- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Lise Alan Seçimi YARDIM ! ( MF - TM )
58 Cevap23789 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2436 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:09:47 

Beyler lise 1 öğrencisiyim anadolu lisesine gidiyorum 431 puanla kazandım lisemi oksde

Öncelikle ders notlarım söyle

Fizik 2
Biyoloji 1
Kimya 3
Matematik 3
Edebiyat 3
Dil ve anlatım 4

Biyolojim normalde o kadar kötü değildir. Bu sene nedense böyle oldu. Edebiyat ve dil ve anlatımımda böyle değildir edebiyatım 5 gelmez ama 4 gelir. Dil ve anlatım ve dil bilgisi konularım cok iyidir hep 90+ alırım.Matematiğim bu seviyede gelir hep 3 falan.Ancak bu senenin verdiği rehabete kapıldığımızdan tüm sınıf afalladı. Benim sizden isteğim hangi bölüme gitmem. MF gitmek isterim bilgisayar programcılığı, yazılım ühendisliği dısında MF bölümünde bir alan secmem. Ancak MF bölümünde cok ama cok zorlanacağımdan ve liseyi bitirirsem sanslı olucağımdan bahsediyolar. Benre sözel kafasa var ama TM bölümünde meslek secmek kısıtlı. TM secersem de HUKUK,BANKACILIK,EKONOMİ,ULUSLARARASI İLİSKİLER bu meslekleri secerim.

Siz bana ne önerirsiniz? Lise 2-3-4 olan büyüklerimin sectiği bölümle ilgili düsünceleri neler? Ünide artık bölüm secmis büyüklerimin memnun olup olmadıkları vs. Kısacası geleceğimi simdiden planlamak istiyoruml kendime sömestır tatilinden sonra çeki düzen vereceğim. Ayrıca ailem mf gitmem taraftarı hatta babam baskı bile uyguluyor sizin görüsleriniz neler?

Donanımhaber Hukukçular Platformu

347 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:12:11 

TM

Katılım zamanı: 5 Haziran 2007

2436 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:13:00 

431 puan

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Ocak 2009; 21:14:39 

Geleceğini Türkiye'de düşünüyorsan TM seç.

2436 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:15:15 

quote:

Orjinalden alıntı: OkyaNuS.

hangi mesleği istiyorsan
idealin neyse o alana git bence.
çok çalıştıktan sonra başarılamayacak bir şey yok.
Ben idealim olan meslek Tm de olduğu için tm seçtim.

Ya idealim yok gibi bisey ama lise 1 e baslayana kadar benden pc alanı secmediğim dısında bi b.k olmaz diyodum ama tm gidersem basarılı olacağım fikrindeyim gerek öss gerek karne.

3639 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:15:42 

[font="Papyrus"]Sözele , kafanda kesin birşey varsa git , yoksa sözele gideyim sonra şu şu meslekleri seçerim deme sakın . Ben reklamcılık için sözel okuyordum , lise 2' de sözel okudum baktım matematik , geometri falan yapabiliyorum , bi TM'nin mesleklerine bakayım dedim , lise 3'e tm olarak girdim, sözelden geldim diye hocalar önyargıyla bakıyordu hep , sınıftaki arkadaşlarımda .. Sayısal notlarda ve denemelerde ilk akla ben geliyorum şimdi :) Uluslar arası ilişkiler veya kamu yönetimi okucam inş , bu sene öss'ye girip . [/font]

BeşiktAŞK

277 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:15:42 

bu notlarla senden fenci olmaz, TM

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

7658 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:19:47 

MF çok zor şimdiden söyleyim. Zamanında seçtim şimdi kıçım çıkıyor...

Notlara göre yabancı dil seçecektim ama bilgisayar mühendisliği istediğim için sayısal seçtim. (geometri ve fizikten hiç anlamamama ramen )

2436 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:19:52 

quote:

Orjinalden alıntı: GunsLingéR

bu notlarla senden fenci olmaz, TM

çok acık konustun

Peki babam konusunda napmalıyım?

