Şimdi Ara

# VECTA Isıtıcılar # Ana Konu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
517
Cevap
2
Favori
108.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR VECTA YA TEK BAŞINA ELEKTİRİK SAYACI BAĞLADIM
    1.66 SAATTE 1 KW
    24 SAATTE 14.457 KW
    AYDA 433 KW
    BU BÖLGEDE ELEKTİRİK FATURA HESABINI YAPTIM HERŞEY DAHİL 25 KR
    BUDA BİR AYDA TERMOSTADI ATMADAN MAKSİMUMDA ÇALIŞTIĞINDA 108 TL YAPAR
    AMA TERMOSTATLI BİR ÜRÜN . MUTLAKA DEVREYE GİRECEKTİR.
    VE ORTALAM 54 TL FATURA GELECEKTİR.

bu yazıyı saat 10.19 da yazmıştım ****************************
    ayrıca net ölçtüm 0-- 10 ampermetreyle 3.6 amper

BU TESTİ 800 W İLE YAPTIM
    BİRDE ARKADAŞLAR İÇİNİ İNCELEDİM
    BU CİHAZ 800 W AMA İÇERİSİNDE 4 ADET KENDİSİNE HAS CUBUK VAR
    VE 4 AD RESİSTANS BU CUBUKLARI ISITIYOR
    BUDA DEMEKKİ DİĞER İNFARET ISITICILAR GİBİ, DİREK RESİSTANS ISITMIYOR........
    RESİSTANSLAR CUBUKLARI CUBUKLAR DA ORTAMI ISITIYOR...............
  • resistans bilmemne gazı bulunan tüpleri,tüpler aliminyum gövdeyi sonucunda da aliminyum gövde etrafını ısıtıyor mantık bu yanlış anlamadıysam...
  • @irisaka ve ozrozgr

Hayırlı olsun cihazlarınız. Sizden ricam odayı ısıtmadan önce;

1) Dış ortam sıcaklığı
    2) İç ortam sıcaklığı
    3) İç ortamı ısıtmaya başladıkdan sonra X saatte Y sıcaklığa çıktı. (Ör: 3 saatte 12C den 15C ye çıktı gibi)
    4) Cihazın termostata girip girmediği, girdi ise kaç dakika-saat boyunca termostatta kaldığı. (ör: 22C de termostata girdi ve 2 saat termostatta kaldı)
    5) Denemeye başlamadan önceki sayaç indeksi ve deneme sonucundaki sayaç indeksi.
    6) Kabaca önceki ısıtma cihazlarınızla ısınma için yaptığınız masraf ve bu cihazla yapacağınız masraf.( Ör: 3 oda için doğalgaz 400ytl - 1 oda için vecta 70 ytl)
    7) Kabaca evin konumu (ör: En alt kat- En üst kat - Cephe - alt-üst komşunun olup olmadığı)

Not: Bu soruları başka bir konu olarak da açtım, burayada açıyorum. Verilen cevap olursa 2 tarafada cevapları taşıyacağım

• quote:

@irisaka

1.66 SAATTE 1 KW

Bu nedir hocam ?

1 saati 100 e mi böldünüz ? Zaman 2 saat kusur dakika mı ?

Anlayamadım.
  • Valla arkadaşlar iyicene kafam karıştı.Yaklaşık 2 haftadır formu takip ediyorum.Bir oluyor umutlanıyorum bir oluyor hayal kırıklığı oluyor.İyice düşüncelerim birbirine girdi.
  • Günlük Olarak 11 Saat çalıştırıldıldığında Aylık Olarak Elektrik Tüketimi 58 TL olarak hesaplanmıştır. Bu süre Termostat Baz Alınarak'da yapılmıştır.
  • ODAM ŞU ANDA 18 DERECE OLDU KESİNLİKLE KAPI VE PENCERE AÇILMADI. TERSTE DEVAM EDİYORUM...
  • Keşke vecta söylenenin yarısı kadar iyi çıksaydı

Bölece bayilik işinden vazgeçebilirim ben asla kendim inanmadığım birşeyi
    başkasını inandırmaya çalışıpta para kazanmak niyetinde değilim burdan bütün bayi olma hayali olanlara duyurulur
    müşleriler ısınamıyorum beni kandırdınız diye kafanıza atarsa hiç şaşırmayın az parada değil 335tl yazık günah

+ bayilik için [5o.oootl teminat senedi ve aylık 20.000tl lik şatış garantisi aramaktadır bilginize...]

ürün satılırmı satılır para kazanırmısınız kazanır ama ne kadar helal bir kazanç olur orasını siz düşünün bu reklamlar neler satttırır neler
    bakın ufo ya o bile haylen ürün satabiliyor
  • e sabah normal bir vatandaştın testini yapıyordun ne oldu bi anda satıcımı olmaya karar verdin?sonra vazgeçtin.
    neler dönüyor burada ya biri açıklayabilirmi bana?
  • arkadaşlar odam 19 derece oldu bu arada birazdan foto gönderiyorum. fakat yazdıklarım halen onay beklediği için sanırım size faydalı olamayacağım
  • burda ne dönecekkki cihaz ortada test ortada eğer cihaz gerçekten işe yarar bişey çıksaydı bayilik alacaktım ama cihaz ısıtmıyor ısıtmayan şeyin bayiliğini ne diye alayım ki ben milletimi kandıracam

