Şimdi Ara

1600ytl geçmeyecek en iyi DgitalFOTOMak???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1600 limitim var. Bu fiyatı geçmeyecek kaliteki bir dijital kamera söyler misiniz?

Sony DSC F828 i inceledim hoş ama yüksek ISO değerlerinde bozuyor.

1600 e kadar en iyi fotoğraf çeken hangisi? Video çekmese de olur. sadece kaliteli foto çeksin yeter.

Görüşlerinizi bekliyorum. Özellikle F828 kullanan varsa çektiği birkaç gündüz ve gece resmini yollayabilir mi?

2 haftadır araştırıyorum hala karar veremedim.
    Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

• Ben aylardır araştırıyorum hâlâ karar veremedim...
    Bu fiyata kadar en iyi çekim yapan makine bildiğim kadarıyla Nikon 8800.
    Fiyatı da 1609 YTL.
    Ama ben diyafram , enstantane ve makro mesefesi gibi değerlerinden dolayı Fujifilm S20Pro almayı düşünüyorum..
  • Nikon 8800.
  • Bende maxpain arkadasımla aynı durumdayım assa yukarı o kadar param var (1600ytl) 8800 diye dusunuyorum ama bilmediğim ve bildiklerimden de kafamı karıstıran cok sey var Aldığımda lens tripd ıvır zıvır birsuru sey de alacagım yanında ama onlar yavas yavas Herseyiyle uyumlu olan bir makinada karar kılamadım daha

Onemli olan sadece fotoğraf cekmesi Video vs ilgilenmiyorum Pro olarak foto cekebilsin alet Ben kendimi gelistiririm

Dediğim gibi 8800 diye dusunuyorum ama karar vermıs değilim Zaten biraz daha bekleyeceğim sanırım O kadar para verip yanlıs bir sey yapmak istemem ;) Tavsiyelerinizi bekliyorum...
  • DSLR düşünmezmisin. Madem kalite foto istiyorsun. Mesela canon 350D Trfiyatı kdv dahil 1800 ytl. Garanti önemli değil dersen amerikadan getirenler var anahtar teslim 1500 ytl.
  • Aslında farkları nedir tam olarak bilmiyorum Yani kendime en uygun makinayı secicem sonucta onun icin illaki su olacak diyemiyorum Kulak dolgunlugu ile aklıma 8800 takıldı ama neden olmasın Sadece sey demek kalıyor: O ne?

zaten 1 2 ay sonra alabilirim ancak Iyıce bir ogreneyim herseyi Fazla da kaynak bulamadım bunula ilgili Bir bu forumlar var bildiğim onun dısında bakınıyorum
  • Nikon 8800'ın önemli bir eksisi diyafram aralığının 2,8-5 arasında olması..
    Bence en az 2,8-8 olmalıydı..
  • quote:

Orjinalden alıntı: auz

Nikon 8800'ın önemli bir eksisi diyafram aralığının 2,8-5 arasında olması..

Zaten 2.8-8
  • Merhaba ,
    Aşağıdaki linklerde birkaç mkinenin testlerine ulaşabilirsin ... sayfanın alt kısmında yer sonraki sayfasından ilkerleyerek detaylı bilgi alman mümkün............
    Canon 350d için:http://www.diginorm.com.tr/testler/tanitim.asp?id=34
    Pentax istD :http://www.diginorm.com.tr/testler/tanitim.asp?id=15
    pentax istDs :http://www.diginorm.com.tr/testler/tanitim.asp?id=36

Nikon D70 ise senin istediğin özelliklere tam denk gelen bir makine . burda bir çok forumdada ve bir çok internet sitesinde tafsiye edilen bi makine,

NOt1:yurt dışından makine getirtebiliyorum eğer ilgilenirseniz ,,,, fiyatlar konusunda pm atabilir yada ,,, burda fiyat bilgiside verebilirim ama senin iznin olursa... senin forum başlığın olduğu için konuyu fazla dağıtmamak için çünkü işin içine fiyat girdimi olay farklı taraflara gidiyor bu nedenle ......selamlar

Not2: diginorm.com.tr bugün ikinci el formunda bulunan canon pro1 satış ilanımda < tuti > den öğrenmiştim gerçekten faydalı bir site bir kere daha teşekkürler tuti

• Nikon D70 Bana uygun bir model değil sanırım Fortograf ile ilgili her sey olsun istiyorum icerisinde Yani gerek makro cekim gerekse uzaktaki nesneleri cekim olayı vs... Tele lens ve makro lens alacagım yanında Makro cekimlerde sorun yasamak istemiyorum Tamamiyle hobi amaclı ama neden en iyisi olmasın :)
    D70 de optik zoom yok sanırım bir de manuel ayarları ile tam kontrol sağlandıgında daha profesyonel bir makina oluyor Ancak 8800 deki ozellikleri toplayamıyoruz kendisinde değil mi? (parayı bastırıca toplarız da maliyetli demek istedim) Su ana kadarki bilgilerimle bunu soyleyebiliyorum Umarım yanılmıyorumdur Lutfen duzeltin aksı bir durumda

Bir sey sorayım hazır aklıma gelmisken Bu bahsettiğim makinalarda (yada bahsetmediklerimde) odaklama olayını tamamiyle manuel yapmak nasıl oluyor Yani Atıyorum odanın icerisinde sigara dumanını havada iken cekmek istiyorum Arka planı almadan sadece dumanı net bir sekilde odaklama olayı nasıl yapılabilir?