310 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:22:12 

TM olll yaa rahat rahat:D

52 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:22:52 

Edebiyat ve dil ve anlatımımda böyle değildir edebiyatım 5 gelmez ama 4 gelir.Dil ve anlatım ve dil bilgisi konularım cok iyidir hep 90+ alırım. Bu 2 cümlen özelikle kalın yazdığım cümle çok dikkatimi çekti. Daha önce kaç kez DVA veya Edebiyat yazılısı oldunki hep 90+ alırım yazmışsın.

Ayrıca TM seç bence.

2436 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:23:09 

Tabi TM nin rahatlığıda var Ama hukuk sözele geçer diye korkuyorum

2436 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:25:44 

quote:

Orjinalden alıntı: GzM...

Edebiyat ve dil ve anlatımımda böyle değildir edebiyatım 5 gelmez ama 4 gelir.Dil ve anlatım ve dil bilgisi konularım cok iyidir hep 90+ alırım. Bu 2 cümlen özelikle kalın yazdığım cümle çok dikkatimi çekti. Daha önce kaç kez DVA veya Edebiyat yazılısı oldunki hep 90+ alırım yazmışsın.

Ayrıca TM seç bence.

ortaokuldada dilbilgisi konuları falan gördük ondaki notlarımı belirttim. direk anasınıfından liseye gecmedim yoksa bende biraz kalın ve uzun yazdım

7 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:28:32 

9.sınıfsın anadolu lisesindesin tm ci olacan

2436 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:28:45 

Güncel

330 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:32:48 

tm secıpte napıcan bosver sec fm
uluslararası ılıskılere gelme bırsey yok orada

e 63
Acer Aspire One D150
cbr 125 11

3175 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
ibracadabra10
21 Ocak 2009; 21:34:50 

peki notlarda bir sorun yokta meslek seçiminde bir kararsızlık varsa ?

GOLF 7 1.6 TDI 105 PS

2436 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:40:04 

quote:

Orjinalden alıntı: AksakRiTim

peki notlarda bir sorun yokta meslek seçiminde bir kararsızlık varsa ?

şş konu benim konum. konuyu dağıtma

Peki MF nin sartları neler secebilmek için?

1540 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:41:33 

Anadolu lisesi TM 10.sınıfım..

Benimde geçen sene notlarım;

Mat:2
Dil Ant:4
Edebiyat:3
Fizik:1
Kimya:1
Biyoloji:2 idi.
Zaten kafamda sayısal seçme gibi birşey yoktu.Şuan TM'yim gayette mutluyum.

770 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:43:21 

quote:

Orjinalden alıntı: Pea©e

şş konu benim konum. konuyu dağıtma

Peki MF nin sartları neler secebilmek için?

ben 2 sene önce mf seçtiğimde sayısal derslerinin ortalamasının 3 olması gerekiyordu.

o günleri hatırladım şimdi Allah kolaylık versin.

Seneye daha kolay olacak ondan sonraki sene daha kolay bu yüzden MF istiyorsan MF seç.

2436 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:43:47 

quote:

Orjinalden alıntı: lquayl

Anadolu lisesi TM 10.sınıfım..

Benimde geçen sene notlarım;

Mat:2
Dil Ant:4
Edebiyat:3
Fizik:1
Kimya:1
Biyoloji:2 idi.
Zaten kafamda sayısal seçme gibi birşey yoktu.Şuan TM'yim gayette mutluyum.

2436 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:46:06 

quote:

Orjinalden alıntı: Wasell

ben 2 sene önce mf seçtiğimde sayısal derslerinin ortalamasının 3 olması gerekiyordu.

o günleri hatırladım şimdi Allah kolaylık versin.

Seneye daha kolay olacak ondan sonraki sene daha kolay bu yüzden MF istiyorsan MF seç.

biraz açarmısın?

