Şimdi Ara

Otomatik vites ford focus....

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
4
Favori
138.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • otomatik vites ford denince herkes bir çekince koyuyor..
    2. eli de iyi değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwsehmus

Hocam yağı değiştirdikten sonra proplem olabildiği doğru mu peki?
    Şanzımanda sorun yoksa olmuyor. Bazen şanzımanda sorun yağ degisimi ile kendini daha çok belli ediyor. Ama normalde yağ değişimi sonrası bırak sorunu, vuruntu titreme gibi sorunlar ortadan kalkıyor genelde . Yağı değişirken arabanıza üretici hangi yağı öneriyor öğrenin. Gerekirse yağı siz alın götürün degissinler
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwsehmus

Hocam teşekkür ederim cevabınız için.

2-3 yıl kullandıktan sonra sizce 2015 model mondeo kolay satılır mı?
    Hocam bence her araç satilir. Tek kıstas fiyatı ve temizliği. 2-3 yıl sonra araç ederi 70 ise siz 77 yazip 75 den aşağı inmezseniz 3 ay ilanda kalsa da satılmaz. Aracınızın ederini yazın, isterse 1990 model Toros olsun satılır o konuda içiniz rahat olsun
  • Herkese merhaba,
    Konuyu hortlatıyorum belki aranıza yeni katıldım ve sizlerden bir konuda bilgi rica ediyorum. Bu konu daha önce çokça yazılmıştır belki ama şuan araba alma aşamasındayım, 2006-2011 arası benzin&lpg ya da benzinli otomatik focus bakıyorum. Özellikle uzun yıllardır ve çok kilometre yapmış olanlar, araçla ilgili bir sıkıntı var mı otomatik şanzımanı nasıldır? 140.000-150.000 aralığındaki bir araç sıkıntı çıkarır mı? Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim :)
    Şimdiden teşekkürler.
  • Merhaba arkadaşlar :)

Peder bey arabayı sedan focus ile takas etmeye karar verdi açıkcası sevindim sevinmedim değil :) Yeni kasa focus yani kim sevinmez...

Da kararsız kaldığım tek nokta şu sanırım araba otomatik vitesmiş...

Manuel vites'e alışmış biri olarak bi yandan istiyorum bi yandan istemiyorum

Çünkü forumda yazılanları okudumda otomatik için hiç fena şeyler söylenmiyor...

Şimdi hiç otomatik vites kullanmamış biri olarak sorum şu :D

Otomatik vitesde ki

P,R,N vs vs yani ordaki göstergeler nedir ? P = Park R= Geri olduğunu biliyorum da diğerlerini bilmiyorum

Yani kısacası araba kaldırılırken hangi konumda olcak falan filan herşeyi anlatabilirmisiniz ?

Ve tavsiyelerinizi alabilirmiyim

Şimdiden teşekkürler

• yeni kasa focuslarda;
    P-R-N-D ve D nin sağ yan tarafında da + ve - vardır.
    P:park
    R:geri
    N:boş
    D:drive

otomatik kullanmak istemezseniz vites d konumundayken yan tarafa çekiyorsunuz. + kısmında vites büyütüyor, - kısmında ise vites küçültüyorsunuz.

fotoğrafta daha iyi anlarsınız.
    otomatiği kesinlikle tavsiye ederim. kullanımı çok rahattır. memnun kalacaksınız.

• triptronic vites kullanmış bu resimdeki araç..
    tam otomatik var mı ford larda?
  • yukarıdaki araç 2008 model yeni kasa focus tur. Vitesi isterseniz ellede kumanda edebilirsiniz...

quote:

Orjinalden alıntı: enginu

triptronic vites kullanmış bu resimdeki araç..
    tam otomatik var mı ford larda?
  • quote:

Orjinalden alıntı: soldier-down

yeni kasa focuslarda;

otomatik kullanmak istemezseniz vites d konumundayken yan tarafa çekiyorsunuz. + kısmında vites büyütüyor, - kısmında ise vites küçültüyorsunuz.

otomatiği kesinlikle tavsiye ederim. kullanımı çok rahattır. memnun kalacaksınız.