öle demişşinki sabah normal vatandaşın testini yapıyordun şimdi satıcımı olmaya karar verdin diyorsun (saçma bir yaklaşım)

sonuca bakalım ben hala normal vatandaşım ve bu vecta reklamlarda çıktığı gibi sölendiği gibi tasarrufmuş yok 5te 1 mi ş % 80 miş ben kesinlikle ve kesinlikle cihazın sölendiği büyütüldüğü gibi bir ısıtıcı olduğunu düşünmüyorum denedim ve gördüm sizde deneyip göreceksiniz bana hak vereceksiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tacirfx -- 22 Ocak 2009; 23:06:32 >
  • Değerli arkadaşlar cihazları yerinde görüp inceleme fırsatım tekrar oldu ama yorum yerine sadece resim koyuyorum
    Saygılarımla

İncelediğim model 2. jenarasyon vecta a++ fanlı modelidir

not: bulunduğum ortam normal sıcaktı ısıyı test etme fırsatım olmadı foto mak. resim çektim sadece

# VECTA Isıtıcılar #  Ana Konu

satıcı arkadaş test için kullanıyor

yukarıdaki resmide ordaki kitapçığın arkasından çektim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nohutcuk -- 22 Ocak 2009; 23:22:41 >

• bu gün cihazı aldım sonunda.

şimdi arkadaşlar ortalama ev elektriğimi izledim 16 kw civarı
    22/01 tarihi saat 18: 40 itibariyle sayacım 1394,4 vecta bu şekilde çalışmaya başladı dün evde soba yandı bu gün akşama kadar bişey yanmadı ama cam kapı açılmadığındna bide bu gün hava güzel olduğundan ev soğumamış yaklaşık 17 C' ydi 1 saat civarında çalıştıktan sonra derece 18 ,5 falan oldu ancak cihazın önce bi 24 saat çalışması gerektiğini söylediler. şu anda dikdörtgen olan odanın cihaz bi tarafında derece ise öbür köşesinde orası evin en dış uç köşesi. altımd aoturan yok, bu yıl bunun sıkıntısını çok çektik üzerinde de oturan yok evi ısıtmak ve korumak çok sorun oluyor. öbür köşedeki derece şu anda 19 dereceyi gösteriyor. bu hoşuma gitti bu yıl ilkez o köşede dereceyi 19 C' gördüm. zannımca yavaş bir şekilde artmaya devam edicek. yannız evde bu gün 3-4 kişi daha vardı onların etkisiyle de mi çıktı ısı bilmiyorum fakat şimdilik memnunum. asıl gece önemli ısnın korunması falan

•  # VECTA Isıtıcılar #  Ana Konu

Üçkağıtın daniskası..

Oraya infrared ısıtıcı yerine, COP 5.25 toshiba klima bağlasalar. Bizimki daha tasarruflu diyecekler.
  • bu arada oda 20m2
  • # Önemli Uyarı #

BURADA # Elektrikli Isıtıcılar Hakkında Herşey # Karşılaştırma, Yorumlarınız
    başlıklı bir konu açtım.

Lütfen artık bu konuyu sadece Vecta hakkında kullanıcılara fayda sağlayacak somut bilgi ve tecrübelerimiz için kullanalım.

Yukarıdaki konunun 1.mesajında açıklandığı gibi, elektrikli ısıtıcıları ilgilendiren genel karşılaştırmaları, yorumları, tahminleri, maliyet hesaplamalarını bundan sonra genel konuda yapalım lütfen. Böylece hem bilgi ve tecrübelerinizden diğer üyeler istifade eder, hem de belirli model cihazlara ait konularda doğrudan cihazla ilgili olmayan mesaj kalabalığı önlenmiş olur.

Not :
    Yapılan açıklamalara ve uyarılara rağmen bölümün ve konuların akışını olumsuz etkileyecek mesajlar yazmayı alışkanlık haline getiren üyelerin "Klima, Soğutma ve Isıtma Sistemleri" alt forumuna mesaj yazmaları engellenecektir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ya arkadaşlar allah rızası için şu aleti cidden deneyenler yazsın aldık denedik buyrun sonuçlar diye.millet buradan gelecek sonuçlara göre gidip alacak veya almayacak.sabah test ediyorum diyor biri akşam çıkıp ben bunu satmaktan vazgeçtim işe yaramaz diyor.elinde ne bir somut sonuç var ne başka birşey.lütfen ya.anladık çoğu insanın ekmeği gidecek bilemene bizi bu ilgilendirmiyor biz kullanıcıyız ve hangisi işimize gelirse onu almak istiyoruz.bize ne sizin ne kazandığınızdan şundan bundan.yeter ama artık...
  • arkadaşım ayrıca şunu da söyliyim sezon ortasında bu cihazı mağazalarda çalıştırmak suretiyle maalesef tam olarak sürümünü yakalamak mümkün değil. insanlar ilk baktıklarında yav bu ısıtmaz falan diyerekten 330 tl parayı verelim de alıverelim demicekler.ancak kullananlar arttıkça ve de gerçekten cihazın ne olduğu belli oldukça niyetleneceklerdir. bu arada da kış da çıkacaktır. ancak benim şu anki memnunuiyetim yaptığım test sonuçlarından sonra da devam ederse önümüzdeki kış patlar. bu arada infraredler temelli gümler idyemem çünkü ilk açıldığında somut bir şey ortaya koyuyor. busayede yine belli oran da satmaya devam etse de çok büyük sekteye uğrayacağını söyleyebilirim.
  • bu arada cihazı aydında kullanmaktayım.
  • oldu mu ki

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.