5099 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
FearFroMe
21 Ocak 2009; 21:47:03 

Yazdıklarını okumadım
Lise 1 de sayısallarım kötüydü çalışmıyordum ama hayalimdeki meslekler sayısaldaydı
Korkmadım savaştım şuan sayısallarla ilgili hiçbir sorunum kalmadı ..
Hayallerinden şuan için ki başarısızlıklarından dolayı vazgeçme üstüne üstüne git gayret et biraz

Kılıç ve kan hakkı ile bu vatanı kuran ve kurtaran Türkün adını verdik ve dedik ki, bu ülke Türkündür. Türklük üzerine kurduk bu ülkeyi, adına Türkiye dedik, ordusuna Türk ordusu, donanmasına Türk donanması, aklına gelebilecek her kurumun Türk'ün burada var oluşu ile var olduğunu dünyaya bellettik. Türkçülüğün kuruluş felsefesi olması, bu ülkenin varlığının Türkler sayesinde olduğundan ötürüdür. Eğer ki bu bir hata ise, hata en başta 1071'de yapılmıştır çünkü bu ülkede Türkçülüğün kuruluş felsefesi olmasının sebebi, Türklerin bu ülkede var olmasıdır. Kuruluş felsefesine sadık kalındı mı? Elbette hayır. Biz o felsefenin geri gelmesi ve memleketin Türkçü esaslara göre yönetilmesi için mücadele edeceğiz.

1402 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:48:41 

bence bu notlarla tm seç mf seçersen lise sonda baya bi zorlanırsın

178 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:50:12 

arkadaşlar benim karne de bu
(and.lisesi):
0

sayısalı seçmem durumunda bi problem olmaz demi?

uhb-irdb-izdb

5766 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:50:54 

Mat Şuan 1 Kimya 3 Bio 2 Fizik 4 Ama Bio 2 Puan vermedi Hoca MF Seçeceğim..Çünki iş Alanı Çok vede Hava Harpçi Olmak İstiyorum..

2436 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:51:59 

Guncel

770 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:53:10 

quote:

Orjinalden alıntı: Pea©e

biraz açarmısın?

bende anadolu lisesinde okuyorum en zor senem 9. sınıftı hocalar epeyce zorluyorlar 10. sınıfta fen bölümünü seçtim bizim baya gözümüzü korkutmuşlardı fen zordur falan hepsi hikaye

her sene össye biraz daha yaklaşıldığı için hocalar kasmıyorlar seneye çok daha rahat olacağım eminim. (11. sınıfım)

kısaca fen bölümünün korkulacak hiç bir yönü yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wasell -- 21 Ocak 2009; 21:50:48 >

2430 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:54:53 

mat 3
fizik 4
kimya 3
biyoloji 3
edb 3
dil ve anlatım 3
coğr 3
tarih 3
ing 5

herkes bana dil seç diyor ama ben yinede sayısal seçicem

11 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:56:41 

nası bakıyoruz notlarımıza link verir misiniz lütfen?

2436 Mesaj
21 Ocak 2009; 21:58:26 

quote:

Orjinalden alıntı: Wasell

bende anadolu lisesinde okuyorum en zor senem 9. sınıftı hocalar epeyce zorluyorlar 10. sınıfta fen bölümünü seçtim bizim baya gözümüzü korkutmuşlardı fen zordur falan hepsi hikaye

her sene össye biraz daha yaklaşıldığı için hocalar kasmıyorlar seneye çok daha rahat olacağım eminim. (11. sınıfım)

kısaca fen bölümünün korkulacak hiç bir yönü yok.

pm attım.

2436 Mesaj
21 Ocak 2009; 22:01:06 

weasel pm attım.

104 Mesaj
21 Ocak 2009; 22:02:19 

TM ci gibisin ama çalışlacağına inanıyorsan sayısal a git olmadı tm ye gelirsin

Reklam alanı.

