Şimdi Ara

FILMKOLİKLERE KARA HABER ''Korsan film indirene hapis''

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
0
Favori
4.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kültür ve Turizm Bakanlığı internet üzerinden indirilen korsan filmlere karşı savaş açtı.Eğer internetten korsan film indirirseniz hapise kadar varan cezalar alabilirsiniz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, sanal korsanlığın önüne geçecek önemli bir çalışmaya başladı. Vatan Gazetesi'nden Levent İçgen'in haberine göre, Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürü Doç. Dr. Abdurrahman Çelik, yasal eksikliklerin tamamlanmasının ardından sektör için devrim niteliği taşıyacak projeyi anlattı: “Alacağımız önlemle internet ortamındaki korsan indirimin yüzde 70 oranında önüne geçmeyi hedefliyoruz. Bu konuda ABD ve Avrupa’da uygulanan yöntemler var. Doğrudan internet ortamında MP3 ve video formatındaki dosyaların paylaşımı kontrol ediliyor.

Sistem yasal olmayan indirimleri otomatik olarak seçiyor. İlkinde doğrudan kanunla ilgili madde yazılarak, ’yasal bir indirim yapmadınız’ uyarısı yapılıyor. Korsan indirim devam ederse yasal işlem başlatılıyor. Yasada bir ceza maddesi olmadığı için bu işlemi yapanlara nasıl bir ceza verileceği henüz net değil. Ancak yapılacak yasal düzenlemeyle para cezası, işin yoğunluğuna göre de hapis cezası verilmesi hedefleniyor. Adalet Bakanlığı ve Telekominikasyon Üst Kurulu’yla yapılacak görüşmelerin ardından bu netlik kazanacak. Yasal düzenlemenin sağlanmasının ardından proje hayata geçecek.”

SİSTEM NASIL İŞLİYOR?

BAKANLIĞIN teknik altyapısını oturttuğu, hukuki altyapısı için de düğmeye bastığı sistem şöyle işleyecek: Kullanıcıların bilgisayarlarından hangi şarkı, film veya elektronik kitabı indirdikleri dakika dakika tespit edilecek. Sisteme korsan olarak düşecek olan kullanıcıların IP numaraları belirlenecek. Sonra hangi kullanıcının hangi eseri indirdiği görülecek. Ardından indirimi yapan ve IP numarası tespit edilen kullanıcıya bakanlık tarafından yasal uyarı gönderilerek korsan indirim yapılmaması yönünde uyarılacak. Aynı IP’den korsan indirimin sürmesi halinde ise para cezası, indirim yoğunluğuna göre de hapis cezası uygulanacak.

KAYNAK

• sadece buna gülerim..internet erişimi durdurulamazzzzz..o taş kafalarına sokamadılar.
  • Hiç birşey olmaz ttnet bile vdsl2 yi tanıtırken 3 dakikada 1 film indirebilirsiniz diye tanıtıyor korsana teşvik ediyor
  • çok merak ediyorum p2p ağlarını nasıl anlayacaklar ?
    (haber hürriyet'ten yalnız )
  • buna kim inanir kadir inanir
  • Artık indirmeyip alırız bizde
  • aynı şeyi 2 yıl önce mp3 ler için söylemişlerdi hani nerede mp3 indirip hapise girenler.silivri c tipi yarı açık mp3 ve film indirenler koğuşu ayda 120 ve üzeri film indiren koğuş ağası olur sökülün lan ipod ları.
    umarım gerçekleşmez.ne isterler bu zavallı milletten. üç kuruşluk zevklerede ot tıkamak neyin nesidir.
  • zaten bizim indirdiklerimizin hepsi rar formatında video yada görüntü formatında bişey indirmiyoruz
  • Hiç güleceğim yoktu ha

Düzenleme: Hapse girersem konu açarım "şu an koğuştan yazıyorum" diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dovahkiin -- 21 Ocak 2009; 11:49:19 >
  • başlıyorum yine anlatmaya
    asgari ücret 550
    kiralar 700 ytl,
    eve yemeklik alımı marketlik 300,pazarlık urunler 200 toplam 500
    aylık faturalar 200 ytl
    ısınma parası 300 ytl
    yanı aylık gıderler 1700 ytl olup
    gelen gelır ıse 550 ytl dır
    zaten evdeyız,dısarı cıkmaya para yok.
    evde ınternete gırıp fılm ızlıyoruz.
    onu yapma bunu yapma,yok o yasak yok bu yasak..bu ne ya
    o zaman para verde yapmayalım film alalım.
    hem para verdırmıyor hemde fılm almayın dıyor..
    boyle cıkmaz durum olabılırmı
    ben iktisatçıyım bu arada

• quote:

Orjinalden alıntı: Corleone™

zaten bizim indirdiklerimizin hepsi rar formatında video yada görüntü formatında bişey indirmiyoruz

zaten biz tanıtım amaçlı yüklüyoruz yükledikten sonra siliyoruz

ama cidden öyle bir şey olursa limitli adsl ye geri geçerim

• beni müebbet alacaklar o zaman
  • yalannnnnnnnn söyylllllüüyorrrsunnnnn

bknz AROG
  • Adamlar süperler ya.Ne kadar amaçsız işlerin izini sürüyorlar helal olsun valla.

Onca torrent sitelerini nasıl izleyeceklerse baya merak ettim.
  • Korsan film indirenlerin seksi fotografları için tıklayınız
  • pardon o zaman kotasız internet neden var ?
  • indrmeleri takip edeceklerine orj dvd leri 5 ytl faln yapsınlar bizde alalım.sen fiyat indirmezsen vede alternatif sunmazsan vatandaşta öğrencide korsan alır bunu zor engellerler
  • yiyosa torrente çözümm bulun zuauaabuahu :D

artisla bunlar kendilerini bişeyden sanıyolar indiriyorum alayınızda indiririm kim karışacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaris -- 21 Ocak 2009; 12:03:02 >
  • Devletin daha önemli işleri yokmu da bunla uğraşıyo madem niye sınırsız internet var niye herşeyde %200 vergi var hem kendileri özendiriyorlar kaçağa bide yasaklamaya çalışıyorlar
  • Bundan 6 ay önce Limeware kullanan 3 kişi hapise girmişti.O ne kadar inanırsa Kadir,buna da o kadar İnanır Kadir
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.