Yardımların için teşekkür ederim aydınlatıcı bir cevap oldu

• yardımcı olabildiysem ne mutlu...

quote:

Orjinalden alıntı: Tengrielders

quote:

Orjinalden alıntı: soldier-down

yeni kasa focuslarda;

Yardımların için teşekkür ederim aydınlatıcı bir cevap oldu

• Focusun otomatiği 100 bg ve fazla yakıyor diye duydum (aslında duymaktan ziyade düşünüyorum da denilebilir, şehir içi fabrika verisi 10 litreden fazla)

Sırf bu yüzden vazgeçtim ben, yoksa titanium otomatik 37000 civarıydı, iyi fiyat bence.
  • şimdilerde ford çift kavramalı powershift şanzıman üzerine çalışıyormuş. 2010 dan sonra üretime geçecekmiş. ölme eşeğim yaz gele..
    vw'de bilmem kaç yıldır kullanılıyor zaten çift kavramalı olanlar(bakınız: dsg).
  • otomatik benzinli alacaksan civic tavsiye ederim. focusun otomatiği hakkında güzel şeyler pek duymadım. vw da bi seçenek tabi dsg sonuçta.

ama otomatik focusun bence hiç şansı yok diğer seçenekler arasında
  • quote:

Orjinalden alıntı: desci

otomatik benzinli alacaksan civic tavsiye ederim. focusun otomatiği hakkında güzel şeyler pek duymadım. vw da bi seçenek tabi dsg sonuçta.

ama otomatik focusun bence hiç şansı yok diğer seçenekler arasında

Dsg bence en iyisi,onun dışında Civic otm.

Ama Focus a yapışan kara leke eski kasalardaki Cvt idi,yeni kasada tam otomatik tercih edildi,sorunsuz ama bu seferde 4 oranlı ve 100hp ile sunuluyor,sanırım dsg benzeri yeni şanzımanına ağırlık veriyor şu an..
  • Vw forumunda da sordum Golf VI çıkınca Golf V sıfırın fiyatı düştümü?
    Diğerlerinde makyaj olduğunda bile eskilerinin fiyatı düşüyor......

edit: ek bilgi...

şimdi baktım sitesine yeni kasadan yaklaşık 2000-2500 ytl düşük fiyatı..
    adamı keriz yerine koymak buna denir herhalde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medonk -- 23 Ocak 2009; 16:02:41 >
  • DSG'de bile sıkışık trafikte kararsız kaldığına dair şikayetler var.

Bununla birlikte yokuşta kalkış esnasında da sorun yaşanıyormuş, özellikle hillholderın etkisiyle aracın kalkamadığı yazıyordu VW forumlarında.

Bir diğer nokta da vites değişimlerinin çok hızlı olduğu ancak değişim öncesi beynin biraz düşündüğü de yazılıydı. Yani karar verdikten sonra çok hızlı değiştiği şeklinde yorumlar yapılmış, bu konuda benim tavsiyem ne derseniz VW yeni 4 çekirdekli işlemcilerden kullansın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rahan35 -- 23 Ocak 2009; 17:59:36 >
  • arkadaşlar kulaktan dolma bilgilerle kesin kararlar vermeyelim.
    yaklaşık 3senedir otomatik vites araç kullanıyorum.
    2sene focus-1 otomatik ve son 1 senedir de yeni kasa otomatik vites kullanıyorum.
    focus-1 de çok iyi fiyata vermiştim.
    otomatik vitesin ilk başta; trafikte rahatlığı, kullanım kolaylığı, sürüş güvenliği insana güven veriyor.
    yakıt olarak ta memnunum. tabiki düz viteslere oranla biraz fazla yakıyor ama yukarıda saydığım artılar olunca bu fazlalığı çok büyütmüyorum.

focus2 lerde cvt şanzıman dizel araçlarda vardı. ford, cvt firması ile anlaşamayınca dizel otomatik satmayı bıraktı. ford satılan araçlarda arıza çıkınca çok yüksek fiyatlar istediler. bu fordun bir yanlışıdır.

benzinli otomatik fordlarda bir problem yoktur. bir çokta kullanıcısı vardır.