43 Mesaj
21 Ocak 2009; 22:06:47 

Tek sözüm Dil oku ! hele bir güzel bir yeri tutturursan hayatın kurtuldu arkadaş
Herkes tm seçiyor öss ye girenlerin yarısı tm ama kazanan çok az bence bu devirde tm seçen aptaldır.Ama matım iyi en az 25 net yaparım diyosan lafım yok yada Fenim çok çok iyi Fen liseleriyle yarışırım diyorsan Fm ye git

* Feel The Rhythm ♫ *

2436 Mesaj
21 Ocak 2009; 22:08:12 

Fenum berbat kimya hariç. Matemateğem orta düzey türkcem süper

561 Mesaj
21 Ocak 2009; 22:24:59 

İlk olarak TM de meslek kısıtlı demişsin ancak senin FM'de seçmek istediğin sadece 2 bölüm varken TM de 5-6 tane yazmışsın bu durumda TM'de daha çok seçeneğin oluyor.
Ayrıca FM seçersen okulu bitirmenin şans olduğunu kim söylemişse o kişinin lafını dinleme derim ki daha ben hiç bitiremeyen görmedim. OKS puanın da fena değil öyle ya da böyle halledersin fen derslerini.
Sana tavsiye olarak çevrendeki çeşitli meslek gruplarındaki insanlarla bu konu hakkında sohbet etmen; hiç utangaçlık etme daha sonra iş işten geçtiğinde ah ne salakmışım dersin.
Baban istediği şeyi desin onu takma sonuçta formu dolduracak olan sensin kafana silah mı dayıyacak?
Son olarak ise yeni ÖSS sistemi geliyor , bu sayede alanın ne olursa olsun üniversitede istediğin bölüme girebileceksin tabii ki gerekli testleri yapman şartıyla...

2436 Mesaj
22 Ocak 2009; 12:36:10 

Guncel

355 Mesaj
22 Ocak 2009; 18:30:50 

Bende aynı durumdayım,lise 1'e gidiyorum bir Anadolu Lisesinde..İnşaat muhendisligi,tıp gibi meslekler genelde ilgi alanımda ama bılmıyorum..Karneme gelirsek kimyam 4 geri kalanı 5..Ne dersiniz biraz tavsiye lutfen..

Satılık 2.el Line 6 Pocket Pod,ilgilenenler pm atsın...

0 Mesaj
16 Şubat 2009; 15:37:57 

son sınıfa kadar sayısal oku fen1 öğren,matematiğin çok iyi olsun.son sene bölüm değiştir ea'ya geç.25in üstünde fen1 yap. 1.bölümün çok iyi olsun.son sene 2. bölüm matematiğini öğreniceksin zaten,çalış bitir.ed-sos 1aylık iş.bitirirsin hemen.türkiye derecesi yap.

ya da ; baştan ea seç,son sınıfa kadar sadece 1. bölüm çalış ama son sınıfa geldiğinde 25üstü fen1 yapabiliyo ol.son sınıfta mat2'yi bitir.türkiye derecesi yap.

1. seçeneğin avantajları : sayısal zekan geliştiği için össde bunun avantajını çok görürsün.fen1'i daha iyi öğrenirsin.
1.seçeneğin dezavantajları : not ortalaman 2. seçeneğe göre daha düşük olur ve okul puanın düşer.insanı fazla strese sokar,dersler sıkar,gerildim dersin.
2. seçeneğin avantajları : hayatını yaşarsın,rahatsındır,okul puanın iyi gelir.ama son sınıfa kadar 1. bölümü bitir fen1 netin 25i geçsin.ısrarla sölüyrm bk.
2. seçeneğin dezavantajları : tehlikelidir.hayatı yaşıcam derken dersleri salarsan g.te gelirsin.iradene hakim olman lazım.

not : ben 2. seçeneği öneririm.ama bir şartla.fen 1 öğren.25 üstü net istiyorum.son sınıfa kadar 1.bölüm öğren ve mat2'n de iyi olsun az çok.fen öğren fen öğren fen öğren.

türkiye derecesi yap.

fen öğren.

25üstü fen1 neti.

türkiye derecesi.

...

