Şimdi Ara

AMD PHENOM II 940 OC HAVA Soğutma ?? 4ghz ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
233
Cevap
0
Favori
9.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen gün memet abi ile fsb denemesine başlamıştık 940ı sonra tam ayarları tutturduk derken anakartın açmıycağı tuttu neyse daha sonra halloldu ama bu sefer de vakit bulamadık,, bugun yatmadan önce stabilite adına 1-2 deneme yaptım,,

Sistem bileşenleri

phenom 2 940
    msi 790gx platinum
    ocz vendetta 2
    2*512mb pc-8000 d9
    2*1gb crucial 8500
    9600gt
    350w frispy (ya test için kullandığımız memet abide kaldı,kasamdakini de sökmek zor geldi)

geçenki ilk 1-2denemede aldığımız fsb değeri, 370fsb, hiç fena değil sanırım; malum phenomlar pek fsb yapmıyordu yanlışsam düzeltin

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=489779

ilk bi %10luk voltaj artışı ile occt testi, sıcaklıklar oda sıcaklığı işte 25-30arası sanırım,3.8ghz eh idare eder

burda farkettim ki evereste göre sıcaklık 57yi gördümü mavi ekran yiyoruz [memet abi bunu okuduğunu söylemişti, anlaşılan sadece bizdeki işlemciye özel değil,ha? kronik midir onu henuz bilemiyorum :) ]

hani malum 920 alıcaklar olur ondan fsb-ht-nb denedim hemen, onun sonucu da şimdilik bu,,yani işlemci hız olarak çıkabildikten sonra anakart kısıtlayıcı olmıycak gibi

vakit buldukça benchmark stabilitesi ölçmeye çalışırım yarın akşam ben veya uygun olursa memet abi..

iyi geceler..

edit : işlemci soğutucusu
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Güzel bilgilendirici bir çalışma teşekkürler. Bu işlemcinin 4Ghz'i görmesi gerektiğini düşünüyorum, stabil çalıştırabildiğiniz son hız 3.8Ghz'mi oldu? yada çok kurcalayamadınız işlemciyi.
  • 4.0 GHz biraz şansı işi olmuş ama çarpanla direk olarak 3.8 başarılı bir sonuç ayrıca 370 FSB çok iyi sayı fakat ram sorunu olacak gibi 920 alan arkadaşların...2*2 artık elzem oldu 920 de 2*2 800 MHz çok zor gözüküyor 1066 mhz ramler ile belki,benim işlemci yarın gelecek dün için gönderilmesi gerekiyordu ama yetişmedi dedi novadakiler gelince bende biraz kurcalarım sanırım DFI farkıyla sizden daha iyi sonuçlar çıkartabilirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: tepeb

Güzel bilgilendirici bir çalışma teşekkürler. Bu işlemcinin 4Ghz'i görmesi gerektiğini düşünüyorum, stabil çalıştırabildiğiniz son hız 3.8Ghz'mi oldu? yada çok kurcalayamadınız işlemciyi.

aslında çok fazla vakit bulamadım ama kabaca stable çalışabildiği hız 3.8ghz daha fazla voltaj bir kazanım sağlamadı

quote:

Orjinalden alıntı: Cose Turche

4.0 GHz biraz şansı işi olmuş ama çarpanla direk olarak 3.8 başarılı bir sonuç ayrıca 370 FSB çok iyi sayı fakat ram sorunu olacak gibi 920 alan arkadaşların...2*2 artık elzem oldu 920 de 2*2 800 MHz çok zor gözüküyor 1066 mhz ramler ile belki,benim işlemci yarın gelecek dün için gönderilmesi gerekiyordu ama yetişmedi dedi novadakiler gelince bende biraz kurcalarım sanırım DFI farkıyla sizden daha iyi sonuçlar çıkartabilirim

ram problemi olmaz am2 sistemlerde, dikkat edersen 370fsb de bile ramlerini 740mhz de çalışıyor yeni aldığınıza göre en kötü ihtimal 50.hafta olucak sizinki,bendeki 43.umarım 4ghz stable yakalayabilirsiniz

hemen kısa bir de superpi yaptım gelince, aldığı gibi direk run ettim,4.1e kadar problem yok fakat testi bitirdikten sonra 1-2reset yiyince hiç vakit kaybetmek istemedim, fikir vermesi açısından ss , ha unutmadan 1m gibi tek çekirdek kullanan benchmark larda sadece 1çekirdeği oc edip yapmak gerek ama neyse bu sefer böyle olsun

• Hocam birinci sorum amd de hafta olayını nasıl anlıyoruz,ikincisi 800 MHz lik rami adam neden 740 ta çalıştırsın
  • quote:

