha fazla takımları ekler.

1.4 patch indirme linki : http://pes2009web.winning-eleven.net/pes09pc_e/patch/index.html

Hamachinin son versiyonunu bilgisayarınıza kurun.

Hamachi link:http://files.hamachi.cc/HamachiSetup-1.0.3.0-tr.exe

Aşağıdaki linkten pes magazine programını indirin ve oyunun kurulu olduğu dizine atın.

http://www.pesmagazine.net/download/V3/Pesmagazine_Launcher_2009.rar
    Alternatif link :http://www.easy-share.com/1903946177/Pesmagazine_Launcher_2009.rar

Programı konaminin olduğu klasöre atın. Sonra isterseniz masaüstünde bir kısayol oluşturduktan sonra bu kısayola tıklayıp pes magazin'i çalıştırıp kapatın. Pes magazine oyunun kurulu olduğu dizinde kendi dosyalarını ekleyecek.

Şimdi C:/Windows/System32/Drivers/Etc dizinine gidin. Burada hosts adında bir dosya olması lazım. Bunu not defteriyle açın ve satırın en altına şu kodları ekleyin, ekledikten sonra kaydedip çıkın.

5.50.149.125 pes09pcgate-e.winning-eleven.net
    5.50.149.125 pes2009web.winning-eleven.net
    5.50.149.125 pes7stun-e.winning-eleven.net

Burada görülen ip adresi benim hamachideki adresim. Siz kendi hamachi ip'nizi buraya yazacaksınız.

Şimdi pes2009 un ayarlarından online sekmesine gelin ve autodaki kutucuğu boş bırakın, kaydedin ve çıkın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra oyunun kurulu olduğu dizinde stunnel klasöründe bulunan pes09 yazan güvenlik sertifikasını çalıştırın.

Sertifika yükleye basın, daha sonra "Tüm sertifikaları aşağıdaki depolama alanına yerleştir"i seçtikten sonra gözat'a basın ve "Güvenilen kök sertifika yetkilileri" ni seçip tamam diyin.

Son diyip çıkan pencereye de evet dedikten sonra sertifika yükleme işlemi bitiyor.

Bütün ayarları doğru yaptıysanız pes magazin'i çalıştırıp server olmak isterseniz "Launch pes 2009" butonuna basmanız yeterli.

Client olmak içinse client seçeneğini seçip "Server IP" yazan kutucuğa arkadaşınızın hamachi adresini yazıp "Launch pes 2009" butonuna basıp oyuna girebilirsiniz. Server ya da client olun fark etmez, ayarları dorğu yaptıysanız oyun otomatik olarak açılacaktır.

Son adım da pes2009 un network bölümüne gelin. Kullanıcı adı ve şifresini istediğiniz isim ve şifre ile girerek login olun. Konami ID almanıza gerek yok

Friendly match oluşturarak bir oda açın ve rakibinizin gelmesini bekleyin.

Hepsi bu kadar. Yapamadığınız noktalarda buraya sorup yardım alabilirsiniz. Yazıyı alıntı yapmayın...

Son olarak lütfen yazıyı başka bir sitede alıntı yaparken kaynağını belirtiniz. Emeğe saygı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bykanca -- 21 Mayıs 2009; 11:16:51 >

• Pes 2009 u hamachi ile oynamanın yolunu uzun süredir arıyordum , Teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: FRAPS

Pes 2009 u hamachi ile oynamanın yolunu uzun süredir arıyordum , Teşekkürler

Rica ederim. Biz 2 gündür oynuyoruz.

pes.9
    şifre 123

hamachide ekleyebilirsiniz arkadaşlar...
  • çok teşekkürler oyunu almaktan kurtardın bizi bu hafta sonu deneriz artık
  • dostum dier sayfada bizde yazmanı beklioduk..desene baştan saol
  • allah razı olsun çok teşekkürler..
  • @bykanca, anlatım için çok teşekkürler...
  • Modeme port acma olayı nasıl oluyor? onu bilmiyorum Yardım ederseniz sevinirim. Bu arada anlatım için teşekkürşer
  • çok sağol senin sayende oynayabiliyoruz teşekkür
  • Güzel paylaşım
  • Hocam registration kisminda error verio daha ileri asamaya gidemiyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: HapLoo

Hocam registration kisminda error verio daha ileri asamaya gidemiyorum...

Ne hatası veriyor?
  •  Yeni anlatım !!! Pes 2009 hamachiden oynama! (Vista client olabiliyor)

Edimax Ar-7064 modem var. Buraya kadarr geliyorum port işlemi için buradan sonra tam olarak ne yapmam gerekiyor ?
  • yıllar önce pes4 tede port açmak gerekıyodu aylarca ugraştım ozamnki deneyımım çok az oldugu için yapamadım. ve mecbur usb modem aldım ve oynadım
  • ağ:pesciler09
    şifre:123
  • sertifika yüklerden sistem belirtilen doyayı bulamıyor diyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: bykanca

quote:

Orjinalden alıntı: HapLoo

Hocam registration kisminda error verio daha ileri asamaya gidemiyorum...

Ne hatası veriyor?

Error:Verification(ya da registration) failed dio register yaparken..Pes connector sertifika yüklerken de dosya bulunamadi hatasi veriyor (diger arkadasimizin söyledigi gibi) ancak sertifika yüklenmis gozukuyor.
  • Bende de sistem belirtilen dosyayı bulamaıyor hatası var.
  • ancak bukadar zor olabilirdi helal olsun. programı muhakkak daha basitleştirilmeli çok şatafatlı olmuş
  • sağol peki oyunda yama varken oynayabilirmiyiz örneğin ga patch

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _BRUCE LEE_ -- 23 Ocak 2009; 16:30:18 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.