2436 Mesaj
16 Şubat 2009; 16:33:42 

quote:

Orjinalden alıntı: hey me

son sınıfa kadar sayısal oku fen1 öğren,matematiğin çok iyi olsun.son sene bölüm değiştir ea'ya geç.25in üstünde fen1 yap. 1.bölümün çok iyi olsun.son sene 2. bölüm matematiğini öğreniceksin zaten,çalış bitir.ed-sos 1aylık iş.bitirirsin hemen.türkiye derecesi yap.
ya da ; baştan ea seç,son sınıfa kadar sadece 1. bölüm çalış ama son sınıfa geldiğinde 25üstü fen1 yapabiliyo ol.son sınıfta mat2'yi bitir.türkiye derecesi yap.
1. seçeneğin avantajları : sayısal zekan geliştiği için össde bunun avantajını çok görürsün.fen1'i daha iyi öğrenirsin.
1.seçeneğin dezavantajları : not ortalaman 2. seçeneğe göre daha düşük olur ve okul puanın düşer.insanı fazla strese sokar,dersler sıkar,gerildim dersin.
2. seçeneğin avantajları : hayatını yaşarsın,rahatsındır,okul puanın iyi gelir.ama son sınıfa kadar 1. bölümü bitir fen1 netin 25i geçsin.ısrarla sölüyrm bk.
2. seçeneğin dezavantajları : tehlikelidir.hayatı yaşıcam derken dersleri salarsan g.te gelirsin.iradene hakim olman lazım.

not : ben 2. seçeneği öneririm.ama bir şartla.fen 1 öğren.25 üstü net istiyorum.son sınıfa kadar 1.bölüm öğren ve mat2'n de iyi olsun az çok.fen öğren fen öğren fen öğren.

türkiye derecesi yap.

fen öğren.

25üstü fen1 neti.

türkiye derecesi.

dostum kafayı bozmusun sen

bilgiler icin saol ama 2. secenek cok riskli 1i söylemek bile istemiyorum

137 Mesaj
16 Şubat 2009; 21:10:45 

quote:

Orjinalden alıntı: DieselTRoniC

[font="Papyrus"]Sözele , kafanda kesin birşey varsa git , yoksa sözele gideyim sonra şu şu meslekleri seçerim deme sakın . Ben reklamcılık için sözel okuyordum , lise 2' de sözel okudum baktım matematik , geometri falan yapabiliyorum , bi TM'nin mesleklerine bakayım dedim , lise 3'e tm olarak girdim, sözelden geldim diye hocalar önyargıyla bakıyordu hep , sınıftaki arkadaşlarımda .. Sayısal notlarda ve denemelerde ilk akla ben geliyorum şimdi :) Uluslar arası ilişkiler veya kamu yönetimi okucam inş , bu sene öss'ye girip . [/font]

seni forumdan bilirim tanımam ama severim iyi birine benziyosun
hedefindeki 2 bölümde geleceği parlak bölümler değil

forumda macromedia nickli arkadaş uls. ilşk. okuyo ben yandım siz yanmayın diyodu ( id no su 1453 irtibata geçebilirsin )

ben de tm öğrencisiyim geçen sene ( 2008 öss ) kamu yönetimi , işletme, iktisat, maliye, 1-2 tane en kötüsünden ulsl. ilşk falan geliyodu yazmadım.
Bu sene gelirse gidicem artık 3. girişim çünkü ama sen gidebiliyosan daha iyi bi bölüme gitmeye çalış. Bunları hedef belirleme.

2115 Mesaj
16 Şubat 2009; 21:22:43 

quote:

Orjinalden alıntı: walcottt

seni forumdan bilirim tanımam ama severim iyi birine benziyosun
hedefindeki 2 bölümde geleceği parlak bölümler değil

forumda macromedia nickli arkadaş uls. ilşk. okuyo ben yandım siz yanmayın diyodu ( id no su 1453 irtibatöa geçebilirsin )

ben de tm öğrencisiyim geçen sene ( 2008 öss ) kamu yönetimi , işletme, iktisat, maliye, 1-2 tane en kötüsünden ulsl. ilşk falan geliyodu yazmadım.
Bu sene gelirse gidicem artık 3. girişim çünkü ama sen gidebiliyosan daha iyi bi bölüme gitmeye çalış. Bunları hedef belirleme.