Aklımda hala 8800 var ama diğer markaları pek inceleme olanağı bulamadım
    Yardımlarınızı bekliyorum,
    Saolun

• O kadar parayı götürüp compact bir makinaya verme, biraz daha kas, Canon EOS350D al babalar gibi..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ocaklilar

quote:

Zaten 2.8-8

Hayır 2,8-5,2..
    http://www.nikon.com.tr/web/urun.pl?grup=sayfa&sayfa_no=ls6_QDOSERU&katalog=Dijital&i=6
    S20Pro'da bu aralık 2,8-11

• quote:

Orjinalden alıntı: ozgur77

O kadar parayı götürüp compact bir makinaya verme, biraz daha kas, Canon EOS350D al babalar gibi..

Bunu biraz daha acabilirmisin acaba? Yani hangi acıdan hata olur sana gore 8800 almam Ozelllik falan da yazabilirsen cok iyi olur
    Saol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sumak -- 22 Mayıs 2005, 16:11:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mudakkik

DSLR düşünmezmisin. Madem kalite foto istiyorsun. Mesela canon 350D Trfiyatı kdv dahil 1800 ytl. Garanti önemli değil dersen amerikadan getirenler var anahtar teslim 1500 ytl.

Mudakkik bu makinayı TR'de nerede buldun 1800 YTL'ye?
    Ben 1900 YTL'nin altında hiçbir yerde bulamadım da..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozgur77

quote:

Orjinalden alıntı: Mudakkik

DSLR düşünmezmisin. Madem kalite foto istiyorsun. Mesela canon 350D Trfiyatı kdv dahil 1800 ytl. Garanti önemli değil dersen amerikadan getirenler var anahtar teslim 1500 ytl.

Mudakkik bu makinayı TR'de nerede buldun 1800 YTL'ye?
    Ben 1900 YTL'nin altında hiçbir yerde bulamadım da..

http://www.aydinlarfoto.com/tm/product_details.asp?p_id=3282&category_id=003001002&brand_id=99
    Burada 1790 diyor. Yalnız bu body sadece. Buna bir de objektif lazım Kaç para olur artık bilemem. Yalnız verdiğim linkte, makine özellikleri için bilgisayar bağlantısı yok demiş, çok ilginç...

• Verdiğiniz linkde en fazla açılabilen diyaframları belirtmiş. Yani geniş açıda 2.8, telede 5.2. Ama en küçük diyafram 8800 de 8 dir. Çünkü ben kullanıyorum ve 8 diyaframda çok fotoğraf çektim.

http://www.imaging-resource.com/PRODS/CP8800/CP88DAT.HTM

Min Aperture: f/8.0
    Max Aperture: f/2.8

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ocaklilar

quote:

Zaten 2.8-8

Hayır 2,8-5,2..
    http://www.nikon.com.tr/web/urun.pl?grup=sayfa&sayfa_no=ls6_QDOSERU&katalog=Dijital&i=6
    S20Pro'da bu aralık 2,8-11

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocaklilar -- 22 Mayıs 2005, 18:06:47 >

• Sevgili Özgür, Canon eos 350d Kit
    http://www.tripodfoto.com/urun_detay.asp?urun=22
    şu adreste 889 Euro + Kdv
    Euroya hürriyetim.com dan baktım 1.722 idi
    Dolayısıyla kdv dahil 1806 ytl çıkıyor.
  • ben fotoğrafa yeni başladım ve 8800 aldım.. dedim ki bununla başlar iyice öğrenince dslr ye geçerim...
    8800 1,5 aydır benim tüm isteklerimi, ihtiyaçlarımı karşılıyor... belki birkaç yıl daha devam edicem ve kendimi iyice geliştirdikten sonra dslr alırım...
    şunu da belirtmeliyim ki elinizdeki 1600 ytlnin tamamını dslr bir makineye yatırırsanız ancak body'i alır ve tahminimce bir body parası da aksesuara yatırırsınız(fiyatlardan emin değilim ama bir objektif nereden baksan 400-500 $ bir flaş 200$ dan başilıyor..)

eğer fotoğrafta kendinizi geliştirmek istiyorsanız öncelikle, 8800 kesinlikle öneririm.. yeterince yetkinleştiğinizi anladığınızda bir dslr alın derim ben
  • Yorumlarınız icin cok tesekkur ederim arkadaslar
    Kadirche cok saol Bende tam senin durumundayım Iyı oldu boyle birinden yorum almak :)
  • Sony F828 derim...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.