Hocam birinci sorum amd de hafta olayını nasıl anlıyoruz,ikincisi 800 MHz lik rami adam neden 740 ta çalıştırsın

ne değişirki.Timingleri Düşür.Çalışma Modunu Extreme yap.Al sana Fıstık Gibi Ram
  • quote:

Hocam birinci sorum amd de hafta olayını nasıl anlıyoruz,ikincisi 800 MHz lik rami adam neden 740 ta çalıştırsın

üzerindeki batch koduna bakarsan 0850 olanın 2008in 50.haftasında üretilmiş olduğunu anlarsın benm demek istediğim amd dede fsb yapabilmek için ille de yüksek hızlı rame ihtiyacın olmadığı

quote:

Orjinalden alıntı: Oliverda

OPN example:

Phenom II X4 920 (2.8GHz, 8MB total cache, 125W TDP, AM2+)

HDX920XCJ4DGI

H - Phenom brand

D - Desktop segment

X - it has a locked multiplier

920 - modell number

XC - 125W, Desktop AM2r2

J - AM2r2

4 - 4 cores

D - 512 KB L2 per cores and 6144 KB L3

GI - Rev C2

Phenom II 805 (2.5GHz, 6MB total cache, 95W TDP, AM3)

HDX805WFK4FGI

H - Phenom brand

D - Desktop segment

X - it has a locked multiplier

805 - modell number

WF - 95W, Desktop AM3

K - AM3

4 - 4 cores

F - 512 KB L2 per cores and 4096 KB L3

GI - Rev C2

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• hemen elimdeki phenom 9850 kutusuna saldırıyorum
  • merhabalar.. elimdeki sistemle umarım 3.6-3.8 görürüm. eger yardim edebilecek birileri olursa umutgokhanaykan@hotmail.com eklerseniz fikir ve görüş paylaşımı yapabiliriz.
    not: sb600 nereye kadar gidicek bakacagız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugacomtr

merhabalar.. elimdeki sistemle umarım 3.6-3.8 görürüm. eger yardim edebilecek birileri olursa umutgokhanaykan@hotmail.com eklerseniz fikir ve görüş paylaşımı yapabiliriz.
    not: sb600 nereye kadar gidicek bakacagız.

başlangıç için çarpanı arttırın gitsin
  • düşündüm ki, 220x16= 3520 gibi bi sonuc. ramlerimi anakart 1066 görmezse ramlere de fsbden mhz arttırımı gerekecek diye düsündüm. 225x16 calısırsa 3750 gibi bi sonuc ortaya cıkıyo ki bana günlük calıssın başka bişi istemem. bu degerler icin 1.45v yeterli mi? (akşam detaylı calısmalarla görcez)
    anakartın birsürü volt ayar yeri var sb nb vd faln filan. bunlara da azar azar v vercegim. bakalım hayırlısı
  • 220 225 gibi değerler için hiçbirseye voltaj vermeseniz de yeterli olmalı, bendeki işlemciye göre düşünürsek bahsettiğiniz hız için 1.45 yeterli olur gibi duruyor
  • 0851 hocam işlemcim yeni geldi elime,önce bakkala gidip duman alayım birazdan takıcam :)
  • quote:

0851 hocam işlemcim yeni geldi elime,önce bakkala gidip duman alayım birazdan takıcam :)

hadi hayrlısı bakalım kaç basıcak
  • hocam işlemci iyi çıktı ama bende macun bitmiş idareten macunumsu bir şey sürdüm,oda çok fark yaratıyor benim 9850 be bile 33 derece felandı 3.0 da , bu yagmurdada çıkıp alamam bir kaç ss ekliyeyim bari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cose Turche -- 23 Ocak 2009; 17:41:29 >

• Sedat abi hava soğutma rekoru bekliyoruz senden hadi bakalım
  • zor be erdemim çok ısınıyo bu meret yahu
  • akşam ola hayır ola... 3.8 ghz calısırsa carpan arttırıp faln daha da başka bişi istemem... bakalım nasıl olcak..!
  • cpu speed : 3720
    multiper 15,5
    bus 240
    ht link 2160 (galiba bunu biraz aşagı cekmem lazım...

cpu v: 1,5
    ram 5-5-5-15 960 mhz 2,2v crucial takozu....
    not: hic bi ayarıyla oynamadan @hey arkadaşımızın dedigi gibi 3600 de carpan arttırılarak acılmıştır.. Denemeye devam...
  • 3780
    18x210 1,488v

1120mhz 5-5-5-15 2,2v crucial

1890 ht link..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.