arkadaşım ilk önce daha bu bölümlere gitmemiş daha üniveristenin kapısndan girmemişsin bölümlere kötü diyorsun adama bi destur derler. DESTURRRR!
benim sana diyeceğim tek bir şey var memurlar net teki ilanları memur alımlarını bir takip et bak bakalım kamu yönetimi almayan kaç tane alım olacak. Lütfen bilmeden insanları yönlendirmeyelim o bölümüne kötü diyen arkadaş beyenmeyebilir bu bölümler çoğu ünv. varıdr ve ortalama ikinci öğretimde dahil 200 kişi alır her üniversite şimdi bu kadar adamın içinde sevende olur sevmeyende bi kişinin lafına bakılıp karar verilmez. Hem ne biliyosun belki kamu yönetimi ni bitirip idari yarfı hakimi,müfettiş,kaymakam olacak bu arkadaş. Sana bir şey daha geleceği parlak değil demişsin türkiyedeki bütün bölümleri düşün hangisi okulu bitirinci 25-26 yaşındaki bi gence koskoca ilçeyi yönetmeyi o forsu verebilir işte beğenmediğin o kamu yönetimi verebilir.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

137 Mesaj
16 Şubat 2009; 21:37:46 

quote:

Orjinalden alıntı: karasimsek06

arkadaşım ilk önce daha bu bölümlere gitmemiş daha üniveristenin kapısndan girmemişsin bölümlere kötü diyorsun adama bi destur derler. DESTURRRR!
benim sana diyeceğim tek bir şey var memurlar net teki ilanları memur alımlarını bir takip et bak bakalım kamu yönetimi almayan kaç tane alım olacak. Lütfen bilmeden insanları yönlendirmeyelim o bölümüne kötü diyen arkadaş beyenmeyebilir bu bölümler çoğu ünv. varıdr ve ortalama ikinci öğretimde dahil 200 kişi alır her üniversite şimdi bu kadar adamın içinde sevende olur sevmeyende bi kişinin lafına bakılıp karar verilmez. Hem ne biliyosun belki kamu yönetimi ni bitirip idari yarfı hakimi,müfettiş,kaymakam olacak bu arkadaş. Sana bir şey daha geleceği parlak değil demişsin türkiyedeki bütün bölümleri düşün hangisi okulu bitirinci 25-26 yaşındaki bi gence koskoca ilçeyi yönetmeyi o forsu verebilir işte beğenmediğin o kamu yönetimi verebilir.

sen kaç tane kamu yönetimi mezunu idari hakim gördün hayatında ?
bu bölümün çoğu üniv. de olması iyi olması anlamına gelmezzzzzzzzzzzz aksine bi tomar kamu yönetimi mezunu arasında kaybolursun gidersin.

Ben bölümlere kötü demedim ama hukuk bölümü varken adam ne diye kendine kamu yönetimi bölümünü hedef belirlesin?

Hukuk = kamu yönetimi, işlatme, iktisat vs.
hukuk her alana yeter çalışma alanı olarak herşeyi kapsar

kime çarpsan iibf mezunu kardeşim bu ülkede.
Ha bi de yetmezmiş gibi açıköğretimden ha babam ha yeni mezunlar.

Üniversitenin kapısından girmemiş olmam da bişey bilmediğim anlamına gelmezzzzzz. Herşey kabak gibi ortada. İibf den uzak durmaya çalışacaksın bu ülkede hangi taş çatlasa altından iibf mezunu çıkıyor.

2115 Mesaj
16 Şubat 2009; 22:30:10 

afferim sen bu kafayla git iibf dende uzak dur hukukun getirisi daha fazla olabilir fakat tek faklılığı avukat ünvanını almandır ikincisi hukuk okumak farklıdır işte ondan dedim bi ünv. kapısından gir ondan sonra bu işlere bak diye insanlar ezber yapmayı hukuk okumayı sevmeyebilirler bu aşamada kamu yönetimi vb bölümler daha avantajlı al sana bilmediğine dair bir belge daha lütfen danıştayın anasyfasına gir danışay yönetimi yazan yere solda tıkla danıştay başsavcısı ve genel sekreterinin nerelerden mezun olduğuna bak ondan sonra gel konuş. Ben sana bu işteki en yüksek kadorları gösterdim normal hakim kamu yönetimi vb bölümlerden kaç tane var. O yüzden lütfen bilmeden araştırmadan konuşma kulaktan dolma bilgilerle insanları yanlış yönlendirmeyelim bir insan ideali varsa her şey olur ama armut piş azıma düş diyosan türkiyede tek onun mezun olduğu böüm olsun gene bir şey olamaz.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

133 Mesaj
17 Şubat 2009; 12:35:38 

Matematik 5
Fizik 5
Kimya 4
Biyoloji 4
Dil ve Anlatım 4
Edebiyat 4
Tarih 4
Coğrafya 4

ben ne seçeyim ?