gerek honda olsun, gerekse vw olsun bu firmaların otomatik vitesli araçlarının da iyi olacağını düşünüyorum. Kullanmadığım için pek fazla bir fikrim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soldier-down -- 23 Ocak 2009; 21:52:26 >

• Bahsi geçen iki aracıda kullanan biri olarak izlenimlerim sizlere fikir verebilir. 2006'da Focus Dizel CVT otomatik(sıfır Km ) alarak 2 yıl kullanmıştım. Sürüş keyfi, aracın tokluğu ve dizelin ataklığı güzeldi. Ama Bu CVT vitesli araçlarda sorunları duyunca, hele fiyatını ve otosan'ın kullanıcı dostu olmayan yaklaşımlarını duyunca ben bu aracı satarım dedim ve sattım. Ek garantim olduğu halde satmaktan yana oldu davranışım.

Bu CVT viteslere öyle uçuk fiyatlar istiyorlarki dudak uçuklatır (15-17 Bin TL).

Geçtiğimiz nisan ayında bu aracı satarak dizelden benzinliye yeniden döndüm Honda Civic Elegance Otm. vites araç aldım. Son derece memnunum vitesinden. Honda'nın otomatik vites konusundaki şöhretini biliyordum, kulanırken bunun boş bir şöhret olmadığını anladım, hakkını veriyor.

1.6 motor araçlarda bir çok marka yarı otomatik vites sunuyor. Bu yarı otomatik yada otomatik debriyajlı araçlardan uzak durmak gerekir kanımca. Bu sebeple Civic iyi bir tercih oldu benim için. Vites geçişleri ve motorla uyumu üst seviyede. 5 ileri olması ve F 1 tarzı manuel kullanım sunması ise bir başka artısı.

Benim bu konudaki izlenimlerim bunlar.

• 4 ileri klasik şanzımanlı focuslar iyidir söylendiği binide çok yakmaz makul yakar uzun yolda 6 litreden az yakabilirsiniz şehir içinde de 8 litre yakabilirsiniz bu sizin sürüşünüze bağlı bizim arabada otomatik ortalama 8-9 litre yakıyor yerine göre (üst devirlerde kullanırsam)10 -11 litre lpg yakıyor öyleki aynı güzargahta 7 litrede yakmışımdır 9 litrede focus II ler tker ve ağırlıktan dolayı focus I e göre biraz hantal kalıyo ama onlarında manuelde kullanabilme olanağı var (+ - joystiği)
  • ağzınıza sağlık.
    otomatik vites benzinli focus sahibi olmayan veya uzun süre kullanmayan kişilerden yersiz suçlamalar gelince sinirleniyorum.

benim yakıtımda sizinki gibidir. bu konuda çok memnunum.

bazı arkadaşlarda yanlış bir bilgi var. bunu tekrar hatırlatmak istiyorum. cvt şanzıman dizel otomatik araçlarda kullanılmıştır. cvt firması ile fordun anlaşamaması sonucunda ford cvt şanzımanlı otomatik dizel araç üretimini durdurmuştur. olan bu arada dizel otomatik araç alan kullanıcılara olmuştur. satılan araçlarda çıkan arızalarda ise yüksek fiyatlar istemiştir.

benzinli otomatiklerde herhangi bir ciddi problem yoktur. senelerden beri satılmaktadır. bir çok kullanıcısı vardır. gönül rahatlığıyla alabilirsiniz...

quote:

Orjinalden alıntı: mustafatufekci

4 ileri klasik şanzımanlı focuslar iyidir söylendiği binide çok yakmaz makul yakar uzun yolda 6 litreden az yakabilirsiniz şehir içinde de 8 litre yakabilirsiniz bu sizin sürüşünüze bağlı bizim arabada otomatik ortalama 8-9 litre yakıyor yerine göre (üst devirlerde kullanırsam)10 -11 litre lpg yakıyor öyleki aynı güzargahta 7 litrede yakmışımdır 9 litrede focus II ler tker ve ağırlıktan dolayı focus I e göre biraz hantal kalıyo ama onlarında manuelde kullanabilme olanağı var (+ - joystiği)

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.