231 Mesaj
18 Şubat 2009; 20:08:55 

Bence Lise 1 notlarınıza bakıp sevdiğiniz bölümlerden kaçmayın.

6256 Mesaj
19 Şubat 2009; 20:32:57 

Avukatlık TM ye mi giriyor?

164 Mesaj
19 Şubat 2009; 20:38:41 

quote:

Orjinalden alıntı: seF[o]

Avukatlık TM ye mi giriyor?

avukatlık hukukta hukuk da TM'de

6256 Mesaj
19 Şubat 2009; 20:49:45 

Teşekkürler

2 Mesaj
18 Haziran 2011; 14:42:26 

Bende 9.sınıf öğrencisiyim bu sene sınıfı geçtim edb:4 dil:2 mat:3 fiz:3 Kim:3 Hepsi ortalama bide istediğim işletme TM Düşünüyorum Sana Önerim TM seç

0 Mesaj
18 Haziran 2011; 14:56:27 

Sen benim lise 1 deki notlarımı görsen :D ama çalıştım ve notlarımı yükselttim.Çalışmadıktan sonra yapamayacağın şey yok.ha mf ye gidersin daha çok çalışırsın tm ye gidersin daha az çalışırsın sana kalmış gerisi.

0 Mesaj
24 Eylül 2011; 21:04:19 

benim notlarımda biyoloji:4 coğrafya:4 dil anlatım:5 fizik:4 matematik:4 kimya:5 tarih:5 edebiyat:4 10.sınıfa yeni geçtim sayısalcıyım ama neden sayısalcı olduğumu bilmiyorum istediğim mesleğe henüz karar veremedm geçen sene tıp istiyordum ama şimdi istemiyorum anadolu öğretmen lisesi öğrencisiyim sizce sayısalda devam mı etmeliyim ?

2 Mesaj
8 Şubat 2012; 20:35:51 

Öncelikle merhaba,anadolu öğretmen lisesi lise 1. sınıf öğrencisiyim notlarım: mat:3 fizik:4 kimya:5 biyoloji:4 edebiyat:4 aklımda tm seçmek var fakat matematiğime fazla güvenemiyorum acaba seçmem durumumda zorlanır mıyım ?

26 Mesaj
8 Şubat 2012; 21:56:55 

bu notlarla sayısalda olmaz tm de olmaz matematik 3 mat geo 5 olcak hadi olmadı 1 tanesi 4.. matematik ve geometride sayısalcılarla aynı olmak zorundasın zaten fenide ygs de yarıdan fazlasını yapmak zorundasın unutma.. matematik sayısalcıların alan dersi gibi görülüyo genelde bak adı üstünde fen seçiiyo sen onla aynı matematiği görüyosun

37 Mesaj
15 Haziran 2012; 2:32:34 

arkadaşlar ben 9.sınıf öğrensiyim yani öğrencisiydim okudum bitti şimdi alan şeçmem gerek yardımınıza ihtiyacım var kararsın kaldım lütfen yardım edin

Notlarım....

mat:1
geo:2
fizik:3
kimya:4
biyoloji:4
edebiyat:2
dilant:3
tarih:4
coğrafya:3

Ben ne seçiyim MF mi TM mi aslında MF diyorum matı düzeltirim ama yinede sizin görüşlerinizi almak istiyorum....

0 Mesaj
2 Ağustos 2012; 23:18:42 

ben 15 yaşındayım. şu ana kadar hep takdir getirdim, sbs ortalamam 460. bu yıl liseye başlıyorum yani bu konuda oldukça araştırdım.
her iki alanda da meslek seçimi sıkıntısı var ancak bugün bak